Čo mám odpísať susedke?

6. okt 2022

Ahojte. Rýchla rada 😁 boli sme na huby, nazbierali sme košík, väčšinu sme nakrajái na sušenie, dala som dozicku aj do mrazaka a večer bude praženica. Zvýšilo sa mi asi 20hub, ponúkla som ich susede č.1 už očistené, či si nechce nasušiť alebo na prazenicu. Že jej sa s tym nechce babrať, je to veľa roboty a smradu zo susenia. Ja že Oki, ponúknem druhej, druha suseda to rada zobrala,že si nasuší na kapustnicu. Pred chvilou mi prišla správa od susedky č.1, že či mám nasušené huby, že ona by radšej už nasušené chcela 🤭 čo mám odpsiat, som zaskočená 😁 nechcem byt za lakomu, ani za skúpu, ale veď som jej dnes nukala zadarmo huby, aby si nasušila, a povedala, že sa jej s tým nechce babrať, je s tým robota a smrad. Za iných okolnosti by som neváhala a dala. Čo diplomaticky odpísať?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

Ja by som jej odpisala pravdivo-huby, ktore si jej ponukala, su uz rozdane a tie, ktore Ti ostali, tie su pre vas.

monalisa1111
6. okt 2022

Najlepšie asi radšej nič🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
6. okt 2022

Presne ako @dskjhfdlkdjhl 🙂 že sebe ste nasušili koľko vy potrebujete a nie nazvýš, ostatné už si posunula čerstvé ďalej... prípadne, že tebe sa s nimi tiež nechcelo paprať tak ako jej, že fakt je to veľa roboty...

sweetlife001
6. okt 2022

Normálne by som jej povedala, že mám, ale len pre moju spotrebu tak akurát, pre nás, navyše nie, že si mala vziať tie čo som jej nukala. Drzaňa drzá. 🙄

maca1984
6. okt 2022

Normálne pravdu , tak ako píše
@dskjhfdlkdjhl

dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Preco? Nukala jej, tie nechcela, rozdala ich a konec. A navyse, este stale sa susia a smrdia.

0silvia0
6. okt 2022

Odpisala by som: uz som ich posunula dalej a nasusene nemam. Koniec bodka, nevysvetluj.

A vtrepem sem gramaticke okienko ak sa neurazis:
- boli sme na hubach, nie boli sme na huby
- zvysilo mi, nie zvysilo sa mi
Pardon, pardon, pardon, nedalo mi.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 tak sa nauc byt asertivny a budes mat uplne ine skusenosti.

mimachicha
6. okt 2022

Tiez by som napisala (ako ti uz niekto poradil), ze tie co si jej ponukala si uz posunula niekomu inemu a tie co susis su pre vas na zimu. Ale ze ked budes mat znova cerstve, tak jej mozes znova ponuknut. Mna skor zaraza, aki su ludia lenivi a nevdacni, ze im nestaci, ze niekto to pre nich pracne nazbiera aj ocisti, aj k nim domov donesie a nie, nestaci. Rovno susene a pod nos. Uvari si z nich uz sama ci aj nato ta zavola ?😆

lukbe
6. okt 2022

Hmmm,no pekne,nechcela by náhodou aj hotovú kapustnicu🙈?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

Celkovo nechapem tu snahu hladat nejake vyhovorky. Tu predsa nie je nic zle, ked sa napise presne ako sa veci maju. Potom to vedie akurat k dalsim klamstvam a vyhovrokam. Zbytocne si komplikujete vztahy a vnasate do nich pokrytectvo.

dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 mozno len nevies, co asertivita naozaj je😉

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Pozri, treba sa bavit s ludmi, s ktorymi to zmysel ma. S takymi, ktori sa slusne bavit nevedia a za vsetko sa urazia, s takymi sa bavit nemusis. je to len na Tvojom rozhodnuti, s kym sa budes a s kym nebudes bavit.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Ano, niekedy cloveka nepoznas, ale ked ho spoznas, tak uz je na Tebe, ci s nim budes dalej komunikovat, alebo prestanes uplne, pripadne to znizis na uroven najnutnejsiu. Takze znovu-vzdy je to len na Tebe, akymi ludmi sa obklopis a teda ake mas skusenosti.

kiwi3
6. okt 2022

@dskjhfdlkdjhl suhlasim so vsetkym.
a uz by som si rozmyslela, ci budem "susede c. 1" nieco ponukat, ked miesto prsta pyta ruku.

ropucha6
6. okt 2022

Mila XY, nasusene huby mam pre svoju spotrebu, nie nazvys. Tie, co som Ti ponukala a ty si ich odmietla, som uz posunula dalej. S pozdravom 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Pozri, Ty si rob co chces, ja neviem, co je zle, ked jej poviem pravdu-ovela horsie je ked klames. Ale nebudem Ti uz radsej nic vysvetlovat, ty mas svoje skusenosti na zaklade svojho spravania voci druhym, ja mam svoje skusenosti. Ja klamat neviem a ani nevidim najmensi dovod, aby som klamala, ale Ty si klam a kludne si mysli, ze si asertivny. Mne osobne je to uplne jedno. A napriek tomu, ze ja neklamem, tak mam vztahy so susedou dobre.

adri266
6. okt 2022

@0silvia0 Tak toto ma zaujima a prosim o vysvetlenie, ze preco:
zvysilo mi, nie zvysilo sa mi,

ked:
zvýšiť2, zvýšiť sa2 -i dok. ostať nazvyš, zostať: z nákupu (sa) mu z-lo 5 korún;neos. z obeda (sa) im z-lo;ak (sa) ti z-i, daj aj druhému;

mam1na
6. okt 2022

By som diplomaticky napísala, tak ako je. 😊 Že keďže ich odmietla, posunula si ďalej. A vôbec, to už je koľká drzosť od susedky, ešte takto špekuluje, namiesto toho, aby ich vďačne prijala. Však vy máte tiež dosť sušenie a rozloziť aj malé množstvo rozkrájaných hribikov, to nie je len tak. Nabudúce si dobre rozmyslí, neboj. Ak bude nejaké nabudúce okolo hríbov. 😁
Nech si kúpi teraz v obchode vysušené. 🤭 Ľudia už fakt nevedia byť vďační - niektorí. 😔

adri266
6. okt 2022

@0silvia0 A este: - boli sme na hubach, nie boli sme na huby
Ked:
hubár -a m. kto chodí na huby, zaujíma sa o ne ap.;

stanulienkat
6. okt 2022

Na susedkinom mieste by ma hanba fackala, že chcem od teba už hotové. Normálne jej napíš, že tie huby, čo si jej ponúkala, už si ich zobrala s radosťou iná susedka. Dovidenia
Veď ty si s tým mala plno roboty, piplačky a smradu v byte a ona by hotové chcela.

mikadooo
6. okt 2022

Napíš,"nasušené nemám na darovanie, je s tým babračka a smrad po celom dome, takže suším len minimum pre nás" 😉