Obťažuje ma zadaný najlepší kamarát môjho manžela

jakkubova
6. apr 2019

Najlepší kamarát môjho manžela ma začal baliť. S manželom sme spolu 5 rokov, máme krásny vzťah a s jeho najlepším kamarátom sa poznám 4 roky. Bol to vždy fajn chlap, ale posledné 3 mesiace ho nespoznávam. Začalo sa to tak nenápadne, keď bol u nás aj s priateľkou na návšteve, ja som odišla do kuchyne, že idem niečo priniesť a on sa vybral za mnou, že mi pomôže. Keď sme tam boli sami dvaja, povedal mi, že dobre vyzerám a chytil ma za zadok. Nejak som nad tým len mávla rukou, lebo nechcela som hneď robiť scénu a on sa potom správal normálne. Potom mi začal vypisovať rôzne čudné správy o tom, čo všetko sa mu na mne páči a či by som s ním niekedy išla na kávu. Odpísala som mu, či mu šibe na čo mi on odpísal, že veď o nič nejde, len by ma chcel viac spoznať, lebo keď sme vonku ako partia, nemáme tak veľa priestoru. V poslednej dobe má zvláštne narážky na jeho priateľku. Ja som vysoká a štíhla a ona je menšia a takej plnšej postavy, ale jednoznačne pekná žena, je vždy pekne oblečená aj upravená. A on tak zrazu pred všetkými začal, že čím to je, že ja mám takú dobrú postavu a ona sa dosť opustila, že či jej neporadím niečo ohľadom diét a tak. Vrchol bol, keď sme boli na chate a začal sa na mňa lepiť, samozrejme zasa v takej situácii, keď nás nikto nevidel. Dohovorila som mu, že nech sa spamätá a že ja nemám záujem. Ospravedlnil sa, ale vypisovať mi neprestal a vždy keď sa s priateľkou ohlásia na návštevu, bojím sa, čo zasa bude. Čo by ste v takejto situácii robili vy? Komu to mám povedať? Manželovi nechcem skaziť pekné kamarátstvo a jeho priateľka sa mi pred nedávnom zverila, že by s ním chcela mať dieťa. U manžela som nenápadne zisťovala, či ten jeho kamarát nie je nejaký záletník, na čo mi on povedal, že taký nikdy nebol a vždy bol zodpovedný a verný. Ja som si to o ňom myslela tiež a takéto správanie ma veru prekvapilo. Raz mi len povedal, že sa mu páčim už dlho a on už si nemôže pomôcť. Vždy ho spacifikujem, poviem mu že som šťastne vydatá a nemám záujem ale on ako keby ma nepočúval. Neviem ako to riešiť, ak to poviem manželovi, bude po kamarátstve, ak jeho priateľke, zlomí jej to srdce.

lucka12399
6. apr 2019

@jakkubova pekne kamaratstvo? Hned by som mu povedala akeho ma kamarata ... ked “kamarat” nechape aby si mu dala pokoj.. nech mu to vysvetli manzel.. a akoze .. podla mna ani tvoj manzel o nic nepride .. toto nie je kamarat .. to je obycajny chudak

mmoni89
6. apr 2019

Tiez by som mu to povedala ,jednak ta obtazuje a je ti to neprijemne a tiez,taky kamarat asi za vela nestoji.Toto keby robi kamarat mojho muza tak tak za nim zaplesne dvere ze aj tie by leteli s nim .A uz by ho viac kamaratom nevolal.urcite mu to povedz.Tiwz keby mam ,,kamaratku,,co mi bali manzela tak ju poslem na mesiac

kerstina
6. apr 2019

@jakkubova zablokuj si ho nech ti nepise. A ked bude nieco skusat, povedz mu ze to vsetkym poviem co ti robi a hotovo 🙂

trinka
6. apr 2019

Zablokovala by som konverzáciu a manželovi by som to určite povedala. ☝🏻

mmoni89
6. apr 2019

Inak pozeram ze si tiez z Pezinka 😊👍

jamimka
6. apr 2019

Zablokuj ho, je to jeho kamarat, nie tvoj. Mne by sa tiez nepáčilo, keby mi moja kamoska vypisovala mojmu muzovi. Ked som doma, pride za mnou, nie za nim. Take vztahy neuznávam

joannita
6. apr 2019

@jakkubova nechces im pokazit pekne kamaratstvo?? Ver mi ze toto nieje pekne kamaratstvo ale velmi falosne. V peknom kamaratstve sa nebalia manzelky kamarata.
Jednoznacne dat jasnu spravu tomu dementovi, ze pokial ihned neprestane povies to manzelovi. A ked neprestane, ihned to povedat manzelovi. Idealne aj nahrat ho na mobil aby ti muz uveril.
A ak mas v tom nejake zabrany, tak potom v tom asi tiez niesi celkom nevinne.....?

