Neocenené manželstvo

lilinkal
15. jan 2018

Baby citite sa niektore v manzelstve....ako to nazvat....neocenene??? Dava vam manzel najavo ze ste len matka na materskej ktoru musi zivit? Ci to len moj...??? Alebo len ja prehanam???

Vonku ideme len raz do mesiaca...(len aby som nehundrala) inak zvysok mesiaca je pravidelne na pive na futbale a ja len ako tutka co caka doma s detmi...ma klasicku kancelarsku robotu no domov pride neskutocne unaveny a v sekunde spi na gauci ale v den ked ma futbal alebo opijanie s kamaratmi vtedy unaveny nieje...Klasicka pomoc ako odlozit svoj spinavy tanier do umyvacky alebo hodit svoje spinave pradlo do kosa uz ani nemozem komentovat lebo sa automaticky nastve...robim aj muzske prace a opravy v dome lebo ked ho o nieco poprosim tak tolko mi slubuje ze to zrobi no po mesiaci to vzdavam a urobim to sama...Uz viem ze ked je trochu viac mily tak chce vecer sex no ja vzdy odkvecnem a potom mam z toho len tichu domacnost aj niekolko dni....

kllamarka
15. jan 2018

Takych chlapov je habadej 🙂 Moj taky nastastie nie je. Piclo by ma. Rada na toto by ma zaujimala, lebo podla mna neexistuje (okrem radikalnych vyhrazok a vyjednavania), takito muzi sa nemenia. Su proste taki..ber ako je alebo nechaj ist. Tak sa hovori. Ale uz si si vzala... 😉

judar
15. jan 2018

také lenivé h.v.d. máš ráno obliať kýblom studenej vody ...a keď chce večer sex tak nech niečo spraví a keď i tak nie tak mu ho nabudúce chyť rukou od štiplavej papriky alebo korenia...žiaľ keď niečo nevymyslíš ty budeš fakt tá čo bude pod papučou ako slúžka, barbína na sex a spolubývajúca

bobricek1979
15. jan 2018

No taký bol môj bývalý eee zmeň to

prasiatko30
15. jan 2018

Na to je len jediny liek najdi si zaujmovu cinnost aj ty - prihlas sa na nejaky kurz/posilka/plavanie/klub a najmenej dva razy do tyzdna po jeho prichode domov ho cakat uz oblecena obuta a vyrazit do ulic a nevratit sa az za nejake dobre dve hodiny s tym ze by som mu ani ziadny navod k pouzitiu na deti nenechala nech si poradi sam a telefon by som vypla ked moze chodit on preco nie aj ty tym ze ty na neho len doma cakas a dufas ze ti po prichode domov pomoze ked ty si doma a mas ho nauceneho na to ze ho obskakujes tak nema vobec ziadnu potrebu to zmenit naco? Bol by blby doma full service - navarene, upratane o potomkov postarane, bezplatny sex a on si este aj vyrazi kedy on chce vsak to je este lepsie ako mama hotel na kieho boha by sa menil 🤔

bbiibbaa
15. jan 2018

To poznam 🙂 dnes som mu napriklad upratala skrinu a on si to ani nevsimol...proste uz mi to niekedy pride ze to berie ako samozrejmost...aj som mu to dnes povedala a hned to zahral ze kebyze tam ide druhykrat tak si to urcite vsimne a pochvali ma...jasne 😀

janickacrazy
15. jan 2018

@lilinkal Na tie mužské práce existuje veľmi jednoduché riešenie, zavolaj si na to suseda, najlepšie dákeho fešného, určite sa nejaký nájde, neboj sa ako rýchlo sa manžel zobudí. Inak súhlasím s prasiatko30, ked može on behať kade-tade na pivo a futbal, tak aj ty chod a deti mu nechaj, nech si to užije. Moj muž na pivo nechodí, futbal neznáša, ani v telke ho nekuká vobec, chodí len do práce a domov alebo s nami niekam, taniere si po sebe upratuje, veci špinavé do koša hádže dobrovoľne. Dokonca aj okná poumýva. Musím mu povedať, že je úžasný, lebo ked to tu čítam, tak mám dosť. Ja som v živote žiadnu mužskú prácu nerobila, vždy sa tvárim, že to neviem, ved načo mám toho chlapa doma na okrasu alebo čo?

