Neznesiteľná situácia našej rodiny. Som zničená

sasha871
22. dec 2014

otvaram diskusiu,chcem pocut vas nazor..od kedy som otehotnela nahaname sa zabytom,ktory som cely aj hypoteku obehala a vybvila ja a skoncila som az v 8mesiaci.vsade peso s bruchom a tak.priatel si nasiel 2 prace pretoze ma uver 300e ,ktory musi splacvat a nezvladali by sme to.volno ma tak 2x do tyzdna,robi casnika.je nezodpovedny a nedokaze vela veci vybavit(vela za neho riesila mamicka a tak si aj naucila)snubny prsten som po natlaku dostala pri odtoku plodovej voy ,podotykam po 8rokoch..otehotnenie(planovane)bolo dovodom,ze nas vztah sa niekam pohol..ked sme zacali byt prerabat,stale sa vyhovaral,aky je unaveny,ze nema cas ,ked som posielala eba to tam chodil kontrolovat..proste jeho pristup k zivotu je velmi lahostajny.ja som 2 tyzdne po porode mala statnice,na ktore som sa musela ucit a zvladnut..zvladla som..nepacilo sa mu ze nemal navarene v tom case a ze raz sa stalo,ze nemal ciste trenky,kedze sme byvaly u jeho stryka a mal ich tam 4.tak bohuzial stalo sa mi raz v zivote,ze som nedala prat skutocne toho bolo na mna dost,male dietatko,statnice,starost o prerabku..vtedy sme sa pohadali aj koli bytu a povedal ze ja nie som pre neho rodina ,ze iba mala je jeho rodina.tak na druhy den som sa pobalila a chcela som ist mame.nato zavolal svojim rodicom,ze mu chcem zobrat dceru,takze prisli a zacali po mne vrieskat ze ci mi sibe,co robim ,ako si to predstavujem,ze on chudak chodi do roboty a ze co ja furt od neho chcem a tak tam po mne zjapali,2tyzdn.dceru som nechala v kociku vonku s bratom aby nemusela pocuvat ten krik,ktory samozrejme bolo pocut az na ulicu,ja som revala od nervovo,lebo ja si nedovolim hucat na jeho mamu,iba som jej povedala,ze nech sa pozre aj na neho,ale samozrejme -hrach o stenu.tymto sa to uplne pokazilo..ututlali sme to ,prestahovali sa,ale hadky tu boli stale..ja jemu som vycitala,ze ked ma volno,malo sa nam venuje..lebo povie ze on si musi ist oddychnut aj za kamosmi.co som mu nezakazovala.proste na vsetko ma nejaku vyhovorku.on mne vycital,ze furt sa mi nieco nelubi,ze mi dal vsetko,co este viac chcem..podotykam ,ze ma hneva ze nemmame ziadne spolocne zazitky za sebou,dovolenky atd ..nic.dalej ze neviem setrit peniaze a ze minam..pritom kupujem iba veci do domacnosti a nic viac..aj bloky som mu zacala odkladat.ked som nahodou zabudla nieco zapisat,kde som peniaze minula tak ma zvozil aka som nezodpovedna a ze to mam na starosti,ale ked som mu to napisala,tak sa nato ani nepozrel proste ho to vobec nezaujimalo.pri hadkach mi zacal nadavat,ze som zebrac..naposledy sme sa pohadali za nahnitu papriku,aby ste boli v obraze ja papriku nejem a bola vylozena na linke dala som ju do chladnicky..nahnita bola pri stonke-nevsimla som si bohuzial,bol to len kusok.a vraj ako sa staram o chladnicku,co som to za zenu a tak.tak som mu povedala ze mal si ju vyhodit ty mudrlant..chytil ma pod krk a sotil,ze som spadla,tak som mu dala facku..on ma zdrapol a buchol o zem..pritom mi nadaval zase do zebracok a parazitova tlstych krav..uz je to neznesitelne..vsade chodi a vyplakava ako on sa snazi zabezpecit rodinu,stale je v robote a ze ja si to neviem vazit a on je dobracisko a ja som harpia..ja nedovolim aby ma takto ponizoval..s tym sa nikde nepochvali ..ani svojej rodine,ktora ma mna za tu zlu a jeho starka mi sem pride orodovat aby som to hodila za hlavu,ja nedovolim aby ma takto ponizoval.uz sme sa bavili o rozchode,on mi povedal ze pozaiada o striedavu starostlivost a da mi 60e ze uz si to zistoval..proste chova sa ako hajzel a vsade sa robi dobrucky a chudacik..ja uz som psych.velmi vycerpana a nechcem aby som bola pri malej v takomto stave,chcem jej dat normalnu rodinu,pokoj,klud a ja chcem byt tiez stastna.prosim vas poradte mi co by ste robili..chcela by som uz asi podat aj na sud o vyzivne..jednoducho stale sa to bude opakovat,uz som mu odpustila toho vela a okrem ineho som mu nasla v tel.ako si pise cez fb s nejakymi 2 dievcatami.mam uz toho dost.

