Opičia láska

inka633
14. sep 2021

ahoj potrebujem sa vypismenkovat. som v zlozitej situacii. mam 37 rokov priatela a s nim 2rocnu dcerku. zijem zatial s mamou. chcela by som sa odstahovat ale problem je v tom ze mojej mame sa to nepaci vykrikuje mi ze jej chcem ukradnut jedinu vnucku. proste zle skarede hadky su medzi nami.preco sme sa neodstahovali uz skor ked sme tolko rokov spolu atd. no len ja som pracovala v zahranici a peiatel tiez. minule sme sa tak pohadali ze mi dala facku a skoncila som na nevrologii s vypadkom pamete.stale hovori ze aj aj som vyrastala bez otca moze aj emmka kedze priatel nechce velmi s mojou mamou byvat. v druhom meste cca 25km ma dobru robotu a ja by som tam chcela ist za nim. ale nemozem. a nemozem nechat ani mamu bez penazi vraj si hlada pracu len musi cakat par tyzdnou ci sa tam uvolni ak sa uvolni miesto. alebo naozaj uz som ja na vine ze chcem mojej dcere dopriat aby vyrastala so mnou a so svojim ockom? len to mi stale pripomina kto mi bude s malou pomahat kto bude pre nu chodit do skolky kym budem v praci atd. ja uz neviem co mam robit. chcem dat dcere rodinu s ocom ale zase nechcem nechat mamamu bez penazi. priatem aj hovori ze on by jej financne pomahal kym by si nenasla pracu ale ja fakt neviem co robit.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
14. sep 2021

Preoac, ale tiež mi to príde ako nonsens, aby toto riešila dávno dospelá 37 ročná žena.
Je mama nesvojpravna? Ťažko postihnutá? Alebo nejako pripútana na vozík, na lôžko?
Ak nie, tak si zabalím kufre, dieťa a čau, idem si žiť svoj život. Ty sa necháš nou vydierať, manipulovať, dokonca mlátiť do bezvedomia a ešte sa čudujes, že ti tu nepíšeme pochvalne ódy? A ruku na srdce, keby, som bola v takej situácii, že skončím kvôli bitke od matky v nemocnici, tak ver tomu, že v tom momente by som matku už nepoznala, aj keby skončila pod mostom pre vlastnú neschopnosť.Lebo teba potrebuje hlavne tvoje dieťa, a zdravú, nie úplnú psychickú a fyzickú trosku

kitycat
14. sep 2021

@inka633 aby jedna dospela zena nemohla mat rodinu? Ber psa a decko a upajuj za frajetom lebo ti ine ani neostane ako byvat so psychoticku mamou

ivana11155
14. sep 2021

@inka633 kompletná rodina je dôležitejšia ako mama. Klobúk dole pred priateľom ktorý chce mame ešte aj prispievať. Véd mama je sebecká vôbec nepozerá na šťastie svojej dcéry ale len na seba a ešte ta aj vydiera.

22petruska
14. sep 2021

@inka633 ja by som to urobila, ved píšeš ze priateľ je ochotný jej finančné pomáhať, čo myslíš dokedy toto priateľ bude tolerovať, odstrihni sa od nej a zariad si svoj život maj svoju rodinu, áno aj ona je tvoja rodina no pre moju dcéru by mi bolo prednejsue nech vyrastá v kompletnej rodine s otcom...

ailiba
14. sep 2021

@inka633 prepáč, ale podla teba je normálne, keď ti dá takú facku, že musíš ísť k lekárovi?
A čudujes sa, že partner s nou nechce bývať?
Utekaj od nej, čo ti sily stačia. Vôbec nie si sebecká... Práve naopak. Tak ta citovo vydiera, že už si úplne zmagorena. To, čo ti mama robí, nie je normálne... To ona ma problém. Bude ta pri sebe držať koľko len bude moct... Prácu si nenájde, potom ešte aj ochorie... A pod.
Zaslúžiš si byť šťastná žiť s partnerom a dcérou... Co je na tom sebecké? Nie je v poriadku, že ťa tak nasilu drží pri sebe, to je sebecké.

zuzliq
14. sep 2021

@inka633 veľmi ťažká téma. Nám, čo to nezažívame sa zdá až nereálne, aby takto rozmýšľala 37-ročná žena. Bohužiaľ manipulácia a citové vydieranie je veľmi silná zbraň. Mám kamarátku s podobnou mamou, pomáha len stáť si za svojim a nediskutovať. Na všetko odpovedať neutrálne. Napríklad ak povie, že by mala radšej zomrieť odpovie, že by jej to bo ľúto, ale názor nezmení.

tncka
14. sep 2021

@inka633 mozes. Co by si nemohla. Zbal sa a chod. Nikomu nie si povinna nic vysvetlovat

panda21
14. sep 2021

Ja najviac ľutujem iba tu malú a priateľa.. Odstrihnúť dieťa od otca lebo ty si nevieš dupnut a postaviť sa za rodinu? To je viac ako smutné.. A ešte smutnejšie, že ti dieťa miesto rodinného zázemia vyrastá s tvojou matkou. Ach no, až mi úzko prišlo za maličkú 😔

podmostom
14. sep 2021

@inka633 choď preč od mamy. Nie je tvoje dieťa, je už veľká, postará sa sama o seba. Nechápem priateľa, že ťa ešte nenahovoril ísť k nemu. Začni žiť svoj život, nie matkin. Hlavne keď to mamina nemá v hlave úplne v poriadku.