mushkaa
15. jan 2018

S tym sportom to poznam. Moj je zanieteny sportovec. Ked nie futbal, tak ping pong. 4x do tyzdna ma treningy. Najtazsie pre mna su utorky. Vtedy ho poriadne vidim az vecer. A ja doma sama s 3mesacnou a 7rocnou dcerkou. Ale ja to neberiem tragicky. My sme si toho za 10 rokov uz coto prezili. Chlap potrebuje ist von sa vyventilovat. Ano, niekedy to prehanaju, ale treba sa vediet nejak dohodnut. Existuju predsa kompromisy. Cele manzelstvo je o kompromisoch.

simonaf
15. jan 2018

ako neviem, mozno mam viac chapajuceho muza ako ostatne, co pisete...ale u mna jednoznacne vyhrala jedna vec- zamysliet sa sama nad sebou a zmenit seba...kazdy mame chyby, nevidela som tu jedinu reakciu ohladom vlastnej kritiky... ja som bola neskutocne pysna, vela som cakala, myslela som si, ze mi treba ruky nohy bozkavat za to vsetko, ako sa doma idem zodrat...a muz toho mal prirodzene po krk...volil radsej unik...a ked som sa prestala orientovat na jeho chyby a obratila som pohlad na seba, zacalo mi byt zo seba az zle...normalne som pochopila, ze s takou zenou je tazke zit... a zacalo mi byt smutno...z toho, co som napachala ja...co spravil on, nech je na jeho svedomi, ked krical, hneval sa, nevsimal si a pod. Moje chyby tie jeho dokonale vyvazili, ak nie viac...prestala som posudzovat (stale je to boj, ale uz poznam cestu, to je zaklad), kusnem si casto do jazyka, lebo viem, ze moje stiplave reci atmosferu len otravia a nicomu-nikomu nepomozu... hovori sa, ze prava laska je sluzba, ktoru konas bez ohladu na to, ci si to dotycny zasluzi, lebo laska je bezpodmienecna, teda o zásluhách tu nemoze byt ani reci...kto sme my, aby sme vedeli posudit, preco moj dnes muz konal tak, ako konal? vieme, aky mal den, co zazil? ja len viem, ze na to mal dovod... ak neopravneny, ja nebudem ta, kto to bude sudit...ale ja si budem plnit svoje povinnosti a dbat na to, aby som robila cim menej chyb..ja..nie on, ja...zodpovedam za seba a svoje ciny, slova...inak, výsledok je u nas neskutocny..mozno fakt mam iného muza, ako vacsina, aby som zasa nikoho neurazila...moj muz na mna minule neskutocne vyletel...a ja som prvýkrát na taky utok nezareagovala negativne (a on vie, ako skaredo som to v minulosti vedela)...ostal otraseny..v ten moment...urobila som presne to, co vlastne chcel, ked krical a robila som si svoje...bez naznaku hnevu, urazenia sa a pod. Vôbec som sa nan nehnevala...ani trochu...vedela som, ze na to ma dovod a on vie aky...tie vycitky sa z jeho oci dali citat takmer ihned...stal sa mojim zrkadlom...ako sa chovam ja, tak aj on...lepsie sa u nas dycha, unik nikomu netreba, lebo vieme, ze mame pravo byt niekedy aj nazlosteni, ale vsetko sa da odpustit...mame skratka pravo byt ludmi...a druhi doma to respektuju...

maciatkolulu
16. jan 2018

@judar tak to lenive hovno asi zivi minimalne rodinu.... 🤣obcas sa tym chlapom fakt necudujem. Miesto normalnej rady, hned urazky a idealne by bolo sa asi rozviest. Vobec nic desne na tom co pise autorka nevidim. Akurat z prispevku citit zenu na MD... ved nech sa normalne porozpravaju,nech si najde svoje konicky. On pride domov,lahne na gauc a spi,ju to nasere,ona vecer lahne do postele.jeho to nasere😉hmmmm,nic zvlastne,myslim,ze takyto scenar je dost casty. Ja teda nevidim na tom nic take desive. Skor sa treba rozpravat a hladat chybicku aj v.sebe a hladat komprosy. Ale teda ako hovno.v domacnosti mi takyto manzel fakt nepripada....

