Neviem ako ďalej, som sklamaná

bebe91
14. okt 2016

Ahojte. Potrebujem poradiť pretože som zúfalá a sklamaná. S partnerom máme 11 mesačnú dcérku a žijeme u svokrovcov. Už dlhšie pílim uši partnerovi aby sme sa odsťahovali. Mali sme odložené nejaké financie a moji rodičia súhlasili že pomôžu ak budeme potrebovať. Môj partner sa svojim rodičom ani len nezdôveril že by sme chceli vlastné bývanie a nedávno sme mali možnosť odísť. Žiaľ medzitým sa raz pokazilo niečo na aute a môj partner iba spomenul že by sa zišlo nové, podotýkam že auto je plne funkčné a potrebuje servis asi tak raz max. 2x do roka. Jeho rodina sa dala na tému a vyriešili to tak, že po 2 dňoch diskusie o novom aute išli vybavovať. So svokrou nemáme dobré vzťahy keďže je dôchodkyňa, furt je doma a za čokoľvek čo ju nahnevá na mňa začne kričať, ak ju brat nahnevá na mňa kričí, ak sa pohádame s partnerom na mňa kričí a už to tu nezvládam. Som strašne sklamaná že partner uprednostnil vlastné potreby pred potrebami rodiny. Žijeme iba v 2 izbách ako sardinky v konzerve, už sa ledva zmestíme. Teraz keď prišlo auto vždy iba plačem keď sa na to pozriem lebo v tom vidím tú nádej na šťastný život ktorá mi prešla pred nosom. Neviem sa ani krotiť s partnerom sa často hádam a už som mu aj to povedala že neviem či má tento vzťah takto nádej prežiť ak si bude vlastné potreby predkladať pred tie naše. Nevravím, aj to auto je potrebné ale určite to staré by ešte vydržalo aj 5 rokov, no žiť v maličkých miestnostiach kde máme iba obývačku a spálňu vlastnú a aj tam sa nám často natrepe svokra to nie je na dlhé vydržanie a ešte k tomu keď kričí no koniec. Takže moja otázka znie, je podľa vás normálne že som sklamaná, smutná a rozmýšlam o rozchode, alebo priatelovo rozhodnutie bolo správne?
P.S. : Auto stálo približne v takej cene ako u nás 2 izbový byt, ešte by sme doškrabali tých 3-4 tisíc ajtak moji rodičia nám navrhli a vyšlo by to na 3 izbový byt. Takto už veľké šance nedávam že v blízkej budúcnosti sa dostaneme k bytu. Ja som na rodičovskom, zháňam si prácu už 3 mesiace ale neozývajú sa a partner má zmluvu na určito, teraz by sa mu malo prerobiť na neurčito ale on nie je ochotný zobrať si úver.

severanka90
14. okt 2016

Preboha to aku limuzinu kupil??? Ved aj najlacnejsi dvojizbak niekde v dedinskej bytovke stoji minimalne 20-30tisic. Za toto by som ho do riti nakopala a radsej chodila peso ako tym autom. Nech somar byva a spava teraz v tom aute....a to ze to s tebou vobec nekonzultoval! Akoze fakt oooobrovsky chuj.

hradnapani
14. okt 2016

@bebe91 to sa ani neda slusne okomentovat. Vrazit peniaze do niecoho, co kazdym rokom straca na hodnote pred vlastnym byvanim, ktore bude hodnotne vzdy, je ubohe, kratkozrake a nezodpovedne. Obavam sa, ze ti tym chcel nieco povedat a naznacit, kde ma priority.

belllinka
14. okt 2016

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/zivot-u-svokrovcov-svokra-je-mrcha/

V lete ste ešte nemali žiadne financie a zrazu máte odložených 20 000 eur .... haha. A z čoho ste si stihli tak rýchlo našetriť? 🙂

belllinka
14. okt 2016

Baby klud, to je tá trúba, čo sa tu riešila v lete... čo má mrchu svokru 😀

bebe91
autor
14. okt 2016

U nás stojí 2 izbový byt akolo 18000 eur už čiastočne prerobený a auto stálo 15000 eur + príslušenstvo + poistenie + náklady na polícii a vychádza to na 18000 eur ak nie viac. On to akurát tak prekonzultoval že povedal že chce auto lebo už starý nie je dobrý a nevie ako chodiť do práce čo je mimochodom 2 kilometre od domu, ešte aj z okna sa dá vidieť, samozrejme chodia autobusy a existuje bicykel s čím dávnejšie rád chodil ale toto leto ani raz sa neposadil na bicykel. A týmto naša diskusia skončila, potom sa začali hádky a on nepustil zo svojho.

