Nenormálni rodičia

konvalinka404
27. dec 2017

Dobrý deň. Prosím vás potrebujem súrne pomoc, moji rodičia sú rozvedený a otec má novú priateľku ktorá má syna a máme ju veľmi radi. Dnes sa nám stala zlá situácia v rodine ( u otca a jeho priateľky) ... Nevlastný brat(12r) mi dal po "pysku" a ja(13r) som mu to vrátila a ona (32r)a otec(37) sa tak nahnevali že sa pohádali a rozišli sa ... Ležia teraz v jednej izbe otec je otočený od nej chrbtom na konci postele a hraje hry na mobile, písali sme jej že už to nikdy neurobíme no ona naliehala že zajtra odydu z domu a už sa tu nikdy nevrátia (#cezvikendubabky) lebo sa Paťo(brat) nevie správať jak clovek ale robí zo seba autistu. Zajtra ráno chceme zdrhnúť... A nevieme ako dať rodičov v sebe zase aby boli spolu. Prosím pomôzte . Ďakujeme
S pozdravom Sofia a Paťo

judar
27. dec 2017

ach tie dnešné deti

janinah
27. dec 2017

nudíš sa veľmi? radšej ako vymýšľať sa choď učiť slovenčinu

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@judar ale mi chceme aby spolu ostali ... Nikdy sa nič také nestalo a oni keď niečo povedia tak to proste platí 😭🙈

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@janinah jasne , nikto neverí deťom ....

konvalinka404
autor
27. dec 2017

Keď si myslíte že si vymýšľam ani písať nemusíte ...

beky1813
27. dec 2017

Zase sa pubertiaci nudia?

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@beky1813 ale veď to je pravá , aj vám prepošlem screenshoty čo nám písala ...

judar
27. dec 2017

@konvalinka404 čo ste si pokašlali vašim detským blbnutím si sami napravte... a nie nás tu otravovať s takýmito vecami čo nás je tu do cudzích vzťahov šumafuk

katharines
27. dec 2017

@konvalinka404 kvoli vasej hadke by sa urcite nerozchadzali. Mohlo to byt len vyvrcholenie ineho problemu. A inac ak mas 13, tak by si mala uz spat. Chapem, ze vas situacia velmi trapi, jedine, co ma napadlo je ist za rodicmi (obaja), ospravedlnit sa za to co ste urobili (nie pisat) a povedat, ze vas ich slova velmi trapia a povedat, ako sa obavate rozchodu ..... Su zosobaseni?

jana_eyre
27. dec 2017

kokso zeny co vam je po. tych vianociach, ze vam tak. deti na nete vadia?

autorka neries teraz nic, oni su dospeli. ludia a je to. ich vztah, ak sa naozaj rozidu, nemozete za to vy ze ste sa pohadali, muselo tam. byt nieco. ine a dlhsie..

normalne sa s bratom udobrite a spravajte sa k sebe pekne, ako. sa ale zachovaju dospeli uz neovplyvnite.. nikam nezdrhajte, naco, co tym vyriesite?

katharines
27. dec 2017

@konvalinka404 a prosim ta, nikam neutekajte. Radsej sa skuste porozpravat a vsetko si vyjasnit.

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@katharines nie nie sú zosobášení, sú spolu od leta ,nikdy ma otec nebuchol a dnes som dostala poriadnu po zadku len tak znicoho nič, a to že nespím je preto lebo kôli tomu nemôžem zaspať

katrin21
27. dec 2017

No...ja to chapem...
Tiez mame mohe deti, tvoje deti a nase deti... A sice nase baby si rozumeju ale ak by sa toto dialo tak jasme ze kazdy si branil asi to svoje dieta a tym padom sa povadili...
Myslim ze to ale take zle nebude a to ze su pohadani nemzsi byt hned rozchod..ak, tak by za tym bolo aj nieco viac co pred vami asi taja...lebo ste deti

Utekqnie z domu? To akote vazne? To si myslis ze vam pomoze? Iba to zhorsite...na take hluposti zabudi..utek z domu nie je rozumne riesenie..nic nevyriesis tym...skor naopak.

katrin21
27. dec 2017

A inak..ved im otvorene povedzte ze nwchcete aby sa kvoli tomu hadali a chcete aby zostali spolu. To by bolo urcite fajn pre nich pocut to od vas

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@katharines
@jana_eyre ale my chceme zdrhnúť len tak na dedinu či im na nas záleží . Aj tak by nás nehľadali a keď hej tak by sme mali problém ... Je nám to ľúto že teraz boli sviatky a oni teraz sa rozídu, a už ich budiť nebudeme ,ale je tu ešte jeden problém že nevl.brat je rozmaznany trošku a všetko mu vadí ale mama na neho normálne aj kričí aj všetko keď niečo výstroji ale tak...😭😭