xfenix
22. dec 2014

neviem naco ste planovali dieta s takym nespolahlivym clovekom, co ste cakali ze sa zmeni? mate to, co ste si naplanovali. Vybavene za muza, starate sa ako jeho matka, co cakate od neho, zazraky? Ak chcete von, cesta je je len jedna.

stanulienkat
22. dec 2014

Utec,kym si na to nezvyknes a nebude ti pripadat cudna obcasna facka. Potom si uz uuuplne skoncila. Pises,ze je dobry otec a malu ma rad. Verim,lenze to dieta citi to napatie a nelasku medzi vami. Dieta neoklames a ver mi,ze mu bude lepsie bez otca ako takato katastrofalna rodinna situacia. To co o nom pises,nechapem preco si s nim otehotnela. Postovne muselo vyzerat vasich 8 rokov,len si to mozno nechcela vidiet. Jednozncne odist,viem,ze to bude tazke,no toto nie je partner do zivota.

blahowoman
22. dec 2014

@kaktusik007 suhlasim s tebou! Ako vtip z jeho strany to je dobry! Cosi!!!! Ser na neho! Pobalit ŽEBRAKOVI veci a pal do pi.e!!!!! Aj s jeho materou!!! Budu natahovacky! To sa priprav! Ale bud stastna,ze nie ste manzelia!!! S debilom nic nenarobis to si bud ista! On sa nezmeni. Malou ta bude chciet psych.znicit,loze striedavka a pod! Iba sa mu zasmej! Nic mu nehovor. Zariad,aby si mu vsetky handry,popr.nabytok a tak vypratala z bytu a ahojky cauky! Mala je mala,takze pochybujem,ze by ju sud zveril inemu ako tebe a on? Podla toho ako si ho opisala,nebude mat na nu cas,bude ho do toho nutit jeho mater! Drz sa! Obrn sa nervami,ale toto skonci.!

sasha871
autor
22. dec 2014

@nela1916 vynutit..vlastne som mu povedala,ze by som bola rada,keby sme sa uz zasnubili a on ze mu to nemam stale rozpravat lebo ze to nebude prekvapenie ze on mi ten prsten da..ja som mu teda povedala ze ma cas do porodu a on ked mi praskala voda doletel ze jezis ja som to nestihol,vezmes si ma za muza a ja si vtedy povedala zo slusnosti ze ano..ale v hlave mi behala odpoved nie.

crystal333
22. dec 2014

@sasha871 no ziadne spolocne zazitky ,ani dovolenka? Po dietati viac menej na to mozes nadobro zabudnut...

nela1916
22. dec 2014

@sasha871 Jasné. Ale zase ten fenomén, mať dieťa s nesprávnym človekom. A neviem prečo, ale mám pocit, že on to cíti podobne, čo teda jeho správanie neospravedlňuje, ale nerozumiem, prečo ste to obaja nechali zájsť až tak ďaleko. S týmto sa proste nikdy nestotožním.

