Nevieme sa dohodnúť na úvere

riesic123
13. mar 2015

ahojte chcem vas poprosiť o nestranné nazory na moju situaciu .... mam partnerku nie sme manželia mame spoločnú dcéru 7 mesačnu .... robím v zahranicí chceme sa osamostatniť partnerka po dlhom presviedčaní súhlasila že príde za mnou aj s dcérou za hranice no tu nastal kameň urazu .,... tu to funguje tak ze uver na byt dostanem len ja sam keby sme manželia musím z primu odratať na manželku atd nevyšlo by mi to kedže zarabam 970-1000€ ... tým pádom budem aj na liste vlastníctva a partnerka s tým nesúhlasí stále sa so mnou háda že to nebude jej byt kedykolvek ju mozem vyhodiť alebo ju oklamať ale ved ona má len materskú a rodinné prídavky prečo by som ja mal platiť uver a ona nie a potom by si narokovala na pol bytu nevieme to vyriešiť bol niekto v podobnej situácií viete mi poradiť ? DAKUJEM

krissy1
16. mar 2015

@riesic123 necitam cele,neviem v akej krajine si,ale vravis,ze zarobis 900-1000eur a hrdis sa titulom VS.Ti poviem,moj manzel am len maturitu,je v nemecku a zarobi min. raz tolko ako ty....na co si hrdy????

a tak ako ty sa chces utvrdit,ci nejde len po tvojich peniazoch,ked chce polovicu bytu, moze aj ona rovnako zmyslat,ze kde ma istotu ,ze ju odtial jednoduho raz nevyhodis??????????

zuzin78
16. mar 2015

@comatsu super napisane. palec hore .-)

zuzin78
16. mar 2015

@riesic123 dalsi "vysokoskolsky " vzdelany chlap, co si mysli, ze VS je super, ze mu dava pravo ponizovat ženu... Ing alebo Mgr, ti to nedovoluje .

petulawink
16. mar 2015

no, az ma dvihlo zo stolicky, ked som si toto precitala.....nemozes to takto brat, ved ste uz v podstate rodina a ber to tak, ze to robis pre vas, nie pre seba🙂, pre tu zenu je to svinstvo....predpokladam, ze planujete spolocnu buducnost....zena ako matka vela obetuje pre rodinu, nema svoj volny cas, vacsinou pridu zeny pocas materskej o pracu, nemaju sa kam vratit, aj ked sa ma kam vratit, tak uz nie je sama, ale ma prirastok, co teraz robi dost velky problem u zamestnavatela, proste zena ako matka v podstate nesie velke bremeno na svojich pleciach, bohuzial stale je to tak, ze zena je este stale vo velkej nevyhode....aj ked zena pracuje popri materskej, to nie je jednoduche sa starat o domacnost, dieta, manzela, este aj chodit to tej roboty, vyskusaj si to ty, padol by si na hubu, prepac za vyraz🙂, darmo, zeny su zeny a zvladaju ovela vacsiu tarchu v zivote ako chlapi 🙂....ona sa do tej prace raz vrati a bude ti pomahat, ale teraz sa stara o vase spolocne dieta, tak ta pekne prosim neodsuvaj ju na vedlajsiu kolaj, nie je to fer, ved doma nebude sediet 20 rokov 🙂

ladyblcha
16. mar 2015

@riesic123 chcem sa spytat, keby teraz robila a prispievala by rovnako do uveru a o pat rokov by sla na MD (lebo by ti porodila dieta), a prestala by prispievat do rozpoctu, tak co by si spravil? ako by si ju po piatich rokoch prispievania do uveru poriesil?

a este, vies co sa moze stat? ze raz v buducnosti ty zostanes nezamestnany, PN, dlhodobo chory, vadny /sice to uz si/ a ona bude tahat uver z toho co ona v tom case zarobi.
potom moj zlaty chlapec co spravis? zrieknes sa bytu v jej prospech?

riesic123
autor
16. mar 2015

Zasnem ako má urážate je to môj názor môj život nechápete lebo nežijete môj život...

zuzin78
16. mar 2015

@riesic123 co ta na tom uraza, ze je napisane, ze VS ti nedava pravo urazat zenu? mozete si to vymenit. po tyzdni by kazdy chlap zutekal a bozkaval by jej nohy, ze je doma s dietatom. 😀

mirica
16. mar 2015

@riesic123 ......keď zoberiem , čo si napísal, a ako sa snažíš vybabrať s matkou svojho dieťaťa....tak ťa tu vôbec nikto neurazil - aj akákoľvek vulgárna nadávka , by len vystihovala tvoj charakter

adrioska
16. mar 2015

Takychto chlapov hnat palicou je malo....

