Neviem, či ešte milujem manžela

1babula111
12. okt 2015

Baby poradte. Úplne som zmätená a neviem, čo mám robiť.
Náš syn má 3roky, od noveho roka mam nastupit spet do prace, ktoru vsak este nemam. Maly pojde do skolky, mne uz to doma prepina. Doslova.
S manzelom sa stale hadame, mam pocit ze som vyhorela uplne. Uz ma s nim nebavi sex, ani ziadne aktivity. on sa nesnazi ma nikam bravat.
Stretla som muza do ktoreho som sa zalubila. Stravili sme spolu noc. pozname sa pol roka, v kontakte sme cca mesiac. on je zenaty nemieni sa rozvadzat, tvrdi, ze ma pekne manzelstvo, ze nema doma ziadny problem. ja si s nim viem predstavit zivot. je starsi o 15rokov. co mam robit? nakopnut nejako mrtvy vztah co mam doma alebo zacat odznova, rozviest sa??? som uplne na nervy..neviem co mam robit

0silvia0
12. okt 2015

@1babula111 čo by za toto iné ženy dali. Požehnaných od manžela 10 kg nadváhy, úplný vrchol šťastia 😎

1babula111
autor
12. okt 2015

@eeffka Práveže máme problémy, myslím ako kazda rodina. Uver, dom, ja si hladam pracu od noveho roku, moje zdravie hapruje, ja len chcem aby bolo vsetko ako pred tym. Mnohé ma tu osopili zato, ale je tazke sa zmierit s tym, ze kedysi to bolo super, teraz totalny opak. Hadame sa, nerozpravame normalne.. on sa zmenil, ja tiez. Aj ked sme si to nikdy neuvedomovali.

eeffka
12. okt 2015

@1babula111 ja som s muzom 21r a 11r zobrati, takze podla mna mate uplne bezny vztah ktory proste presiel do fazy stereotypu
podstatne je aby ste si nasli rovnovahu obaja tak aby ste boli nie ze stastni, lebo to povazujem za hormony ale spokojni...to je v dlhorocnych vztahoch ovela dolezitejsie...

co ti dava milenec okrem adrenalinu, podla mna len trapenie, nadej ziadna, buducnost uz vobec...
stoji to za to?

1babula111
autor
12. okt 2015

@0silvia0 Haha. Veru. Len keby som to schudla dobrovoľne. Všetko malý, unahánal ma, tak to išlo dole.

0silvia0
12. okt 2015

@1babula111 ale v manželstve sú aj takéto obdobia, keď to až tak neklape... ono to treba prekonať, nájsť to, čo sa opraviť dá a netlačiť na to, čo prerobiť nejde. Nikto nikde netvrdí, že manželstvo je prechádzka ružovou záhradou - je, ale až vtedy, keď obaja dotyční zúčastnení si uvedomia, že je lepšie vychádzať jeden druhému v ústrety, rešpektovať sa a nie odúvať sa, robiť v rodine dusno a bojovať za nejaké imaginárne sebapresadenie vo vzťahu. Vzťah je o dopĺňaní sa a hlavne o láske. Nuž, toto v škole neučia, treba sa spoliehať na školu života 😉 a niekedy by aj v tej škole života lietali päťky a poznámky...

1babula111
autor
12. okt 2015

@eeffka Nestojí, ja viem. Len som mala velke oci, myslela som si, ze je ten typ, ze ked sa zalubi, tak bude ochotny kvôli mne opustit zenu.. boze aka som trapna a naivna.. ja viem... hlupa som strasne... ze som sa vôbec dala nahovorit nato..

