Nešťastná vo vzťahu

luciaaaa1
22. jún 2021

Ahojte,

na zaciatok dakujem vsetkym za precitanie a rady..Pokusim sa popisat svoju situaciu - mam kratko po 30tke a som v dlhorocnom vztahu - cca 7 rokov - v ktorom ale uz dlhodobo nie som stastna (aspon mam ten pocit)..Je to moj v podstate prvy vazny vztah , teda nemam skusenost s rozchodmi.. Zo zaciatku prve roky to bolo fajn, bola som zamilovana ale posledne roky mam pocit ze ma ten vztah nenaplna, ze to nie je to co by som chcela..partner mi skor lezie na nervy, nemam chut s nim nikam chodit ani nic podnikat, sice s nim byvam ale stale utekam k rodicom, v podstate som sa nikdy celkom nikdy neprestahovala k nemu..Spavat spolu takisto uz dlhsie nespavame a popravde ma ani nepritahuje..Uz su take tie reci zo strany rodiny a tak ze kedy sa vezmeme ale ja si to neviem celkom predstavit..v poslednych mesiacoch mam depresie, pretoze som stretla niekoho do koho som sa zalubila, lenze je zadany takze z toho nic nebude..ale ako hovorim, vo vztahu nie som spokojna uz dlhodobo cize to nie je priamy dosledok tohto, no mozno ma to teraz trosku tak nakoplo v tom ze by som sa asi mala posunut niekam inam, ze takto to nema vyznam..

Ako priatel je fajn, len mam pocit ze sme spolu len zo zvyku uz.. To v com by som chcela poradit je - je mi jasne ze po rokoch uz asi ziaden vztah nie je co byval, ze nastavaju krizy a ze uz tam nie je ta zalubenost a ze to zovsednie...ale ako viem kedy je to len nejake bezne opotrebovanie, ktore pride po case v kazdom vztahu a treba to len prekonat a mozno sa snazit trocha viac..a kedy je to fakt len natahovanie niecoho co nema vyznam a treba to skoncit?chapem ze to by som mala citit sama ale ja som velmi nerozhodny clovek a neviem co robit..mozno by mi pomohli vase rady/skusenosti ked ste sa napr tiez rozhodli ukoncit dlhodoby vztah lebo to nebolo ono? ako ste spoznali ze to nema vyznam, co vas prijmelo to napokon skoncit? alebo naopak, ked ste sa brali po rokoch vztahu, citili ste ze je to ten pravy? da sa to spoznat?🙂

ivkazba
22. jún 2021

Píšeš, že "je mi jasne ze po rokoch uz asi ziaden vztah nie je co byval, ze nastavaju krizy a ze uz tam nie je ta zalubenost a ze to zovsednie". Nie, v správnom vzťahu to takto nefunguje. Ak sa ľudia milujú a pracujú na vzťahu, tak čas ich vzťah utužuje a nie spôsobuje krízy a všednosť. Ako som písala, na vzťahu treba pracovať. Ak ten váš nefunguje, treba si sadnúť, v kľude sa pozhovárať o tom, čo komu vyhovuje a nevyhovuje a ako chcete ďalej fungovať. Ja osobne by som nebola vo vzťahu, kde nie som spokojná, nemilujem sa s partnerom (sex) a ďalšie veci, ktoré popisuješ. Rozišla by som sa skôr, než bude svadba a deti.

deti95060810
22. jún 2021

skonči kým je čas ...
Ja som dokonca ostala ešte aj tehotná a potom nasledovala svadba, narod. dieťaťa, rozvod.... no načo to bolo dobré takto si komplikovať život...

