Obmedzovanie od strany manžela

andreasko
6. sep 2014

ahojte žienky prosím vás o radu, názor, a podobne .---mám ccca 2,5 ročneho synka som s nim na rodičovskej dovolenke ...od septembra som sa rozhodla že si daku brigadu najdem aby som troška zmenila prostredie a šla medzi ľudí niečo robiť ----a tu je problém ....manžel ani počuť neustale mi kaže čo mám robiť ako robiť prečo nerobiť či sa mi to oplatí a podobne a žiadnu inu moju argumentaciu neberie ....našla som si dve brigady len sa rozhodnut pre ktoru a tiež su to brigady kde pracujem cca na 6 hodin vskorych rannych hodinach od 4-10 hod 3*4 krat do tyždna ...manžel može byt dovtedy s malym ale pre jeho pohodlie ani počut nikam nepojdem ako by sa mal on starať a behat okolo maleho a to by bol snim cca 2 hodky ked rano maly vstane ----takže obrblal a druha brigada upratovanie vo velnes a fitku cca 3 hodky od 5 hod rana do 8 rana ....a zas ani počut a ked argumentujem tym ved ešte spite zatial ja vybehnem upratovat ....nie ani počuť ....a to podotykam moj manžel ma pracu kde je na vlastnej volnej nohe s množstvom voľneho času .....takže aj to rano od 8-10hodine sedi pri telke alebo hra na gitare či je na pc....ja nesmiem nič ...kozmetika posilka pedikura ....milion reči prečo idem načo idem či vobec idem a ši vobec kam idem ....je toto normalne? ved ja nepoznam od neho ok vybehni ok dobry napad ok oddychni si....on može on mne oznami mna sa na nič nepýta a ide a mna začne doslova brucho boliet ked mu poviem že potrebujem ist ku kaderničke alebo chcem ist si privyrobit -----a teraz je zas zduty a ja neviem prečo čo som zas ja spravila alebo nespravila ...vždy ma vedel presvedčiť prečo neist ,prečo toto neurobiť ....čo si myslite o tom vy? som z toho nešťastna žiadny slobodny pohyb a ked aj si presadim svoje da mi to pocitit zdutou papulou...ale prečo? ubíja ma to

katusik19
6. sep 2014

@andreasko ja ti silno drzim palce aby si to co najskor zmenila, pretoze zivot uteka a potom zistis ze si sedela len doma s malym!postav sa mu a skonci s tym raz a navzdy aby si si mohla uzivat volny cas aj ty! viem ze mne sa lahko radi ked nie som v tovojej kozi a taktiez nepoznam tvojho muza nevíem ci pomoze sa s nim porozpravat o tvojich pocitoch alebo je lepsie sa zobrat a zabuchnut dvere ale ak nepomoze to prve urcite sprav to druhe🙂drzim palceky:

svetluska82
6. sep 2014

@andreasko zacni trosku viac mysliet na seba a kasli na neho. Jednoducho mu oznam, že ides a hotovo. Ak nahodou by nebol doma, alebo sa vyhovaral, tak mu povedz, nech zaplatiopatrovatelku.Nieco podobne mam doma aj ja a poviem ti rovno je to boj....V kuse argumentovat, a mat stresy ked idem na kavu z roboty, lebo zas bude vysluch doma. U ans sa to mierne zlepsilo, ale fakt tym ze som si robila vela veci po svojom a nepytala sa na jeho nazor, lebo tiez vsetko zakazal...

ivka104
6. sep 2014

nesmieš mu dovoliť,aby ťa obmedzoval a určoval pravidlá, lebo časom to bude ešte horšie a potom sa pri ňom zblázniš. Vo vzťahu by mala byť rovnoprávnosť. Niečo podobné mám ja už chvalabohu za sebou, ale trvalo to pár rokov, kým sa môj drahý zobudil☹Nepáčilo sa mu samozrejme, že som si konečne dupla nohou ....ale pochopil.
Rovnoprávnosť, tolerancia a samozrejme vzájomná úcta a pochopenie, to všetko treba, aby to fungovalo....platí samozrejme obojstranne. Tak nech sa ten tvoj kľudne zdúva, nech sa zadrapí aj do betónu, ale nemôžeš popustiť. Prajem veľa sily a držím palce.
P.S. a vôbec pri tom nemusíš kričať....išla by som na neho s úsmevom na tvári.

