Nikdy som neprestala milovať exmanžela - expriateľa

believe2
3. máj 2012

Nie som sibnuta, ale je to proste tak, stale milujem svojho exmanzela a po rokoch to dostavam zo seba vonku. Rozvod nebol kvoli beznym dovodom - nevera a pod, proste inicioval ho on, lebo mal pocit, ze sme sa unahlili. Dodnes sa vieme porozpravat. Hrdo som potom este par rokov nosila jeho priezvisko, zmenila som si ho az potom, ked som ostala tehotna s najhorsim clovekom na svete - manipulatorom a egoistom s majetnickym chovanim. Vztahy, resp. pokusy o vztah po rozvode boli, ale vsetky som ukoncila ja, pretoze po case mi zacali vadit na tom muzovi iste veci. Ked sa tak zamyslim nad tymi vecami, vlastnostami, tak tie mal a ma moj exmanzel, myslim teraz tie dobre vlastnosti. Doteraz o mojich citoch vedelo max. 5 ludi, teraz to viete aj vy. Hrozny pocit, nebyt s clovekom, ktoreho milujete. Ma svoj zivot, bez partnerky udajne, s jeho rodinou som stale v kontakte, mam ich velmi rada a oni mna tiez, aj moje dieta. On o tom nevie, mozno si mysli svoje, lebo nikdy nezabudneme obojstranne na pozdrav k narodeninam, ci inemu sviatku. Dnes ma narodeniny, tak som poslala sms....aj to ma konecne dohnalo k tomu, aby som napisala o svojich pocitoch. No co robit, to neviem :( Tuzim po vztahu, ale nedokazem sa odosobnit, nedokazem druheho muza tak velmi milovat, ako exmanzela.

Druha cast temy, ja som ju uz v tej prvej casti tak trochu naznacila.....ste vo vztahu, kedy u svojho partnera horko tazko znasate nejake jeho vlastnosti, sposoby a pod? co to s Vami robi, ako sa cez to povznesiete. Je nieco, na co si u partnera neviete zvyknut? Moja skusenost alebo aki muzi sa mi pacia - je dolezity aj vzhlad, nevadi mi ani brusko, ale paci sa mi, ked muz (hoci aj s tym bruskom) si aspon obcas zasportuje, nevadi mu fyzicka praca a vie si aj doma porobit sam veci, ma svoj nazor, svoju hlavu, smeje sa, ale vie sa aj vcitit do koze druheho, je kamaratsky, spolahlivy, ma rad zabavu, ale ma aj zmysel pre zodpovednost.....to by bolo na dlho, vsetko tu menovat. Ale neviem tolerovat egoizmus, majetnickost, manipulaciu, ktoru clovek odhali az po case, pohodlnost, pasivitu, dalej ked sa napr stazuje na to, ze nevie schudnut, ale miesto toho, aby sadol na bicykel a tak siel do prace, tak sa vyvaza na aute, v robote cely den sedi, naje sa a potom sa cuduje, preco nevie schudnut. Nemam rada, ked sa prehnane chvali, nic mu nehovori fyzicka praca, ma obe ruky lave a nevie si poradit, ked sa nevie rozhybat, aby zacal riesit iste veci a vela dalsich by bolo......nieco sa da tolerovat, da sa prekusnut cez to, ale myslim si, ze len do istej miery, neustale vyhovorky totiz prestanu bavit.

Mate nejake skusenosti, zazitky.... ?

sisaha
3. máj 2012

@believe2 skusenosti a zazitkov by bolo dost...ale...
1. preco teda svojmu ex manzelovi nepovies, ze ho stale milujes a ze ti je luto, ze ste sa rozviedli? Co ak on ma podobne pocity, ale boji sa to priznat?

2. Ako dlho si sa poznala so svojim sucasnym muzom predtym ako si otehotnela a vzala si ho? Alebo dôvodom sobasa bolo tvoje tehotenstvo?Ako je mozne, ze vsetky jeho zle vlastnosti, ktore ti tak velmi prekazaju si nevidela aj predtym? Co ti brani od neho odist, ak to take zle?

maminkita
3. máj 2012

no ja som momentalne dost zmetena....lubim svojho muza,je v podstate super,ale nie je to zivot aky som chcela...mame dieta,naadherne,ale moje ocakavania moj zivot nesplnil.som nevyrovnana ale pokusam sa z mierit s vecami...milujem svoje dieta a pren zijem...mam rada svojho muza,aj pocuvat ze nieco nemame kvoli mne,nie je prijemne...

irriss
3. máj 2012

@maminkita
tim myslis co? Malinkou?

maminkita
3. máj 2012

@irriss nie nie,malinka je ok.,ide o materialne veci.

iukapiuka
3. máj 2012

ahoj, osobnu skusenost nemam ale mne blizka osoba ano..dlhy vztah ktory sa drsne skoncil, nasledovalo obdobie ticha, potom obaja mali vazny vztah ktory sa rozpadol a teraz k sebe zas naslicestu..ak ho lubis mu to povedz, naozaj.. nic tym nestratis, mozes iba ziskat! budem ti moc drzat palce ...