danulicek
22. jún 2021

rovnaké pocity som mala dva mesiace pred svadbou... chcela som to ukončiť, svadbu zrušiť. s partnerom som sa o tom pokúšala diskutovať. napokon sme sa vzali, lebo "sa to tak má, lebo to je naplánované, lebo to sú len moje zbytočné pocity pred svadbou". po rokoch a problémoch z oboch strán sú tie pocity ešte intenzívnejšie, hoci ja som nikoho nestretla a ani neplánujem. a muža mám naozaj rada ako človeka, ktorého poznám 17 rokov a ktorý mi bol v istom období najbližším človekom na svete. preto ti poradím, ak máš takéto pocity teraz, odíď z kratšej cesty, kým sa dá. život rozchodom nekončí, hoci to nie je príjemné, najmä ak rodina očakáva svadbu.

jennky13
22. jún 2021

Ja neviem, ci mas zostat alebo odist, ale na kazdom vztahu treba pracovat. Pocity nie su stale, a casto skacu aj v dobrych vztahoch. Ale skus sa o tom s priatelom porozpravat, skus sa zamysliet , co chyba tebe a a co jemu . A vyuzi ten cas na to, ze sa naucite na vztahu popracovat. Dobre manzelstvo nikdy nie je len o peknych pocitoch na zaciatku, ktore si myslime, ze pretrvaju.
Je jasne, ze pridu aj vazne problemy, ale o tom nehovorim, ale skor ako zo vztahu odides, tak sa zamysli, co by ste mohli robit inac. Podobne pocity prezijes aj v dalsich vztahoch, vzdy raz super pocity skoncia, ale co vas bude spajat dalej je na vas.

amelie2017
22. jún 2021

Ja by som vztah asi ukoncila. Nenaplna ta, nemas chut s nim travit cas, nemate sex. Ale este pred tym by som sa zamyslela, preco to tak je. Uvedomila si si, ze napr. vzdy vsetko iniciujes len ty a ak nie, tak nic nerobite? Alebo si sa mu roky prisposobovala a uz mas toho dost? To su len priklady.
My sme s muzom spolu takmer 8 rokov, a ano, vztah sa zmenil, uz nie je taky spontanny a vasnivy (pri detoch to nejde, kedy chces), prisla aj rutina, ale pre mna ta zdrava rutina, kde uz kazdy vie, co ma robit a vsetko v domacnosti funguje ako hodinky. Ale s muzom sa stale lubime, aj napriek malemu dietatu si najdeme cas na seba a ideme na rande len sami dvaja, na tie chvile sa vzdy tesime a vychutnavame si ich, tesime sa na vylety s dcerou (o chvilu aj s mimcom), ale rovnako fajn nam padne, ked sa len tak vecer vyvalime pred telku a mame svaty pokoj.

ciola
22. jún 2021

Tiež by som sa v takom to prípade priklonila k rozchodu, ako viem, že to asi nie je to, čo by si chcela, no povedz si sama, vravíš, že si v ňom neni šťastná, tak ako načo sa takto ďalej trápiť

1aduliatko1
22. jún 2021

ja som sa s priateľom rozišla po 7 rokoch, bývali sme spolu, nikto to nečakal...mrzelo ma to, prvá veľká láska, bolelo to, no život ide ďalej. (samozrejme som sa s ním nerozišla len tak zo srandy, boli dôvody...)

sorak
22. jún 2021

@luciaaaa1
Tu na MK ta podporí v rozchode skoro každá,ktorá sa rozhodne ti odpísať.Mne tak tiež radili po nevere,ale nespravila som to a som najšťastnejšia na svete a preto sa neriad tým,čo ti kto napise podľa svojho uváženia,ale len sama sebou…Šťastie a všetky pocity závisia od samého seba a nie od druhých!Hovori sa,že po 7rokoch príde prvá kríza,hlavne vtedy keď ešte nie sú tí dvaja manželmi,rodičmi…Život sa žije v danú chvíľu,nie v minulosti a ani nie v budúcnosti lebo nikto nikdy nevie čo sa bude diať.Hľadala by som skôr samu seba a odpovede prídu.O vzťah sa treba naozaj starať,ale na oboch stranách a ak sa mi niečo nepaci a prekáža mi,treba s tým ist von!Do vzťahu patri láska,úcta,rešpekt,porozumenie,úprimnosť,ale aj vášeň ktorá niekedy vyhasne a potrebuje znova zapáliť.Držím palce,rozhodnutie si ty😉

