Nový vzťah po rozvode. Dá sa to?

80472
23. jún 2014

chcem sa opýtať všetkých tých žien, ktoré to riešia alebo riešili, ako sa to vôbec dá? skôr mám na mysli časové hľadisko, keďže na scéne je už dieťa a ja si neviem dosť dobre predstaviť, ako sa dá udržiavať alebo pestovať nejaký vzťah s novým mužom popri dieťati. viem si predstaviť párkrát za mesiac 2-3x vyraziť z domu, v rámci nejakého nezáväzného stretka, ale na budovanie nejakého vzťahu sa mi to zdá málo, takže v praxi si to neviem predstaviť. budem rada, ak mi napíšete vaše skúsenosti. aktuálne nemám na mysli žiadny extrémne vážny vzťah, teda nejaké stretávanie spoločne aj s dieťaťom nehrozí. skôr to, či nemáte nejaké výčitky (alebo neviem ako to nazvať), keď sa chcete venovať novej známosti a nemáte kde dať dieťa. ako ste to praktizovali? a ako sa vám to darilo skĺbiť?

hucko44
23. jún 2014

Veľmi zaujímavá téma 🙂 - (to bol sarkazmus)
Nechaj tomu voľný priebeh. Deti nenosí bocian, manželstvá nie sú na veky (ani katolícke), Windows nie je skutočný operačný systém, pravý kaviár je len z jesetera a cibetková káva je z kávových exkrementov malých lasičiek z Indonézie.

Chcel som tým povedať, že na niektoré veci musíš prísť sama. Nik Ti neporadí tak, ako vlastná skúsenosť. Možno si taká sexi, že Ťa budú chcieť len do postele, možno si vďaka širokým bokom a veľkým prsiam stvorená len na materstvo, možno si intelektuálka a vzťahy budeš riešiť v budúcom živote. Proste sa nepýtaj a nezdržuj sa na internete, aby si našla odpoveď. Odpovede sú vonku 🙂

80472
autor
23. jún 2014

@guinevre jasné, však tam sme sa spoznali...hehe 😀 ale ani jeden z nás netušil, že sa nám to trošku zapáči viac ako by bolo potrebné 😝

80472
autor
23. jún 2014

@lalinko2010 presne tak!!!

jahodka8
23. jún 2014

@hucko44 My ženy sa tu radi porozprávame o vzťahoch, porovnávame mužov, lebo odpoved tam vonku sme nenašli. To čo je podľa teba voľný priebeh? Ved práve teraz to má u nej voľný priebeh. Vám mužom ked človek nechá voľný priebeh, tak to nie je z toho nič dobré.

jahodka8
23. jún 2014

@hucko44 A prečo sa ty zdržuješ na internete? Druhým radíš nezdržovať sa a sám tu napíšeš obsiahlu odpoveď dotýkajúcu sa výroby kávy.

0silvia0
23. jún 2014

@hucko44 ako by to môj manžel písal 😀 😀 😀

maria1989
23. jún 2014

@jahodka8 😀 😀 😀

alena7070
23. jún 2014

@80472 ja som rozvedena mam tri deti nasiel si ma uzasny clovek ktoreho milujem ale u teba mi to pripada ako keby bol zadany a ty si nevedela so vlastne chces

hucko44
23. jún 2014

@jahodka8 zdržujem sa na internete, lebo mojim hobby je varenie a varia hlavne ženy. No a semtam si všimnem tie nezmyslené problémy. Nezmyselné sú preto, lebo ich pisateľ(ka) nepotrebuje poradiť, potrebuje len vypočuť a získať ľudí na svoju stranu. Svojim komentárom ich chcem nakopnúť a možno sa mi to to podarí viac, ako len povedať ANO MAS PRAVDU, JE TO CHUDAK, BLABLABLA. Vies, precital som si TENTO PROBLEM a musím pochváliť, že nezahorkla voči chlapom a skúša nový vzťah.