believe2
autor
4. máj 2012

@sisaha 1. ex to tusi, ale nevyjadruje sa k tomu a vie to aj jeho rodina, ale ta sa do toho nechce miesat....
2. po rozvode s ex som bola isty cas sama, potom som si nasla vztah, netrval dlho - par mesiacov, lebo som si po case uvedomila, ze nieco nie je v poriadku, resp. tak ma zmanipuloval, ze som nevidela hned od zaciatku, aky je....no uz som bola teho, nikdy som sa za neho nevydala, to som uz nastastie zase myslela svojou hlavou

jabera
4. máj 2012

@believe2 ahoj, no, nemas co stratit. vyval to na exmanzela uplne polopate. co moze byt horsie? v krajnom pripade ta slusnejsie, ci menej slusne posle vias kam.. bude ti naprd, ale aspon budes na istom a mne osobne take veci pomahaju k tomu, aby to prebolelo.. a mozno ta nikam neposle a bude happy end...

co sa otca tvojho dietata tyka.... zila som s problemovym muzom, aj ked ineho razenia, nez je ten tvoj... skratka raz prisiel den, kedy som rozbehla odchod od neho. a potom uz to islo. a potom bol raz den, kedy som bola u mamy a pochopila, ze to fakt skoncilo.. ono to zaboli, aj ked vies, ze to bolo to najrozumnejsie, co sa dalo urobit. dnes uz je zbytocne dumat nad tym, preco s nim mas dieta, ked je idiot podobne,.. uz to tak raz je a co .. jedine z toho nejak vykorculovat teraz. prajem ti vela sily a odvahy a asi snad konat co najskor, aj ked predbehnut samu seba nie je dobre.. lebo navraty a odchody - stale dokola, to je velmi ponizujuce a vycerpavajuce... takze az ked to dokazes, tak do toho!

sisaha
4. máj 2012

@believe2 ak to tuší a vie jeho rodina, tak sa mozno s nim o tom medzi štyrmi ocami rozpravali. No mozno pokial mas sucasny vztah, tak sa do toho nechce miešať...Myslela som, ze si sa druhy krat tiez vydala. A kedze nie, tak ti jedna obrovska starost odpadla a to je riesenie dalsieho rozvodu. Ak sa necitis stastna a nedokazes s nim zit, preco sa s nim nerozides? Zbytocne natahujes svoje trapenie.

believe2
autor
4. máj 2012

@sisaha ja s otcom mojho dietata nezijem, rozchod som iniciovala este pocas teho, lebo to uz bolo na nevydrzanie, to ake je to teraz, to tu radsej nebudem rozvadzat....som stastna, ze som sa druhykrat nevydala, teda nejde vyslovene o svadbu, ale o to, ze by to malo byt s tym clovekom

bonaquaba
4. máj 2012

ja by som tvojmu exmanzelovi nejako naznacila,ze ho stale mas rada, ak nema partnerku,t ak mozno tiez ta ma stale rad, len neviete najst cestu k sebe, dnes ma narodky uvar dobru veceru zavolaj ho ku tebe a uvidis, ci tam nie je nejaky cit aj z jeho strany, najhorsie je chodit okolo horucej kase a trapit sa, takze vezmi svoj osud do vlastnych ruk a zi zivot s clovekom, s ktorym chces zit 🙂 a ktoreho mas rada

sisaha
4. máj 2012

@believe2 tak ono obcas sa clovek sekne a zisti, ze ten clovek za ktoreho ho povazoval je niekto uplne iny.. Skoda, ze si na to prisla neskoro..Ale v kazdom pripade si myslim, ze by si mu to mala povedat a pockat ako sa k tomu postavi on. Mozno mu vadi, ze to dieta nemas prave s nim..

ellie13
4. máj 2012

@believe2 a ja som si myslela,ze som jedina 😉
obcas bojujem sama so sebou,ale v mojom pripade je asi dobre tak ako to je. Mam fajn priatela a s nim nadhernu dcerku..sme partneri a najlepsi priatelia, jedine co nevie je ,ze mam kontakt so svojim ex,ktory je pre mna taka nejaka "spriaznena dusa" velka laska... Myslela som,ze to prejde, ale aj po 12 rokoch co sa pozname to tam stale medzi nami iskri..vieme to obaja,on mi stale vravi ako ma miluje a ze sme spravili chybu,ked sme nezostali spolu..no ja stale mlcim..milujem ho, ale zivot s nim si akosi neviem predstavit..mozno sa raz stretneme v inom zivote a budeme mat znovu moznost byt spolu 🙂
Ty nevahaj a ziskaj svoju lasku spät! 😉

believe2
autor
7. máj 2012

@ellie13 nenici ta tato situacia? a preco si zivot s nim nevies predstavit?

