Neznesiem svokru

safari333
5. feb 2024

Bývame s mužom a synom (16rokov) u svokrovcov,ešte podotknem syna mám z predošlého vzťahu a s mužom niesme zobratí .Nemali sme to v pláne bývali sme sami v podnájme ale svokrovci si dali postaviť dom a keďže svokor robi kamionistu a pride domov zhruba na vikend naraz sa im zdalo po prechode z bytu na dom že tam bude svokra v takej veľkej chalupe sama a načo to dali stavať však sa tam zmestime všetci,tak sme súhlasili.S odstupom casu sme ale zistili že svokra skôr potrebovala pracovnú silu ako vyplniť samotu keďže chalupa údajne na kluc potrebovala zateplenie ,maľovanie interiéru ,sťahovanie nábytku ,kopec prac na dvore so zrovnavanim pozemku ,kosenim,spratavanim uhlia atd.Svokra je typ ženy ktorá sa rada diva na cloveka ako pracuje a komanduje ho a nakoľko ma prácu aku ma robi sbs a z roboty pride oddýchnutá (nosí si tam nafukovaciu postel a sama sa chváli tým že prespí pol smeny)cíti potrebu realizovať sa aspoň doma ,čiže takým štýlom že nám zdeli :”na vikend si nic neplánujte ide sa betonovat” …trpeli sme to dlho až kým sme si nekúpili pozemok a nezačali si budovať svoj raj postavili sme si záhradnú chatku svojpomocne začali sme tam tráviť všetok voľný cas a vtedy sa vsetko zacalo ….vycitky že doma nic nerobíme s nicim nepomôžeme ,doslova mi začala vyčítať neumytu šálku z kávy ,došlo to tak ďaleko že dom sa odlmcala a 5 mesiacov so svokrovcami neprehovorila ani slovo,až na Vianoce sa to dalo trošku dokopy ale to caro už opadlo a začína mi vsetko vadiť,nemozem varit kedy chcem ,máme spoločnú kuchyňu stravujeme sa sami,cakam kým svokra operie keďže aj práčka je spoločná stále jednoducho na niečo cakam ,nemozem si ani návštevu zavolat skôr nechcem lebo svokra ma všade kamery ktoré zachytávajú aj zvuk nielen obraz čiže keď je mimo domu celý cas počúva kamery takže žiadny rozhovor nieje súkromný.Odstahovat sa by bolo vykúpenie lenže muž ma osobný bankrot hypotéku na stavbu domu mu nedajú mne samej to nevychádza a do podnájmu nechceme ist lebo vrážať peniaze do niečoho čo nieje naše a pri dnešných cenách bytov sa nám vobec nezdá ako dobre a dlhodobé riešenie ,som v koncoch 😢

esmey
6. feb 2024

Ani ja nepreferujem byť v nájme z rovnakého dôvodu ale uvedom si jednu vec. Život máš len jeden, stratíš roky života týmto "životom" pri toxických svokrovcoch a to ti už nikto nikdy nevráti späť. Majetok si do hrobu nezoberieš takže jednoznačne smer ísť do nájmu a užívať si samostatný život.

mimikarol
6. feb 2024

No a akú radu čakáš? Je to svokrin dom, ona si ho stavala a zariadovala podľa seba. Ja by som bola tiež svokra sviňa, ja keby mám syna tak mu nedovolím nasťahovať sa s frajerkou a nevlastným synom. Jedine v prípade že by sa dom dal prerobiť na dve samostatné bytové jednotky.
Ja mám príklad z detstva, že viacgeneračné bývanie je cesta do pekla. Radšej by som žila v garzonke v podnájme. Ale ani s rodičmi ani svokrovcami nikdy. A to ani ako svokra a ani ako nevesta

prasiatko30
6. feb 2024

@mimikarol hej a najlepsie je ze uz 10r cakaju kedy svokrovci budu oddychovat na cmiteri - neuvedomuje si ze svokrovci mozu kludne zit aj do 90+. Inak by ma celkom zaujimalo co budu robit ked bude treba svokrovcov naozaj opatrovat - plienky menit, krmit, polohovat. Pripadne svokra sa v 80r rozhodne ze ma celeho domu plne zuby a najde si prijmeny penzion kde bude chciet dozit svoje roky a zrazu cerstvi penzionisti nebudu vediet kam sa nastahovat. Pripadne svokrovci zomru a bude treba vyplatit aj druheho brata 🫣🤔

sashabb
6. feb 2024

@janinah samozrejme, že svokra má byť happy, že tam sú. Ak si dobre čítala, tak ONA ich tam volala. Lenže dotyčná videla asi len to, ako jej tam budú na pokyn makať, ale to, že sa bude v dome musieť aj ona prispôsobiť na to už nepomyslela. Čiže tu je hlavný vinník svokra. Načo stavali dom ak vedela, že tam bude prevažný čas sama? načo volala syna s priateľkou aj so synom? ak vedela, že jej tam budú vadiť? a áno vedela, každý človek predsa vie, či mu bude vyhovovať žiť s ďalšou rodinou.
@safari333 choď do podnájmu aj bez chlapa. Išla by som hneď ako by som sa dozvedela o kamerách. 🙊