Nezáujem manžela o mňa

michelle232
1. jan 2013

Dievcata potrebujem radu.Moj muz nespava so mno uz 8mesiacov.Neviem co sa stalo,od porodu nasej druhej dcery nejavi o mna ziadny zaujem.Tvrdi ze ma ma rad.Sme spolu 12 rokov.Ked sa ho opytam,ci niekoho ma, prisaha na celu svoju rodinu ze nie.Uz v minulosti mi bol neverny,vtedy plakal na kolenach,aby sme si dali druhu sancu.Kontrolujem mu vsetko..oblecenie,mobil a nic som zatial nenasla.Este mi ponukol aby som si dala urobit vypisy z mobilu a ze potom "zvysnem".Na jeho spravaniu som si nevsimla nic cudne.Neviem si rady,ved 8 mesiacov je velmi dlha doba.Ja neviem,to som sa mu az tak zhnusila?Nemavali sme sex pravidelne,raz za mesiac.Neviem ci je to vekom (42r) alebo psychickymi problemami,on ich udava ako dovod.Hovorit o tom velmi nechce,ked nahodim temu,tak ju vzdy otoci.Mam zotrvat v tomto vztahu,alebo vycuvat ? 😔

billam
1. jan 2013

@michelle232 ak sa sex vytrati z manzelskeho zivota má to podla mna len dve príčiny: 1.nevera a 2.choroba...nic take ako nepritahovanie zo strany manzela neexistuje.

macamac
1. jan 2013

@michelle232 😕 tomu nejak nerozumiem.
zotrvať-vycúvať?
a čo by na to povedal on?
možno má fakt nejaké problémy-a možno aj telesného charakteru.....
ale bez poriadnej diskusie medzi vami sa nedá vo vzťahu ani pokračovať....ani odísť

ono - my tu ťažko zistíme, čo je s ním, keď tebe-najbližšej osobe to nepovie.

takže radiť tu radikálne kroky je asi dosť odvážne

macamac
1. jan 2013

@billam myslíš,že nepriťahovanie zo strany jedného partnera nemôže existovať?

veď čítaj fórum- nebol by to prvý prípad, čo u niekoho to chemično rokmi vyprchá...
neviem

ale za posledné dni tu človek iné ani nečíta,len samé manželské problémy, krízy, rozchody, rozvody, úvahy o tom...

jaaaaj, divná doba je toto 😒

katy1979
1. jan 2013

@michelle232 nebol pri porode? A psychika veru suvisi so sexualitou. Mozno jednoducho nemoze. Ak ho milujes a iny problem nemate ostala by som a snazila sa to riesit.
Ak sa necha tak skusit sexuologa ci psychologa.
A 8 mesiacov nie je az taka dlha doba. U nas to je niekolko rokov a manzelstvo je doslova v troskach.

michelle232
autor
1. jan 2013

@macamac aj som sa vyhrazala odchodom,ale moc mi neveril.Akoby si bolo isty ze budem pri nom...a najviac ma stve ako rozprava pred kolegami ze sa milujeme a vo vsetkom si rozumieme 😢

michelle232
autor
1. jan 2013

@billam povedal mi,ze je asi chory...viac nenaznacil.

billam
1. jan 2013

@macamac ja neviem, ale skor mi to pride menej pravdepodobne, že manzel - muz sa zrazu nemiluje so svojou zenou preto, že ho prestala pritahovat...ale opačný prípad je pravdepodobnejsi....ved toľko "zbraní" moze žena použiť, aby dostala toho svojho do postele....muz by mohol aj z balkóna skakat a ženu nepresvedci

macamac
1. jan 2013

@katy1979 😕 niekoľko rokov? 😕
veď máte mimi.
a vy to aj riešite?

tomu fakt nerozumiem.....