Uznávam, že väčšina chlapov chce len sex a že ak už sa sen nejaká žena dostane a píše o svojich problémoch, tak väčšinou je to o chlapovi, alebo ich zapríčinil chlap a ženy, čo na to reagujú s tým majú nejakú skúsenosť, takže vaäčšina žien, ktoré sú v tejto diskusii zrejme chlapov nemá na piedestále, ale sú aj dobrí muži. Poznám ich kopec. Problém je ten, že ženy majú väčšinou nevhodne nastavené kritériá na voľbu partnera.

Jahodka, prajem pekný večer a posielam srdiečko 🙂 (Som šťastne ženatý)

titkovamiriam
23. jún 2014

Ja som si po rozvode dala par rokov pauzu od niakeho zaväzného vzťahu a potom prišiel ON a bolo to!A veru aj ľutujem že to bolo tak neskoro lebo by sme spolu zvladli aj viac detičiek 🙂

80472
autor
24. jún 2014

@hucko44 nielen väčšina chlapov chce sex, sú aj ženy, ktoré chcú od chlapa iba toto....napr. ja. čiže písať bludy o nejakom zatrpknutí na mužov v mojom prípade nemá zmysel a v tvojom prípade by si mal radšej venovať čas vareniu, než písaním "duchaplných" myšlienok k téme, o ktorej nemáš šajnu už len preto, že si chlap (ako sám píšeš) a chlap nie je žena. keď ma bude zaujímať názor chlapa, navštívim iné fórum 😝

guinevre
24. jún 2014

@80472 V uvodnom prispevku si povedala "viem si predstaviť párkrát za mesiac 2-3x vyraziť z domu, v rámci nejakého nezáväzného stretka, ale na budovanie nejakého vzťahu sa mi to zdá málo, takže v praxi si to neviem predstaviť", a teraz hovoris, ze ide iba o sex, ze vztah nechces. Tak raz zacas nechaj dieta u mamy (babky) a chod si za tym dvojhodinovym dobrodruzstvom. Nevidim problem.

hucko44
24. jún 2014

@80472 No, predpokladám, že čakáš aj nejakú odpoveď, tak sa budem snažiť nič nevynechať:

1: Možno v Tvojom prípade to zmysel nemá, ale ak si dobre čítala, tak som napísal väčšina a nie VŠETCI, takže to asi nebudú až také bludy.

2: čas vareniu venujem, nemusíš mať strach 🙂

3: Nemám šajnu o témach, lebo som chlap ? Nemám potrebu Ťa o niečom presviedčať -
máš zrejme predsudky 🙂. Niektoré veci sú jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdajú
a niektoré problémy sú len z nudy. Netvrdím, že všetky, alebo väčšina. Tvrdím to len o NIEKTORÝCH.
človek sa potrebuje dostať do existenčných problémov, vyriešiť ich a čudovala by si sa potom,
ako vníma problémy typu MÁM PROBLÉM - NERADA SA BOZKÁVAM S PRIATEĽOM....
Nereagujem v témach, kde nemám prehľad, ale sú témy, kam vidia aj muži (si predstav 🙂)

4: Prečo si si prečítala môj názor, keď Ťa nezaujíma názor chlapa 🙂

5: Si si istá, že hľadáš odpoveď a nie ospravedlnenie ?

Nechcel som sa Ti vysmievať, chcel som Ti naznačiť, že nie všetko sa dá naplánovať a nedá sa poradiť na základe toho Tvojho popisu a možno ten chlap je to najlepšie v Tvojom živote a možno je to ďalší debil. Ty ho poznáš, Ty sa s ním stretávaš, Ty to musíš zažiť a sama sa rozhodnúť, lebo len Ty poznáš najviac faktov.

Nepoviem, môžu Ti tu poradiť, ako znížiť horúčku, ako odnaučiť od cumla, ktorý olejček neobsahuje alergény, ktoré pokračovacie mlieko je najsýtejšie, .... Ale či máš "do toho skočiť" ? Myslím si, že odpoveď ANO, alebo NIE tu neexistuje. Poznám 4 prípady konkrétne. Jeden vyšiel super, aj druhý, tretí je bežný štandart a štvrtý stroskotal. Stroskotal preto, lebo kočka, čo do toho išla išla zo vzťahu, kde ju chlap týral. V novom vzťahu mala všetko, ale chýbala jej pevná ruka a prísnosť. Absenciu týrania si vysvetlila ako slabosť partnera....