terezka1947
6. apr 2019

Nechces manzelovi pokazit kamaratstvo....aby si nakoniec nepokazila manzelstvo.

lucka12399
6. apr 2019

A pomozes hned viac ludom ked to povies .. teba prestane otravovat.. manzel sa zbavi falosneho kamarata a jeho priatelka zisti akeho ma idiota doma

tt247
6. apr 2019

Samozrejme, že to máš povedať manželovi. Zatajiť mu to nie je vôbec dobrý ťah, zvlášť keď píšeš, že máte pekný vzťah. Aby sa to nakoniec neotočilo proti tebe. A obráť si pekne situáciu. Ak by tvoja kamarátka chytala tvojho muža za zadok a vypisovala mu, ty by si to nechcela vedieť? Akože nechápem, čo riešiš. Takto sa správaš rovnako falošne a zákerne ako mužov kamarát.

jakkubova
autor
6. apr 2019

Máte pravdu baby, musím to povedať manželovi, nech si ho vezme do parády. Ja som sa len zdráhala kvôli tomu, že sa poznáme roky a vždy som si o ňom myslela, že to fajn človek. S manželom sú kamaráti od základnej školy... Vždy so všetkým pomohol, keď bolo treba, nikdy som z neho nemala zlý pocit. Len raz mi manžel spomenul, že sa mu zdá, že ten jeho kamarát na nás žiarli, ale mávli sme nad tým rukou...
Sranda, že pred chvíľou mi drahý posielal fotku, ako sú spolu vonku na záhrade u jeho rodičov a tak spokojne vyzerajú, no keď sa vráti, hneď mu to poviem.

jakkubova
autor
6. apr 2019

@mmoni89 áno som 🙂

nini1010
6. apr 2019

Povedala by som to muzovi uz davno.

katjas8
6. apr 2019

Nemoze to takto ist dalej, povedz to muzovi. Lamaratstvo nekamaratstvo. Pravy kamarat neobtazuje manzelku kamaráta. Haló

judar
6. apr 2019

Ak lubis svojho manzela a zalezi ti na nom tak mu to proste povedz a ukaz co ti vypisuje...lebo dovera je potrebna nech uz sa jedna o hoc aky pripad...cim skor mu to povies tym lepsie nech sa nahodou nestane nejaky problem potom nato doplatis rozvratenym manzelstvom zbytocne

ericka2503
6. apr 2019

@jakkubova Upozorniť "dobrého kamaráta",že ak neprestane,povieš to manzelovi.Lebo ozaj chlapi môžu mať fakt pevné kamarátstvo,to,že obťažuje teba môže byť druhá vec.Az po výstrahe,ak neposluchne povedz mužovi.Proste týmto mu dáš šancu a dôrazne dáš najavo,že to myslíš vážne,že nemáš záujem o teketo.

ajsha123
6. apr 2019

Povedala by som manzelovi. On dôveruje tebe, ty jemu, nie? Tak by to malo byt. Ja by som povedala pravdu tak, ako to bolo, co ten kamarát robil, sms, ze si to jemu ako manzelovi nechcela povedat kvoli tomu, aby si mu nepokazila kamaratstvo...

terezka1947
6. apr 2019

@jakkubova inak....pokojne moze byt,ze na vas vztah ziarli....ono niekedy velke vzajomne kamaratstva rodin zle koncia,aaaj rozvodom.

tomsta003
6. apr 2019

@jakkubova jedna poriadna hlucna, a otlacena facka na jeho papuly😉 by to povedala bez slov

jakkubova
autor
6. apr 2019

@tomsta003 To už som skúšala a nepomohlo. Takže najlepšie bude povedať to priamo manželovi.

