Obmedzovanie od strany manžela

andreasko
6. sep 2014

ahojte žienky prosím vás o radu, názor, a podobne .---mám ccca 2,5 ročneho synka som s nim na rodičovskej dovolenke ...od septembra som sa rozhodla že si daku brigadu najdem aby som troška zmenila prostredie a šla medzi ľudí niečo robiť ----a tu je problém ....manžel ani počuť neustale mi kaže čo mám robiť ako robiť prečo nerobiť či sa mi to oplatí a podobne a žiadnu inu moju argumentaciu neberie ....našla som si dve brigady len sa rozhodnut pre ktoru a tiež su to brigady kde pracujem cca na 6 hodin vskorych rannych hodinach od 4-10 hod 3*4 krat do tyždna ...manžel može byt dovtedy s malym ale pre jeho pohodlie ani počut nikam nepojdem ako by sa mal on starať a behat okolo maleho a to by bol snim cca 2 hodky ked rano maly vstane ----takže obrblal a druha brigada upratovanie vo velnes a fitku cca 3 hodky od 5 hod rana do 8 rana ....a zas ani počut a ked argumentujem tym ved ešte spite zatial ja vybehnem upratovat ....nie ani počuť ....a to podotykam moj manžel ma pracu kde je na vlastnej volnej nohe s množstvom voľneho času .....takže aj to rano od 8-10hodine sedi pri telke alebo hra na gitare či je na pc....ja nesmiem nič ...kozmetika posilka pedikura ....milion reči prečo idem načo idem či vobec idem a ši vobec kam idem ....je toto normalne? ved ja nepoznam od neho ok vybehni ok dobry napad ok oddychni si....on može on mne oznami mna sa na nič nepýta a ide a mna začne doslova brucho boliet ked mu poviem že potrebujem ist ku kaderničke alebo chcem ist si privyrobit -----a teraz je zas zduty a ja neviem prečo čo som zas ja spravila alebo nespravila ...vždy ma vedel presvedčiť prečo neist ,prečo toto neurobiť ....čo si myslite o tom vy? som z toho nešťastna žiadny slobodny pohyb a ked aj si presadim svoje da mi to pocitit zdutou papulou...ale prečo? ubíja ma to

sisaha
6. sep 2014

@timea7 tak mozno je to ich spolocny syn, neviem.. ved sa jej spytaj..a mozno spolu chodili este pocas jeho manzelstva..

timea7
6. sep 2014

@sisaha začínam byť z toho jeleň, možno nám to vysvetlí neskôr

maca_p
6. sep 2014

@janka2501 trvaly pobyt je pinkacka zrusit. staci ti list vlastnictva a cesta na obecny alebo mestsky urad. celkovo ta to vyjde 8 eur 😎

irusa
6. sep 2014

asi by som mu je.la nech sa preberie 😠

mawka
6. sep 2014

@andreasko necitala som to vsetko, len prvu stranu, ale viem, co to je. ides von - za kym ides, preco ides. urcite s niekym ides a kto to je? napises sms a s kym si pises a preco ti niekto pise a kto to je? neupravis sa, tak si neupravena je zle. upravis sa a preco si upravena, kvoli komu si upravena? nech urobis cokolvek, vsetko je zle. ked sa bavis o vaznych temach, vsetko bagatelizuje, pripadne si z teba srandu robi a pride mu to vtipne, aj ked na tom vtipne nie je nic. popripade ti povie, ako on ma vsetko na starosti a ty nic. vsetko dolezite riesi on a ty nic. bagatelizuje aj to, ze si matka. iba on je super. a ked nieco dodrbe a ozves sa, ze sa ti to nepaci, tak to proti tebe otoci, vyvola v tebe pocit viny a on ostava ten pekny. ty mas pocit, ze si neschopna. ze mu musis cele roky nieco dokazovat a stale mu to nestaci, vsetko mu musis vysvetlovat a dokazovat aj ked neni dovod.
ja to poznam. je to na prasky....

sissmiss
6. sep 2014

@sisaha zvlastne alebo aspon netradicne, AK ma dieta s prvou zenou o 4 roky mladsie ako jeho druhy vztah 😅 A niezeby to nesuviselo s tym popisovanym povodnym problemom, resp...ak to aj bol preklep, tak zaujimavy

mima4
6. sep 2014

@maca_p je to fakt tak?
lebo som sa stretla s nazormi ludi, ktori spravili rovnako hovadinu, ze dali trvaly pobyt priatelovi a ak ho chceli dostat von z bytu, museli mu najst nahradne byvanie!!