na jednej strane tu baby vypisujú o neverách-chlap má chuť a sily aj mimo a na strane druhej sa chlapovi akosi nedarí mať aspoň doma
nevyváženosť akási

michelle232
autor
1. jan 2013

@katy1979 to ma velmi mrzi...pri porode nebol ale viem,ze bol maximalne sklamany ze je to opat dcera.On uz ma z predchadzajuceho vztahu15r dceru.Uz ma aj to napadlo ci to nebude preto.

billam
1. jan 2013

@michelle232 no uz len z toho dôvodu, že ste manželia by ti mal povedat akou chorobou trpi....dusevnou? pohlavnou?...mas právo to vediet...takze asi by som najprv isla touto cestou - dozvedieť sa, co je vlastnému mužovi.

macamac
1. jan 2013

@billam no-to je fakt.
nejak som o tom nepremýšľala-nemám dôvod.

ktovie, ako to je u
@michelle232

macamac
1. jan 2013

@michelle232 a prečo ti neveril? si na ňom závislá? asi si myslí-tým,že si na MD.

michelle232
autor
1. jan 2013

no tak sa ho skusim opytat na tu chorobu..viem ze ma fin.problemy..zavistlost na tipovani zapasov,ale to robi roky.Teraz sa zamotal do dlzob..aj to som sa podozvedala od druhych ludi.

michelle232
autor
1. jan 2013

@macamac vie ze nemam kam ist,mama byva v jednoizbovom byte.Ale ved existuju aj podnajmi.

billam
1. jan 2013

@michelle232 no, obávam sa, že skutočnou príčinou bude práve toto - gamblerstvo ☹

janinah
1. jan 2013

@michelle232 prečo sa neporozprávate,on má problémy,dlhy a ty o tom ani poriadne nevieš? mala by si mu pomôcť,podporiť ho,ukázať,že mu chceš pomôcť vo všetkom,aj keď sa mu nedarí...

michelle232
autor
1. jan 2013

Ked nahodim tu temu,tak jednoducho bud neodpovie alebo zahovori.

baklik
1. jan 2013

@michelle232 tie dlhy, to je zle 😒 to je zavislost a zavisli zmyslaju inak ako ostatni. zavislost je dusevna choroba. neviem, nepoznam ho, aby som mohla tvrdit, v akom je to rozsahu, to vies mozno ty, ale toto tipovanie mu pravdepodobne mata mozgom a nic insie ho nezaujima... ako dlho to uz trva? mal taketo problemy aj predtym? my "normalni" tazko pochopime zmyslanie gamblerov. podla mna by si mala skusit vyhladat odbornu pomoc a poinformovat sa, co by si mohla urobit ty. aj ked samozrejme, najviac prace, aby to zmenil, je na nom.....
drzim palce

marley11
1. jan 2013

Ked si napisala ze sa v poslednom case uz aj zadlzil tak podla mna tam bude problem...ma problem a podla mna je velmi pravdepodobne ze to ovplyvnuje negativne Vas sexualny zivot. Kvoli tomu ze spolu 8 mesiacov nespite by som hned zo vztahu nevycuvala, avsak ak ma problem s gamblerstvom a zacina byt zadlzeny tak o tom by som zacala premyslat. ste manzelia a jeho dlhy budu aj Tvoje :(

michelle232
autor
1. jan 2013

@baklik dakujem,to jeho tipovanie trva cca 20r,aj hraval automaty.Je z usporiadanej rodiny,rodicia su lekari a aj brata ma vseobec,lekara a mal ist na liecenie,ale odmietol.