andreasko
autor
6. sep 2014

@ivka104 veru nekričím ...kludne mu povoem čo si o tom myslím a aky mám nazor na danu vec ...ale podla neho je to rozhodnute pravdu ma on a bude tak ako on povie ....celé zle

mataba155
6. sep 2014

Presne viem o com hovoris, zila som s takym 5 rokov, chvala bohu nemali sme deti ani sme neboli manzelia.
Prve 3 roky som bola zamilovana, nic som nevidela. A za tie posledne dva roky spravil so mna pomaly nesvojpravnu, nikde som nesmela bez neho chodit.
Som rada, ze som sa ho zbavila. Drzim palce, a lutujem ta.

ivka104
6. sep 2014

chapem ťa, u nás to bolo podobne....ja som sa naplakala, ale bola som veľmi mladá. Rokmi som si vydupala svoje a teraz ma môj m.už nerozhádže...a pritom ho mám velmi rada a vážim si ho. Bol strašne zadubený a tiež mi vsetko organizoval, bola som na prášky, ale stále som si stála za svojim.Podarilo sa to chvalabohu.
úprimne ti držim palce, aby ste to vyriešili

andreasko
autor
6. sep 2014

@katusik19 nedá sa s nim rozpravat aj teraz prišiel nakričal na mna na staršieho syna 13 ročny nechápem začo prečo a ked som mu v klude povedala vezmi si malého oblečiem aj jeho a ideme na ihrisku tak sa mi otočil chrbtom zahlasil že však ja na ihrisko nechodim čo som čumela ako puk ,potreboval zas vyvolať hadku a mne zas dat za vinu o čom ani neviem a odišiel na ihrisko sám bez nás a zas mi len ostali slzy pre plač...nechápem čo sa deje ...

timea7
6. sep 2014

@andreasko si mladá, šikovná žena, ktorá si dokáže popri MD nájsť brigádu, si svojprávna a nie si manželovým majetkom, sobášny list nie je listom vlastníctva 😠 😠 😠 . Si zrejme miernej povahy, pri jeho nátlaku nie si schopná donekonečna argumentovať. Možno by to ani nemalo zmysel, lebo by si stále mlel svoje. Môžeš mu to však napísať. Normálne mu to napíš rukou ako list, alebo na PC a vytlač mu to. Začni tým, že určite musí cítiť, že sa ti takéto spolužitie nepáči, že si dospelá osoba a si jeho manželkou, rovnocennou partnerkou, ktorá má právo na svoj názor a má právo rozhodovať o svojom živote, či sa mu to už páči, alebo nie. Napíš mu, že ťa uráža, ako ťa kontroluje, je hotový z ho, že by si mohla byť niekde sama bez neho, ale s tým sa musí vysporiadať sám. Váš syn je tak jeho dieťa, ako tvoje, tak je prirodzené, že očakávaš, že sa bude podieľať na jeho výchove. Od pondelka (od 1. - daj si tam, čo ti vyhovuje) začínaš s brigádou, tých pár hodiniek sa o malého postará, alebo zaplatíš opatrovateľku. Keby si tam zarobila len sto eur, aj tak sa ti to oplatí, lebo nemieniš byť izolovaná od ľudí, aj keď sa on o to všemožne snaží. Najvyšší čas, aby si zvykol, lebo o pol roka ideš s malým na zápis do materskej školy a ty do zamestnania. voj voľný čas budeš tráviť s rodinou, ale aj so svojimi priateľkami a známymi, tak ako to robí on. Ty si týmto listom nepýtaš od neho nejak povolenie, ty mu to oznamuješ. Nemáš desať rokov, aby si si musela pýtať povolenie, a ak chce niekoho komandovať, odporúčaš nemeckého ovčiaka.Ak to nebude akceptovať a nezačne ťa brať ako partnerku, vaše spolužitie speje ku koncu. Natvrdo.
Držím ti veľmi palce, aby si to dokázala a nedala sa zahnať úplne do kúta. Najmä ani náhodou nepomýšľaj nad ďalšou MD, bola by si úplne v koncoch a on by ťa mal v svojej moci. Na jeho argumenty, výčitky neodpovedaj, škoda energie a strata času, urob si po svojom. A žiadne slzy!!!! Nič nimi nevyriešiš!!!! Odišiel Urob nabudúce to isté. Zober tašku, obleč sa, strč mu malého a dovidenia. Drž sa.

