Neznesiem svokru

safari333
5. feb 2024

Bývame s mužom a synom (16rokov) u svokrovcov,ešte podotknem syna mám z predošlého vzťahu a s mužom niesme zobratí .Nemali sme to v pláne bývali sme sami v podnájme ale svokrovci si dali postaviť dom a keďže svokor robi kamionistu a pride domov zhruba na vikend naraz sa im zdalo po prechode z bytu na dom že tam bude svokra v takej veľkej chalupe sama a načo to dali stavať však sa tam zmestime všetci,tak sme súhlasili.S odstupom casu sme ale zistili že svokra skôr potrebovala pracovnú silu ako vyplniť samotu keďže chalupa údajne na kluc potrebovala zateplenie ,maľovanie interiéru ,sťahovanie nábytku ,kopec prac na dvore so zrovnavanim pozemku ,kosenim,spratavanim uhlia atd.Svokra je typ ženy ktorá sa rada diva na cloveka ako pracuje a komanduje ho a nakoľko ma prácu aku ma robi sbs a z roboty pride oddýchnutá (nosí si tam nafukovaciu postel a sama sa chváli tým že prespí pol smeny)cíti potrebu realizovať sa aspoň doma ,čiže takým štýlom že nám zdeli :”na vikend si nic neplánujte ide sa betonovat” …trpeli sme to dlho až kým sme si nekúpili pozemok a nezačali si budovať svoj raj postavili sme si záhradnú chatku svojpomocne začali sme tam tráviť všetok voľný cas a vtedy sa vsetko zacalo ….vycitky že doma nic nerobíme s nicim nepomôžeme ,doslova mi začala vyčítať neumytu šálku z kávy ,došlo to tak ďaleko že dom sa odlmcala a 5 mesiacov so svokrovcami neprehovorila ani slovo,až na Vianoce sa to dalo trošku dokopy ale to caro už opadlo a začína mi vsetko vadiť,nemozem varit kedy chcem ,máme spoločnú kuchyňu stravujeme sa sami,cakam kým svokra operie keďže aj práčka je spoločná stále jednoducho na niečo cakam ,nemozem si ani návštevu zavolat skôr nechcem lebo svokra ma všade kamery ktoré zachytávajú aj zvuk nielen obraz čiže keď je mimo domu celý cas počúva kamery takže žiadny rozhovor nieje súkromný.Odstahovat sa by bolo vykúpenie lenže muž ma osobný bankrot hypotéku na stavbu domu mu nedajú mne samej to nevychádza a do podnájmu nechceme ist lebo vrážať peniaze do niečoho čo nieje naše a pri dnešných cenách bytov sa nám vobec nezdá ako dobre a dlhodobé riešenie ,som v koncoch 😢

pe_mi
5. feb 2024

@safari333 ahoj,no radšej vrázžať peniaze do podnájmu, to ti tam asi teda nie je tak zle,keď podnájom zavrhuješ.radsej peniaze do luftu, ako nervy v kybli.
Kamery?to akože aj u vás v spálni máte kamery so zvukom?zo by mi teda fest prekážalo.

pribinak
5. feb 2024

Vždy môžete odísť, je to o vašej splocnej dohode

natall113
5. feb 2024

Radšej vrážať do cudzieho ako toto prežívať. Choďte preč čím skôr lebo sa zblázniš

janinah
5. feb 2024

Dediť dom bude kto? Pokiaľ tvoj frajer,tak on do cudzieho peniaze ani energiu nevraza,ty sťaby len partnerka áno.Takze v tomto smere si " hlupa", bez urážky,vieš ako to myslím.Ze si tam neviete kúpiť a nainštalovať svoju pracku mi príde až smiešne,že si v dome nevieš vydupat svoju kuchyňu tiež,Je tu milión príspevkov ako prečo treba bývať samostatné,toto riešte,útekom do chatky nevyriešiš nič.Pri osobnom bankrotu bud rada,ze mate bývanie v dome a k svokre sa správajú diplomaticky,hlavou proti múru je ozaj zla taktika.

karolinakr
5. feb 2024

dočasene by som sa vystahovala

janinah
5. feb 2024

@karolinakr do chatky?

karolinakr
5. feb 2024

@janinah 😀
do podnajmu, ale ako tak pozeram, aj v tej chatke asi lepšie ako u svokry
😀

nops
5. feb 2024

@safari333 chúďa tvoj syn v takej atmosfére. Ja by som okamžite išla do podnájmu

sejbipi
5. feb 2024

Mala som podobné. Bývali sme tam len rok aj to bolo veľa, nakoniec som skončila na antidepresívach. Takže za mňa čím skôr odísť hocikde

pinkgirl
5. feb 2024

Odíďte, toto je na slučku🙄🤦. Ona si vas nakvartirovala na panske roboty. Jej mužovi to vyhovuje, šak pride domov a všetko je hotové - zariadené.... využíva vás.
Načo stavali veľký dom?, stačili by im 2i a kuchyňa.

lonely66
5. feb 2024

začnem tým, že nemáš manžela, nemáš ani svokru ani svokra. toto som nemohla nenapísať.
a k tvojej téme, súhlasím s väčšinou. čím skôr odísť, je fuk, či s partnerom alebo bez. načo by mi bol taký partner? píšeš, že máš 16-ročného syna? to znamená, že máš pravdepodobne pred 40-tkou. to si doteraz so synom kde bývala? ty si sa za tie roky nedokázala osamostatniť, či ako? celkom tomu nerozumiem.