1babula111
autor
12. okt 2015

@0silvia0 Je to pravda, nikde to neni ružove.. to mi vela zien povedalo. A kde je laska, vsetko sa prekona.
Asi musim zacat od seba a zmenit v prvom rade seba. Asi si nevazim to co mam. Ja to nevylucujem.
Mozno ma nakoniec muz odkopne raz a budem banovat. mozno. len teraz to citim strasne vyhasnuto. cele..citi, rodinne puto ziadne, drzi nas tu pokope len syn. inak nic.. budem dufat, ze ked sa prestahujeme do noveho domu, tak sa vsetko zmeni. bude vacsia radost zo zivota atd.

lauricka
12. okt 2015

@1babula111 Co mate robit? A urobite to? Milenca, ktory sa nemieni rozvadzat, poslat rovno do ri.i - nebudte hlupa hus. A pokusit sa dat do poriadku svoje manzelstvo, ak nemate vazne problemy, kvoli ktorym nie je mozny spolocny zivot. Ale ak ide iba o nudu, tak to chce rozhovor a zacat sa o svoje manzelstvo starat. Ak chcete mat problemov a problemov, byt frustrovana a nestastna, tak nech sa paci, podvadzajte spolu s vasim milencom jeho manzelku a rodinu, ale nic dobreho z toho nebude. Akurat ublizite niekolkym dospelym a niekolkym detom z oboch stran...

magmolatus
12. okt 2015

@1babula111 Chlapský názor: Určite nebude z toho noveho nič.
Ale aj tak nechapem ao nemoze mat ziadne konicky, kazdy ma cosi ako travi cas.
To ze ste podviedli jeden druheho a ešte o tom viete navzajom, tomu vztahu moc nepridáva.
A určite si to mala spomenuť hneď zo začiatku, lebo tym sa potom kvalita odpovedí velmi líši.
Keďže to čítam celé tak mi to dáva trochu viac logiky.

Pozri ja som so svojou asi 4 roky. Zobraty sme menej. Mame dieta, ale to nema este ani rok.
Mi si nejak darceky nekupujeme. Ak ma zena sviatok, kupim jej nejake kvety, sladkosť a zhasla fajka.
Na vianoce si tiež nič nedávame. Teraz je manzelka na materskej, ak si da na seba cosi co uz ze za zenitom, jej poviem nech to vyhodí, ze si neprajem aby takto chodila doma a nech si kupi na seba cosi poriadne. Ak uz nakupujeme, vyberie si, zaplatime a odchod. Ak sa mi to nepaci, skusim poradit co sa mne viac pači a hotovo. A ked ide sama, zvacsa zavola, že si co to kupuje a co to bude stat, len aby som vedel.

Ale robíme veci spolu, chodime spolu nakupovat, po navstevach, na prechadzky.

Určite sú veci, ktoré sa mi na vztahu nepačia a chcel by som aby to bolo inak, ale na druhej strane nikto nie je dokonalý. 🙂 A niektoré veci človek proste toleruje.

csikike
12. okt 2015

Staviate s manzelom svojpomocne? Zucastnujete sa obaja na stavbe domu rovnako? Alebo iba on po pracovnej dobe?

1babula111
autor
12. okt 2015

@lauricka Tak ja dotycneho poznam pol roka, v kontakte sme mesiac, spali sme spolu len raz (ja sa zato hanbim a priznavam to). Obzvlast ked viem ze on ma neriesi do buducna. chce sa stretavat len ohladom sexu o co ja nestojim. aj som mu to povedala, preto sa nikdy viac ten sex nezopakuje, pre mna to haslo. aj ked je pravda, ze na neho myslim.. srdce skor.. rozum mi hovori ze ruky prec, lebo buducnost ma s nim necaka. Rada spravim pre svoje manzelstvo vsetko co sa da, len akosi uz neviem co!?

