Nemám už chuť a silu ďalej žiť

havedka
10. júl 2014

uz ma nic nebavi ,same starosti,problemy,vycitky od deti,mali ste taky pocit ze sa vam uz nechce zit?viem prejde to ale momentalne mam taky pocit,maminy ktore moje prispevky poznaju vedia ake mam starosti,najradsej by som sa zbalila a malym a odysla dakam dalekooo a zacala odznova

jmatisova
11. júl 2014

havedka, ja som sa nepokúšala ti tvrdiť, že potrebuješ psychológa/psychiatra ty- ale ruku na srdce, za farárom asi nepôjdeš....lekári sú to lekári a odborníci , ktorý majú skúsenosti s riešením problémov, rodinných vzťahov a podobne, darmo ti tu bude niekto radiť, aby si zbavila syna svojprávnosti-je to hlúposť a nezvratná vec v tvojom aj v jeho živote... Odborník by ti určite poskytol cenné rady, inštitúcie, združenia, ktoré pomáhajú rodinám ako si ty🙂 ja ti držím palce, aby ste to úspešne vyriešili. Viem to pochopiť, mám 23 ročného nevlastného syna , žije s nami od jeho 11 rokov , kedy sa ho matka po rozvode s mojim manželom vzdala a prešli sme si všelijakými fázami, bolo dobre aj horšie, ale som šťastná/napriek jeho veĺmi ťažkej povahe a mojej tvrdohlavosti/, že je to tak ako je. Má priateľku, pracuje, stará sa o svoje koníčky aj aj ke´d si viem predstaviť, žeby sa mohol pomaly osamostatniť...je to dobrý chalan a som rada, že sme to zvládli ...

jahodka8
11. júl 2014

@jmatisova To je dobré, že po rozvode s mojím manželom - ved to bol vtedy ešte jej manžel. No čo vy tu niektoré ženy dokážete napísať. Ukradneš inej žene muža a ešte sa hráš na matku terezu. Prečo by mala žena sama vychovávať chlapca v puberte? Ved on vtedy potrebuje mužský vzor, častokrát aj tvrdšiu ruku otca. Rozvody, kde sú deti, sú dosť zložité.

brady1
11. júl 2014

@havedka tak to sprav čo ti brani, život je taky aky si ho ty sama spraviš 😉

nikita72
11. júl 2014

@jahodka8 ako sa dá chlap ukradnúť?čo je on nejaká vec? Ak nechce odísť tak neodíde od ženy!

janickacrazy
11. júl 2014

@havedka preco si dcera nenajde brigadu, ved ma uz na to vek, ked sa nedari tebe najst si pracu, nech skusi mlada, ved su prazdniny

mima4
11. júl 2014

@janickacrazy ja ta len doplnim, ja od 16tych rokov som nemala letne prazdniny ako "studačka"... proste brigady boli samozrejmostou...

adawada
11. júl 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

KUK motivačné videjko, nezúfaj, ja niekedy tiež rastiem na vštky smery
http://www.sikovnamamina.sk/technologia-nikdy-nenahradi-lasku/

havedka
autor
11. júl 2014

@jana121212 ano poznam vsetke stranky na brigady aj agentury,len nemozem pracovat skoro rano ani nocne,a tiez kazdy den poobede ,nemam mi kto byt s malym,priatel robi na tri smeny to znamena kazdy dtreti den inak,dcera ma vlastny zivot nechce mi varovat maleho,hladam kazdy den reagujem na inzeraty,a ak saaj najde vyhovujuce sa mi neozvo alebo je obsadene

havedka
autor
11. júl 2014

@janickacrazy dcera brigaduj uz pol roka v rtestauracii ale peniaze si nechava davaju jej na ruku 15 eur a s toho si kupuje veci a ine veci setri si na vodicak

jmatisova
11. júl 2014

Ja som sa po prvý krát snažila zapojiť do nejakej diskusie a Havedke pomôcť, ale to aké sú niektoré ženy zlé som ešte nezažila.... žite si svoje životy a riešte si svoje problémy, Jahodka 8 - nemám slov... čo ty si za ženu :( Pani ktorej som podla teba ukradla muža sa o svojho syna už roky nezaujíma, a stovky maminiek na svete vychováva s láskou deti v puberte spolu s pastnermi, hoc sú rozvedený - nie som matka Tereza, som obyčajná žena s úplnou rodinou, ktorá vychovávala aj ,,cudzie" dieťa. ale ja teba urážať nebudem, aj ke´d nechápem tvoj komentár

