Odpustenie verzus zabudnutie

lienka073
17. apr 2016

Ahojte! Zaujíma ma názor nestranných ľudí na môj problém. S priateľom sme spolu skoro dva roky, čakáme bábätko. On už má syna z predchádzajúceho vzťahu. Zo začiatku sa tešil na bábo, no čím ďalej, tým viac bol ufrflaný, nespokojný, negatívny. Snažila som sa dostať z neho, prečo sa tak správa, ale viedlo to len k ďalším hádkam, nepochopeniu, k strate komunikácie. So všetkými našimi problémami sa zdôveroval svojej matke, mne samozrejme nepovedal nič. Až raz pri ďalšej hádke vysvitlo, že u neho doma ma ohovárajú za chrbtom. Napísala som preto jeho matke, čo má proti mne. Odpísala, že už ju nebaví počúvať, aká som lenivá, darebná, nestarám sa o priateľa, ani o jeho syna, stále sa venujem len kamarátkam a kašlem na domácnosť. Jasne mi napísala, že mám dať jej synovi pokoj, lebo ho iba trápim a najsmutmenjšie bolo, že naše dieťa nikdy nebude považovať za svoje vnúča a nech sa neopovážim dať mu ich priezvisko. Z toho som zostala veľmi zaskočená a zároveň ma to najviac ranilo, keďže vždy som sa starala o domácnosť, chodila do práce až do nástupu na MD, jeho syna som brala ako za svojho, predstavovala som si, že budeme krásna rodina. Po týchto slovách som priateľovi povedala, že si beriem svoje veci a on sa vyjadril, že nič zlé neurobil. Ja som odišla k mojim rodičom a s odstupom času mu všetko došlo, uvedomuje si, že mal stáť za svojou rodinou, nie "plakať" doma matke. Ľutuje, že ma nechal odísť, sľubuje, že sa zmení, polepší, že budeme krásna rodina, s mamou sa za to nebaví už vyše mesiaca. Lenže stále mám pocit, akoby to bolo ako na hojdačke. Raz je milý, zniesol by aj modré z neba a vzápätí na to je nervózny, negatívne naladený, podráždený. Priznávam, veľakrát bolo z neho cítiť negatívnu energiu, je poznačený ešte z predchádzajúceho vzťahu, ktorý mu nevyšiel... O domácnosť sa vždy vedel postarať, ale najviac ma mrzí, že kým som od neho neodišla, nezaujímal sa, ako sa vyvíja bábätko, ako sa mám ja, málo som od neho počula niečo pozitívne. Teraz by chcel vrátiť čas a zmeniť všetko, čo sa stalo. Lenže sklamal mňa, moju dôveru, aj dôveru mojich rodičov, ktorí ma prijali. Tí ho nechcú ani vidieť a povedali mi, že je to zlý človek a že ak sa k nemu vrátim, nebudú ma už viac poznať. Ja plánujem zostať s rodičmi a uvidím, či sa niečo z jeho strany zmení alebo nie... Bojím sa, že znova bude chvíľu dobre a potom sa to vráti naspäť do tých istých koľají. Prežili sme spolu aj veľa pekných chvíľ, no tie smutné zatienili všetko dobré. On sa ohradil tým, že na vine je jeho matka, ale keby sa jej stále nesťažoval, nič by o našom vzťahu nevedela. Neviem, ako ďalej, bábo o chvíľu príde na svet a takto som si to nepredstavovala ani v najhoršom sne :(

lienka073
autor
17. apr 2016

@bonavoxa Sme spolu skoro 2 roky. Často rozoberá vzťahy iných ľudí, porovnáva, komentuje, veľmi rád sa pýta iných na ich názor, avšak môj ho často nezaujíma. Tvrdí, že spraví čokoľvek, aby mi dokázal, že ma ľúbi. Tak som zvedavá, ako to myslí...