1babula111
autor
12. okt 2015

@csikike Obaja pracujeme na dome rovnako. Ja som vybavila všetky papiere, aj vybavujem čo sa dá, nosím kocky, pílim, pomáham. Jeho ešte brzdim nech si oddýchne, nech neotročí..

csikike
12. okt 2015

A keby ste si spravili co ja viem volny vikend iba dvaja? Bez toho, aby ste pracovali na dome, proste sa venovali iba jeden druhemu, mozno ten nezaujem je iba dosledkom vytazenosti

1babula111
autor
12. okt 2015

@magmolatus Máš pravdu, z toho nového nič nebude. Pochopila som to, ked sme boli spolu pár krát len tak a rozprával mi polovicu času ako jeho zena dobre vari, aku ma super povahu atd.. a ja truba som sa s nim este raz stretla za ucelom sexu.. myslim ze len preto, lebo som chcela skusit nieco nove. ja to priznavam. a dalsia vec, mojho muza bavi len praca v garazi, okolo domu. on je strasne sikovny, porobi co sa da. ale tam to hasne. ziadny sport, kamarati nula bodov, jemu sa nechce chodit von, na pivo, futbal neznasa.. proste nic ho nebavi. ja ho aj nutim ist von, nechce.. tak som to uz vzdala.. neviem ako ho nabudit k zivotu, nech zacne trochu zit, lebo ja som ten typ, ze vezmeme sa s kamoskami, ideme na kavu, s detmi bez deti..on vobec.. velky rozdiel medzi nami. ale kedysi chodil na pivo, uz nechce.. netusim preco..

1babula111
autor
12. okt 2015

@csikike Uz som nad tym zacala uvazovat ze nechame maleho rodicom a pôjdeme sami dvaja na nejaky vikend. Myslim ze sa tam pohadame a pojdeme domov ale skusit to mozme

1babula111
autor
12. okt 2015

Ešte ma napadlo...mozno je problem medzi nami v tom ze sme spolu od mojich 15tich a jeho 22rokov. veľký rozdiel a každý iné zmýslanie

magmolatus
12. okt 2015

@1babula111 Tak ani ja nechodim na pivo čo máme malú. A šport tiež nesledujem. Tiež nešportujem, byt som prerabal nakomplet od elektriny, ešte pár vecí chyba, ale to sú drobnosti a subežne nejak zariadujeme. Teraz robota stoji, koli mojim rehabilitaciam chrbta. Cvičiť by som mal koli sedavemu zamestnaniu. Aj mi to sem tam šplechne do očí. Ale na druhej strane ked som minule spomenul, že kolegyne + šefka chcu isť na plavaren + joga a že ma volali a ked som jej povedal že by som sa vratil nie o 4 ale o 8 domov z prace tak to sa jej tiež nepáčilo, lebo to je na dlho a bola by s malou sama doma.

Ďalsia situacia: šiel som von so znamym a jeho frajerkou. Domov som prišiel taký naradostený, nabudený, že by som začal chodiť cvičiť s nimi (sám by som nezačal, lebo potrebujem niekoho aby ma tam v podstate dotlačil, respektíve že tam "musim koli niekomu" isť). Tak ma tiež sprdla, že sa s nimi nemozem porovnavať, že oni su slobodny a bezdetny a maju času a času.

Ďalsia situacia: Prečo nejdem na jogu, lebo aj som šiel asi raz, potom som musel ostat v praci dhlsie, sluzobky, potom som chodil na obstreky a podobne tak som vynechaval, teraz jej vravim, že naco tam pojdem ked po praci idem na rehabilitacie.

Tak si z toho vyber. Sice možem, ale nesmiem byť dlho preč.

Ale ber to tak že staviate, ono to hlta čas a energiu. Mi keď sme prerabali byt, to som prišiel o 4 z prace, prezliekol som sa a šiel som stierkovat, alebo cosi robit + to že sme tam ešte aj pocas prerabky byvali bolo dost na nervy, kedze vkuse bol vsade prach, ale ina moznost nebola.

Sex určite tomu nabudeniu pomože, len na tom treba rychle stavať. Vidno to aj u nas, ak dlhsie nie je cas pospasovat, zaciname byt nervozny obaja. Potom sme zase ako vymenený a fungujeme dalej. Mala ma 9 mesiacov a starame sa o nu solo, ziadna matka, ziadna svokra.