chouette0157
22. jún 2021

@luciaaaa1 áno, vzťah je dynamický, mení sa, každý a vždy, ...a áno, rokmi zovšednie, ale to čo píšeš nie je obyčajné zovšednenie, myslím, že už sama vieš, že to nemá perspektívu ...som s mojím 7 rokov a je to iné ako zamilovanosť na začiatku, ale stále ma priťahuje, stále ho ľúbim, spávame spolu a užívame si to ...poviem to takto, "fajn" nie je dosť na to, aby ste sa vzali

janickacrazy
22. jún 2021

@luciaaaa1 Tak ja som tiež za rozchod, nemiluješ ho, ste spolu len zo zvyku. Nemáte deti, nemáte sex, nebaví ťa to s ním. Nevidím dôvod zostávať. Si mladá, nájdeš iného. Ja som s mojím manželom 13 rokov a stále sa ľúbime, vieme sa hodiny rozprávať, vždy sa na seba tešíme. A to ani nehovorím, že sex je ešte lepší ako na začiatku.

marytesss
22. jún 2021

ahoj 🙂 ja som s mojim 4 roky, tiež máme také turbulentné obdobie. ľúbime sa, len mám občas pocit že len láska nestačí. hlavne ked vidím z jeho strany pasivitu voči mne, lebo má hlavu zavalenú prácou a to ani spolu nebývame, každý sme z iného mesta. mám za sebou 2 rozchody, poviem ti, že keď z toho vzťahu nič nemáš, tak by som sa asi zbalila a odišla, ale pokiaľ máš pocit že by to stálo za to tak by som zabojovala. na vzťahu treba pracovať, treba komunikovať.

mabenn
22. jún 2021

Ste spolu 7 rokov a máš po 30tke...prečo ste sa doteraz vo vzťahu neposunuli?

heidy222
22. jún 2021

@mabenn no asi preto, Lebo vztah nefunguje

mabenn
22. jún 2021

@heidy222 ja sa pýtam autorky, kvôli tomu, či náhodou to nie je zdrojom frustrácie...je to celkom fajn ale neposúva sa to nikam

selest
22. jún 2021

Taky vztah som ukoncila po vzajomnej dohode s ex aj ked uz vsetci hovorili o svadbe, zrazu sme proste isli od seba. Dlho som nad tym uvazovala ale nemala som odvahu vztah ukoncit lebo som sa bala co potom . A vies co bolo potom? Strasne sa mi ulavilo. Zmenila som cely svoj zivot a konecne som sa necitila taka ubita.. Jedine co lutujem ze som v tom vztahu bola az tak dlho (7rokov) aj ked ex bol velmi fajn kamos ale to asi tak vsetko.

ledgerka
22. jún 2021

Uz davno si mala dat na vnutorny pocit a "vztah" ukoncit.

78787878
22. jún 2021

@luciaaaa1 Za mňa sú tu dva rozhodujúce momenty. Nevieš si predstaviť svadbu s týmto mužom a fyzicky Ťa už nepriťahuje. Obidva vnímam ako nerozchoditeľné.