pixma321
22. dec 2014

@lujza123 suhlas s tebou...presne ak by sa niekto pytal PRECO? tak nech si prečita čo si napisala.... "Asi ste mali dlhodobejsie problemy vo vztahu ktore sa teraz vyostrili a po druhe ste obidvaja prepracovany..on z 2 prac, ty z maleho dietatka, v takom stave sa problemy sotva daju riesit." ...presne...a tymto som si prešla tiež...2tehotenstva...pri jednom prerabka bytu, pri druhom stavba domu a zariadovanie...
@sasha871 Ja som si tym prešla čim ty....presne tie iste hadky, všetko.... ale mam ineho muža...ten moj mi nenadava, ozaj 1% zo 100% hadok kedy mi niečo škarede povedal...ale teda inak rišili sme tie iste veci ako vy... on ma naopak mal menej rad, nevšimal si ma...to boli jeho reakcie... Nabrali ste si toho na seba naozaj vela... obaja...nezvladate to a hadžete vinu jeden na druheho.... Uplne že najviac chyba je riešit niečo po porode... hadky a pod... žena je precitlivela, unavena.... Takže zostava len všetko nechat tak... nič neriešit...až ked sa všetko ukludni, mala podrastie (už ked bude mat 3mes bude lepšie, ked pol roka...aj vtedy to už bude lahšie) ...a riešit veci potom...ty sa venuj len malej, drahy nech sa venuje len praci.... kadžy si najdite priestor kde vypnete hlavu...on trebazr kamaratov...ty si daj povarovat...a ked len na hodinku vybehni niekam...to už si sama určiš...nehadajte sa, neobvinujte sa, zabudnite na všetko škarede čo ste si povedali...Jedine riešenie je sa spolu porozpravat...a nie obvinovat sa, za to čo kto neurobil,...ale definovat čo chcete...Chcem kludnu rodinu, muža, domacnost.... urobim pre to všetko... A už vobec do toho nezatahujte rodičov....neustale rozoberanie a rypanie saa v problemoch vytvara len další priestor na emocie.... Sama som si tym prešla, x krat sa spominalo slovičko rozvod....ale už mame postavene, deti podrastli, už len zariadujeme, čačkame si...a najdoležitejšie...všetko sme si odpustili, a už si len uživame čo sme dosiahli a lubime sa... Prajem ti aby sa to aj vam podarilo....

sasha871
autor
22. dec 2014

@nela1916 no on mi povie,ze on ma miluje..aj vzdy miloval..tak neviem ako mi dokaze takto spinavo nadavat..ja mu to nedokazem povedat uz po tomto.

enka81
22. dec 2014

Myslim, ze si dost rozumna, aby si sama vedela, co robit. Asi to aj vies, ale potrebujes to pocut aj od nezainteresovanych- takze bud sa bal a hod k mame alebo ho vyhod z domu. Ono sa ti mozno zda, ze to bude tazke, ale ver, ze tazsie to bude s nim ako bez neho. 8 rokov je dost na to, aby si spoznala trochu cloveka. Je zbytocne sa ta pytat, preco ... A ked nie kvoli sebe, tak aspon kvoli dietatku ho posli do ri.. .

sunshineka
22. dec 2014

@sasha871 preeeesne ako svagor.segra sa prestala malovat,lebo nikdy nestiha.ona oblieka malu,bali veci pre ni,seba oblieka a on stepuje pri aute a buzeruje ju,kde je tolko.

siska53
22. dec 2014

@sasha871 úplne suhlasim s @0silvia0

rokkisu
22. dec 2014

najskor sa problemy plataju svadbou,potom sa plataju detmi...cim budete platat problemy najblizsie? nikto sa nezmeni...ani ty ani on ani starsina. takze radsej nohy na plecia a dovi dopo. uz len kvoli tomu domacemu nasiliu by som ho poslala prvou triedou do kelu!

mata128
22. dec 2014

@sasha871 striedavku nedostane,dietatko je prilis male....a idealne by bolo,keby ste neostali byvat v jednom meste,tak ma minimalnu sancu na striedavku aj do buducna.....vlastna skusenost

nela1916
22. dec 2014

@sasha871 Hm. Len v tých odumretých vzťahoch sa frázy hovoria tak ľahko! Minimálne v tvojom príspevku nenachádzam ani pol dôkazu o jeho pozitívnom vzťahu k tebe.