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@katrin21 ale ako môj otec nič nikdy nepochopí je akokeby mimo niekedy vazne, ešte by nás vysmial možno a je nám to trápne hanbíme sa isto k nim

matka1989
27. dec 2017

pane Bože ...

konvalinka404
autor
27. dec 2017

@katrin21
@katharines a my sme jej povedali že zajtra nebudeme celý deň ani piť ani jesť len aby sa dali zase dokopy

matka1989
27. dec 2017

@konvalinka404 dobre sa bavis? oni su nesvojpravni? a pohadali sa kvoli tomu ze ste sa pobili? prosim ta kt. surodenci sa nemlatia? a su vlastni surodenci ... my sme sa tiez mlatili so surodencami ale aby sa nasi kvoli tomu rozchadzali?

katharines
27. dec 2017

@konvalinka404 chodte a zobudte ich ak zajtra nejdu do roboty. Pamataj, ze "slnko nikdy nesmie nezapadnut nad vasim hnevom". To znamena, ze ak sa da, vsetky veci ako hadky a nezrovnalosti sa maju vyriesit do vecera.
A utek, aby ste zistili, ci im na vas zalezi? No, to ako velmi im na vas zalezi pochopite, az ked budete mat sami deti. To, ze si dostala po zadku neznamena, ze ta otec nema rad. Len niekedy miesto vela slov je to ucinnejsi a hlavne rychlejsi vychovny prostriedok 😉.

janinah
27. dec 2017

mám12 r. syna a ten
1.už spí,lebo dnes robil poctivo dva športy a nečumel na pc ani tv
2.v prípade problému by došiel za rodičmi a nie za cudzími na net,prečo asi?
3.príde sa opýtať,čo mi má pomôcť a nevystrája hlúposti typu zdrhnem a nebudem jesť a...
4.od zajtra ho budem ľúbiť ešte viac,ak sa to dá....😉
týmto sa nechválim,týmto ti chcem napísať ako by sa mladý človek v tvojom veku mal a mohol správať a ako rozmýšľať....

katrin21
27. dec 2017

@konvalinka404 nechapem, ako vas mozu napadat take blbosti,,, ujst z domu, alebo nejest nepit... to su take hluposti.. tak sa problemy v zivote neriesia. Problemy sa riesia komunikaciou, rozhovormi, vyjasnenim si veci.. a nie takymito skratovymi reakciami.... to sa nauc... lebo co chces robit dalej v zivote? Necha ta frajer ,tak si budes demonstrativne podrezavat zily? alebo co? Ved sa zamysli, ze toto nie je riesenie ... a uz vobec to nemas riesit ty..
Ty im maximalne mozes vysvetlit, ze preco ste sa pohadali, ze vas to mrzi,ale ze to je normalne a o nic neslo a ze inak sa mate radi a chcete byt vsetci spolu....
Ale koniec koncov, aj keby sa rozisli, OK, chapem, ze ta to asi bude mrziet,ale v podstate je to ich vec...nie vasa ako detí

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katharines
28. dec 2017

@konvalinka404 tak aki to dopadlo?

konvalinka404
autor
28. dec 2017

@katharines predcl chvilov som sa zobudila, oni fajčia dole a my s bratom lezime v posteli a našli sme riešenie(ja a brat) že by sme spolu nemali izbu .. oni sú už pobaleny ale Paťo si schoval svoje veci pod posteľ lebo tam ich nikto hľadať nebude... Napísal máme sms že keď ho nechce tak sa ráno pôjde zabit a ona mu neodpísala na správu... Tak my nevieme teda .. :/

deti95060810
28. dec 2017

to sú ešte prázdniny že ? a takáááá nuda....😉
Deti ľutujem Vás, že musíte riešiť takéto dospelácke problémy....
dospelí by si zaslúžili nakopať....

konvalinka404
autor
28. dec 2017

@deti95060810 my len chceme aby boli spolu

katharines
28. dec 2017

@konvalinka404 to by ho bola strasna skoda 😯. Nech nad takym niecim ani neuvazuje, je mozne, ze v mnohych pripadoch SMS ani nedojde. Je zvlastne, ze spolu komunikujete cez SMS. Co si tak sadnut a porozpravat sa? Mozno sa to nedoriesi hned a mozno ani nie podla vasich predstav, ale osobny rozhovor je velmi dolezity. Poproste ich o vysvetlenie, i ked v mnohych pripadoch aj dospelaci tazko hladaju slova.

katharines
28. dec 2017

@konvalinka404 no ak by sa spravali dospeli zodpovedne, deti by nemuseli riesit taketo veci.

konvalinka404
autor
28. dec 2017

@katharines ja som mu hovorila že tým neublíži sebe ale jeho mame