bebe91
autor
14. okt 2016

@belllinka mali sme už aj vtedy odložených nie 20000 ale iba 7000. Lenže nevedeli sme že ak sa partner ozve tak by sme pomoc aj z jeho strany dostali, lenže on sa kvôli bývaniu neozval len kvôli autu. A mimochodom kto ti je trúba? No choď ty kade lahšie. Pamätám si ťa, vlezieš do každej diskusie a očierňuješ ľudí jedna radosť.

mima4
14. okt 2016

@bebe91 tak sa odstahuj k vasim a priatel nech si zije zivot, ktory mu vyhovuje, pretoze teba nebere ako rovnocenu partnerku, priatelku. Rozhoduje bez teba, nerespektuje tvoje potreby, fakty... potreby, ze uz mate dieta a potrebujete vlastny priestor, byvanie. A v podstate ta ma v hrsti, lebo ked sa s tebou rozide, pojdes domov s holym zadkom

bebe91
autor
14. okt 2016

@belllinka ešte by som ťa chcela poprosiť aby si sa naučila čítať lebo 20000 o ktorých ty píšeš absolutne nikde nikto neuvádzal. Alebo aspoň sa číslice nauč.

bale1rinka
14. okt 2016

@belllinka vy ste ale stíhačky, aj keby to bolo tak, tak si môže biť hlavu o stenu, žiadna normálna žena by nedovolila zo svojho účtu vybrať takú sumu na auto čistonové ktoré nechce, toto keby som povedala môjmu mužovi tak ma vysmeje.evidentne to neboli ich úspory.ak dvaja majú spoločný účet neexistuje, že neviem o preliatí peňazí na iný účet bez môjho schválenia, by som sa v momente pýtala čo sa deje, nedala by som kartu ak to nieje internetová banka, alebo by som pýtala polku z tých peňazí a on nech si auto kúpi zo zvyšku...máme sa vyjadrovať k téme a nie útočiť na niečo z jej minulosti....

bebe91
autor
14. okt 2016

Veď práve bojím sa čo môžem od neho očakávať.

belllinka
14. okt 2016

@bebe91 Stačilo mrknúť na internet, po koľko idú 2-izbáky v Lučenci. Bola som zvedavá, koľko ste za 3 mesiace našetrili 🙂

sissy27
14. okt 2016

@bebe91 otec tvojho dieťaťa ti dal jasne najavo, kde sú jeho priority...
kto našetril tie peniaze - len on, alebo si do toho aj ty prispela nejakou sumou?
ako je možné, že on sa rozhodoval o novom aute bez teba, s rodičmi?
a fakt, že kúpil auto v hodnote bytu ani nekomentujem...
Ten chlapec je ešte dieťa, zodpovednosť nulová a ty s malou ste preňho kdesi na spodných priečkach jeho priorít... nečakaj, že sa zmení, nemá dôvod - pri mamičke mu je dobre a on si urobí po svojom... pokiaľ investoval do auta aj tvoje peniaze, tak ich žiadaj späť, hoc aj súdnou cestou, daj si dieťa zveriť do svojej starostlivosti, určiť výživné a dovidenia...keď máš bývať u rodičov, tak môžeš aj u svojich...
prepáč, ale ja v tomto vzťahu budúcnosť nevidím...

dominika6
14. okt 2016

@bebe91 máš od nás rozhrešnie,ísť k rodičom a rozísť sa partnerom..

belllinka
14. okt 2016

@bale1rinka Aké stíhačky? Tá osoba iba klame, prečítaj si staršiu diskusiu. Ona určite nemala nič našetrené. Študuje, nepracuje, žije u svokry a poberá rodičák.

bebe91
autor
14. okt 2016

@bale1rinka my sme nemali peniaze na účte ale doma, 4700 eur mal ešte čo bol pred rokmi vonku v Írsku a čo mu zostalo + 2300 eur čo sme mali našetrené odkedy pracuje, čiže rok. Takže on mal voľný prístup k peniazom.

bale1rinka
14. okt 2016

@bebe91 tak isto aj ty, mal právo si vziať iba polku z toho ak ste manželia.