Keď nastupiš do prace tak sa to určite zlepší. Verim ti ze byť doma ne je vyhra. Nebudes mat tolko casu nad tym premyslat.

To že mate dieta v takom malom veku a ešte do toho stavbu nie je ziadna vyhra.
Momentalne je pre neho priorita ten dom.

Ak sa vam da ist spolu niekam spolu a bez maleho, tak to skus. Aspon na 2-3 dni.

Nepísala si o tom ci on o tvojej nevere vie alebo nie.
Nepises ani dovody hadok.

jeannna
12. okt 2015

@1babula111 Odpoved na otazku, ci svojho manzela este milujes, najdes len v sebe. Asi by som sa snazila oddelit momentalne pocity od skutocneho citu, ktory je pod povrchom tychto pocitov, lebo pocit a cit podla mna nie je to iste. Momentalne pocity su tie stavy, ktore opisujes: si frustrovana, nahnevana, sklamana, smutna alebo sa nudis. Aj tato kvazi zamilovanost voci tomuto muzovi, s ktorym si mala sex, je podla mna len pocit. Pocity prichadzaju a odchadzaju. Cit vyjadruje nieco hlbsie, co sa budovalo dlhsi cas. Spytala by som sa samej seba, co k nemu citim - bez emocii, ktore momentalne voci nemu pocitujem - preco som si ho vybrala za svojho manzela a otca svojich deti. Su tvoje ocakavanie voci nemu realne? Vies, ak nie je moc spolocensky typ a ty naopak rada chodis do spolocnosti, tak tuto tvoju potrebu asi tazko naplni. Ani romantika z neho nespravis, ak to nema v sebe. Neziadala by som od neho nieco, co mi nemoze dat, lebo to sam nema. Usetris si mnoho sklamani. A na konci by som sa rozhodla, ci su toto veci, bez ktorych ja nemozem zit, a ci treba ist o dum dal ....

bohuslava8
12. okt 2015

no... tie predstavy sú iba tvoje, nevieš aký je v skutočnosti len ti niečo hrá a podvádza ženu a nie si prvá ani posledná

timea7
12. okt 2015

@eeffka teda tebe dne ide karta, sa tu šúľam, ako si predstavujem muža v podväzkoch, ako nervózne dupká.... 😀 😀 😀 😀 😀

timea7
12. okt 2015

@1babula111 že na toho muža sa máš vykašľať, už ani nebudem opakovať. Ak ti na manželstve záleží, tak sa budeš musieť zmieriť s tým, že máte obaja úplne odlišnú predstavu o trávení voľného času. Zrejme bol taký vždy, tak sa nemôžeš tváriť prekvapene. Že ťa na narodeniny prekvapí darčekom, je úžasné, chápem, že ti je smutno, ak zabudne. Ale vezmi si, že je to stále lepšie, ako keby ti kúpil totálnu blbosť a ty by si sa mala ešte tváriť nadšene. Takto to môžeš krásne využiť - drahý, budúci týždeň mám narodeniny, objednala som si tú úžasnú kabelku, po ktorej túžim, aby si nemal starosti, čo mi kúpiť. Ak bude kabelka v cene bezpečnostných dverí do vášho domu, možno si tvoje narodeniny do diára predsa len poznačí, lebo pochopí, že kytica ruží, či pozvanie na večeru by ho vyšlo lacnejšie 😎 . Inak nuda vo vašom manželstve je určite trošku aj tým, že nechodíš do práce, aj tým, že trávite kopu času na stavbe. Treba naozaj na jeden víkend vypnúť a ísť s spolu zrelaxovať. Ale nesmieš byť sklamaná z toho, ak on bude chcieť relaxovať vo vírivke a potom si pospať a ty máš chuť ísť na diskotéku. Ak mu to nevadí, nechaj ho pospať si, zbehni si zatancovať na dve, tri hodinky, veď nemusíte mať búrlivý večer, môže to byť búrlivé ráno. Spomeň si, čo ti na ňom imponovalo, keď si ho spoznala, čím si ho dokázala upútať ty a vráť sa k tomu. Spomeň si, ako si sa chovala, keď si ho balila a zopakuj to. O rozvode si mala hovoriť až po vyčerpaní všetkých možností, nie pod vplyvom toho, že o teba niekto mal záujem, teda ani nie o teba, ale o .....

