Nie nadarmo sa hovorí, že láska je droga

katus222
17. feb 2015

Som tu nova,ale nechcem sa s mojim trapenim niekomu zdoverovat a vam sa mozem 'vyspovedat'.Stretla som svoju zivotnu lasku v 24 rokoch,bolo to nieco neopiasatelne,zazily sme vsetko a sme ako jedna dusa ktora sa uz neda rozdelit.Potom prisli prve slova od neho 'chcem odist do zahranicia 'Ja som ale nechcela odist pretoze som mala svoju pracu a zazemie,tak sme si to vsetko vysvetli a rozisli sa,urobili sme to preto aby sme si neublizili....Aj ked to bolelo a ja som sa v zachvate hnevu opila a vyspala sa z jednym chalanom,ktory mi bol kamaratom,ale uz mi je otcom mojej dceri,Nad potratom som neuvazovala,tesila som sa a mojej laske som to povedala co sa stalo a on prisiel objal ma a ja som plakala ako male dieta,vedel asi ze ma straca tak ma poziadal o ruku a ja som odmietla.V snahe byt dobrou matkou mojej dcere ,som sa snazila aby bola zo svojim otcom,ale ten o nu nestal a tak som ostala sama zo svojim trestom....Odisla som k nasim a zivot isiel dalej,cely cas som myslela nanho ale stratilo som na neho kontakt a potom som ho uz nehladala,zacala som novy zivot s clovekom,ktory bol zo zaciatku anjel meniaci na diabla a ja som poridila druhe dieta.Zivot bol tazky vela trapenia ked nemate co dat detom do ust az ma to zlomilo a ja som sa bala aby som detom neublizila.A v tom my zazvonil telefon a zdvihla som hovori my "ahoj krasko"a ja som v slzach padla do kolien.On ma hladal i potom vsetkom co som mu sposobila,rozpraval my ake je preneho tazke zit bezomna,a ze mal vztahy ktore nevidrzali pretoze nedokazal nikoho ineho milovat.Nic neziadal nechcel aby som sa vratila a on sa nechcel vratit,povedal aby som zila kvoli detom a verila ze vsetko bude dobre.Pohladil my dusu a ja som sa vschopila a zacala zit.Stretla som cloveka ktory my podal pomocnu ruku,je to uz 2rok co byvam u neho,ale nemilujem ho,som mu len vdacna a vazim si ale nemozem mu dat viac a on si stale buduje somnou buducnost.A ja mu to nedokazem povedat ze tam niekde vonku je clovek ktoreho milujem a ktory namna caka.Pisal my ze bude cakat a da my cas aby som si to vyriesila,pisal my aj ine ze on uz takisto zankol svoje srdce a nikoho tam uz nepusti,ale to co je v nom to mu uz tam ostane,stale taky dlhy cas ubehol a ja uz nedokazem byt bez neho.Ako neublizit tomu co my pomohol,ako mu to vysvetlit ????

sue
17. feb 2015

@katus222 tak trošku tomu nerozumiem? 😕
Do priateľa č.1 si stále zamilovaná, s č.2 máš dieťa, s č.3 máš druhé dieťa, žiješ s č.4 a myslíš stále na č.1?

Č.1 ti pred pár rokmi zatelefonoval a povedal, že nič nechce od teba, ani sa nechce vrátiť a máš žiť len kvôli deťom ale teraz zrazu už na teba čaká? A dáva ti čas, aby si si to doma vyriešila a teraz ty nevieš ako oznámiť č.4, že odchádzaš s deťmi k č.1?