0silvia0
14. okt 2016

@bale1rinka spomína partnera, tak pravdepodobne nebudú manželia...

bale1rinka
14. okt 2016

@belllinka ale to teraz nieje podstatné, ale to čo napísala teraz.už podľa pár príspevkov vidieť, že je stratená, hádam to pochopí.

bebe91
autor
14. okt 2016

@belllinka ty akože čo máš proti mne? Študujem - áno, nepracujem - áno lebo mám maličké dieťa a nedarí sa mi zamestnať a popri malej neviem ísť do závodu na 12ky, poerám rodičák - áno lebo mám dieťa. Len zase nechápem kde klamem, písala som vôbec že študujem, nepracujem atď.? Asi je to dosť jasné že pri 11 mesačnom dieťati poberám rodičák.

janinah
14. okt 2016

Kde sa vidíš o 5 rokov? pri tvojej smole ti ešte tá kričiaca svokra ostane na krku na doopatrovanie v starobe 😒 Lenže aj sama si si na vine,to tá dnešná moda,že najprv zbúchame dieťa a potom sa zbadáme,že nemáme peniaze,bývanie a ani spoločné priority 😒 a potom ,baby,raďte....na tvojom mieste idem z dosahu kričiacej svokry a sardinkového priestoru,ak sa dá,tak ku rodičom alebo do podnájmu,ak partner za niečo stojí,tak to bude riešiť,ak nie,tak takého ti netreba,do smrti by ti nervy žral,že najprv ja ,potom 100 iných vecí a kdesi na konci žena a dieťa....

bebe91
autor
14. okt 2016

@bale1rinka
@0silvia0
nie sme manželia, aj keď on by chcel len na úrade a malú hostinu a neskôr v kostole s veľkou hostinou ale ja som povedala NIE lebo čo on hovorí a urobí je obrovská medzera

bale1rinka
14. okt 2016

@0silvia0 tak o to horšie, mala mať svoju obálku a on svoju a ak chcú niečo spolu tak dať každý rovným dielom, ak na to nemala tak by to on sám bez jej časti predsa nemohol kúpiť, bože ja nepochopím ako sa niečo takéto môže stať!môj partner tiež nevidí fyzicky moje peniaze lebo niesme manželia, on má svoje a ja svoje a na všetko čo chceme spolu sa skladáme a to, že ja menej zarobím, neznamená, že keď na to nemám, že to on nedoplatí, veď to ostáva v rodine, je to pre nás všetkých!!

bebe91
autor
14. okt 2016

@janinah áno viem, nešlo to práve klasicky ako malo, to bolo kvôli genetike, v jeho rodine sa vyskytla istá porucha, má 3 strýkov čo nemohli mať dieťa a aj on sa podaril po xy rokoch a išli sme aj my na testy a zistilo sa že je šanca aby aj on mal tie gény lenže dieťatko sa zázrakom vydarilo...už je to jedno, žial je tak ako je lenže mali sme na to šancu odísť teraz a on to pokašlal...

alex49
14. okt 2016

no a teraz si napísala, že to boli jeho našetrené peniaze, tak si ich minul ako chcel 😅

bebe91
autor
14. okt 2016

@janinah ešte toľko že svokra vravela aby sme neskúsili odísť do podnájmu lebo ona svojho syna potom nechce ani vidieť...proste pre ňu by bolo vraj ponižujúce aby sme išli do podnájmu...akože ja kašlem na to čo ona chce a čo si myslí ale jej drahý synček by neprežil keby sa s maminkou pohádali...

bale1rinka
14. okt 2016

@alex49 jáj, tak je to jasné, čo ona vôbec rieši jeho peniaze?tu sa mi len vtláča do slov...dieťa malo nárok na polku z toho JEHO ak nie ona a ako zákonný zásupca ich mohla spravovať ona, takže obral svoje dieťa, čo mi príde ako sebeckosť, pratala by som sa kadeľahšie.

bebe91
autor
14. okt 2016

@alex49 áno boli, ale mal by uvažovať ako dospelý a nie ako puberťák...chlap chce robiť v mene seba, muž v mene rodiny...aspoň podľa mňa..a ináč prácu mu vybavila ešte moja mama, takže ak by nepracoval tak by nemal ani toľko...

bale1rinka
14. okt 2016

@bebe91 mne sa nie čo stane, takže ide o to čo povedia iní a nie o blaho jej syna, nechá syna tlačiť sa s rodinou v 2 izbách a to je ok, čo má 15 rokov a je na internáte?to je taká výhovorka! nuž mamičkyn chlapček, máš to ťažké, utekala by som.

bebe91
autor
14. okt 2016

Ak by to niekto nerozumel, ja si myslím že človek čo už má rodinu tak asi uprednostní bývanie, určite by mohol byť byt na jeho mene keďže by bola väčšina peňazí od neho, ale on sa zachoval ako puberťák bez dieťaťa.

bale1rinka
14. okt 2016

@bebe91 a takto si mu to povedala?čo on na to?