poohie
17. apr 2016

@lienka073 muzi potrebuju rozhodovat, oni su tak stvoreni... len tazko prijimaju, ked s nimi nesuhlasime... neviem, napada mi len sa s nim normalne vazne porozpravat, co si ale uz urobila... ten jeho predosly vztah kvoli comu stroskotal? ci to nebolo podobne. a bude to vzdy znova tak, kym sa neuvedomi...

lienka073
autor
17. apr 2016

@poohie Predošlý vzťah stroskotal preto,že jeho ex bola vraj "generál", tvrdí mi,že ju nikdy od srdca nemiloval, celý čas vo vzťahu trpel, nebol šťastný a ona od neho nakoniec odišla, lebo si našla iného.

lienka073
autor
17. apr 2016

@bonaqa2013 Svokre som písala preto, lebo vždy, keď bola s nami, so mnou, nikdy nič nevyčítala, bola mila, usmiata. A až potom sa ukázala jej práva tvár, do očí mi nepovedala nič, iba poza môj chrbát. Priezvisko dám určite svoje, o tom som presvedčená a ani do rod.listu ho neplánujem zapísať ako otca. Vnúčatko si nezaslúži ani len vidieť, dodnes spolu nekomunikujeme, lebo mi povedala, že som pre ňu cudzia osoba odvtedy.

bonavoxa
17. apr 2016

@lienka073 Dva roky je malinko. Teprve začíná ukazovat pravou tvář... A až potom, co tě má pojištěnou dítětem.
Generál, asi po něm chtěla aby byl zodpovědný. Rozhodně by mne zajímal
pohled z druhé strany.
A jinak...strom se pozná po ovoci. Nedej vůbec na slova, ale činy. Můj ex toho naplkal 😀

lienka073
autor
17. apr 2016

@bonavoxa Áno, presne tak, mňa už rečičkami nezíska späť, jasne som mu povedala, že chcem vidieť činy a skutky. Povedal, že uvidím, keď sa maličká narodí, ako sa bude o ňu starať, že on miluje deti 🙂 ale bojí sa teraz mojich rodičov, takže sa u nás tak skoro neukáže ☹

poohie
17. apr 2016

@lienka073 no tak to vyzera byt podobny problem. chlapi potrebuju rozhodovat. otazne je, ci to vyzaduje az choro - vo vsetkom bez akejkolvek diskusie - alebo tak normalne 🙂
kazdopadne vam prajem vsetko dobre, kiez by ste si nasli cestu k sebe, v laske a vzajomnej UCTE!

bonavoxa
17. apr 2016

@lienka073 Ej, to je teda ,,chlap" ☹ Už to by mi bylo odborné. Jsou jako přes kopírák s tím mým bývalým.
Si dovedes představit život? Když nám do pokoje vletěl sršeň, tak můj milý dvoumetrový nabuchany volal tatina, aby ho zabil? Na vsechno jsem byla sama! Jen mi podrážek nohy a se vším chodil za matkou, která byla taky falešná.
Jedné krásné noci se odjebkal zpátky k matce a ani se se svojí dcerkou nerozloucil. Smazal fotky, minulost a našel si novou mladou a blond oběť.
Nedokázal být chlap, niky v ničem. Dítě vztah nevylepsi. Spíš ho vyhrotí. Budete nervózní, nevyspání, budeš se o malou bát, on bude na druhé koleji....nebudeš někdy mít čas na sebe, ani navařit, uklidit,..
Nechtěla bych, aby někdo zažíval být jen něco podobného jako já s tou atrapou muže.

lienka073
autor
17. apr 2016

@poohie Ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová, aj ja by som si najviac priala, aby sme dokázali fungovať ako "zdravá" rodina. No u neho je to s rozhodovaním asi ako sa vyspi, niekedy sa dá s ním pekne diskutovať, inokedy je tvrdohlavý a nepočúva má vôbec, respektíve nechce počuť.