irusa
12. okt 2015

skús po sebe prečítať, a ak si aspoň trošku rozumná rady nepotrebuješ......... 😖 😖 😖 😖 😖 😖

adrioska
12. okt 2015

@1babula111 ja ta chapem, ale poradit neviem.Asi by som skusila manzelsku poradnu aj ked bez muza. Drzim palce!

janinah
12. okt 2015

To čo za charakter,čo má pekné manželstvo a svoju ženu podvedie bez mihnutia oka? to ozaj o takého stojíš? 😒 ...aj s tebou teoreticky bude mať dobré manželstvo a podvedie ťa,však čobynie.......nečítala som rady,ale ber rozum do hrsti,okamžite preruš VŠETKY kontakty s milencom a zachraňuj si rodinu....si ako tá koza,čo jej dobre bola a tak sa šla na ľad šmýkať...

macamac
12. okt 2015

@janinah ale zas uznaj,trochu zmena,úprimny zaletnik 😀
Veď všetci ostatní spievajú rovnakú pesničku a doma majú jezibabu a celé zle všetko nakomplet😀

janinah
12. okt 2015

@macamac som sa zasmiala,že úprimný 😉 ....múdra žena ak chce zmenu,tak naplánuje víkend vo dvojici mimo domu alebo niečo podobné,ale s vlastným manželom 🙂

eri28
12. okt 2015

@magmolatus pisala ze on vie a ked som pochopila aj on bol raz neverny.hadky neviem ani ja o co.

eri28
12. okt 2015

@1babula111 nemyslim si ze vek hra rolu, Aj ja mam starsieho parnera o 10 rokov.A podla mna ani od kedy ste spolu aspon sa viac poznate, A nuda a sereotyp iba zabija nielen v sexe.Rada ked uz nevies co poradna.Mali by ste si odpustit, podla mna ked to neklape v posteli neklape to nikde.Ale jasne ked si schudla a nepritahujes ho chapem ho.Ani ja moc mojho ale to pre opak, on je na stihle 😀 .Podla mna netreba ani neaku velku romantiku, alebo spodne pradlo.Mozno radsej alkohol, alebo neaky spolocny film aj zo sexom aby ste sa nabudili, a aby to dusno opadlo.Ja si myslim, ze ked sa nastahujete do noveho sa to zmeni, ale musite sa snazit.Podla mna aj tak viac vzdy riesi zena vztah tak sa snaz z kazdej strany a uvidis co na to.Ten rozvod neviem ako to myslel mozno ta natolko poznal, a ze vie ze si to nemyslela vazne.Moj je o odomna starsi a ani neotvorim usta a uz vie ze sa nieco deje.A skus mu neako naznacit aby sa o seba staral.Nemusi hned posilka, niekedy staci parfem.Ja neviem ja som z mojim par rokov a vasen zatial z mojej strany neopadla, aj ked mozno z jeho koli tomu ze som pribrala trosku urcite.Podla mna je to jelmi dolezite, ked sa na seba pozriete aby tam bola iskra, zaujem jeden o druheho laska porozumenie,Vzhladom k tomu ze ste obydvaja zahli odporucam poradnu, lebo su veci ktore najlepsie poradia obornici.Drzim palce.

papricka33
12. okt 2015

Ja mam taku fakticku... ked si bola s milencom, kde si mala dieta? Lebo ja si to prakticky ani neviem predstavit mat frajera pri 3 rocnom dietati 🙂

seahorse27
13. okt 2015

@papricka33 Manžel strážil😜 Aspoň nejaky osoh z neho😄