Nezvládnuteľná susedka

andrejka1983
1. júl 2012

Mile maminky, potrebovala by som poradiť. Bývame na dedine, a mame "problémy" s jednou susedkou, čo býva hneď vedla. Myslíme si že ma psychické problémy, ale aj sa lieči na štítnu žlazu( no neberie lieky) ma niečo cez 50 rokov, bývala učitelka ale prepustili ju( myslíme si že prave kvoli tomu že sa to s nou už neda vydržat.) stara dievka,bez deti,zatrpknuta.Zije iba s mamou, ktora ledva chodí, no maju medzi sebou zle vztahy, tiež sa ustavične hadaju.Jednoducho, ona stále po niekom vykrikuje, nadáva mu, vytvorí si nejaký problém a každemu kto ide okolo tak vyvreskuje ako jej všetci ubližuju, že ona všetkým chce len dobre,aký ma ona tažky život...najnovšie sa zamerala na mňa,že ma nenavidí, že som píííííp a dalšie hrube nadavky...ale vyvreskuje 5 minut a potom sa schova do domu, pol dna jej nieto a potom ked sa nebodaj stretneme tak bud sa rýchlo schová do domu alebo zase vyvreskuje, beha po dvore ako nepričetna a nadáva ako najväčší pohan , nepusti ma k slovu a potom znova utečie do domu. Problém vznikol tam že ma videla ako sa rozprávam so susedkou, a robila som vraj grimasy a rukou ukazovala na ich dom...a ona už hned že ako ju ohováram, že jej strašne ubližujem Ja aj ta kamoška,že sme jednake pííííp..., najnovšie že mi hubu rozbije a take.... 😝 😠 a to všetko vyvreskovala na dvore. Preto chcem poradiť, čo s takou neprispôsobivou ženou, či sa da na nu zavolat lekar, alebo policajt,alebo ako to riešit,či si ju jednoducho nevšimat ale už mi to vadí, je to 3 den čo vkuse bliaka po dvore a hrubo nadava, mam aj malu dcerku a a ona je schopna v amoku aj ublížit. dakujem za každu radu

halienka
1. júl 2012

Ja by som šla na ňu najskôr zastrašovaním asi, pri najbližšom jej vykrikovaní zober magnetofón, zo 2 minúty ju nahrávaj a potom jej s kľudným hlasom povedz, že si už bola podať trestné oznámenie na ňu za nactiutŕhanie a osočovanie na verejnosti, čomu sú svedkom aj viacerí susedia a už máš na magnetofóne aj dôkaz (ukáž magnetofón). Možno sa zľakne a prestane s tým, ak nie, tak obíď susedov, ktorí to počuli, či to dosvedčia a choď to trestné oznámenie ozaj dať. Neboj, nemusí to zájsť až k súdu, veľakrát stačí, keď dotyčná dostane reálne predvolanie na políciu prísť vypovedať a hneď bude stáť pred tvojimi dverami s bonboniérou aby si to oznámenie na polícii stiahla, že už ti dá pokoj. Ty to môžeš kedykoľvek stiahnuť. Zrejme je naozaj psychicky mimo, lenže ty ju k lekárovi nasilu nedostaneš, takže jediné čo ti ostáva je polícia. Keby vykrikovala príliš dlho, kľudne aj vtedy môžeš priamo zavolať políciu, nech s ńou robia poriadky. Ty v prvom rade musíš myslieť na ochranu seba a svojej rodiny. No hlavne s ňou nekomunikuj nijako, ignoruj ju, vidíš, že vysvetlenia nezaberajú, tak tým pádom s ňou netreba vôbec komunikovať, lebo to je pre ňu ako voda na mlyn. Jediné čo by som jej povedala najbližšie by bolo to o tom trestnom oznámení a koniec.