Toto je tvoj jediný problém? 😕

natalym
17. feb 2015

Ešte má teraz č. 3 ak som správne pochopila.

macamac
17. feb 2015

@katus222 píšeš, že na teba bývalý tam vonku čaká
to vieš odkedy?
ak si to vedela hneď po jeho telefonáte, tak potom nechápem, prečo si šla do ďalšieho nového vzťahu? preto, že ti ponúkol niekto pomocnú ruku?
ja viem, že život je ťažký, nikoho nesúdim, len mohla si sa pokúsiť vstať bez tej pomocnej ruky
sama
a skúsiť byť aj chvíľu sama a premýšľať
ja viem, že to je ťažké, človek sa bojí samoty...lebo občas je najťažšie práve to "žiť sám so sebou a uvedomovať sa v plnej pravde"
pozri, ak ti záleží na tom vonku, čo ťa vraj čaká, tak si to najprv over, či je to aktuálne ešte
a hlavne si over u seba, či sa ti v prípade s ním nejedná len o spomienkový optimizmus
lebo za tie roky je aj on už určite trochu niekto iný a niekde inde, ako za mladi
tomu ver
bolo by aj divné, ak by sa ako človek nevyvíjal 😉
takže - ako iste vieš-ani to, že sa vrátiš k nemu, ti nedáva záruku, že naozaj to bude "až kým nás smrť nerozdelí"
rozhodne ti prajem veľa šťastia 🙂

baska29
17. feb 2015

Tak laska je tazka,mne sa zda ze si vo svojom zivote narazila na vela muzov,nemyslim to v zlom aby sme sa spravne pochopili.
Prveho milujes doteraz,s druhym si otehotnela ale neostala,treti bol anjel meniaci sa na diabla a s nim mas druhe dieta a teraz zijes s clovekom co ta lubi ale ty mu city nedokazes opätovat a to teraz spolu len zijete v jednej domacnosti?
Moj pohlad nato je ze by som radsej ostala sama ak si 100%presvedcena ze si ziadny vazny a trvaly vztah nevies zacat a myslienkamy si stale pri svojej prvej laske.Je to sice pekne ale zijeme predsa len v realnom svete a musis vediet ci je sanca ze sa vy dvaja date este niekedy dokopy,rozumies?ked je on sam a do svojho srdca nepusti ziadnu zenu neuvazovali ste ze by si odisla za nim?aj to je jedna z moznosti aby ste boli stastny.Lebo momentalne zavadzas aj ked nechtiac svojho terajsieho partnera a predsa aj on si zasluzi pekny zivot so zenou na ktoru nebude cakat.Toto je cisto moj nazor.....drzim palce

katus222
autor
17. feb 2015

@sue spravne si to pochopila,nechcem aby ste ma preto odsudzovali,ale poradili ako to tomu mojmu zachrancovy vysvetlila,lebo ja som sa uz rozhodla

macamac
17. feb 2015

@katus222 povedz mu pravdu
narovinu
pravda oslobodzuje, aj keď teda občas niekoho aj zraní
celkovo už len to, že s ním žiješ a nemiluješ ho, je podľa mňa dosť zraňujúce pre neho
lebo láska buď je, alebo nie je
nedá sa čakať večne, že predsa len jedného dňa zrazu príde (láska)

dm2
17. feb 2015

@katus222 nehnevaj sa ale mam pocit akoby to pisalo mlade nevyzrete dievča....

pochopim že ste sa rozisli ked siel do zahraničia, aj to že si sa vyspala s kamaratom a neplanovane otehotnela, ale ked si na toho byvaleho vtedy stale myslela a lubila ho, tak prečo si sa s nim neskontaktovala, cesta by sa určite nasla, ale ty si si namiesto toho nasla dalsieho, s ktorym mas druhe dieťa, a žijes so stvrtym, ktoreho nemilujes, ale nechas ho chudaka v tom, aby dufal že budete stastna rodina?????????????? totalne pokrytectvo!!!

skusala si nad sebou porozmyslať aspon trochu?

katus222
autor
17. feb 2015

@baska29 ja sa chystam za nim obidvaja sme stravili dlhy cas bez seba a uz to viac nedokazeme a inak aj on ma dve deti,takze urcite sme sa zmenili,ale nase citi ostanu natrvalo

baska29
17. feb 2015

Presne
@macamac ma pravdu ak je to takto treba aby si mu to vysvetlila,bude to tazke ale pokus sa o to a ako si opisala vas vztah tak aj on musi vediet ze nie je vsetko v poriadku,ked mu nevies opätovat city.