lienka073
autor
17. apr 2016

@bonavoxa Fuuu máme veľa spoločného. Tiež mám niekedy pocit,že bez rodičov nedokáže ísť sám ani na toaletu, pritom mne vykrikuje, že už konečne sa mám odpútať od tých svojich. Aký paradox ☹ No veľmi som zvedavá, čo a ako sa zmení, keď sa maličká narodí. Len vtedy sa ukáže, či to má vôbec nejaký význam alebo sa budeme hádať ešte viac...

lubiss
18. apr 2016

dalsi debilek.....nevracaj sa k takemu..ludia sa nemenia a nikdy nezmenia....kedze svokra si ziskala na teba nazor aky si ziskala -jej by som to nevycitala ale podakovla sa jej milacikovi ktorý sa jej zrejme neustále chodil na teba stažovať....ja som mala presne takého istého chrapúna očiernil ma pred celou jeho rodinou chodil vyplakavat mamicke a vymyslal si na mna len aby ho lutovali... nastastie uz ma z nich nikto nezaujima.... 😀

terezka1947
18. apr 2016

@lienka073 osobne si nemyslim,ze sa nieco zmeni,ked sa dietatko narodi=ak je v brusku=tvojom jeho-vase dietatko a je aky je,preco by mal byt iny potom,po narodeni?
nenamyslaj si radsej nic....nemyslim,ze svokra nieco rozbila a on je v tom nevinne

ak by ta mal rad,nerozbila by nic,to je len jeho vyhovorka,vyhovorka slabocha,resp.cloveka,kt.radsej deleguje vsetko zle na inych=ale on je ten dobry,lebo len dobre chce
chciet a robit dobre,su dve rozne veci

ja som od zivota dostala par faciek,nastastie nie v tej oblasti,co ty....ale zistila som jedno,mozes odpustit,ale zabudnut sa neda....resp.vzdy ti od cloveka,kt.ta raz zradil,bude blikat kontrolka a velmi si rozmyslim,ci s nim chcem nieco vazne planovat....

sasa1310
18. apr 2016

@lienka073 a o toho syna sa stará? Zaujíma sa?

lienka073
autor
18. apr 2016

@sasa1310 Pre syna si chodí každý druhý víkend, nemôžem povedať, že by sa nestaral, ale vo všetkom ho má pod dohľadom práve jeho mama. Ona organizuje, kedy bude s ním starí rodičia, keď je s ním sám priateľ, automaticky uteká za rodičmi domov. Jeho výhovorka je, že nech si ho užijú aj starí rodičia 😀

lienka073
autor
18. apr 2016

@terezka1947 Krásne napísané: chcieť a robiť dobre sú dve rôzne veci. Slová o dobrých skutkoch sa mu sypú z úst denne a skutky som nejako nepostrehla ani ja ☹

terezka1947
18. apr 2016

@lienka073 veru...nestacia iba slova a usmev,tie dokazu oklamat
ale skutky neoklamu nikdy...mas tu vyhodu,ze rodicia ta prijali a pomozu ti,preto si nechaj minimalne klud par mesiacov od svojho partnera...ak stoji za nieco,ukaze sa to

ale skryvat sa za vyhovorky=to ten druhy...ja som chce dobre...to je nic,prazdne slova slabocha....

timea7
18. apr 2016

@lienka073 bohužiaľ toto nie je problém v komunikácii, toto je zlý výber partnera. Ty máš byť pre neho všetkým na svete, najmä teraz, ked čakáte bábätko a nie aby on na teba harúsil pred svojou mamou. Ćo tým sledoval? Do vážho vzťahu ste nemali zaťahovať nikoho dalšieho, ani on, ale ani ty. Neplánovala by som s ním budúcnosť, ale dala by som mu ešte šancu, nech sa snaží, ale nevracaj sa k nemu. Nech ukáže, akým dokáže byť pozorným partnerom a otcom, ale pochybujem, že sa zmení, ľudia sa vo svojej podstate nemenia. No ty sa nedaj vydierať ani svojimi rodičmi, povedz im, že si im vdačná za to, že môžeš dočasne u nich byť, ale ten muž je otcom ich vnúčaťa a navždy ním ostane.