kittykat22
14. sep 2021

@inka633 myslim, ze si neuvedomujes, ze ta mama psychicky tyra. A tyra myslim v plnom vyzname - nie obrazne alebo nadnesene. Ziadny clovek ti nemoze dat facku, lebo s tebou nesuhlasi. Si dospela zena - mama sa k tebe sprava ako k menejcennej. S tou pracou a peniazmi s tebou toci, aby si neodisla. To co tu citas, je zdesenie zien a mamiciek, pretoze to co si opisala je strasne. Tvoja mama ta psychicky vydiera, fyzicky ti ublizuje a ty riesis, ci s nou mas nechat svoje dieta? Casom bud zacne ublizovat aj jej, alebo ju proti tebe zacne stvat. Urcite z vas stastna rodina nebude. Zober sa a odid - co najskor. A kde budes zit, vyhladaj odbornu pomoc - budes ju potrebovat. Vyriesis vsetko to, co mas za sebou, aby si tieto vzorce spravania nepreniesla na dcerku. Pretoze zial, vela veci robime svojim detom, ktore rodicia robili nam.

whatever1
14. sep 2021

@inka633 Tak toto je sila😳, citové vydieranie, vyhrážanie sa, fyzické násilie, manipulacia, psychické týranie...odid čím skôr. Hádam nechceš aby v takom prostredí vyrastalo tvoje dieťa?

karolinakr
14. sep 2021

Ked bude robiť 12h denne 5 dni v tyždni, zabudne na manipulacie a vyhražky, bude taka unavena, že jej sily neostanu a ešte dostane 800 eur a nemusiš jej platiť kuchyňu

zenazaba
14. sep 2021

Ja sa cudujem tomu chlapovi...to mu 2 roky nevadilo, ze jeho decko byva inde a nie s nim? To za nim chodil na navstevy? 🧐

jana005
14. sep 2021

@inka633 mama ta citovo vydiera, toto si určite nenechaj. Nechaj ju bez peňazí, ty nie si povinná jej nič platiť, ona ťa to tým len vydiera, aby si neodišla a ľutovala ju. A nedávaj jej ani žiadne peniaze, maximálne ten prvý mesiac zaplať byť a nezabudni jej dôrazne povedať, že peniaze jej už nedáš, nech si hľadá prácu.
Jednoducho sa zbaľ a choď bývať k priateľovi.
A nenechaj sa vydierať, nie je to tvoja vina, že ona nemá prácu, zvykla si, že ty ju živíš a vie že ťa tým môže vydieraťa neodídeš.
Držím silno prsty, aby si to dokázala.

betulinka1
14. sep 2021

@inka633 presne ako ti tu písali, je to psychické týranie a ty máš asi Stogholmsky syndrom, kde obet ospravedlňuje správanie tyrana. Nevýhoda je, že je to tvoja mama. Akože nemá z čoho žiť. Jasné aspoň začne pracovať. Radšej aby nezila?! To vážne!!! Jedna z foriem citového vydierania. Ty choď za psychológom aby si sa dostala od tyrana preč, inak nikdy neodídes. Za pár týždňov bude mať prácu a máš vydržať. Stavím sa, že to nebude pár týždňov. Ale keď sa budeš sťahovať, urob to za prítomnosti priateľa a mala nech tam nie je. Nevrav jej to dopredu, dátum balenia vecí a tak. Lebo ešte tebe alebo malej niečo spraví.

malia18
15. sep 2021

@inka633 nechápem prečo si robíš dieťa keď vieš dobre svoju situáciu doma a keď už keď si zistila že si v tom mala si začať podnikať aj so svojím partnerom a otcom tvojho dieťaťa kroky pre osamostatnenie...aj on má právo a teda väčšie ako tvoja matka vidieť svoje dieťa a mať rodinu a vy ste jeho rodina! Chudák chlap ozaj keď sa pomaly 40 ročná žena nevie postaviť svojej matke a čo je najsmutnejšie ani pre dobro svojho dieťaťa to nie je schopná urobiť....čo by si sa mala starať o svojho chlapa a on o vás tu riešiš mamičku ešte po tom čo ti urobila že ťa aj fyzicky napadla to už by bola posledná kvapka....svoje dieťa naučíš to isté ak tam ostaneš čo i len o deň dlhšie ako treba mame pomôcť jednoznačne ale nie na úkor vlastného chlapa s dieťaťom a vášho rodinného šťastia preto si človek zakladá rodinu aby sa nevedel odtrhnúť od rodičov a nechal sa nimi vydierať? A že nebudeš zvládať dieťa aj priateľa? Tak si nerob deti! A dieťa a svoju matku už zvládaš? Kriste pane....

misinka0611
15. sep 2021

@syslik81 No.. autorka uverila rečiam, že je neschopná, ešte pomaly v 40tke potrebujúca opateru mamičky preto si myslí, že to nezvládne.

Autorka iné ženy nemajú doma ani toho partnera maju viac ako len jedno dieťa a žijú. Čo ako nezvládneš? Navarit, oprať, skočiť do obchodu alebo zobrať dieťa von? Je mi ľúto tvojho partnera.. ten chudák, by ešte aj dotoval tvoju mamu možno aj do aleluja len aby bol s vlastným dietatom. Chorá situácia.

luccija
15. sep 2021

@misinka0611 mama to robí cielene, aby si myslela,že nič nezvládne a vždy bude potrebovať matku.Tak ju zmagori až tomu uveri, ak už neuveríla.Mame treba nájsť prácu hoc aj upratovanie.