delphineta
16. mar 2015

Na co by mi bol takyto chlap?Nemá zmysel aby si ju s takym postojom ťahal k sebe

henikav
16. mar 2015

@riesic123 o akom "tvojom" byte ty tocis, ty aj ked kupis byt nebude este dlho tvoj, lebo bude zalozeny hypotekou, stale ti nepatri, len v nom byvas a v podstate patri banke. Tvoja priatelka bude doma s dietatom mozno este rok ci dva a potom predpokladam ze bude splacat s tebou, co si myslim ze tvoja hypoteka s takym biednym platom bude trvat 20 mozno aj 30 rokov. Takze tych 1-2 roky je zanedbatelny cas, okrem toho nie je doma preto aby mohla pozerat telku, ci sa zabavat, ale chce ta nasledovat do cudziny a do neistoty a stat pri tebe. Ze je na peniaze? Zartujes, vsak?? 1000 eur nie je plat ale almuzna, ona s tebou fakt moze byt len zo slepej lasky, keby bola na peniaze, tak sa po tebe ani neobzrie, ale vezme si chlapa co nosi domov aspon 5 a viackrat tolko mesacne. Neviem kde si v ktorom state, mozno v Rumunsku, tam to moze byt dobry plat na vysokoskolaka, ale vsade inde zarobi obycajny robotnik minimalne 1600-2000 eur, vysokoskolak 3-5 tisic minimum, takze neoblbuj, nespadli sme z ceresne 😀

mirica
16. mar 2015

@delphineta ....no však jej je on nanič, preto sa za ním nejako neťahala, a musel ju prehovárať , aby za ním prišla......ale on potrebuje , aby mu ten byt niekto upratoval , plus sa ešte o neho staral, varil mu, pral a žehlil...a zrejme ešte poskytoval urrčité intímne služby....a všetko tak, aby keď ho už omrzí, tak ju mohol len tak vykopnúť na ulicu......

barborazilina
16. mar 2015

@riesic123
Ahoj, znie to zaujimavo ako sa obhajujes, ako mas VS a zarobis v zahranici az 1000 EUR ... vies co ja mam len gympel a mam tiez manzela s VS ... a vies co zarobim viac ako ty a viac ako on ... a mam vlastny dom a vlastnu hypoteku ... a nechapem aky to ma suvis s tym co pises ...
Ty makas 8 hodin denne a zarobis 1000 eur ona maka na starostlivosti min 18 hod denne ... tak tu je mala ekonomicka studia ... za 8 hod denne jej stat da 250 eur ... a zvysnych 10 hodin by ste si mali podelit ... teda 5 hodin maka za teba na starostlivosti o dieta ... kolko si ochotny zaplatit jej za to??? tvoju taxu takze 625 EUR ... ale potom by zarobila viac ako ty ... alebo budes ako stat a das jej len 157 EUR alebo pouzijes minimalnu mzdu 219 EUR ...
Tvoja otazka je zle polozena ... nie preco ona to nechape ale preco TY neocenis jej pracu ... nechcem ta znevazovat ale nemyslim si ze premyslas spravnym smerom ... vo chvili ked ste spolu splodili dieta tak idete vo vsetkom napoly cize spolocne prijmy su 1250 eur a kazdy z vas dava rovnaky diel aj na hypoteku na vas spolocny byt. Pre toto ma manzelstvo a svadba vyznam a preto stat vymyslel nieco ako bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov. Lebo je to jediny sposob ako byt spravodlivy. Ona maka doma ty v praci ... Ty makas na byt ona na dieta aby tu po vas nieco zostalo ... Je to len otazka pochopenia a ocenenia.

natalym
16. mar 2015

Inak baby vôbec sa nad tým to nečudujte, ako som písala ja mám podobné doma, neviem či to má v tej hlavičke až takto popletené, ale ja som už počula aj také, že jeho žena nebude vydierať, nech si zarobí, tiež že je povinná sa starať. Napr. môj muž všetky splátky a úvery rád dáva na mňa, samozrejme aby som ich platila. No len máme BSM, takže je to jedno, ale niektoré riešicove uvažovania sú mi celkom známe.
No a u nás doma to asi tak aj je, že naše áno hlavne to tvoje je naše a do toho môjho Teba nič.
Add výška platu - môj muž rád používa toto: peniaze kazia charakter.

zuzin78
16. mar 2015

@natalym mne zase svokra nadava , ze som darmozracka, co sedi na Rd s dietatom a nejdem do prace a chudak jej syn pracuje a zivy nas . Su rozni ludia ...... 😠

natalym
16. mar 2015

@zuzin78 Ja viem, že je to reálne. Ja som bola nezamestnaná z dôvodu, že sme sa sťahovali a môj muž nič iné nerobil len mi hľadal robotu, pritom som kľudne mohla byť aj rok doma, nič by sa nebolo stalo, inzeráty mi strkal pod nos, posielal životopisy ani som nevedela kam a on bol dva roky doma. To sa nesťažujem teraz, ja ho už poznám, len u niekoho to je normálne takto uvažovať.
Len ja ho za ten svet neviem donútiť aby išiel robiť vonku, lebo s jeho kvalifikáciou by fakt pomohol celej rodine. Nie a za toho boha nie. Nepochopíš.