ellie13
7. máj 2012

@believe2 nasa situacia bola uplne ina a nelutujem,ze som sa takto rozhodla.Niekedy mi to pride luto, a su dni ked sa trapim (hlavne ked mame nejaky problem vo vztahu),ale potom si opakujem dovody rozchodu a som rada,ze to mam za sebou 🙂
Teraz mam kamarata, ktoreho sice lubim, ale uz nikdy nebude moct byt mojim priatelom!

believe2
autor
7. máj 2012

ja som ex vdacna dodnes za velmi vela veci, otvoril mi oci, vedel ma vzdy "nakopnut", dodnes jeho sposoby, ktore som sa priucila, realizujem aj ja a vyhovuje mi to......tak casto sa vraciam v spomienkach na spolocne chvile, kedykolvek sa prichytim, ze prave v danom momente robim nieco, ako sme robili spolu.....niekedy mam sama vycitky, ze mohla som sa viac snazit a neskoncili by sme takto :(

lilliaan
7. máj 2012

@believe2 lubit niekoho s kym nemame vztah je veeelmi vycerpavajuce.. Skus mi povedat, ze ho stale mas rada. Nemas naozaj co stratit. Chces sa takto dalej trapit mesiace ci roky? Budes vediet na com si, a ak by to naahodou nevyslo, konecne by si sa postavila na nohy a mala moznost si najst uzasneho muza, ktoreho by si lubila. Ked ma clovek zranene srdce, vzdy ma pocit, ze uz sa nezalubi, ze uz nikto "nepride"... Ale on priide.. Laska kvitne v kazdom veku a je to ozaj pravda 😉

lilliaan
7. máj 2012

@believe2 a neidealizujes si ty teraz svojho exmanzela? To robim ja vtedy, ked som vo vztahu nestastna a zrazu mam pocit, ze dovody, pre ktore sa skoncili moje byvale vztahy su nepodstatne.. odrazu myslim uz len na to dobre... Nieco tam muselo byt, preco ste sa rozviedli, exmanzel povedal, ze ste sa unahlili, asi ste neboli stastni,.. no mozno sa mylim.. Je tak tazke sa odputat od muza, o ktorom sme presvedcene, ze ho lubime a chceme... sama to neviem urobit 😒

believe2
autor
7. máj 2012

@lilliaan nikdy som neporovnavala ex s novym partnerom. s novym partnerom to bolo asi tak, ze ja som iniciovala rozchod - proste mi nevyhovoval, no to som zistila az po case, ved neda sa hned. priznavam ale, ze potom, ako novy vztah zacal haprovat, tak som uz myslela na to, ze aj ked ex mal svoje chyby, ved kto ich nema, dokazala som ich tolerovat, ale u noveho partnera nie (boli to ale chyby ineho razu). mozno si ho idealizujem, neviem, ako to presne nazvat, uvedomujem si, ze presiel isty cas a clovek sa meni, takze mozno ja ho stale vnimam ako cloveka z obdobia, kedy sme boli spolu......ja viem, ze by bolo fajn mu to povedat, len sa neviem nakopnut :(

lilliaan
7. máj 2012

@believe2 tak to skuuus,, ked sa az tak bojis, tak mu to aspon napis,, trosku zbabele, ale lepsie ako nic 😝 Ved teraz sa len trapis a nikam to nevedie.. Zivot ti uteka pomedzi prsty a mozno nevidis niekoho mileho a uzasneho v tvojom okoli 😉 Chces cakat az si najde priatelku? Vzdy je najlepsie vediet, na com clovek je a podla toho sa zariadit.. Silno drzim prsty 😉 😉 😉

dkethe
24. okt 2017

Ako to napokon dopadlo? 🙂

romanovic
24. okt 2017

@dkethe autorka je uz neaktivna.

05ada
24. okt 2017
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

Ahoj,
skus mu to nejako naznacit /nepovedz to hned priamo/, ved sa hadam poznate natolko, ze vie o com hovoris a ked budes vidiet, ze sa chytil a opatuje tvoju naklonnost tak pokracuj. No a ked bude bocit od temy tak asi nie je nakloneny. Konala by som teraz, ked nema partnerku lebo novopecene zalaskovany muz by asi nezabral - ved aj on vie preco ste sa rozisli. Ak mu chybas, alebo si vie zivot s Tebou predstavit aj po rozchode, urcite sa na tuto temu bude chciet bavit.
Chod pocuvaj hlas svojho srdca ale s tym , ze ides do toho na 50/50. Ved su iba dve moznosti - bude sa chciet vratit ak nie tak aspon si ho mozes vyskrtnut zo zoznamu .Ale pozor, muzi, ked su si moc isti, ze sa mozu hocikedy vratit tak si toho partnera nevazia. Len aby si nelutovala a nebludila v zacarovanom kruhu. Mysli na to, ze toto je posledna moznost aj jemu to povedz- jedina a posledna moznost to skusit znovu spolu.
Drzim palce😉