Odsudzovanie dojčenia svokrou. Čo by ste robili?

effie81
8. júl 2008

Ahojte!Viem ze sa okolo toho napisalo uz dost vela ale...neda mi to a musim sa vyzalovat. 😅 mam 4 a pol mesacneho synceka.prve dva mesiace som ho len dojcila a odvtedy mu mliecko odsavam a pije "iba materske mlieko".a v tomto vidi problem svokra a jej dcery.podla nich to dietatu nestaci,lebo ony uz davali od dvoch mesiacov vselico mozne.ze v styroch mesiacoch uz jedli maso,od troch mesiacov im davala kravske mlieko atd...uplne voloviny.lenze ony sa pozeraju na mna a na manzela ako na nenormalnych,ze sme malemu nedali este ani caj.a ze ho poriadne nekrmime.furt mu chcu vselico napchat a minule svokra chcela uvarit krupicu ze ona nam ukaze ako sa treba starat o dieta.a ked im hovorime ze nech si precitaju nieco o teme,aby neboli take "zaostale😀 " tak sa este urazia ze prave ich chceme poucat.no hruza...manzel uz hovori ze radsej tam ani nebudeme chodit.pravdupovediac by mi to strasne vyhovovalo,lebo vzdy tam idem s nedobrym pocitom,ale zas na druhej strane nechcem aby maly sotva poznal druhych starych rodicov.ako by ste riesili podobnu situaciu???

kornelia
8. júl 2008

Tak ahoj dievcata, zdravim BIHAN, uz som tu davno nebola, nejak nestiham.
Ja som chi chi, asi ta normalna svagrina EFFIE a dakujem za pochvalu...... 😉 😝 a mozem len dosvedcit, ze jej rodina z druhej strany je fakt nejaka cudna. 😖

Doverne poznam ich nazory a je mi len luto, ze ja som sa s nimi na tuto temu este nemohla pozhovarat zoci voci, to by si asi zapamatali.

Jabber sa tu pytala ci maly pribera - je to dosvedcujem dieta k svetu, velke a najma sikovne, dalo by sa ukazovat ako vzor spravne sa vyvyjajuceho babetka, je jednoducho na zjedenie.

A kedze sama mam dve male deti, ktore som si uzila svoje, aj potrapila s kojenim ale najma radosti mala, tak cely tento problem si beriem tak trosinka k srdcu, najma preto, lebo effine zaciatky s kojenim boli naozaj tazke a bolestive uz v nemocnici, no a ja som sa snazila ako dvojnasobna mamicka jej trosinka pomoct a poradit, lebo som si pamatala ake je to tazke, ked clovek bojuje s okolim a vlastnym nazorom.
V nasej rodine boli moje deti prve vnucata a napriek tomu, ze moja mama pracuje ako sestricka na zenskom oddeleni, mi tiez najprv vravela svoje - ale iba predniesla a do nicoho nenutila. No ked videla ze sa uz ako tehotna pripravujem na dojcenie a citam prislusnu literaturu, nechala to na mna a ona sama sa potom rada priucila a potom pysne rozpravala svojim kolegyniam, ake su to novinky dnes v krmeni babetka.Radila mi prestat s dojcenim,ked som po opakovanom bolestivom zapale prsnika skoro prisla o mlieko, a trapila sa od bolesti, no napriek tomu som to nevzdavala a chcela dojcit az na tolko, ze psychyka napomohla vrateniu mlieka - vtedy vyhlasila, ze ona sama neveri vlastnym ociam co som dokazala, az som si pricarovala spat mliecko, ze na oddeleni by to 9 z 10- tich mamiciek uz vzdalo pri takej bolesti. A potom uz bolo vsetko po mojom

Takze som len chela tolko, ze aj ked to zo zaciatku bolo tazke, a effie to uz chcela aj vzdat, nahovarala som jej kazducky den, nech este chvilocku vydrzi a nech to nevzdava a teraz som rada ze zabojovala a vydrzala a som na nu hrda -a tym aj na seba, ze som to dokazala a ze vidim, ze dnes su obaja spokojni.Myslim si, ze moze byt na seba pysna a vobec sa nemusi starat o rady svojej svokry a jej rodiny, jednoducho im treba povedat - ja to robim takto a hotovo, viac netreba dodavat a pustit vsetko von usami. A este ma tesi, ze aj jej manzel je uplne na jej strane a ma rovnaky postoj k malemu a krmeniu ako effie. Len tak dalej a drzte sa, ved ked inac nepojde - rada pomozem aj so svokrou xi xi xi xi xi 😀 ja sa jej nebojim 😀 papa, uvidime sa.