guinevre
11. júl 2014

@jahodka8 Akoze, preco utocis na nu, kvoli jednemu slovu? Normalne ze povie "ked sa moj manzel rozvadzal", lebo je to teraz jej manzel. A este, ze ukradla muza... To co je toto, vidlacky pokec?

jahodka8
11. júl 2014

@jmatisova no vieš tá veta: " jeho matka sa ho vzdala po jej rozvode s mojím manželom". Vtedy to bol jej manžel. Ale asi ma nechceš alebo nevieš pochopiť. Nechápem, prečo sa ty máš starať o chlapca, ktorý nie je tvoj. Ak sa staráš, tak je to dobrovoľné, tak sa nesťažuj. Hlavne by sa mal starať jeho otec, ked je teraz u vás. Tuto je to tvoje tvrdeniek, ale ona sa určite cítila zle alebo mohla byť aj dosť na dno pri tom rozvode. Ona podala žiadosť o rozvod alebo tvoj manžel? Nie je so synom vôbec v kontakte ani na neho neprispieva? Možno chcel byť chlapec s otcom, tak preto sa ho vzdala, nie zo svojej pohodlnosti. Treba tu napísať veci pravdivo. A ked tu na ženskom fore kyda jedna žena na druhú a ešte na bývalú manželku svojho muža, tak sa najskôr treba pozrieť na seba.

guinevre
11. júl 2014

@jmatisova Ja sledujem tuto diskusiu, a je mi uplne jasne o co jej ide. Vlastne frustracie, mozno ju manzel opustil kvoli inej, tak to psychicky tazko zvlada a ma potrebu vynadat sporadicky hociktorej "druhej zene" na nejakom online fore. Nerob si z toho nic.

guinevre
11. júl 2014

@jahodka8 Aky je vlastne tvoj problem??

jmatisova
11. júl 2014

guinevre...nerozvíjaj s ňou diskusie, nikam to nevedie... snažili sme sa tu poradiť havedke 🙂

jahodka8
11. júl 2014

@guinevre No nepáči sa mi ak tu jedna žena na druhú útočí, hlavne na tú, ktorá tu nie je. Ja som chcela vedieť pravdivo ako to bolo u nich s tým rozvodom a vzdaním sa syna a to už nenapísala. Čiže načrtla sa tu ako vzor, vzorná žena. Ja viem, že to nie je jej diskusia, ale je to diskusia, tak sa môžem spýtať. Mňa muž zatiaľ neopustil, ale nepíšem tu o sebe aká som ideálna, hlavne tu na ženskom fore si medzi nami ženami hovoriť také veci ma veľmi mrzí čítať, ked niektorá s tým začne. No ved každý má svoju pravdu. Aspoň sme havedku odpútali od jej problémov. Len mám dojem, že niektoré ženy berú prechádzajúce vzťahy svojich mužov dosť naľahko.

guinevre
11. júl 2014

@jahodka8 Nehnevaj sa, ale ty si na nu drzo utocila, hned od zaciatku. Nevidim co zle ta zena napisala, ani sa nijak "nenacrtla", dokonca ani skarede slovo na manzelovu byvalu zenu nepovedala, v kratkosti povedala, ze matka nechala starostlivost o syna otcovi. Neopytala si sa normalne ze ako to bolo, ale si jej hned vynadala, zrejme sa ta jej slova nejak velmi dotkli, ale vyzeralo to velmi nekulturne z tvojej strany. Pristup k internetu dnes ma kazdy, takze sa ani necudujem. Svoje frustracie si radsej ries doma, nie na fore, vyzera to velmi skaredo.

mima4
11. júl 2014

@havedka
akoze ma tvoja dcera vlastny zivot? Ty jej davas strechu nad hlavou, jedlo...cele roky si sa jej venovala...dala si jej maximum a ona nie je ochotna ti pomoct s vlastnym bratom?!!!
Toto nie je dobre... pretoze ona je sucastou rodiny a KAZDY clen rodiny musi pomahat a aj niečo obetovat... nema ona predsa 8-9 rokov, je to 17 rocna slecna... a ma povinnosti aj voci tebe, rodine, bratovi... tym nemyslim, aby ta komplet mala nahradzovat... ale ked sem tam vypomoze, je to uplne v poriadku a hlavne, je to zdrave, tak maju ludia fungovat v zdravych vztahoch....