OK, končí mi baterka v mobile a dorazili sme na miesto porady, končím, pekný deň.

sue
24. jún 2014

@80472 ono príde doba, keď ti dcéra vyrastie, odíde z domu a ty napriek okruhu priateľov budeš sama a vtedy ti bude partner chýbať...nie pri sexe 😉 preto hovorím, že ti absolútne rozumiem - naozaj som sa takto cítila pred niekoľkými rokmi, ale potom to našťastie prešlo. Stretla som muža, s ktorým sa veľmi ľúbime, sex nám klape, nie je to taká tá puberťácka láska s motýlikmi v bruchu, ale normálny vyrovnaný partnerský život, kedy sme jeden druhému oporou a zároveň sa neobmedzujeme - aj to sa dá a je to vtedy krásne 🙂 myslím, že ty tiež niekoho takého stretneš (možno si už stretla... 😉 ) a trkne ti to, aj keď teraz si myslíš opak 🙂

Stretnúť svoju polovičku a vedieť a cítiť vzájomne, že je to tak je nekonečne upokojujúce 🙂 život je tak naozaj krajší 🙂

80472
autor
24. jún 2014

@guinevre no ale zároveň som písala, že sa nám to trošku vymklo spod kontroly a nejako sa to prehuplo smerom, ktorý neviem celkom pomenovať vzťah??? istý druh vzťahu to je, ale nič vážne, ani zaväzujúce, len sme zistili, že 2-3 je málo a že by bolo fajn aj častejšie...ja som s tým neprišla, to navrhol on a vlastne má pravda, je nám spolu fajn, neriešime hovadiny tak prečo nie....len skôr ma zaujímali skúsenosti iných žien...úplne v praxi že čo ja viem, ako to u iných vyzeralo na začiatku a ako neskôr, niečo v tom zmysle....

janickacrazy
24. jún 2014

@80472 Ja som mala presne 9rocneho syna, ked som sa zoznamila s mojim teraz uz manzelom. Stretavali sme sa skoro kazdy den, tiez som do toho nechcela zatahovat hned syna, lebo som nevedela ako to dopadne, to je normalne. No moj syn bol u babky ked sme sa stretavali, aj ked musim povedat, ze aj babka frflala, ze naco preco a co, mala mudre reci zo zaciatku, no povedala som jej svoje, ze to robim aj pre svojho syna a ked videla, ze moj partner je dobry clovek tak uz bola ticho. Neskor som ho zoznamila so synom a bolo to v pohode, syn si ho oblubil a neskor bola aj svadba. No u teba je to trosku ine, kedze ako pises nechces zavazny vztah, takze ozaj len tu opatrovatelku najst a onedlho uz bude moct byt dcera aj sama doma, takze uz to bude jednoduchsie. Ja som byvala sama doma uz ako 7rocna, lebo som nechcela chodit do druziny a som tu.

jahodka8
24. jún 2014

@hucko44 Ako to má vyzerať, ked má žena muža na piedestále? Myslíš jedného muža alebo celkovo mužov považuje za vyššiu kastu? Ved je podľa mna veľa mužov, ktorí sa nechcú príliš viazať, ktorým by takýto vzťah vyhovoval. Z akého si okresu, pripomínaš mi mojho šéfa, tiež rieši medzi poradami takéto veci. 🙂 🙂

hucko44
24. jún 2014

@jahodka8 Ja nie som nikoho šéfom. Ja si myslím, že ženy a muži by mali mať rovnaké práva a aj povinnosti. Nestaviam nikoho na piedestál. Verím v rovnováhu vo vesmíre - všetko sa Ti vráti - dobré aj zlé. Reagujem hlavne vtedy, keď niekto rieši problémy, ktoré iný považuje za bonus, prípadne bežnú súčasť života... Môj svetonázor ešte nie je zrelý na publikovanie, ale príde čas, keď bude všeobecne presadzovaný - možno o 300-500 rokov.