janka2501
6. sep 2014

Ahoj, ja mam nieco podobne. Len ja som uz v praci lebo ucty treba platit. Zarobim viac tak som doma nemohla ostat.
Teraz je ofucany, lebo moji rodicia isli na dovolenku a vencim im hafana. Aj to len 2 dni kym pride moj brat s dovolenky. A tu je pre neho problem. Vadi mu ze idem ku nasim vyvencit hafana
a to berem malu sebou. Cize ju nema na starosti. A zakazal mi ist po brata na letisko do swechatu. Podla neho neviem soferovat. Vsetko mu vadi. A hlavne to ze v praci mavam poobedne smeny kazdy 2tyzden. To on bere malu do jasiel a je s nou a ulozi ju spat. Uz mi to vycital. Som uz na nervy, niesme zobraty, takze by som ho najradsej poslala do kelu. Zacina mi velmi vadit. Len som bola blba a dala mu u mna trvaly pobyt.

0silvia0
6. sep 2014

@andreasko má ťa príliš v područí, má ťa tam, kde ťa chce mať. Odstrihni sa od neho hlavne psychicky, jeho zdúvanie a urážanie ťa musí nechať chladnou a nesnaž sa mu stále vyhovieť. Keď je odutý, ber to ako jeho chybu a jeho problém s vysporiadavaním sa s problémami, nie tvoj. To, že ťa to dokáže rozplakať a bezradne stojíš a pýtaš sa sama seba kde som urobila chybu je dôkazom, že si riadne zmanipulovaná. Zober veľké imaginárne nožnice a odstrihni sa od neho a nenechaj na seba vplývať jeho reči, jeho nálady, jeho názory. Ži si svoj život a nie život niekoho iného!

timea7
6. sep 2014

baby, nehnevajte sa, ale ako vám môže partner niečo zakázať?!?!?

@janka2501 to, či vieš šoférovať, nebude predsa posudzovať on. Iné by bolo, keby sa o teba bál a navrhol, že pôjde s tebou. Že je ofučaný? Jeho problém, rob si svoj program, nech je ofučaný, život je príliš krátky na to, aby si mohla premrhať čo len jeden deň. Dieťa je jeho tak isto ako tvoje. A trvalý pobyt zrušíš behom pár sekúnd na mestskom úrade.

andreasko
autor
6. sep 2014

@timea7 dakujem velmi ...potrebujem toto čítat lebo fakt som už v koncoch a začínam myslieť že som vadná...aj teraz akurat ńa mna nakričal ani neviem prečo a začo a on mi to nepovie o syna min.zaujem lebo veľa plače a pozornost vyžaduje a ked som ho poprosila ved pojdeme spolu na ihrisko nech si ho zoberie tak sa mi otočil chrbtom a odišiel na ihrisko sam a mna doma nechal ....najhoršie na tom je to že som mnou cvičí ako opicou a ja ako ťutka ho zas posluchnem som ja krava viem to ...robí si co chce so mnou pouča ma ako malu a ked sa dám na odpor zduje sa je nervozny rype do mna potom sa so mnou nebavi aj tyžden potom nato mi vytkne že nema zo mna nič žiadny sex ...že on si najde nejaku ....a ked mu poviem ved ako možem s tebou ist do postele ked na mna vrieskaš neustale ma dupeš....ubližuješ povie mi take slova čo by som nikdy milujucemu človeku ani neviem v akom hneve nepovedala ...a ja krava furt odpušťam ...nemam rodičov postate nemam nikoho komu sa zdoveriť moje sebavedomie je na bode mrazu