tamara263
16. jan 2018

Áno najlepšie riešenie je sa zamyslieť sama nad sebou ved čo iné zostava ,zamyslieť by sa mala taká čo má doma muža čo robí všetko tak ako by sa patrilo a stále jej niečo prekáža ako tak čítam tak som to aj ja ale mat doma muža čo z roboty rovno na gauč zdrapnut ovládač a spat nie je v poriadku a vstať iba ak ide futbal či o pivo a ešte sa urážať ak nie je sex ....pre mna nepredstaviteľne a nikdy by som takého chlapa nechcela ...pre mna zamyslenie sa ,,sama nad sebou a kde robím chyby”je iba zmierenie sa s tým čo mám doma a s tým že uzmierili lepšie v živote nechcem a výhovorka nato prečo s tým nic nerobím ,potom že je na svete tolko deprimovanych žien bez kúska sebavedomia ....zober prvú vec čo máš po ruke a vyšľahaj ho 🙂 a keď to nepomôže úprimne ? Taký chlap ti neni treba vystačí si aj sám s gaučom

pininka
16. jan 2018

Vcera som drzala tomu svojmu prednasku presne na tuto temu. Mlady pan sa chova ako slobodny, o vsetkom rozhoduje sam, sebavedomie neskutocne a ked ja od nahromadenia unavy a stresu vybuchnem, tak je neskutocne urazeny. Ked on potrebuje ist nieco robit, tak ide,len to oznami,ked ja nieco potrebujem, tak milion dovodov preco prave nemoze. A co sa tyka alkoholu, to u nas nikdy nebolo,ale v poslednej dobe proste nevie povedat nie. Jasne ze sa stale najde niekto kto pozve, ale ideme len na pizzu a on sa vracia pomaly po 4 roch, lahne potom na gauc a zaspi a ja vsetko sama. Mame ist v sobotu na tyzden lyzovat,som mu povedala ze sa hambit nebudem,ze sa ozere a co ja tam s detmi. Tak cumel jak puk na mna. Sex u nas nieje problem, to on by sa neponizil ze ked ma nervy tak sa pride liskat,kym aa neudobrime,sex nieje. Ale jemu to ani nechyba, nikdy nebol na tom ako ja.

mironka
16. jan 2018

Akoze si myslim,ze niekedy to mozno tak chlap nemysli,no vypali to voci zene nefer a citi sa ukrivdena. Ale tak ti poniektori by si zasluzili priucku. Ja napr. vcera necham muza oddychnut,ved ma prepinaky z roboty,on sluchadla v usiach,kuka film na pc,nic nevidi,nepocuje. Ja uz s bolavym zubom vecer pobehujem okolo deti,este dovecerat,do pyzama,nahanat na umytie zubkov,dat lieky,dat spat,pohladat stratene hracky na spanie a to uz chytam nervy,ze ci to muz fakt nevie,ze je pomaly noc a treba dat deti spat? Aspon na ten moment vybrat stuple z usi? Ci to ja mam ziadat o pomoc s detmi,ktore su aj jeho? Pointa: Rano vstanem pred 6-tou,kupit chlebik a pecivo detom,kym spia. Je pred pol siedmou,moja mama ide do prace,zamykam za nou dvere. Muz vstal,chysta sa do roboty,prit6 budi dceru do skolky a ja namiesto Dobre rano dostanem od neho sprchu,ladovu,asi na prebudenie,lebo zrejme pomaly kmitam. On na mna: ,,Tak to nie chystat svokru treba,ale tu decko do skolky. Myslis,ze stiham ju aj budit,aj obliekat,aj kefku dat aj cesat?!" No myslela som,ze ma klepne.Krivda. Nervy. Ale pripomenula som mu vcerajsok.

