Neprišiel v noci domov

buduca_mamicka007
16. dec 2023

Ahojte... ako by ste reagovali kebyze manzel je dohodnuty s kamosmi ist von (kamosi mali u nas booknute ubytko v meste) .. boli u nas na navsteve do pol 10 a tak isli do mesta..este sme sa s manzelom rozpravali ze bude spat v obyvacke lebo ked vypije tak chrape..este o pol 1 v noci sme pisali, isla som spat a zobudila som sa o pol 5 rano a jeho nikde..nemohla som zaspat, bala som sa kde je aj ked som si myslela ze mozno ostal spat u kamosov ale tak kedze mi nic o tom nepisal tak som myslela ze sa len zdrzal v meste...zobudila som sa potom o pol 8 rano a jeho stale nikde...tak som mu volala pisalaa kde je a on ze ostal na ubytku.. jasne ze ja nervy zlost... to co si akoze dovolil???? Napisala som mu ze to prehnal a ze toto jeden milujuci a zodpovedny manzel a otec neurobi....co dalej? Ako mu vysvetlit aby naozaj pochopil ze toto robit nebude? Pomoze krik? Ignoracia? On to zlahcuje ze sak viem kde bol a ze aspon mi v noci nechrapal do uska... Ja uz som sklamana a smutna., mame inak pekny vztah, ale toto prehnal... my mame dnees v praci vecierok, inak som na MD...mam aj ja dnes neprist domov aby pochopil co spravil? Ci akoze co??? Neni mi to blizke robit toto co on ale ak by to malo pomoct...

pribinak
16. dec 2023

Bol opitý jak delo a ty chceš aby ti pisal? Však ani nevedel ako sa vola a nie aby pisal: drahá, budem spat v hotely, posielam pusinky a drž mi palčeky aby má ráno nebolela hlava

Neverim že toto nie je vymyslená téma

nana8989
16. dec 2023

Zasmiala by som sa keď príde domov a len by som mu povedala, ze nabudúce by som prosila aby mi napísal SMS, ze zostane spat mimo domu, aby som sa nebála keď sa v noci zobudím a nebude tam.. Chlapi sú nedopínavci, treba im jasne povedať, lebo jemu to možno ani nenapadlo, ze by to mohol byť problém.. Tým by to u mňa skončilo, nič hrozné sa nestalo a určite by som si tým nekazila deň..

number19
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 No tak toto aj s dnesnou odpovedou by mi vadilo.
Je to voci tebe absolutne neohladuplne.
Neviem ako teda ini ziju, ale toto sa u nas nestava.

vroni
16. dec 2023

Tak ja sa považujem za veľmi tolerantnu manželku, ale toto by ma sakra nasr... Nie ze ostal spat s kamošmi, ale ze mi nedal vedieť. Odkiaľ mam ja vedieť, ze vyspava opicu a nezrazilo ho kdesi v noci scapkaneho auto? Ale krik a ignor nie sú dobré spôsoby. Predslov by som k tomu mala určite. Vecný ale nepríjemný.

patka06
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 myslím, to úplne vážne, prehnala si to
Ospravedlň sa a v pokoji, keď to predýchaš , sa porozprávajte

olimuc
16. dec 2023

Vadilo by mi, ze nenapisal, upozornila by som ho na to, ze tu minutku na 1 spravu si najst mal, ak to urobil 1 x 🤷🏻‍♀️… ale krik a ignoracia nie, skor by som to vyuzila na “vydieranie” aby urobil nejaku robotu, kt odklada, pripadne nerobi … v mojom pripade by som ho nutila upratat subory a fotky v starompocitaci … radsej pojde kopat kanaly ako sa do toho pusti

petronellla87
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 ja by som sa tiez o neho bala a bola by som nasrana keby nepride domov ani nenapise ze bude spat inde. Chvilu by som bola ofucana, ale tiez by som to neprehanala.