majka99999
18. apr 2016

"Avšak on argumetuje tým, že on sa nás nikdy nevzdal, že to urobila jeho matka a on je v tom nevinne a ešte jednu vec mi opakuje dookola: že ak ho ľúbim, tak sa k nemu vrátim čím skôr"
On si ZIADNU vinu nepripusta. V jeho ociach len trucujes, mas sa rychlo odfucat a vsetko bude ako predtym = v jeho rezii, ako chce on, ty budes doma sa o vsetko starat, on bude mat peniaze = drz hubu a krok. 😒

lienka073
autor
18. apr 2016

@majka99999 Viackrát som mu spomenula, že keď držím hubu a krok, nás vzťah je ideálny a tekmer bezproblémový... Ale takto sa nedá fungovat donekonečna, aj ja mám právo na svoj názor a svoje rozhodnutia... On na to väčšinou len toľko, že on nám chce len dobre...

bratislavcankanm
18. apr 2016

@lienka073 Ahoj, drz sa... zbezne som prebehla diskusiu a mam pocit, ze by si mala pozorne citat to, co pise @bonavoxa vo svojich prispevkoch...ona zrejme stretla minimalne jedneho chlapa podobneho tomu tvojmu... nezrely manipulator, podla ma aj tak trochu sociopat... ked vsetko ide podla jeho predstav, tak je s nim ok, inak katastrofa..neschopny a/alebo neochotny robit kompromisy vo vztahu.

Urobila si dobre, ze si odisla k rodicom... ci ho to "nakopne" a zmeni sa (trvalo), to neviem, som skor pesimista.

Vies, preco sa rozpadol jeho vztah s ex ? Jeho syn je stale s vami, alebo na striedacku s mamou a otcomm ?

sense
18. apr 2016

Zatial by som saa k nemu nevracala...stretnutiam by som s nebranila ani tomu aby videl dieta le spolocnu domacnost by som zatial nechala tak ono je to vzdy tak ked vtacka lapaju pekne mu spievaju....moj muz bol do urciteho obdobia idelny chlap az mu jedneho dna preplo nevravim ze to bola len jeho vina to nie ale povedal pred priatelom mojej mami veci kt.ma doslova sokovali obzvlast preto ze tristvrtina nebola pravda a vtom momente pre mna nas vztah skoncil nejako sa to sice utriaslo, neodisl som od neho ale zabud ut som nezabudla a povedala som ze este raz odidem. On si sice mysli ze nie kvoli peniazom co pravda nie je oebo zarabam viac ako on pravda je len to ze potrebujem niekoho k dcere aby s nou bol kym som ja v praci a maju velmi dobry vztah. U mna plati vyrok vztah je ako tanier ked sa rozbije mozes ho polepit ale uz nikdy nebude anj taky pekny ani taky funkcny ale bude ovela krehkejsi....

mima4
18. apr 2016

@lienka073

prepac, ale preco si sa dala vôbec nabuchat frajerom?

je lahke sa vyhovarat na druhych, ale tvoje spravanie vôbec nie je zodpovedne, antikoncepcia ti nic nehovori?

urcite necakaj viac od neho, ci jeho rodiny, budes tam len za chuderu a hocikedy ta posle do kelu...

alaguema
18. apr 2016

@lienka073 mrzí ma to, ale myslím si že ten chlap je slaboch a ľahko ovplyvniteľný človek, ktorý nevie byť tou mužskou oporou a partnerom, ktorý stojí pri svojej žene. To sa len ťažko zmení, je to povaha plus výchova tej jeho báječnej matky. Navyše sa teraz, keď to celé poondil, pokúša citovo ťa vydierať. No a na indivíduá, ktoré o sebe tvrdia, že sú dobrí ľudia a majú veľké srdcia, si dávam extra pozor. Chyba je asi v tom, že sa poznáte "skoro dva roky"...takže skoro vôbec. Odpustiť by som odpustila, ale nevracala by som sa k nemu. To, že tvrdí, že ženu, s ktorou má syna, niky naozaj nemiloval, tiež o niečom hovorí.