pininka
16. jan 2018

@mironka no presne,oni vzdy maju akoze viac roboty. U nas aspon toto je dobre ze muz mi ozaj s detmi dost pomaha, len ma stve to,ze oni maju vzdy na vyber. A ja neviem byt taka ako moja svagrina,ju v zivote nezaujimalo ze jej muz je unavey,chory a pod. Strcila mu deti do ruky, musel sa o vsetko starat, ona si sadlana citala casopis. Vsetko co chcela na to len ukazala prstom. Raz mu dokonca povedala ze kym jej nekupi nove auto nebude sex. A to uz je pre mna silna kava, ja niesom taka povaha, aby som nieoho takto buzerovala. Ani by som nevedeka nechat mu deti na krku a odist na cely den, alebo nebodaj na tyzden. Chudak deti,za to predsa nemozu,ze otec je nemozny.

madamcoco
16. jan 2018

@simonaf myslis ze je dobre ist takto sama proti sebe?
Predtym si vybuchla a teraz sa vobec nenahnevas ked na teba vyleti?
Ja by som z takeho potlacania seba samej asi skoncila v cvokarni.
A mozno ti uz je ukradnuty ked si svoj postoj zmenila o 180stupnov.
Len premyslam. Nie je to utok na teba.

olivnik
16. jan 2018

velmi sebecky clovek je ten tvoj manzel a o laske sa tu neda hovorit.

ada309
16. jan 2018

Rada? Zacni sa spravat ako on, Nastav mu zrkadlo!

Mna ani len nenapadne urobit nejaku muzsku pracu-ved musia ti muzi v dacom vynikat a lisit sa od nas. Mame to podelene, tak ako je to od pradavna.. Ja klasika deti, domacnost a on zvysok - okolo domu, auto, atd..

ema234
16. jan 2018

@lilinkal neviem preco si ho nechala flakat sa s kamosmi,moj chodi do prace a domov a venujeme sa sebe a detom a nie nevycita mi, ze som doma a to na materskej uz niesom.

simmsi
16. jan 2018

@lilinkal vidim v tom problem aj z tvojej strany ze si makka. Chlapi su tazkopadne stvorenia,sami nic nespravia od seba. Treba ich aj trocha vycvicit. U niektorych to ide aj neskor u niektorych nie. Najdi si aj ty nieco ako jogu alebo iny kruzok aspon 2x tyzdenne.

sofinka156
16. jan 2018

uteč

anketkarka
16. jan 2018

@lilinkal uplne ako u nas,ale nenecham si ho zamienat ma zo sluzkou.Ked si neuprace,tak ine neostava ako upratat a urobit vsetko,ale aspon nie bez slova.Zdrbem ho ako maleho,ked ho to doma nenaucili.Ale nepotesim ta,aj tak to nic neriesi,len aspon to nedusim v sebe.A robim aj muzske prace ked do neho hucim a neurobi,ani pred susedmi sa nehanbi.Minule chrapal a ja odpratavala sneh a ked som ho zdrbala,ze aspon cez vikend by sa mal hanbit to nechat robit zenu,tak mi teatralne vzal mop z ruk a umyval pred susedmi schody,akoze aky je on dobry manzel a urobi zensku robotu.No cele na hlavu.

simonaf
16. jan 2018

@madamcoco nie,nejdem proti sebe...je to zmena zivotneho postoja,ktoru mam vdaka Bohu..preto mam v sebe absolutny pokoj...mas pravdu,sama by som toho zrejme schopna nebola..

salamistka
16. jan 2018

všetko čo tu píšete, patrí k manželstvu a časom sa tie veci zlepšia, uvidíte 🙂 aj u nás to bolo úplne iné na začiatku manželstva, kým bola dcéra malá a iné je to teraz, po 16-rich rokoch manželstva...treba na všetko dozrieť , nikdy nie je chyba len na jednej strane...ale myslím, že sú horšie problémy v živote ako tie, čo sa tu riešia...toto sú bežné starosti v manželstve, to čo sa mi pred rokmi zdalo ako katastrofa, sa mi teraz zdá malicherné, keď si človek uvedomí, že najdôležitejšie je, že sa máte radi, tak všetko ostatné ide po čase bokom...

bestmate
16. jan 2018

Ako stare mate deti? Odporucam vratit sa do roboty, moje dieta ma nieco cez 2 roky a uz zhanam robotu, lebo to potrebujem, nemozem byt stale doma. Alebo este ak muz pride domov, ty uz nachystana chod von ci uz len prechadzka alebo kava, jednoducho vypadnut z domova ...