martul
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 či ti pomôže keď spravíš cirkus, neprídeš tak ako on a budeš ofucana?
Príde domov tak sa normálne porozprávajte povedz mu že si sa oňho bála a riešte to ako dospelí ľudia a nie ako malé deti.
P.S. možno sa zdržal, keď mal nejakú kočenu na ubytku, musí sa rozlúčiť osprchovať, to trvá trochu.😁

janinah
16. dec 2023

@janka95 chlapov na výjazdy nepúšťame.oni totiž nie sú naše deti.aby potrebovali dovolenie...
Raz za čas sa potrebuje vyventilovat každý..a keď si chlapa poznáš a vieš že neskončí ožraty pod mostom ani v bordeli.tak ideš kľudne spať..
Pred týždňom mal manžel večierok s kolegovcami.ja som do pol 2 v noci kukala film.šla som späť ešte doma nebol.rano uz spal na gauči.. nik z toho nerobil drámu.Nechala som ho dospat navarila som...
Sme dospeli.zodpivedni.pizname sa...keby niečo nedajbože tak zazvoní policajt....ale nikdy dopredu nestresujem.život má už dávno naučil kedy stresovať treba a občasny raz za patrocnicu nočny výlet za to isto nestojí...
Aj autorka k tomu raz dospeje...kedy ide o život a kedy nie..

sasesoe
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 ahoj, skús si to rozobrať na drobné čo a prečo Ťa hnevá a ako je tomu možné predchádzať do budúcna - minulosť nezmenis.
Napr cez Google maps sa dá nastaviť zdieľanie polohy (musí mať zapnuté GPS) a tak vieš si rýchlo pozrieť, že kde je.
Myslím, že on to v Tom stave len nedomyslel, prišlo mi to ako ok, že si domyslis, nenavninal dostatočne Tvoj uhol pohľadu. Nemyslím, že mal zlý úmysel, ani Tí nechcel ublížiť. Zlyhala komunikácia. Tak to zbytočne neeskaluj ďalej, ale radšej vykonunikuj prečo si sa bála, aké si mala myšlienky a očakávania... Že napr by to stačila správa, že ostávam na ubytovni...

zuzinka888
16. dec 2023

Ano, suhlasim, on prestrelil a chapem ze si nahnevana,ze ta to sklamalo. Ale uprimne- odklada prichod domov- mozno preto, ze vyzera akoby ho presiel kamion, ma riadnu opicu s grckami a migrenou a nezvladol by sa postarat o deti, lebo sam by potreboval , alebo to odklada lebo sa potrebuje mentalne pripravit na cirkus ktory ocakava, lebo vie ze prestrelil. Napis mu co potrdbujes vybavit a zariadit a ze potrebujes to musis urobit ty alebo to urobi on??

hellionka
16. dec 2023

Milujem túto nekonečnú ženskú toleranciu v diskusiách. Ja osobne by som toto chlapovi vživote netolerovala. Pre mňa dospelý muž, otec rodiny, ktorý potrebuje chodit na nočné záťahy a je tak ožratý, že nedokáže ani dôjsť domov alebo zavolať je veľmi smutná vizitka tejto “tolerantnej” doby. Absolútny nerešpekt a neúcta k žene, ktorá sa o neho boji doma. A samozrejme ako tu píšu mamičky alkohol všetko ospravedlní 🤦🏼‍♀️ a ešte ho Ty popros o odpustenie, že si taká stíhačka …

thoughtfulweirdo
16. dec 2023

Ja by som s ním po vytriezvení dala vážny rozhovor, že všetko je v pohode, len musí dať vedieť, kde je, aby som sa nebála. Ja aj muž chodíme na rôzne (nie ožran) akcie kľudne aj cez noc, ale máme jasnú dohodu, že ak sa menia plány, dáme si vedieť, aby sa ten druhý nebál. Nie je to o nedôvere vo vernosť alebo čo, ale o základnej bezpečnosti.
Inak, nemyslím to na nikoho konkrétneho, len taký povzdych do éteru, že ma často zaskočí, že je v spoločnosti nachlastanie sa u dospelých považované za "zaslúžený a potrebný" relax a zábavu 🤷🏻‍♀️

danica2711
16. dec 2023

fakt by ma zaujímalo, aké strašné hriechy spáchal ten chudák chlap, že si za to zaslúžil takú hysterickú stíhačku... No tak sa raz za čas ožral s kamošmi, ktorých zjavne dlho nevidel, keďže asi sú z iného mesta. Mohol ti dať vedieť (aj keď normálny partner v noci spí, tak načo ho budiť sms-kou). Dohodnúť sa, že sa to nebude opakovať (teda to neoznámenie), ale rozhodne nerobiť tie hysterické cirkusy, ktoré máš naplánované. Keďže si z toho tak na vetve, predpokladám, že to nerobí často. Tak skús v sebe nájsť trochu tolerancie, veľkorysosti, zmyslu pre humor a empatie, možno aj lásky...