tomsta003
6. apr 2019

@jakkubova a to si nikto nevsimol ?ze dostal facku, a zaco ju dostal? myslela som taku fasa zvucnu, a pekne otlacenu?😨

jakkubova
autor
6. apr 2019

@tomsta003 nevšimol, lebo ako som písala, lepil sa na mňa práve vtedy, keď nás nikto nevidel. Ale facku som mu dala, len asi nie takú, ako ty opisuješ. A jeho reakcia bola tiež zvláštna, skôr ho to pobavilo... no ja neviem, ten chlap sa akokeby zbláznil, alebo mu preplo, neviem si to nijako vysvetliť. Som z toho zhrozená aj sklamaná zároveň.

deti95060810
6. apr 2019

prestala by som chodiť do spoločnosti v ktorej je aj kamarát tvojho mm.... v mobile by som ho zablokovala, popr. oznámila mm čo ma za kámoša...

mala_hobitka
6. apr 2019

@jakkubova Ak ťa niekto chytá za zadok (aj keby ťa ľahko pleskol alebo pohladil) a nie je tvoj partner (životný či sexuálny) tak je to sexuálne obťažovanie. A je úplne jedno či je to kolega, kamarát, švagor či cudzí chlap v obchode. Najhoršie čo môžeš urobiť je nechať to tak alebo mávnuť nad tým rukou. Tým totiž tomu človeku dávaš najavo, že môže. A pri najbližšej príležitosti to spraví znova. Áno, často takíto muži spoliehajú na to, že nebudeš robiť scény. A presne preto treba reagovať hneď. Minule sa na túto tému vyjadroval jeden odborník. Treba vždy človeku určiť hranice hneď. Aj keby vás kolega objal alebo pohladil po vlasoch a vám to vadí. Nikto nemá právo sa vás dotýkať bez vašeho dovolenia. Máte právo sa ozvať. Ak vás niekto nazve hysterkou odpovedzte že nie ste tovar v obchode aby si vás ľudia ohmatávali. Každý má hranice inde. Niekomu objatie nevadí, inému je to nepríjemné pokiaľ nejde o extra blízku osobu. Každý máme hranicu inde a máme právo ju určiť druhým.

gladys_07
6. apr 2019

@jakkubova a neostavaj s nim sama, on ocividne neberie "nie" ako odpoved a, ako to povedat...velke percento znasilneni su pachatelia, ktorych zena pozna. Povedz to muzovi.

sofiia87
6. apr 2019

Pekne kamaratstvo? Sak najlepsiemu kamaratovi obtauzuje zenu. A opakovane, cize to nie je nejaky opilecky skrat alebo co. Ja by som to hned povedala manzelovi nech s nim narobi poriadky

ciernysokol
6. apr 2019

Prosim ta,kolko ma rokov?ja ho neobhajujem,je to trubiroh,len mi nejde do hlavy,preco bol cele roky normalny.myslim,ze problem bude v jeho vztahu s priatelkou,mozno,ze sa na dieta neciti,tazko povedat.a zaroven chlapom ( aj zenam obcas) okolo 42 ky prepina,maju pocit,ze nic nestihli,vidia,ze starnu,chcu este obhanat baby,aby si dokazali,ze su mladi a dobre vyzerajuci.ti,ktori su dlho single,sa aj ozenia.myslim,ze prechadza nejakou krizou ( ci uz osobnostnou,vztahovou),ale samozrejme,nie je to ospravedlnenie.povedz to muzovi,ale zase,nemusite ho odpisat naveky,mozno sa coskoro da dokopy a dostane rozum.kludne mu aj vykric,ze to povies jeho priatelke,ak neprestane.ale moznoze prave to si praje.

jakkubova
autor
6. apr 2019

@ciernysokol má 31 rokov, takže na takú krízu je u neho ešte skoro... Vo vzťahoch sa mu nikdy moc nedarilo, ale vždy sa mi zdal ako človek, čo má nadhľad. Ja som si tiež myslela na začiatku, že to musí mať nejaký skrat, alebo sa fakt zľakol toho, že priateľka s ním chce dieťa... Ale už to trvá dlho a ja to nechcem ďalej znášať, tak o chvíľu keď sa manžel vráti mu všetko poviem.

katren
6. apr 2019

@jakkubova hlavne mu ukaz konverzaciu...dokazy...snad si nic nevymazala...

jakkubova
autor
6. apr 2019

@katren nič som nevymazala, všetko mám uložené, aj printscreeny som si urobila pre istotu.