maca_p
6. sep 2014

@mima4 tak to je. my sme kupovali byt, majitelka nam az na poslednu chvilu povedala, ze jej ex tam ma trvaly pobyt. sme ju donutili jeho trvaly pobyt ihned zrust. aj sme boli s nou na mestskom urade, aby sme to na vlastne oci videli a nemuseli to robit my, na nase naklady a hlavne cas. LV bolo v tom case este na jej meno. 😉

mima4
6. sep 2014

@maca_p
s tymto riesenim som sa stretla uz, ze dana pani byt predala a tak to vlastne vyriesila.
Ale pokial nechce clovek odist z VLASTNEHO bytu, moze frajerovi, ktoremu tam dala trvale bydlisko (ziadny vlastnicky vztah on nema k bytu) len tak zrusit trvaly pobyt? Zatial som sa stretla s tym, ze nie, ze musi mu najst nahradne ubytovanie (chore podla mna), ale po pravnej stranke sa k tomu neviem vyjadrit.

timea7
6. sep 2014

@mima4 určite sa mýliš, náhradné ubytovanie netreba, trvalý pobyt zruší vlastník nehnuteľnosti, príde na mestský úrad, matriku s listom vlastníctca

maca_p
6. sep 2014

@mima4 ak je osoba vylucnym vlastnikom nehnutelnosti, tak ho moze odhlasit. neviem, ako je to u manzelov s BSM a s maloletymi detmi. tito boli rozvedeni uz dlho a ona mala vl. podiel 1/1. cize nebolo o com.
partner nema ziadne vlastnicke prava a ani nemoze mat naroky na danu nehnutelnost. ciez ked chcem vyhodit partnera a som vylucny vlastnik, nie je problem. 😉

mima4
6. sep 2014

@timea7
@maca_p

ako s tymito pripadmi som sa stretla pred x rokmi... ci slo o matku a jej takmer 30 rocne tyranske dieta alebo zenu, ktora si nastahovala priatela do bytu... plus este 2-3 dalsie pripady a vsetci tito ludia mi tvrdili, ze bez nahradneho ubytovania im proste neodhlasia toho cloveka... pricom ten probleovy jedinec nemal ziadny vlatnicky podiel...
Mozno je to inak...mozno fakt zlyhali ludia na obec. urade...

maca_p
6. sep 2014

@mima4 nie je problem zohnat nejaku ubytovnu. ak sa do nej dotycny odmietne nastahovat, jeho problem...

ianitka
6. sep 2014

@mima4 pred par rokmi to bolo tusim tazsie, ale menila sa legislativa...
trvaly pobyt je len evidencny udaj, ktorý nezakladá žiadne právo k nehnutelnosti ani k jej vlastnikovi
Vlastnik moze zrusit trvaly pobyt, vynimku tvori - dalsi vlastnik, spoluvlastnik a ich manzelia a nezaopatrene deti

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
7. sep 2014

@jjuulliiaa prepáč. ale aby manžel poznal každý krok manželky - to už nie je o dôvere. Pozná aj ona každý jeho krok? Presne to, čo celý deň robí? A čo jej poradíš v tom, že jej manžel nedovolí ísť na brigádu? Dávaš ju do pozície nevoľníka a desaťročného dieťaťa, ale ona je dospelá svojprávna žena, ktorá v žiadnom prípade nemusí hlásiť každý svoj krok. A ak si myslíš, že by to jej manžela upokojilo - no bohužiaľ nie. To sa mu bude o pol roka, o rok, keď nastúpi do práce hlásiť v desaťminútových intervaloch a po príchode domov podávať hlásenie aj s fotodokumentáciou? A či nosí zakladateľka témy minisukne? K tomu už naozaj nemám čo dodať. Čo jej poradíš na kúpalisko, plaváreň? Plavky s dlhými rukávmi?

staronova
7. sep 2014

@mima4 trvalé bydlisko sa po zrušení dáva na obecný úrad v mieste bydliska, pokial ho nemôže mať dotyčny napr. u rodičov....bežná vec súčasnosti...je to otázka pár minút a máš vybavené....

amadora
7. sep 2014

@andreasko a uvedomuješ si že si týraná žena? lebo to je psychické týranie a ty sa správaš ako pravá obeť, chyby hľadáš v sebe lebo ty si zlá, menejcenná a musíš poslúchať... s takým chlapom by som nebola ani minútku!

dazdovka
7. sep 2014

@andreasko on ta vobec nema rad, sprava sa k tebe ako svojmu majetku, si prenho len synova opatrovatelka, sluzka, sprava sa k tebe tak, aby v tebe vyvolal pocit menejcennosti, preventivne aby si si nemyslela, ze mas na lepsieho, aby si si myslela ze prave on je to najlepsie co ta v zivote stretlo. Je to taky kreten, bozemoj ja by som ho bilaaaaaaaaa, debila. Poradit neviem, ja by som mu drbla tu knihu o hlavu, keby ma otravoval s jeho nazormi na nieco co necital.
PS: suhlasim s tym, co sa tu spominalo, tiez mam nazor, ze toto je uz psychicke tyranie.