sasha871
autor
22. dec 2014

moja mama na mna neustale huci,ci mi sibe,,ze to len chudera zostane pri takomto chlapovi,ona je rozvedena 2x a za sebou 6 neuspesnych chlapov..a povedala,ze aj ona chcela pre nas rodinu,ale nie za cenu aby zostala s hovadom..a on mi doma vykrikuje ze dopadnem sama ako moja mater a ze nikto so mnou nevydrzi a ze si zasluzim opilca co ma bude otlkat,ked si neviem vazit co mi on dava,ze on mi dava vsetko.chodi do roboty nosi peniaze co by som este chcela..

sasha871
autor
22. dec 2014

a tiez som mu povedala ze,ked sa mozem este vratit k tomu prstenu ze zrejme sa bal mi ho dat,ze nechce byt so mnou alebo si tym nie je isty..vraj blbost..nuz tak ja tomu nerozumiem.

adeala
22. dec 2014

@sasha871 ako je stará dcérka?

lapalma
22. dec 2014

V prvom rade sa musíš dať dokopy, mať úsmev na tvári...nedať mu najavo,že sa trápiš,kričíš, plačeš....on je potom na koni a ty hysterka. Častejšie chod k rodičom, súrodencom...prechádzať sa....
Tvoj muž je CHUDÁK ....úbohá, jednoduchá duša, ktorá dokáže matke svojho dieťaťa nadať do tlstých kráv...
nezaslúži si jedinú tvoju slzu....nahraj ho, skopíruj smsky so ženami...reprodukuj jeho rodine, ako sa k tebe správa....toto sa už nedá vrátiť, skôr či neskôr sa rozídete...predstav si, že ťa pri takom mužovi zastihne vážna choroba, nezamestnanosť, smrť v rodine....on nie je opora, ale BALVAN na tvojej duši.
Želám ti šťastie....rozhodnosť a pokoj v duši....si silná, máš dieťa....zvládneš to !

lujza123
22. dec 2014

@sasha871 vies co nakoniec ta striedavka nieje az taka zla ako to vyzera...samozrejme nemame to pol na pol, to mi pride voci tomu dietatu akoze fakt nevie kde je doma, moja chodi k tatkovi kazdy druhy tyzden od stredy do nedele...co je ovela lepsie ako keby tam ma byt len 1 den cez vikend ..za taky cas si dieta s otcom nema sancu vytvorit ten spravny vztah, to je len o darcekoch, vylete, vychova ziadna..takto musi riesit aj to dobre aj zle. Zase ja som zato aby dieta malo pokial je to mozne obidvoch rodicov...aj ked spolu niesu. Ale moj ex je zase super tato, vela jej dava a stara sa takze ja by som to nemenila.

Kazdopadne, v tvojej siituacii fakt skuste ist nachvilu od seba, ak mas moznost ist k rodicom aspon na mesiac. Porozpravajte sa o tom predtym nez pojdes, povedz co ti vadi, vypocuj si jeho a po nejakom mesiaci chodte spolu niekam sami na veceru a preberte to znova...za tu dobu obidvaja zistite ci vam stoji za to nieco zachranovat...ono fakt mate tazke obdobie, da zabrat, budto to prekonate alebo nie. Len na zachranu potrebujete obidvaja chciet

Su veci vo vztahu ktore sa daju tolerovat (napriklad ze musis vela veci vybavit za neho, s tym sa da zit, niekto je aktivnejsi, niekto skor taky motak ale vedia sa doplnat) ale su veci ktore su zo vztahom nezlucitelne...nasilie, caste hadky, neucta jeden voci druhemu....