maca793
8. júl 2008

moja, ľutujem ťa. dojčené deti do 6 mesiacov nemusia nič jesť ani sa prikrmovať ale od 6 mesiacov sa začína pomaly s prikmovaním.
čaj môžu ale aj nemusia, ale v lete by dieťatko malo veľa piť, aby nebolo dehydrované. ak nechceš použiť fľašu, tak môžeš cez striekačku alebo lyžičkou.
a tie bosorky by som niekde poslala.

zuzana222
8. júl 2008

effie , len sa drz a vydrz to. aj tie reci,,, velmi dobre to poznam. my sa dojcime stale a momentalne pocuvam uz inu platnu, ze moje mlieko je uz iste naprd a naco to je dobre a mala uz je velka. najskor som pocuvala to co ty, teraz toto. no mame ich vsetkych mudrych na haku 😎

maca793
8. júl 2008

zuzana222
tak ako varvíš 😵

kornelia
8. júl 2008

Este som chcela pridat, ohladom toho slabeho mlieka, tak to mi je najviac smiesne, proste ak ho ma clovek dost, od coho by malo byt slabe, nerozumiem, ved z niecoho sa to mlieko tvori nie? A ked sa tvori znamena, ze existuju na to spravne podmienky, teda v mlieku je vsetko co musi byt, ak by to tak nebolo, ani mliecka by nebolo - tot moja teoria, no mozno niekto so mnou nesuhlasi. 😅

maca793
8. júl 2008

ja som pila dosť vody denne 3litre, mlieko som mala do 4 mesiaca, pila som aj čaje na podporu tvorby mlieka a v priebehu 2 týždňov mi mlieko úplne zmizllo.
v pondelok som vytiahla odsávačkou 3 plné fľaše mlieka a v piatok to bolo už len 1,5 a o týždeň ani kvapka.

zuzana222
8. júl 2008

maci , ano, ja si to vysvetlujem len tak, ze v tej mojej /muzovej rodine volakedy, dojcili nas maximalne do 3mes., potom sme isli na Sunare/Feminare,lebo oni o chvilku isli robit a my bud do jasiel alebo stari rodicia sa starali v mojom pripade. proste takto to volakedy bolo a robili to takmer vsecia. ale dnes je trend iny, mne vyhovuje a oni to nevedia pochopit.
kornelia, mas podla mna spravnu teoriu. ja uz uplne nedodrziavam co by sa malo(myslim tym, ze nepijem dost vela kvoli tvorbe mlieka, caje pre kojace zeny,,,.. adt) , ja by som v blizskej dobe aj uvitala, keby dcerka uz nechcela, ale nechcem to nejak znasilnovat ze jej nedam, hrozne by som chcela keby ona sama prestala s dojcenim. mlieko mam stale, ale uz menej, alebo ho ona tak rychlo scucne, tak uvidime kedy skoncime. nesurim to.

maca793
8. júl 2008

tak ja som kojená nebola bola som odchovaná na SUnare, Feminare a aj moja sestra.
zálleží na prírode, ako naloží s MM u ženy. pri dvojičkách som mala mlieka toľko že by som vtedy mohla kojiť pomaly celú BB, ale našťastie som dostala zápal, a tak som musela prestať. bolo to dosť únavné a pracné hlavne odsávanie.

julia225
8. júl 2008

teda effie a tvoja svokra s dcerami bola zavreta v dzungli bez internetu a tlace??? 😲
preboha teda ja som neni tabulkova mamina, ale dojcit dojcit dojcit!!! aspon pol roka, kasli na ne...
ty si matka a ty vies co je pre tvoje dieta dobre...
teda ja by som ich poslala!!!
neboj sa im povedat...
je mi lluto, ze popri materinskych starostiach a radostiach musis riesit este aj dake zadebnene mozgy... 😒
a slabe mlieko nieje!!!
mlieko bud je, alebo nie...
urcite by som vsak vyhladala pomoc laktacnej poradkyne aby ste sa zas zacali uspesne dojcit....to ti pomoze dojcit dlhsie a efektivnejsie... 😵

maca793
8. júl 2008

julia225
ahoj si môj človek v názoroch
😉

zuzana222
8. júl 2008

maci to ti verim, odsavanie je velmi unavne. to je dvojita robota, kojis a odsavas. ked som mala zapal som to absolvovala. dievcata padam, dobru nocku, papa

maca793
8. júl 2008

pa
ja som odsávala, nakrmila, odsávala, nakrmila.... a tak dookola.

maca793
8. júl 2008

dobrú noc prajem 😔

julia225
8. júl 2008

dik maca...ja som tiez len odsavala, ale mne chybali info...nemala som cas na net...nic som nerobila len tento kolotoc dokola...dne by som isto volala poradkyni...
dufam, ze to dobre dopadne...
bru nocku

maca793
8. júl 2008

ja som odsávala preto, deti mi nechceli chytiť bradavku, Kajka aj hej ale ja som nemala prehlad, koľko vypijú. najdôležitejšie je, že MM mali dvojičky do 2,5 mesiaca a Kajka do 4 mesiacov.