andreasko
autor
7. sep 2014

@sunshine85 nie ja mám 39 rokov a mm o 10 rokov viac a syn ma 13 rokov....a druhy syn 2,5 roka bohužial trpím to 17 rokov ale seknem s tym som rozhodnuta aj vdaka vam

andreasko
autor
7. sep 2014

@timea7 ahojček ono to je na dlho ale aby ste mali predstavu manžel ma 49 rokov ja o 10 menej ked sme sa spoznali bol b
včase ked sa rozvadzal chodili randili sme spolu cca 3 roky a ptom sme sa vzali manželia sme 14 rokov plus ratam 3 roky čo sme sppolu žili ....mám 13 ročneho syna a teraz 2,5 ročneho ...13 ročneho syna ani nespomínam lebo to je v pohode ten mi akotak pomaha s varovkou....

yidaky
7. sep 2014

@andreasko Smutné....to je psychické týranie. Je najvyšší čas to stopnúť. Ja si neviem predstaviť, že by som si mala pýtať povolenie, že idem na kávu, či zacvičiť si, či len na prechádzku alebo do obchodu. A potom si pomaly nohy dolámať, stále sledovať čas... Priznám, pre mňa nepochopiteľné. Takže je na čase to stopnúť. Buď Ti bude veriť, alebo potom to nemá veľký zmysel predsa. Veď nemáte násť. Tak skús sa konečne vzoprieť, lebo to naozaj nie je normálne. Ste predsa rovnocenní partneri.

ariadna22
8. sep 2014

@mima4
@andreasko

no tak nejako, kamarátka sa takto v idilke obmedzovania dopracovala k4 deťom, postupne ju zača ekonomicky týrať (nedával jej prachy) a psychicky ju týrať, mimochodm izolácia je psychické týranie, začala sa súdiť o výživné, teraz majú rozvodové konanie, ona je roky bez práce lebo s alen stará o deti a on si s ňou robí čo chce.
máte spoločný účet?
čo bude, ked ti prestane chodiť materká?
ako riešite výdavky v domácnosti, čo cvakáš z rodičovského?
myslím, že si teraz čo prežívaš je len špička ľadovca,
to že sa vyhýba zodpovednosti s dieťaťom je prd, onedlho ti bude robiť napriek, si naprd matka, si sliepka, čo sa nevie postarať sama o seba a nie to ešte o dieťa,
na tvojom mieste zbalím decko a zdúchnem do prdele

cacianka
8. sep 2014

@ianitka máš pravdu, priateľa - debila odhlásiť za 5 minút, a von, vymeniť okamžite zámku za najlepšiu, ešte
aj na vchodovej bráne by som to asi urobila a dala nové kľúče susedom, za tú námahu a peniaze by mi to stálo. náhradné ubytovanie ?- zabudni, choď tam kde ti budú tolerovať tvoje správanie, pre mňa aj pod most !

Bývalý si raz bol pre veci a išiel na mňa "že na lavičke je zima"... a ja že- tak sa prikry lepšie, keď ti nestačili perové paplóny doma ale si ma klamal, podvádzal a vydieral, vyžieral 7 rokov !

cacianka
8. sep 2014

Nie som psychológ, tak si netrúfam vysloviť / napísať originál diagnózu, ale je to ťažký manipulátor, sebec, psychický tyran, egoista a hlavne pos.aný debil - to ako amatérka...
Ako žena v rokoch s nejakými skúsenosťami svojimi i z okolia - ženy, aj keď máte ideálny vzťah, odkladajte si peniaze bokom, na tajný účet, nenechávajte k nim stopy, pretože nikdy neviete kedy sa vám môžu zísť. Na 95%
pri rozchode, rozvode skôr obíde žena s holou r.ť.u a s deťmi v náručí, ako muž. Pán tvorstva a hlava rodiny vylíže všetku smotanu a žena dostane akurát špinavú misku. A dokonca je to špina, k..v., bezbožnica, radodajka, špina má doma, bordel, psychická ruina a on chudáčik. Nechcem sa dotknúť všetkých mužov, je ich veľa normálnych, ale ked sa vyskytnú problémy, tak ich je neporovnateľne viac od nich a kvôli nim.