mikadooo
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 povedala by som mu, že som sa o neho bála a celú noc som oka nezažmúrila, či neleží niekde v jarku s rozbitou hlavou. A poprosila by som ho, nech mi dá nabudúce vedieť akonáhle sa zmenia plány - stačí sms, len aby som bola kľudná, že je ok. Teraz som akurát tak pekelne unavená z celej noci a naštvaná, prečo nenapísal aspoň jednu vetu. My sme riešili to isté v opačnom garde, vykomunikovali sme si to, ja vždy pošlem sms a on akceptuje, že nebudem doma so sliepkami zakaždým.

jana_eyre_2
16. dec 2023

Tak ako ani ja by som nebola nadšená, priam naštvaná lebo nenávidím keď sa nedodržujú dohody a ak muz nedá vedieť čo s ním je.. (môj to vie a vie aj prečo.mi to tak veľmi vadí) ale zase na druhej strane, čo ďalej by si chcela robiť? Akože to myslíš že chces vyvodiť nejaké dôsledky? Myslíš tým že rozvod alebo čo?

Proste by som sa s ním pohádala, nasratá by som bola pár hodín a potom by ma to prešlo.. dohodli by sme sa že nabudúce také čosi neurobí a minimálne mi dá vedieť ak sa rozhodol inak ako sme sa dohodli.. mal aspoň napísať, nie ako truhlik prísť akoby sa nechumelilo.. ale zase neeskalovala by som to do nejakej krízy.. každý môže občas urobiť blbosť..

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
momoftwo
16. dec 2023

Mne by sa to tiez nepacilo🤔 len pozeram ake su tu zeny na koniku tolerantne🫢

andreakotesova
16. dec 2023

Pekne ho čakaj pri dverách a keď príde, tak mu vlož do ruky handru, metlu, vysávač, dieťa a pod... nech si chlapec užije aj takto 😅

nikiki29
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 aj mne by to vadilo, tiež sa bojím a hlavne ak idú niekam autom, proste tiež by som bola nahnevaná. Ale tvoja reakcia je neprimeraná, treba mu normálne “vyčistiť žalúdok” bez kriku a detinského správania, že teraz ty neprídeš domov. Veď mu povedz, že ti to vadí, že ťa veľmi nahneval, že si sa bála, že si neželáš aby sa to opakovalo, že keď nabudúce pôjde treba napísať sms že zostáva… alebo proste čokoľvek čo cítiš. Veď to všetko sa dá bez kriku a trucovania.

buduca_mamicka007
autor
16. dec 2023

V minulosti boli sem tam.nejake take ulety, ze si predlzil akciu o den, par krat sa opakovala aituacia ako teraz ze nedal vopred vediet ale to bolo fakt davno a sme si to vydiskutovali, pohadali sa...teraz sme manzelia, mame male dieta a ked niekam isiel tak.sme sa vzdy vopred dohodli a ja som si aspon spravila svoj program a vedela som kedy pride domov, cize to bolo oki...ale toto ma zase maximalne nahnevalo, lebo toto je CEZ... este mu pisem ze potrebujem nieco vybavit (rozumej kupit si na akciu saty, umyt vlasy, uvarit obed, dat sa dokopy, nalicit atd...) a on mi este pise ze sak vikend, mam byt v pohode, ze no stress, ue sa najedia a pride.. a to je uz pol 11... akoze fakt super si dnesok uzijem ked este milion veci na programe+ pojdem na akciu nasrata..toto ma vie fakt nastartovat... ja len chcem aby pochopil ze toto nebude robit... ak by dal vediet kedy pride tak fajn, viem sa zariadit..a ne ze my sa dohodneme ze ide vecer posediet do mesta a je rano pol 11 a on stale nieje doma a este to natahuje... mam 100 chuti sa nanho vyziapat co si to dovoluje

tamitamitami
16. dec 2023

Ja by som sa určite hnevala, nie kvôli tomu že ostal spať u kamarátov (to je za mňa ok, dobre sa bavili tak ostal)....ale to že by mi nedal vedieť by ma určite nahnevalo (úplne ťa chápem že si sa bála a nevedela čo je s ním).
Ja tiež čakám že mi partner dá vedieť že sa plány zmenili, ja nie som žiadna stíhačka nemusí sa ma pýtať 😂 ale očakávam že mi to minimálne oznámi.

jana_eyre_2
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 tak ja by som sa vyzjapala, ja som proste taká Srbska natura keď ma niečo nasere, druhá strana to vie.. a môj chudák chlap to omne už 20r vie 😅 ani to nemám potrebu zakrývať som jednoducho taká, tak ako je môj muž tiež nejaky.. ale na MK sú vzdy rozvážne ženy, každý konflikt riešia ako z knižky a kludnym hlasom.. 🤷 je to tvoje manželstvo vklude mu daj vedieť ak prekročil tvoje medze, tie má každý nastavené inde..

beronsche
16. dec 2023

@hellionka presne tak. Ktovie ake tolerantne by boli damy, keby sa I'm to naozaj stane.