katus222
autor
17. feb 2015

@dm2 ja som sa bala ze my zlozi telefon a nebude chciet ma ani pocut,on zavolal sam neviem ako ma nasiel

moonlight1210
17. feb 2015

@katus222 to budete ako "krok za krokom" 🙂
ty dovedies dve deti, on dve deti.

inak, kde on prisiel k tym dvom detom, ked ich matku nemiloval?

katus222
autor
17. feb 2015

@moonlight1210 on mal deticky ked sme sa my este nepoznali

baska29
17. feb 2015

@katus222 a dalsia vec je ta ze vravis ze zije v zahranici,vas plan je odist za nim???potrebujes povolenia od otcov tvojich deti,ak su deti starsie a chodia uz doskoly,treba ratat s tym ze to bude velka zmena prene ak neovladaju jazyk,nove prostredie,praca,byvanie.Vie vam pn toto vsetko zabezpecit nazaciatok?lebo to budes mat podla mna dost tazke.Ja som si presla niecom podobnim co sa tyka stahovania do zahranicia aj s dietatom,sice spolocne s mojim partnerom ale premna to bolo strasne tazke rozhodnutie ,opustit vsetkych a odist niekam kde nikoho nepoznam.....prve mesiace som bola odkazana len na moju 7rocnu dceru lebo som tu nikoho nepoznala,samozrejme casom sa to zlepsilo ale nemozem ppvedat ze by som bola stastna.Vzdy sa strasne tesim domov a placem ako male dieta ked odchadzam....

marina24
17. feb 2015

hej,on má dve deti,takže "jasné ,zamkol srdce pre iné baby ",ale má dve deti,nejak to nepasuje,čo píšeš,ach,zase si z nás niekto robí dobrý deň,ženy 🙂 zamotáva sa to tu,a inak,nedá sa to po tebe ani prečítať ,najprv sa nauč gramatiku,a potom niekoho ľúb,prosím ťa,naozaj to vyznieva desivo.neviem,vlstne ani čo si tým chcela povedať ,maš mužov 1.druhy bol,tretí ,piaty desiaty,ani boh tomu nerozumie. spleť kravín

dm2
17. feb 2015

@katus222 a to ste nemali žiadnych spoločnych znamych od ktorých by si si zohnala čislo alebo akykolkovek iny kontakt, facebook, pokec, skype, čokolvek,....nevrav že to neslo....
nemas nahodou len teraz popletenu hlavu ked sa ozval on sam ? 🙂

mima4
17. feb 2015

@katus222 no a ako si sa s tym prvym dohodla? prides za nim a ste par? ste tak obaja rozhodnuti a je to aj jemu jasne? pocita uz s tebou?

sendy182
17. feb 2015

@katus222 dobra telenovela🙂 🙂 🙂 dnesna registracia....jarne prazdniny 😀 😀

katus222
autor
17. feb 2015

@baska29 ja viem ze to tazke ubedomujem si to ale vsetko sa da zvladnut,naco je dobre sa trapit,mam ostat a niekoho klamat to nechcem,ja si toho cloveka vazim za to co pre nas urobil,len sa obavam reakcie

dm2
17. feb 2015

vsetko sa mi to zda akesi divne, asi vymyslene.....su jarne prazdniny, tak sa mladež nudí... 😀

sue
17. feb 2015

@katus222 tvoje dve deti si toho už preskákali dosť na to, aby si ich len tak vzala a "opäť niečo skúšala". Na tvojom mieste by som konečne - možno 1x v živote 😉 povedala súčasnému priateľovi (teda č.4) pravdu, vysporiadala si s ním majetok a podobne, prenajal byt (keďže svoj asi nemáš...) a dala si čas na upokojenie tela, duše i srdca, nadobudla aké také sebavedomie a hrdosť a dala pokoj aj svojim deťom - v zmysle vybudovala im konečne prístav - domov ... po nejakom čase bez muža - akéhokoľvek, uvidíš, ako sa ti to vykryštalizuje 😉