andreasko
autor
6. sep 2014

kočky každej z vás uprimne dakujem za povzbudive slová ktoré teraz potrebujem ako solľ....vdaka

timea7
6. sep 2014

@andreasko nesmieš si v nijakom prípade myslieť, že si vadná. A nehovor si, že si kava, robila si to predsa preto, že si chcela, aby ste mali pekný vzťah, aby nebolo doma dusno. No bohužiaľ nestalo sa. On ide ako podľa knihy, maximálne by mu vyhovovalo, keby si teraz ostala na MD, najlepšie na dvoch po sebe, ta ťa má na pár rokov, lepšie povedané navždy vo svojej moci. To nesmieš v žiadnom prípade dopustiť. Musíš byť finančne sebestačná, takže tú brigádu za každú cenu áno.

sisaha
6. sep 2014

@andreasko joj dievca.. velmi zle, ze mu ustupujes... to ma mrzi, ze nemas rodicov.. On ma problem hlavne s tym, ze sa musi starat o syna.. Je privelmi pohodlny a vie, ze okolo neho treba skakat...Preto mu je pohodlnejsie, ked tam ma k dispozicii prepac za vyraz sluzku, ktora mu da, uvari, operie, postara o deti, sedi na zadku.
Byvanie je vase spolocne? osobne si myslim, ze k nejakej naprave nepride, pretoze 17 rokov si robila to, co on nakazal.
Mas kamosky? ak ma problem postarat sa o maleho, daj ho opatrovatelke a ty chod aj na tu kavu, von, su miesta - centra, kde sii mamicky mozu dat kavu a deti sa tam hraju.. Spolocensky zivot nezanedbavaj.. Chodievaj do kina.. Citala som, ze mas aj 13 rocneho syna - ten uz takisto dokaze maleho zo dve hodiny postrazit. Manzelovi svoju brigadu oznam ako fakt a pripomen, ze o tom, ci mozes chodit s nim diskutovat nebudes.. Budes s nim diskutovat o tom, ako sa postara za ten cas o maleho, ktory je takisto jeho synom.. Budes to mat tazke.. ak to nepresadis, tak potom je to iba na rozchod, pokial sa nechces trapit do konca zivota.

timea7
6. sep 2014

sorry za preklepy 😎

me_to_you
6. sep 2014

raz to dosiahne mieru (snad) ze opustat prestanes.. kazdy ma inu mieru tolerantnosti a ty mu to este tolerujes..

ale sama vidis ked pises, ze toto nie je v poriadku, toto nie je partnerstvo ani laska ani normalne spoluzitie. Podla toho co pises, ked sa postavis na odpor, on znervoznie... dufam, ze coskoro najdes v sebe tu silu sa zatnut a odporovat dlhodobo cielene a tak tvrdohlavo ako sa len da

nam sa tu lahko radi.. a som aj udivena kolko zien s podobnym osudom sa tu zislo..

sexu sa mu zaziadalo? najde si inu? TAK NECH SI NAJDE! rovno by som mu prskla do ksichtu ze ty nepotrebujes niekoho kto ta nemiluje, nepodporuje, nepomaha ti a len ta stresuje a rozculuje a ziape a je ako male decko - velmi by osm bola zvedava na reakciu..

timea7
6. sep 2014

@sisaha absolútny súhlas, ale ten 13 ročný syn je myslím jeho z prvého manželstva, ak som to dobre pochopila. Potom môže byť len vďačný, že sa mu o neho postará. A že si niekoho nájde na sex? No nech sa páči, najlepšie, keby to bolo aj s opatrovaním detí, mal by to dva v jednom, lebo v tom prípade sa zakladateľka témy na neho vykašle a on sa bude musieť občas o obe deti postarať sám.