Ja by som bola hrozne nahnevana... Asi by som sa v prvej chvili neovladla.. 😁
Jednak by som mala o neho strach a tiez, ked raz povedal, ze pride domov, mohol mat aspon tolko chochmesu, ze napise, ze nepride, nech sa neobavam.
Ale samozrejme ja vychadzam z toho, ako je to u nas.. muz chodieva raz za cas von s kamaratmi, aj si daju do nosa, ale domov pride.. A ked planuje prespat mimo, povie mi to vopred (aj ked toto je naozaj vynimocne..). U mna plati to iste.
Podla mna je to normalna ohladuplnost k partnerovi.

prasiatko30
16. dec 2023

Otazka je - toto praktizuje viac krat do mesiaca? Alebo to je fakt ulet raz za rok kedy sa stretnu kamarati po dlhom case? Kebyze mi to robi muz kazdy vikend tak by minebolo vsetko jedno. Kebyze je to ojedinela akcia s kamosmi, ktorych nevidel dlhu dobu a ja viem kde su a este k tomu pred tym mi muz povedal, ze mozno ostane spat s nimi, tak predsa nebudem robit paniku anisa hnevat, ked som v podstate dopredu s touto alternativou pocitala. Esteby som bola rada, ze tu najhorsiu opicu vyspal niekde inde 😂

rebekamarcusko
16. dec 2023

Bud rada,že ti odpisuje😂 keby môjmu muzovi spravím takúto drámu, tak mi neodpíše a nedojde ďalšiu noc😂😂

beronsche
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 fiha.. on si to riadne predlzil..
Nie som na to hrda, ale mojho by cakalo riadne rosambo..

Nie som ziadna stihacka, som tolerantna, pretoze to ocakavam aj ja Ale toto by bolo u mna riadne cez ciaru..

hylary
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 jednoznacne mal napísať sms že ostáva v meste späť a že je v poriadku... Ja by som môjho zabila keby toto urobil že nedá vedieť... Ty sa oňho bojis a on ma v riti... Zasnem... A zasnem aj z tých komentárov tu...

tenerifka
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 odhliadnuc od toho, ci je alebo nie je tvoj muz na vine, ze toto spravil (kazda sa na to pozerame inym uhlom pohladu), mne vzdy pomohlo v roznych situaciach, ktore sa mi nepacili, nastavit muzovi zrkadlo, t.j. zachovala som sa rovnako (alebo podobne), ako on, a potom som mu v klude oznamila, ze som chcela, aby sa citil rovnako, ako som sa citila ja, a ci sa mu to paci. Veru, nepacilo, a vzdy to zabralo. Tak neviem, ci by si nabuduce mohla urobit nieco podobne, pojdes von s kamoskou, povies mu, ze vtedy a vtedy sa vratis, a potom mu len posles cez whatsapp spravu, ze spis u kamosky a vypnes mobil. A na druhy deñ mu povies, ved som urobila len to iste, co ty.....

sissy27
16. dec 2023

@buduca_mamicka007 toto citove vydieranie ze “milujuci otec a manzel” 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ v prvom rade - milujuca manzelka neposle muza spat na gauc 😅 aj tak ti uz dopredu vadilo, ze pride domov nacengany, tak akoze k comu si potrebovala aby spal doma? Aby si od 7 rana mohla pribijat klince do steny, vysavat, trieskat hrncami a na striedacku pustat mixer a detom spievankovo na plne pecky?
Ano, mal dat vediet, ze ostane spat u kamosov, na druhej strane opita hlava nerozmysla racionalne. Ak toto nie je na pravidelnej baze, tak by som urcite nebola taka dramaticka a nekazila vikend ani jemu, ani sebe.
A ty chces jemu ukazat, ze toto robit nebude? 😂 a co urobis, rozvedies sa s nim? obavam sa, ze to je presne naopak - on ti dava jasne najavo, ze na taketo sceny ti z vysoka vies co a radsej ostane tam kde je, nez pocuvat doma teba, dost ho hlava boli aj bez toho.