junova
22. dec 2014

@sasha871 Keby tvoja dcéra prišla o pár rokov za tebou s týmto problémom, čo by si jej poradila? Zostaň s týmto chlapom, ktorý ti nadáva a bije ťa alebo odid od neho. Ale hlavne, že je dobrý otec. My keď sa občas s manželom pohadame, ročný syn sa bojí, schováva sa za mňa, tak si nemysli, že tvoja dcéra to nevníma. My sme s mužom už 7 rokov a nikdy mi škaredo nepovedal ani ma neudrel. Váži si ma ako matku svojich detí a svoju manželku.

junova
22. dec 2014

@sasha871 A o ruku ma požiadal po roku, do ničoho som ho nemusela tlačiť. Maj svoju hrdosť, keďže psychológ nepomohol, najlepšie bude rozísť sa.

lujza123
22. dec 2014

@sasha871 a inac ked citam co vsetko ti povedal ...jak kopia mojho ex....teraz s odstupom casu si uvedomujem ze totalne nezvladol dieta a doslova vyhorel ..... Lenze co s takym chlapom ma robit zena po porode ktora ma co robit sama zo sebou a starostlivostou o male babatko? Neda sa chapat a ukludnovat histerika ked mas sama toho vela, to skor on by mal byt oporou v takej chvily..

A toto som si vsimla u dost mladych oteckov ze im doslova jebne, asi stres z novej situacie..a to sa nemusia nonstop starat o dieta, nevyspat sa a aj tak to "chudatka" nezvladaju...potom ich to prejde, lenze ktora ma na toto nervy...ja to stale hovorim, zeny su ovela silnejsie bytosti nez chlapi

sasha871
autor
22. dec 2014

a by to nevyrealo,ze mu chcem krivdit..ked sa mi vyhrozil ze budem dostavat 60e..povedala som mu ,ze dobre..ci si mysli ze sa bez jeho penazi nezaobidem..tak na druhy den prisiel ze on by sa chcel porozpravat,ze on na mna chcel urobit bubu,ze si myslel ze sa zlaknem ...ja som mu povedala ze takto je to vzdy ,ze on si uvedomi chybu a potom to stale opakuje..snazil sa teda dokoncit nejake veci na byte a tak ale to je len na chvilu,ked zbada ze ustupim zase sa to vrati tam kde to bolo..takto to funguje..

sasha871
autor
22. dec 2014
sasha871
autor
22. dec 2014

@adeala 7m

stangb
22. dec 2014

no nebude to lahke...ak je byt vas oboch,nemozes ho len tak vyhodit ani on teba...ja by som ti poradila rozhovor..vystihnut cas ked je ako tak normalny,sadnut si a kludne po zacat hovorit,ze sa nechces hadat,ale uz si z toho unavena a chcela by si sa s nim dohodnut v pokoji (ak si naozaj rozhodnuta rozist sa) o rozchode a starostlivosti o malu.nevracajte sa uz do minulosti nema to zmysel a len by ste sa zacali znova hadat, zamerajte sa na buducnost...je niekto z vas schopny vyplatit toho druheho? Ak nie tak byt predat a vyplatit hypo ..a nech si ide kazdy vlastnou cestou...mala je aj jeho dieta, a tak mu navrhni ze kym je taka malicka,tak za nou moze chodit k vam..a neskor by si ju mohol bravat alebo ta striedavka ak uz bude mat na to vek...myslim ze ak zacnes v klude,konstruktivne a bez vycitiek mohla by si ho udrzat v klude a v rozumnom stave, aby sa nad tym zamyslel..ty vies v akej ste situacii a ake mate moznosti byvania, musis si to hlavne ty premysliet a pouzivat rozumne argumenty.mysliet si ze odide,a necha ta byvat v byte a dalej ti platit hypo,je nezmysel,preto ak nie si schopna sama platit byt,vyplatit mu polovicu z toho co ste do teraz zaolatili a vziat ten uver a vlastnictvo iba na seba, a vies ze ani on nie je schopny toto urobit,tak si dopredu rozmysli ako budes chciet byvat aby si mu vedela hned povedat svoj navrh.v kazdom pripade ak je takyto agresivny robila by som vsetko pre to aby som mala o tom dokaz,urobi ti modrinu?chod k dr. Nech to mas zapisane v zdr.karte.drzim palce nech to dobre dopadne

jlp
22. dec 2014

Necitala som predosle prispevky, tak sa mozko budem opakovat. Ale zbal si veci a ked mas kam ist, tak chod. Mala je este mala a tak ju daju tebe a stroedava starostlivost pokial kojis momentalne nebude mozna. Ale aj tak si myslim, ze ti v tejto situacii mimino nebolo treba. Radsej byt single mom, ako zit v neustalych urazkach, agresii a ponizovani. Mala by to uz vobec nemala vnimat.