zuzin78
16. mar 2015

@natalym niektorych nikdy nezmenis tak ako ja zmyslanie svokry starat sa do nas to vie , nudi sa cely den , dalsiedeti na nu kaslu a tak si mysli, ze moze vsetko ale ma smolu mne to nic nerobi 🙂 😀

natalym
16. mar 2015

@zuzin78 Veď z toho si nič ani nerob. Jedným uchom dnu druhým von. Hlavne, že s manželom si rozumiete.

zuzin78
16. mar 2015

@natalym 😀 😀

babulka1978
16. mar 2015

@riesic123 Ty nie si chlap, ale obycajny chudak...vies co, aj ja mam vysku...a som na SVK, a predstav si, ze aj ja zarobim 970 € a nemusela som na to ist ani do zahrancia......kvoli comu si isiel do toho zahranicia???? Kvoli platu??? Tak to si moj zlaty akoze uplne mimo.....lutujem tvoju partnerku (chvaaalabohu nie zenu a preboha nech ju osvieti, a ide od teba co najdalej) Aj to dieta je chudatko s takymto fotrom...a kto vie, co bude, ked vyrastie, a nebodaj v 4 rokoch bude chciet bicykel....co mu povies??? Zarob si????? Fuj.....zase som sa tu akurat dobre N A S R A L A!!! A teraz ta moj zlaty prebudim z reality! Keby mne chlap v zahranici doniesol c VS domov plat 970 € tak sa nanho pozriem, ci mu nahodou nesibe....ze tolko si dokazem zarobit aj ja sama.....a ze ma len gympel????? No prebudim ta aj z toho.....staci, aby 5 rokov chodila dialkovo do skoly....co sa da v pohode zvladnut po vikendoch, a bude mat rovnaky plat ako ty, a nebude mat na krku take hovado, ako si ty....a mate to vyriesene!!!!

senka111
16. mar 2015

Tak chlapce poviem Ti príklad. Môj muž zarobí 3litre a to nemá Vs.Som doma 10rokov,máme 2deti,s jedným som bola 6rokov doma,lebo mal od lekarov zakázanú škôlku a bol chorý a teraz máme druhé. Nikdy mi nepovedal to je moje,nejedz to alebo to sú moje peniaze.Tu žiaľ vidno u Teba že Vs nieje zarukovou zdravého rozumu.Tvoja priateľka by mala utekať a čo najďalej. 😣😣😣

mysicka36
16. mar 2015

Inak ženské naozaj takí tuponi existujú. Raz bola u nás kamoška a bola v nemom úžase že mi muž nedáva polovicu na nájom a že ak deti potrebujú do školy že bez váhania kúpi.

Jej chlap si kúpi sebe kozmetiku a internet dá jej 100€ na nájom a ona ťahá prosím pekne VŠETKO okolo stravy a dieťaťa. Akú polovicu, aké pýtanie si pre deti??? Môj chlap sa ma ku koncu mesiaca pýta, či mi všetko vychádza ako potrebujem alebo či mi má dať kartu. A to ťahá byt aj 2autá no do svojho si tankujem sama ale údržbu a opravy. Keby ho kopla do riti tak má viac na výživnom a nemusí mu prať osraté trenky. 😀

lara320
16. mar 2015

Moj drahy sa ma vzdy spyta, ci mam nejake peniaze alebo mi ma dat. Neviem si predsatavit fungovanie ze by som z mojho riesila domacnost. Velmi vela veci u nas plati mm.
Ja mam skoro dokonaleho chlapa - len aby sa nepokazil casom

misinka26
16. mar 2015

Neverím vlastným očiam ... že jej povinnosť starať sa o dieťa !!! a ty si bol kde keď sa to dieťa robilo ??? Ty akože tým, že si si s prepáčením odcvrkol sa tvoja úloha pána tvorstva skončila ??? Voči dieťaťu máte rovnaké práva a taktiež povinnosti a ty ešte aj máš povinnosť oboch zabezpečiť !!! a ponižovať ženu ktorá ti vynosila a porodila dieťa tým, že má len gympel je najväčšia úbohosť ... zdá sa, že tvojej priateľke bliká správna kontrolka ... verím, že ťa kopne niekam a nájde si niekoho kto si ju ako ženu a matku bude vážiť a nie jej vyčítať každý cent ... zamysli sa chlapec ...

mysicka36
16. mar 2015

Takýto looser je aj chlapom kamarátom na smiech 😀 😀 😀 ovšem ak sa nepohybuje medzi svojimi 😝

Poriadni chlapi si svoje ženy a deti rozmaznávajú a ešte sa tým chvália. A nieje to ani o výške výplaty ale presne o tomto zmýšlaní.

svetluska82
16. mar 2015

@riesic123 my takto zijeme.muz bral hypo za slobodna. Davnejsie pri hadke mi obcas vykrical ze ak sa mi nepaci mozem ist.kontrolka mi blikla a teraz ten byt nefinancujem kedze mi dal najavo ze je jeho. Takze mame stary nabytok a pod. Jadro v panelaku umakart uz neinvestujem ani cent. Inac ak jej to nebudes vycitat tak by to mala zvladnut ved to robis aj pre nu. Nacdruhej strane ak je zlatokopka a chce pri rozvode vytazit tak utekaaaaj