cacianka
8. sep 2014

Milá zakladateľka, nikto z nás nemá záujem nútiť ťa do rozvodu, nikto z nás nechodí v tvojich topánkach, nenosí tvoje šaty, nespí v tvojej posteli a ani ti nevidí do hrncov, opis správania tvojho manžela, ak je pravdivý, je alarmujúci. Názor : pripravuj sa radšej na rozvod, ako druhé medové týždne, to by mu museli vymeniť hlavu a srdce, a takéto transplantácie sú iba v sci-fi. Vyjasni si v akom majetkovom stave je vaše bývanie, prípadne si hľadaj náhradné bývanie, prácu, skrátka si buduj zadné vrátka, či už u niekoho z rodiny, alebo priateliek, alebo si aj zisťuj možnosť prenájmu bytu s niekým, s kým si pomôžete s deťmi. Poraď sa s odborníkmi - aj psychológom, buduj a spevňuj si sebadôveru. Aby si v prípade núdze a odhodlania mohla vykročiť po inom chodníku. Možno to nebudeš musieť využiť, ale istota je guľomet.... Ak chceš aj naďalej zostať v područí manipulátora , egoistu a tyrana, nerieš nič.
Vypisuj naďalej na rôzne fóra, plač aká si chudera, handra domáca, aká si vadná a trp. Ale keď si v kľude a reálne prejdeš svoje plusy a mínusy, uvidíš že si normálna, mladá žena, dôstojný človek, rovnocenný partner, máš svoje vzdelanie, rozum, inteligenciu, mala si prácu(asi), nežiješ v nejakom 12. storočí, si skrátka homo sapiens sapiens 21. storočia, tak si nenechaj s..ť na hlavu, nie si socha... Máš moje povzbudenie a palce hore.

0silvia0
8. sep 2014

@andreasko jednoznačne tvoj manžel je manipulátor. Máš len dve možnosti - odísť alebo rázne povedať nie jeho praktikám, nech to zoberie ako chce. Ak chceš zachraňovať vzťah, postav sa mu ak nie, odíď.

andreasko
autor
8. sep 2014

@cacianka dakujem ano je pravdivy presne ako som to opisala..ono toho je viac...nikdy neviem co mam robit ako sa tvarit aby nahodou sa neurazil...ale povedala som si dost musi to skoncit...ja som tolerantny typ neriesim nevyrabam a nehladam problemy kde nie su..
Vzdy mu poviem bud rad ze sme zdravy mame dom slusnu robotu a tak...mm pri nom som furt ako na trni..
Prekaza mu fb.knihu.fitko aj ked som chcela sa ucit nemcinu...chce ma vidiet len doma .
.dokonca ked si s malym lahnem poobede aj to mi vytkne ...lrn krutim s hlavou co riesi podotykam na vsetko som sama ale dovolim si povedat ze vsetko je tip top postarane o domacnost len teda aj ja potrebujem priestor...idem na tu brigadu nedam sa odhovorit aj ked tersz je zduty lebo som nepovolila ...ale nepovolim ani za nic...

cacianka
10. sep 2014

@andreasko slušne a dôstojne si trvaj na svojom, nerobíš nič zlé, nevhodné, nemravné, zakázané, neakceptovateľné normálnymi slušnými ľuďmi, svoj diel povinností a úloh pre vašu rodinu si plníš ,
tak "mám ťa na háku drahý, teraz mám ordinačné hodiny pre seba". 😝 Že sa uráža ? jeho problém. nepovedala si mu škaredé slová, neposlala si ho do ri... bezdôvodne, tak ak máš tichú domácnosť, porob si čo potrebuješ a aspoň máš kľud na knihu. Môj bývalý to skúšal, všelijako, keď už som ho ťahala z problémov 7 rokov, a nezaslúžila som si ani len slušnú komunikáciu, podala som o rozvod. Vydieral ma, napr. či mu nepodám pomocnú ruku, nepovedala som že NIE, ale protiotázku som mu dala a kto ti ju podával viac ako 7 rokov, keby nie ja , tak padneš na hubu toľkokrát, že cestný lišaj sa ti vytetuje nadosmrti. Drž sa , buď dôstojná ,na slušnej úrovni, s úsmevom že ťa nevytočí, aj ked si poplačeš osamote, nedaj sa zlomiť.

andreasko
autor
11. sep 2014

@cacianka nedam sa zlomit uz nie...velmi ste mi pomohli vasimi radami nazormi...nikdy nekricim ns muza vsetko s kludom mu hovorim...ziadny krik...ved predsa aj ja mam narok na priestor ako ma on...preco mam byt stale ako na trni?ked sa to tak vezme ma on velmi smutny zivot ktory si komllikuje on sam...nevie sa tesit z malickostii....ja som samy smiech zabava...akurat mi nedavno kamoska povedala ze aka som smutna...kdecsa stratill moj smiech....a noj mm zije zivot dotknuteho urazeneho vztahovacneho....povedala som si mechcem takto zit....musim so vela veci inak zariadit...a zacat sa naucit zit bez neho....to potrva este ale zacinam robit kroky prve kroky...chcem pokojny zivot nie toto