simonaf
16. jan 2018

@tamara263 to nie je o tomtom nic nerobit,nekonat..je to ponechanie priestoru na toteba,aby sa aj on moholje nadychnut..ak by ma doma cakal muz,ktory automaticky ocakava pochopenie preto,ako satym nadrel za celyinfo den a ja dostanem vyzrate,ze som si to ani nevsimla,pricom nik nechape,aky narocny den som v praci mala ja,ake je to tazke s novym sefom a nespolahlivym kolegom..dostane sa mi doma len nepochopenia,urazok a zachmurenych pohladov..ja neviem..je podla vas taky zivot lakavy? Mnohe z vas pracuju..predstavte si,ake to je,ked sa vratite domov..mate chut ist pochvalit manzelovi upratanu garaz,alebo hoci aj umyty riad? A on ma drzostto urazit sa,ak tak nespravite? 🙂 ja neviem...velmi,prevelmi malo sa zamyslame nad tym,ako to vidi druhy

simonaf
16. jan 2018

Otras pisat,ked mi mobil doplna,co sa mu paci,ospravedlnujem sa

madamcoco
16. jan 2018

@salamistka tak potom super pre teba.
Tiez by som obcas chcela byt viac nad vecou.
Ale nie vzdy to ide.. 😂😂

madamcoco
16. jan 2018

@salamistka to malo byt pre @simonaf 😁

mia160316
16. jan 2018

Moje prvé manželstvo bolo podobné..až na to že môj nechodil na futbal a na pivo, mal iné koníčky, nikdy nebol snami stale len sluboval.Keď zmeškal dcerine prve narodky som mu povedala že dácam tomu rok, ak sa to nezmení idem.
Malá išla práve do školky keď som sa odsťahovala.Trvala som na striedavej starostlivosti, chcela som aby mala aj otca.
Dnes má malá 8, s otcom ma pekný vztah, skutocne sa jej venuje ked su spolu.
Ja som šťastne vydatá za úžasneho muža, robíme všetko spolu, neriesi kamaratov, my sme jeho konicek( máme dceru spoločnú)
Pomáha mi, všetko urobí, denne 100 krat mi povie ako ma miluje.Máme neskutočný sex, je môj najlepší priatel.
Môj ex má priatelku, ale este stale dufa ze sa k nemu vratim.
Som rada ze som nezotrvala vo vztahu kde som nebola šťastná.
A ani moja väčšia dcéra by nemala vztah s otcom kebu sme ostali spolu.

tamara263
16. jan 2018

@simonaf no očividne to nevidí nijako keď píše že raz za mesiac niekam spolu idu aj ona má určite ťažký deň doma a chcela by si ľahnúť a spat a určite má toho viac ako on v práci ako každá jedna žena doma tak by nezaškodilo jej pomôcť alebo ju pochváliť či jej ponúknuť nech nato ,,pivo”ide ona čo keby miesto toho aby sa zamýšľala ona sa zamyslel nad sebou aj on ? Či nie to on nemôže mal to ťažké v práci jediný kto tu je na zamyslenie je žena lebo muž pracuje a zarába peniaze a mal to ťažké bože tak otrasný názor neviem pochopiť a nepochopím nikdy ona keď má niečo ťažké nikto jej nezaklope na dvere aha tak pod pomôžem ti musí robiť všetko nech sa deje čokoľvek a on sa vycapi na gauč ajedine čo by stačilo a ju povzbudilo je jedna veta obdivujem tá ako to všetko zvládas uzastnyobedsi navarila či fíha dnes je tu tak čisto u nás bez jednej takejto vety deň ani nefunguje a nie preto lebo si to žiadam ale preto lebo muž vie oceniť čo robím a váži si to taký čo si to neváži a čaká že žena je od toho aby mu posluhovala je chrapun

prabinka
16. jan 2018

ako keby som čítala kamarátkinu výpoveď. myslím si, že takých chlapov je v tejto dobe celkom dosť. no treba im dať pocítiť, že byť doma s deťmi nie je len tak a je to celkom makačka sa o všetko postarať