karolinakr
5. feb 2024

nemáte veľa možností a na výber , z každého zla si vyberte najmenšie zlo
a ked ste doteraz bez odvravania makali na dome, nečakaj, že svokra bude sa vznášať meter nad zemou, ked jej zrazu nepomôžete, už je zvyknuta, že všetko sa samo akosi spraví
a ked rada diriguje zdialky, podla mna toto je nevyriešeny syn -matka, lebo v tom veku by ho ako tak mala už rrešpektovať, nieže praskať bičom nad vami z pohovky, tvoj muz a jej syn je pod papučou maminou

janinah
5. feb 2024

Inak keby na mbna nevesta neprehovorila pol roka sama ju vyženie,ozaj treba iné správanie,nemyslím držať hubu a krok,ale ty si tam ozaj cudzia a ešte tam máš aj syna,nie ich pokrvneho vnuka,myslí aj na neho.On ma s nimi aký vzťah?

safari333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
5. feb 2024

@safari333 poistka asi nebola,či.?

karolinakr
5. feb 2024

čo si tam písala?

safari333
autor
5. feb 2024

@pe_mi nie ale úplne staci že sú v obývačke a v exterieri

safari333
autor
5. feb 2024

@lonely66 10rokov takto bývame u svokrovcov predtým v podnájme a predtým s bývalym

maryetta
5. feb 2024

10rokov tam byvas. Pises ze dom je obrovsky a nemas svoju aspon mini kuchynku alebo svoju pračku?

simik411
5. feb 2024

@safari333 určite donútiť muža aby si s matkou urobil poriadok hlavne on. A áno je ťažké odísť , ale určite určite by sa dalo riešiť vlastne priestory proste oddeliť, kuchyňa, kúpeľňa práčka! Nejak aj keď ste spolu aby ste mali súkromie väčšie a nie spoločne všetko , už dávno ste mali takto riešiť ak je to veľký dom ako píšeš a vy nemáte kam inak tak riešiť jedine toto. Nikdy nie spoločne až ma trasie keby som na tvojom mieste aj keby tu svokru milujem neviem si to predstaviť ani nechcem všetko spoločne mať , nikdy 🤯🙏

dadka1997
5. feb 2024

Odísť do podnajmu , je to najmenšie zlo.. ani by ma už nebolo 🫣

safari333
autor
5. feb 2024

@karolinakr ešte pre úplnosť príspevku chcem dodať že partner je tvrdohlavý a odmieta odísť nakoľko on sa narobil pri
@maryetta dom nieje až taký veľký pre dvoch áno ale pre 5 ludi nie, na poschodí máme spálňu syn izbu svokra spálňu spoločná kúpeľňa a prízemie kuchyňa spojená s obývačkou wc a tech. Miestnosť …..vsetko vymerane na cm ,žiadny priestor na vlastnú práčku a vobec nie kuchyňu

lonely66
5. feb 2024

autorka, tak to si bola zvyknutá prakticky byť stále niekomu "na krku". najprv bývalému, potom chvíľku v podnájme a teraz 10 rokov u priateľových rodičov. čo ti bránilo za celé tie roky zadovážiť si svoje bývanie?

@janinah ja ťa vnímam v mnohých témach, diskusiách. a ver mi, nechcela by som takú svokru ako si ty 🙂 A to som dosť prispôsobivá, ale z tvojich reakcií vnímam, že ty si tiež z tej fajty, vychovanej spôsobom - ak nie je po mojom, tak nie je vôbec. ty sa vôbec nevieš vcítiť do situácie tej ženy? to, že sama bola nalepená roky na niekom a nebola schopná zabezpečiť sebe a synovi bývanie, je jej neschopnosť, pripúšťam. to však nič nemení na tom, že matka momentálneho priateľa je sekera, ktorá to má rada pod palcom. a synáčik - autorkin partner - je spokojný. jemu to vyhovuje. autorku má na istý vpich a ostatné ho netrápi.

maryetta
5. feb 2024

@safari333 ouuuu tak to ozaj ziaden osobny priestor ☹ to si teda neviem predstavit ☹

lonely66
5. feb 2024

@safari333 a ten tvoj partner je jediným synom rodičov?

pinkgirl
5. feb 2024

@safari333 s partnerom sa o tom porozpravaj - mimo domu, choďte na kávu niekam kde budete mať priestor toto prebrať. Dovtedy si popozeraj ponuky podmajmov v okolí, 2i by snáď stačil. Toto nie je život, partner si to tiež musí uvedomiť - čakať na kuchyňu, práčku ...ako na internáte či v ubytovni😬. Možno bude treba tých rozhovorov s partnerom viac, ale musíš mu otvoriť oči. A jedného dňa sa zbalíte a odídete😉.

safari333
autor
5. feb 2024

@lonely66 nie ma brata žije v Bratislave

lonely66
5. feb 2024

@safari333 vieš, keby si napísala, že je jedináčik, ešte by som to brala tak, že ak vám vzťah náhodou vydrží (čomu teda neverím), tak jedného dňa bude ten dom iba jeho a ty, syn, tam dožijete. takto, ak je v hre aj brat, ani tvoj partner nemá istotu do budúcna. a ty už vôbec. prečo nemáš za tie roky nejaké vlastné bývanie? hoci len garsónku?

janinah
5. feb 2024

@lonely66 no,zjavne tvojou svokrou nie som,takže všetko ok....
Vysvetľovať nebudem,možno len toľko,že ja už veci vnímam aj z pozície tej svokry....možno stačí porozmýšľať kto komu robí láskavosť,či ozaj len ti mladí svokre,či náhodou nie aj naopak

koniarova
5. feb 2024

Na toto ti nepíšem len sprosto, prepáč. Tvoja chyba. Vybrala si si na hovno priateľa a si totálne neschopná postarať sa sama o seba.