julia225
8. júl 2008

hm...my sme uspeli len 5tyzdnov,ale boli dlhe ako 6mesiacov... 🙂

effie81
autor
9. júl 2008

Jeeej,ahoj Nelli! 🙂 🙂 🙂 a ja som ta tu este ani nevidela.a uz som zase hore,ale teraz sa mi hrozne nechclo,bola som strasne unavenamaly vcera spal dokopy 3 hodiny,chvalabohu zaspal ked som musela odsavat.Ja zas dufam ze sa s nmi nebudes musiet bavit o tomto lebo by si len pozerala aj ty keby si ich pocula. 😀 ved ked niekto povie ze mi vychovavame "umele" dieta lebo ze dostava len MM a ziadne "normalne" jedlo,tak neviem co sa da na taketo zareagovat... 😀 ale na krstinach budes mat opat moznost stretnut sa s nimi.hoci keby sme to mali niekedy v nedelu poobede,tak by asi ani neprisli. 😅
baby dik za podporu,uz som sa tu musela vyzalovat,lebo doteraz som to drzala v sebe,nebolo to lahke ale nechela som byt ja ta zla co hovori zle o svokre.ale z druhej strany,preco mam zas ja prehltnut vsetko a tvarit sa ako keby sa nic nestalo.este ze sa mozem vyzalovat aj mame,Nelli a jej mame 🙂
ja uz asi dojcit nebudem lebo nam to neslo a teraz aspon viem kolko toho vypije,a nie je to veru malo. 🙂 no nevadi,teraz mam tych "svojich" 3 deci co zvyknem odsat v noci a idem konecne spat. 🙂

effie81
autor
9. júl 2008

Schnek este dobre ze byvame s mojimi rodicmi a ti s nami uplne suhlasia.aspon mozem byt kludna ze donho nic nenacpu. 😀

bubatko
9. júl 2008

no vy "ciganky" moje, ja este kojim tiez 😀 😀 😀 cez 28 mesiacov 😀 😀 😀 tak kto je tu ciganka 😀 😀 😀

effie, ja som to urobila takto ked moj otec mal poznamky o jedle maleho a chcel mu vzdy nieco podstrcit (mama nastastie nic take nerobila) - povedala som mu, ze ked malemu nieco bude, nejaka alergia alebo cokolvek, tak bude on platit vsetky lieky a moj pobyt v nemocnici s malym a vsetky suvisiace vydavky - myslim, ze mu to stacilo a odvtedy sme OK

lenadka
9. júl 2008

cafte baby, inak nechapem...moja svokra ma 60 a vie ze dojcenie je to najlepsie a ze pol roka sa ma plne dojcit 😕 no asi je to tym, ze ona bola detska sestra, ale podstatne je ze uz v tom case sa tento system zacinal propagovat...a mam stastie ze jej dcera ma dve deti uz pubisky a ona dojcila obe vyse dvoch rokov a samo sebou pol roka plne-tak sa na nej a jej detoch vycvicila a v zivote by malej nedala ziadne geblajze skor ako by to mala dostat. Ked som potrebovala niekam ist cca 2x kym som plne dojcila vravela nech si pre istotu odsajem mlieko ak by bola mala hladna, pritom som doma mala pre istotu nutrilon 1. A ked bola starsia a svokra nahodou nevedela ci uz moze to alebo ono tak sa opytala...Tak ze drzim palce aby sa aj vase mamy a svokry polepsili a nestresovali vas 😉

venonna
9. júl 2008

cafte kocky! So zaujmom citam celu debatu- je zvlastne ako sa nazory starsej generacie lisia. Tu u nas v okoli vela zien kojilo zhruba do 3 rokov, je to tu vseobecne uznavane... Ale zasa aj ja som sa uz stretla so "zarucenymi" radami... 😠
Effie - podla mna je najdolezitejsie, ze mas podporu u manzela, lebo problem vychadza z jeho strany rodiny. Horsie by bolo, keby si musela bojovat aj s nim, reps. by bol pre istotu neutralny...
Treba si asi zvyknut, ze kazda mamina musi ist vlastnou cestou, niekedy bude pre okolie zla, divna... niekedy zas naopak... Tiez sa s tym ucim zit, lebo som nepriebojna povaha a mam z toho drdy este tyzden, ked mam niekomu razne oponovat...
Tak sa drz, vsetko chce cas... mozno postupne pochopia, ze predsa nechces svojmu dietatu zle a prave preto robis, to, co robis... 😉

kornelia
9. júl 2008

Ahoj effie, tak vidis som aj zabudla na krstiny, no uz sa neviem dockat, urcite si prisadnem k nim, aby som pocula tie ich nazory a pripadne nastolila nejake tie moje, xixixi. No fakt sa uz tesim. 😀