Takze jej to daj jasne najavo a pozaduj od nej pomoc... To ze zere u vas, ze u vas byva..to jej uz nevadi...inak ma vlastny zivot... tudle!!

anatalia77
11. júl 2014

@mima4 wau,ty si sa rozpalila 😀

jahodka8
11. júl 2014

@guinevre Tak ona napísala, že sa vzdala syna. No často sa ten jeden rodič vzdá dieťaťa vtedy, ak to dieťa samé chce žiť s tým druhým rodičom alebo sama na to nemala prostriedky, kvôli chorobe, alebo mala aj iné deti a mala toho veľa. No neviem, ako sa toho syna vzdala. Akože už ho nemá v starostlivosti alebo si ho dokonca táto nová manželka jeho otca adoptovala? Vôbec sa ten chlapec s biomatkou nestýka? Mala tu možnosť napísať ako to bolo a je a stále aj má. Prečo na to neodpovie? Stále jej dávam možnosť odpovedať. Ja nemám partnerské problémy nejaké veľké, žijem normálne v manželstve s deťmi, ale poznám nejaké zlatokopky, ktoré sa radi zavesia na bohatého aj staršieho muža nehľadiac na to, či je ženatý a či má svoje deti. A potom ked majú žiť aj s jeho deťmi z predchádzajúceho manželstva alebo len ich návštevy im vadia. Možno to nie je takýto prípad, ale poznám viaceré také prípady, že to bola hlavne láska k peniazom a mužovmu postaveniu.

havedka
autor
11. júl 2014

@mima4 no bohuzial je to tak a ja uz s tym nic neurobim,ma svoj zivot doma uz ani skoro nebyva bud je v skole ,vonku alebo brigaduje a este chodi na florbal to je sport,nema cas a ani moc zaujem ,vravi ked som si spravila deti mam sa starat

havedka
autor
11. júl 2014

baby prosim nehadajte a neurazajte sa tu,tato diskusia nebola zakladana na ten ucel,dakujem

anatalia77
11. júl 2014

@havedka tak dcera je pekne husta...
To by som jej zopakovala pri prvej prilezitosti.

anatalia77
11. júl 2014

@havedka zda sa,ze si nejake "kolecko problemov"zopakujes s dcerou.
!!!Zacni riadit ten Audiasov chliev!!!

mima4
11. júl 2014

@anatalia77 audiasov chliev? to pocujem prvykrat 😉

@havedka
ty si matka, ty mas zodpovednost, ty rozhodujes... nie decko!!
Clenovia tvojej rodiny (okrem postihnuteho synceka) si zvykli... ze si tu pre nich... a sluzis im ako handra na podlahy... áno, chýba v rodine chlap, ktorý určí jasne pravidla a ktory vedie rodinu... zeny na to nie su stvorene... tomu chapem... ale čo sa dá robit?
To ty musis zacat robit poriadky... a mladej vysvetlit pravidla...
Su rodiny s piatimi detmi, kde si surodenci pomahaju... ja som bola zvyknuta chodit po surodenca do skolky (áno, mala som 11-12 rokov)...

Rodina ked ma fungovat, kazdy jej clen MUSI v nej fungovat... nie vsetko nechat na jedneho clena z rodiny!!!

zuzkaanicka
11. júl 2014

@mima4 to mal byt asi augiasov chliev 😉

anatalia77
11. júl 2014

@zuzkaanicka 😀 ano augiasov

mima4
11. júl 2014

@zuzkaanicka

@anatalia77

to je jedno, ani to neviem co je 😀

mima4
11. júl 2014

@zuzkaanicka
díky moc, nezomriem sprostá 😀