baklik
1. jan 2013

@michelle232 fuu, to je zle, ked to tolko trva a este aj automaty hrava, hmm...
ale poviem ti, mam v okoli znamych, kde chlap hraval automaty a narobil dlhy, ale nejak sa z toho dostal. samozrejme, dlhy musela poplatit za neho rodina.
no tazko radit... mozno skusit do toho zaangazovat jeho rodinu, ak maju na neho nejaky vplyv a presvedcit ho nejak na to liecenie. on si musi uvedomit, ze ruinuje nielen seba, ale aj rodinu. ze berie peniaze rodine, ktore by sa dali vyuzit inym sposobom. ake velke ma asi tie dlhy? ak je to velka suma, to uz nie je sranda. najma, ak v tom pokracuje. raz som pozerala dokument o gamblerstve, oni to nevedia zastavit, chcu vyhrat peniaze, aby zaplatili svoje dlzoby a veria, ze raz to vyjde. je to zacarovany kruh a dlzoby narastaju. urcite treba odbornu pomoc...

michelle232
autor
1. jan 2013

@baklik automaty uz nehra asi tak 5 rokov,vraj ho to prestalo bavit a este viac zacal investovat do toho jeho tipovania.Clovek mu chce pomoct,aj jeho rodina,ale on nevidi nic ine ako vyhru velkych penazi ☹ .Vraj nas chce "zasypat" peniazmi..

michelle232
autor
1. jan 2013

priebezny odhad dlzob je 8000€. (su tam zaratane aj pozicky)

baklik
1. jan 2013

@janinah no asi preto o tom nevie, ze taketo veci (dlhy) gambleri taja najma pred svojou rodinou

baklik
1. jan 2013

@michelle232 booze, dievca, to je moc. robte s tym nieco - spojte sily s jeho rodinou, snad maju na neho nejaky vplyv. toto je prilis. a ak tvrdi, ze ma chorobu, tak predpokladam, ze hovori o tomto a ze si asi uvedomuje, ze toto nie je v poriadku. ale so zavislymi je to tazko, vacsinou musia padnut az na same dno, aby si uvedomili, ze potrebuju odbornu pomoc.

michelle232
autor
1. jan 2013

@baklik ja si tiez myslim ze potrebuje odbornu pomoc,ale jeho rodicia akoby uz rezignovali...skor sa tomu venoval jeho brat,on to vyuzil a zacal doliezat pre peniaze...len jednu vec nechapem,neexistuje ziadny sposob ako ho donutit? Ma velky respekt pred otcom,preco to nevyuziju? Ja som len taky panacik,mna on nepocuva,tak neviem to riesit.

baklik
1. jan 2013

@michelle232 je to choroba, ked nevidi nic ine, len vyhru a chce vas zasypat a neuvedomuje si, aka je pravdepodobnost vyhry, ze je miziva. vsak na tom prave ti majitelia takychto zariadeni zarabaju a on si to nechce uvedomit. je to gambler 😖

baklik
1. jan 2013

@michelle232 jednoznacne sa musis pokusit porozpravat s jeho rodicmi, ked vies, ze na neho maju taky velky vplyv. nevzdavaj to! mate male deti, jeho rodicom musi zalezat aspn na ich buducnosti, ak uz na neho rezignovali. aspon kvoli tym detom sa musia o to este pokusit.

michelle232
autor
1. jan 2013

@baklik skusim to,este jeho vyhoda je ta,ze byvame o 36km vzdialenom meste a takto ma slobodu vo svojom vycinani.

katy1979
2. jan 2013

@michelle232 pocuj ty zijes u nas? Lebo podobneho exota mam doma. Tipovanie. Tiez sme prisli na to ze ma dlzoby a docela velke. A to uz bola pre mna posledna kvapka v mori. Tu nejde len o sex. Mne sa absolutne odsudzil a je to pre mna max. kamarat. Nervozny je doma, vacsinou sa ani spolu nebavime, kazdy ma iny nazor na vychovu deti. Teda on ich vacsinou ani nevychovava okrem nervozity a ze im nadava do hluchych sprostych a nenormalnych. Peniaze vacsinou domov nenosi vobec ziadne vsak akoby aj mohol ked ich prehral. Takze vacsinu toho ako sa sprava je nasledok stavkovania. Takze nie kvoli sexu ale kvoli ostatnemu treba utekat kym neprehra aj vas.