marseillefan
22. jún 2021

Mám za sebou 18-ročný vzťah a je to úplne úplne úplne iné ako to bolo v začiatkoch... nedržíme sa za ruky 24 hodín denne ako vtedy, nie sme na seba nalepení 24 hodín denne ako vtedy, necmučkáme sa vkuse... romantika to už proste dávno nie je. Ale necítim to, čo ty... Manželka má stále dobrú náladu, rozosieva ju dookola. Smeje sa na mojich vtipoch, váži si ma... ja si vážim ju, rád sa s ňou rozprávam a počúvam jej príbeh ako dnes bola u kaderníčky a čo tá kaderníčka povedala...
Stále ma veľmi priťahuje, až sa čudujem, aká je na svoj vek neuveriteľne krásna (o mne sa to nedá povedať, ja som sa spustil). Proste sme obidvaja s človekom, s ktorým radi trávime čas...
Ak ti tvoj partner po 7 rokoch lezie na nervy, šťastné manželstvo nebudete mať...

luciaaaa1
autor
22. jún 2021

@mabenn

ved prave to je dobra otazka...asi preto ze mozno podvedome ani nechceme...neviem..on je aj dlhsiu dobu bez poriadnej prace cize tam ani nejake financie z jeho strany nie su mozno aj preto z jeho strany..

luciaaaa1
autor
22. jún 2021

@selest

presne si to vyjadrila..ja uz velmi dlho nad tym rozmyslam ale neviem sa k tomu rozhybat ale je to tazke ked ten clovek bol roky vasou najblizsou osobou..a bojim sa ze to bude chyba, ze to casom olutujem, bojim sa zostat po takej dlhej dobe sama..ale zas na druhej strane mam pocit ze len prezivam a natahujem nieco co nema buducnost..ten aktivny je praveze on (okrem sexu, tam ani on), to ja nemam zaujem, motivaciu nic robit..ten druhy co som spominala - ako z toho nic nebude, on je zadany, ale kebyze nie je a bola by tam sanca na vztah , nevahala by som sa rozist ani sekundu...aj to asi o niecom svedci ci?

podmostom
22. jún 2021

@luciaaaa1 mňa by zaujímalo co všetko si spravila preto, aby váš vzťah fungoval lepšie a či tvoj priateľ vôbec vie o tom, že si nespokojná. Ak nie, určite by som sa snažila najprv vzťah vzkriesit a až potom keď to nepôjde rozmýšľať o rozchode..

0kristina0
22. jún 2021

@luciaaaa1 vies si s nim predstavit zivot a mat s nim rodinu? A mas odpoved.

luciaaaa1
autor
22. jún 2021

@0kristina0 no skoncila som to..prijal to lepsie nez som cakala,vlastne ho to neprekvapilo, ani sa nesnazil vyhovorit mi to..a nie asi neviem, po tolkych rokoch by som svadbu asi mala chciet..ale keby som ju chcela tak mu asi poviem co si ma nevezmes konecne a nerozchadzam sa..mam pochybnosti ale pri rozchode po rokoch je to asi normalne pochybovat ci robim dobre..bol to dobry chlapec, nebolo tam nic take zase zeby ma bil alebo chlastal kazdy den..a prezili sme vela pekneho no..neviem asi az cas ukaze ci to bola chyba alebo fakt vyslobodenie z niecoho co nebolo sudene na uspech

oli18
22. jún 2021

Ani sa nedivim, ze prave teraz vazne prehodnocujes svoj 7 rocny vztah. To preto, lebo mas milenca a si zalubena. Nech sa rozhodnes akokolvek, nebuduj si svoje stastie so zadanym.

ivangeline
22. jún 2021

emh.. mas 30 a nikde ste sa za 7r vo vztahu neposunuli...necudujem sa,ze je vo vztahu nuda. Ani si sa k nemu poriadne neprestahovala..ani len prsten...ani neplanujete buducnost?

luciaaaa1
autor
22. jún 2021

@oli18

ja nemam milenca, predsa som napisala ze ano sice som sa zahladela do ineho ale ze z toho nic nebude prave preto ze je zadany..

0kristina0
22. jún 2021

@luciaaaa1 vela stastia, snad si neurobila chybu

nnnuuunnn
23. jún 2021

Joooj, nemas deti, kde mas problem? zajtra mozes byt stastne nezadana 😀 a pozajtra stastne zadana 😀