sisaha
6. sep 2014

@timea7 no ja som tej povahy, ze ak by mi chlap povedal,ze si niekoho najde, ze ok, najdi. A ja si najdem niekoho, kto ma bude povazovat za seberovneho partnera so vsetkou uctou, ktora mi prinalezi a na oplatku s nim budem mat taky sex, aby sme boli spokojni obaja 😀 😀

sissmiss
6. sep 2014

@timea7 ak su spolu 17rokov zeby 13 rocny bol z prveho manzelstva? 😕 😅

timea7
6. sep 2014

@sissmiss jaj, sorry, to som nepostrehla, asi nepozorne čítam, robím popri čítaní ďalšie veci 😝 , a to mu trpí 17 rokov ?!?!

sunshine85
6. sep 2014

on ma 39, ty o 10 menej, cize 29 a ste spolu 17 rokov? cize od tvojich 12tich??? nejak mi to nesedi....

sissmiss
6. sep 2014

@sunshine85 ona ma 39, on o desat viac...

sissmiss
6. sep 2014

@timea7 zvlastne cele 😕

tova
6. sep 2014

@andreasko necitala som odpovede , zda sa mi ze sa boji ostat sam s dietatom a nebude sa vediet postarat. vela muzov to robi, hlavne ked od narodenia neboli nuteni ostat s dietatom osamote. teraz som prisla z parku muz tam mal sam 2 deti cca 8r. chlapec a 2,5r. dievca, chlapec spadol na chrbat silnejsie sa udrel, hned nato dievca utieklo na druhy koniec parku kde ho ani nevidel a bolo tam 100 ludi, hrala sa tam najmenej 5 min. sama on si ani nevsimol ze neni pri nom, pozerala som on sa hral so starsim. Clovek sa potom cuduje ze chlap zbudne dieta v aute.

sisaha
6. sep 2014

@sissmiss co je zvlastne? ona ma 39 rokov, on 49 rokov... 13 rocny je z jeho prveho manzelstva... uz sedi, nie?

katusik19
6. sep 2014

@andreasko joj nemas to lahke...a pred tym taky nebol?a pri prvom synovi sa tak nechoval?

timea7
6. sep 2014

@sisaha píše, že sú spolu 17 rokov

katarinamarkova
6. sep 2014

@andreasko preco? ....jednoducho preto, ze mu to dovolis....ako si sama napisala - tvoje sebavedomie je na bode mrazu.....
- uvedom si svoju hodnotu!
- uvedom si to,ze si svojpravna zena, ktora ked chce moze brigadovat, ked chce ide ku kadernicke, ked chce ostane na nakupe o polhodinku dlhsie lebo stretla kamosku a podebatia na kave.....ktora ked chce moze dat dieta do skolky a pracovat naplno.
to ze sa tak k tebe sprava je aj tvojou chybou, dovolis mu to...nedas mu jasne na javo - dnes budes s dietatom od - do lebo ja som v praci!....povies mu- mozno by som.....chcela by som....mozem???
pytas si od neho povolenie na bezne veci......to ci budes chodit do prace alebo nie by malo byt kompromisom vas oboch aby male bolo happy a vy tiez, nie iba jeho rozhodnutim......ale to si v prvom rade musis uvedomit ty sama!!!
zmen hlavne svoj postoj sama k sebe, potom sa zmeni aj postoj okolia k tebe.

lenbea
6. sep 2014

@andreasko začni postupne pomaličky. s mamou alebo niekym inym nemôžeš maleho nechať a isť, kam chceš, vybahol by za Tebou? manželka neni majetok, alebo robot. a potom mu nechaj maleho najprv na par minut a uvidiš. niekde treba začať. ale asi je to unho už aj niečo chorobne. asi chorobna žiarlivosť.