sasha871
autor
22. dec 2014

@lujza123 no on vycita mne,ze nema u mna ziadnu oporu,ze ho nedokaze pohladit atd,ale ako ked sa stale hadame?ja nie som ten typ..a jeho mamick cely zivot nunkala,pipko sem pipki tam..pipko neboj to zvladnes,to das! hlavu hore synko moj..a furt proste jeho mamicka je dokonala a on chce vsetko odomna co mal u nej si myslim osobne..uz mu x rokov sa snazim vysvetlit,ze chlap ma byt chlapom a nie ututkanym synacikom..ja som samostatna osoba vzdy som bola a priznavam nezvladam jeho povahu..sme asi az prilis rozdielny v tomto..jeho mama ma tiez doma neschopaka a do vsetkeho sa montuje a o vsetko sa stara ona.

timea7
22. dec 2014

@sasha871 celé zle, nevhodný výber manžela a otca

suzle
22. dec 2014

Nezvyknem sem pisat, ale neda mi. UTEC!Vyzeras ako krasna a podla pisania velmi inteligentna zena. Dokedy chces zostat s manipulatorom a nasilnikom?Ak Ti je prvorade nielen tvoje psychicke a fyzicke zdravie, ale najma psychicke a fyzicke zdravie tvojej dcerky - utekaj. Ak neodides, poviem Ti ako to asi bude. Zostanes s nim cca 20-25 rokov, mozno mu porodis aj dalsie dieta, budes mu varit (pricom to jedlo bude podla neho grc, fuj, ako pre prasce a jeho maminka uvari lepsie), prat a zehlit (pricom kosele nebudu nikdy krasne ozehlene, puky na nohaviciach nedostatocne rovne), upratovat (pritom bude vsade hnus, bordel, nebodaj ta bude este v bielych rukaviciach kontrolovat, ci niekde nezostal prach), bude chodit von s kamaratmi, sem-tam pit (ty sa budes strachovat, kedy pride, ci vobec pride, v akom stave pride a budes po nom umyvat ogrcany zachod a prat ogrcane veci), bude ta podvadzat kde sa bude dat, neda ti ani korunu a nic nekupi, bude ta urazat tak ako ta uraza teraz a este horsie, zakaze ti postupne kamaratov, rodinu a vsetky zaujmy a bude ta bit ako zito (a nebodaj bude tlct aj Vasu dcerku). A ty sa budes schovavat doma s monoklami a podliatinami na rukach, ktorymi si budes chranit hlavu, ked ti bude do nej tlct... A navonok bude on skvely manzel, otec, vzorny obcan, atd... A ked ta zlomi tak, ze ti to bude uz cele jedno, budes mat znicene nielen fyzicke zdravie, ale aj to psychicke, ziadnu sebauctu, sebadoveru a nervy v kybli, potom ta mozno ale mozno necha pre nejaku mladsiu verziu a ty si budes roky davat zivot a zdravie dokopy. To je ten lepsi pripad. V tom horsom s nim budes peklo zazivat az do smrti, bud jeho alebo tvojej. Tvoja predstava o rodine je iluzia, ked sa z nej realita nestala za 8 rokov, uz sa z nej nestane nikdy. A tvoja mama ma sakra pravdu. Dakuj Bohu ze ju mas a ze ocividne stoji a bude stat pri Vas s dcerkou. Odid, zariad si zivot sama s dcerkou. Zvladnete to a to Vase stastie na Vas urcite niekde caka