Utekáš z náruče do náruče a nikdy to nedopadne dobre - musíš začať od seba, nie zas bežať do náruče 😉

moonlight1210
17. feb 2015

@katus222 moj-ty-kaktus!
ty zijes v alternativnej realite.
toto nemdopadne dobre.

ty ides do veci po hlave, vsade len city, a potom vzlyky, ked zas a zas mlieko rozlejes.

dievca, zacni si ty klast zasadne otazky.
inak aj z toho zahranicia vystrelis ako raketa, ale obtazkana tretim dietatom. a som zvedava kam potom pojdes?
a toto nemyslim ako vysmech. mam zly dojem, ze ty sa riadis srdcom a rozum mas doma v sedemdecaku v naleve.
premysli si fakty. co ta moze cakat, co si musis vopred poistit, ako sa zariadit pre pripad zlyhania dalsieho vztahu.
lebo klapky na ociach a: on ma nasiel, on mi volal, par teplych slov v spravnej chvili, ked si zrovna bola na dne - ako zasah zhora a je to jasne: je to osudova laska.
velmi pekne, potesi, ale nenakrmi.

ja vam dvom zelam nech to vyjde. ale radsej byt skeptik, co je milo prekvapeny, ako romatik, co dostane po hube.

katus222
autor
17. feb 2015

@dm2 pekne od vas,je to vas nazor bola som len zufala a tak som si myslela ze my poradite ,spravila som chybu ze som si to myslela

dm2
17. feb 2015

@katus222 nehnevaj sa na mna, to je lne môj nazor, často sa tu stava, že sa založi tema a nakoniec vysvitne že je zrejme vymyslena...prepač ak to nie je tento pripad...

a k teme, najblizsie, ked budes rozhodovať o niečom takom vaznom ako je tvoja buducnost a buducnosti tvojich deti, tak si vsetko poriadne premysli a až potom konaj, nechod do toho bezhlavo ako doteraz... to je myslene v dobrom 🙂 🙂

katus222
autor
17. feb 2015

@moonlight1210 mas pravdu zijem len v bludnom kruhu a chcem to ukoncit,uz len kvoli detom a verim ze bude vsetko v poriadku lebo to tak citm,a deti to uz bohuzial nepojde lebo mam prekonanu rakovinu

baska29
17. feb 2015

@katus222 a vies k teme povedat viac,ako stare su tvoje deti??v akom state zije?ja verim ze ta vieme tu na fore vypocut a poradit ale aj tak si spravis nakoniec posvojom.Pisala si ze on mal deti este ked teba nepoznal ?tak potom uz musia byt starsie,ziju s nim?alebo su na sk??

katus222
autor
17. feb 2015

@dm2 ja mam srdce aj hlavu na poriadku a mala som kedy uvazovat nad svojim zivotom

lyzzy
17. feb 2015

Kebyze je ten čo si ho spoznala keď si mala 24 tá skutočná.láska tak tu teraz nepises takéto blaboly....áno láska je droga.Áno láska boli ale prava láska je len jedna a naozaj milovať v živote.vieš len raz.

katus222
autor
17. feb 2015

@lyzzy milujes niekoho,alebo miloval niekto teba,tak ak zazijes to co ja tak pochopis,Ja som urobila zivotnu chybu a to tu ze som ho nechala odist a bola som aj zato cely ten cas potrestana

lyzzy
17. feb 2015

@katus222... No áno.Mala si ísť s ním.A prečo sa nedáte dokopy teraz?Prečo nezacnete od začiatku?

mima4
17. feb 2015

@katus222 no ake ma teda plany s tebou tvoj partner c. 1 za ktorym chces odist?