mima4
18. apr 2016

@poohie
no muz je aj stvoreny na vedenie, ale tazko moze viest chlap, ktory nemiluje a vo svojej autorite sa iba "odbavuje"

lienka073
autor
18. apr 2016

@bratislavcankanm Jeho vzťah s ex sa rozpadol preto, lebo tvrdí, že ona bola "generál", nekompromisná a pekného slova sa od nej nedočkal. Hovoril mi, že nikdy ju od srdca nemiloval, v tom vzťahu iba trpel, nebol šťastný, až kým ona od neho neodišla a našla si iného ☹ Syn žije s matkou, chodieva si poňho každý druhý víkend.
@mima4 My sme chceli obaja bábätko, veľa sme sa o tom rozprávali. Píšem, že spočiatku sa tešil, bol nadšený, ale ako pozorujem, len neskôr ukázal svoju pravú tvár... A ja si až teraz uvedomujem, že to bolo nezodpovedné, nechcem sa vyhovárať, no už to nezmením, svoje dieťa milujem a aj vždy budem.

bonavoxa
18. apr 2016

@lienka073 Abych byla konkrétnější....hodně jsem studovala rodinné konstelace a poruchy osobnosti.
Souvisí to právě s rodinným zázemím. Pokud jeho matka vypustí něco takového z úst, jak vychovávala svoje děti? Byla náročná, manipulovala? V jeho původní rodině je klíč k tomu, jak bude nazírat na rodinu novou.
Jak jeho matka brala předchozí přítelkyně? Byly všechny špatné a v skrytu je nenáviděla?
Je to těžké předpokládat předem, ale může to být jedinec s nacistickou psychopatií.

lienka073
autor
18. apr 2016

@bonavoxa Jeho matka je dobrý organizátor. Dá sa povedať, že otec je v ich rodine "pod papučou", starší syn býva s rodičmi doma, nemá rodinu, priateľku, nikoho aj napriek tomu, že má 37 rokov-myslím, že matka sa miešala aj do jeho vzťahov. Dcéra sa taktiež presťahovala k rodičom, nemá rodinu ani priateľa. Svokra je falošná, do očí bude pekne rozprávať, je milá, veselá, no čo hovorí za chrbtom, je už otázne... Predchádzajúcu priateľku nemajú dodnes v láske, pretože sa bez slova zbalila a odišla, "vykradla" synáčikovi byt a našla si iného, dokonca o nej tvrdia, že sa nedokáže absolútne postarať o vnúčika ☹ Je to veľmi komplikované, ale v mnohých veciach sa nachádzam aj ja, čiže myslím, že situácia sa opakuje zase dookola ☹

mima4
18. apr 2016

@lienka073 ale na babatko treba aj rozum, treba sa vzajomne spoznat, vediet, do čoho ideme..taktiez treba prijat aj zavazok.. keby bol chlap tak najprv si ta chce vziat za zenu..takto ti spravi dieta hocikto... a vyuzije ta, tak ako to spravil on...a teraz si nahrata...
trochut reba rozmyslat... nie sa davat oplodnovat frajerom! dieta by malo prist do rodiny, nie takto..vies kolkym takto moze on spravit deti... ved uz ma jedno... aj to nieco o nom vypoveda....

lienka073
autor
18. apr 2016

@bonavoxa Deti však na svoju matku nepovedia krivého slova, v ich očiach je to dokonalá žena, ktorá sa riadne starala aj stará o domácnosť, rodinu, deti, dokonca aj o jej rodičov, bola vynikajúca v pracovnej oblasti...

natalym
18. apr 2016

@lienka073 Ale tak zase pozri sa na to, aj Ty si matka. Tiež máš svoje chyby. Chcela by si aby Tvoje chyby Tvoje deti rozoberali s cudzími ľudmi? Asi nie.