OČR a následné prepustenie.

8. nov 2019

Bola som na OČR s dieťaťom a šéfka ma chce prepustiť :(

janinah
8. nov 2019

Toto zrejme nebude skutočná príčina prečo sa ťa chce zbaviť.X žien chodí na očr...

autor
8. nov 2019

@janinah tiež si myslím

evittam
9. nov 2019

A aky dôvod uvadza na vypovedi? Nakolko OCR nemôže byť dôvodom.

autor
9. nov 2019

@evittam Ze sa nespĺňa plán qartálny, ale ja som svoj plán mala splnený na 95%

evittam
9. nov 2019

Tak právnika nech sa pozrie na tú výpoveď a ďalej aky ma nadriadena dokaz. Pripadne inšpektorát práce.

autor
9. nov 2019

@evittam Nemá žiadny iný dôkaz, len hľadá zámienky. V pondelok pôjdem na inšpektorát práce. ďakujem.

evittam
9. nov 2019

A to uz mas vypoved písomne v rukách?

autor
9. nov 2019

@evittam Áno :(

nelca84
9. nov 2019

Nedavno tu nejaka riesila caste absencie podriadenej, nebolo to o tebe? Ako casto byvas na tej ocr?

moonlight1210
9. nov 2019

Toto mi pripomina temu Co robit s podriadenou - caste absencie, ale tu uz autorka zmazala.
Tam naopak bola sefka nahnevana na podriadenu, ze kvartalne plany stihaju len preto, ze za nu tahaju pracu cez nadcasy ostatni kolegovia z oddelenia (a uz toho zacinaju mat plne zuby), zatial co ona je minimalne 7 dni z kazdeho mesiaca doma kvoli navstevam lekarov a ocrky hlavne nosi v case uzavierok, ked je najvacsi naval prace.

Asi to nebudes ty, ale vcelku mi to hned pripomenulo tuto situaciu z druheho brehu.

loginexistuje
9. nov 2019

bola si v skusobnej dobe? aky dovod je uvedeny vo vypovedi ?

autor
9. nov 2019

@loginexistuje Nie som v skúšobnej dobe, robím vo firme 6 rokov. Na OČR som bola v marci 5 dní a teraz v októbri 5 dní.

loginexistuje
9. nov 2019

a ty si podpisala dohodu o rozviazani pracovneho pomeru ?

loginexistuje
9. nov 2019

resp ak nie co tam napisane podla akeho paragrafu mas vypoved?

autor
9. nov 2019

@moonlight1210 Prečo bola téma zmazaná ?

autor
9. nov 2019

@loginexistuje Nie, ja som šéfke nič nepodpísala

sense
9. nov 2019

@moonlight1210 mne tiez hned napadla ta ista tema... ci to nebude druha strana

evittam
9. nov 2019

A co mas teda uvedené vo výpovedi-paragraf?

evittam
9. nov 2019

@sense Tam dana osoba písala ze zamestnankyna je na OCR kazdy mesiac.

autor
9. nov 2019

@evittam Že dohodou

moonlight1210
9. nov 2019

Autorka sa asi tak rozhodla, lebo diskusia zacala miesto jej konkretneho problemu riesit zovseobecnene lenivi zamestnanci vs. zdierajuci zamestnavatelia. Co bolo uz znacne od veci.

To ukoncenie prac pomeru dohodou ti teda dali do ruky, ale nepodpisane?
Lebo vypoved a ukoncenie prac pomeru dohodou su dve rozne veci.
Vypoved dohodou neexistuje.

evittam
9. nov 2019

Tak tebe navrhli ukončenie PP dohodou? A ty si to nepodpisala? Cize nemas co riešiť. Az keď dostanes výpoveď a podla zakona potom ries ak to nebude v poriadku.

autor
9. nov 2019

@moonlight1210 Šéfka mi predložila 2 papiere na ktorých bolo ukončenie PP dohodou. Ani jeden som nepodpísala.

autor
9. nov 2019

@moonlight1210 Zobrala som si iba nepodpísanú kópiu, ktorá bola určená pre mňa. Nie je na nej žiadny podpis. Zobrala som si to, lebo som si to chcela preštudovať.

evittam
9. nov 2019

A co chces študovať na dohode o ukončení PP?

moonlight1210
9. nov 2019

Tak ho proste nepodpises. Tym padom neplati.

Nasledne, ak sa ta naozaj chcu zbavit, ti bud zacnu davat vytykacie listy a po nich vypoved za hrube porusenie prac poriadku.
Alebo ti daju rovno vypoved napr pre zrusenie prac miesta.
Zalezi, co pouziju.

autor
9. nov 2019

@evittam Čítam všetky papiere.

evittam
9. nov 2019

Cize ty nemáš žiadnu vypoved. Co chces riesit na IP?

evittam
9. nov 2019

Ved to každý. Ale čo konkrétne chces na tomto študovať? Dohoda o skončení PP je dohoda oboch strán ze PP konci. Nic ine.

autor
9. nov 2019

@moonlight1210 Vytýkacie listy mi nemajú prečo písať. Tak teraz sa bojím, aby na mňa niečo nenašili.