Opustila by si manžela kvôli novej veľkej láske?

mlss
2. apr 2016

Ahojte, rada by som pocula vase nazory/rady na moju situaciu. Najlepsie od niekoho kto si niecim podobnym presiel ale samozrejme rada si precitam nazory aj inych.
1, som vydata cca 3 roky za muza ktoreho som milovala. Po niekolkych rokoch chodenia sme mali svadbu. Este nemame deti.
2, moj manzel je idealny, miluje ma, pomaha mi, vzdy sme si rozumeli, viem sa nanho vzdy spolahnut..atd atd
3, zamilovala som sa do ineho. Trva to uz asi rok - nieje to len chvilkove vzplanutie. Je to obojstanne a naozaj silne.
4, moj "milenec" je zenaty ma deti a zije v cudzine. Pracujeme spolu.
5, po par mesiacoch sa odstahoval od rodiny, lebo to uz nevedel zvladat. Povedal mi o tom az ked to urobil, nebol to "moj napad"
6, tento novy muz ma velmi miluje a chce byt so mnou. Je o nieco starsi - ale nieje to zavratny rozdiel. O deti sa nadalej samozrejme stara. Nie je to typ ktory by sa vykaslal na deti
7, Vidame sa cca 1krat do mesiaca. Velakrat sme sa rozpravali o buducnosti. mysli to vazne, vie si predstavit nas spolocny zivot aj s nasimi buducimi detmi. Chce sa posunut dalej, vidat sa castejsie...byt par./ Da sa povedat ze na mna trochu tlaci - ale v dobrom a po roku je normalne ze chce vediet na com je.
8, Je nam spolu uzasne. Ked som so svojim manzelom "trpim", taha ma to stale prec, v mysli som inde, vyhybam sa fyzickemu kontaktu. Musel si vsimnut ze sa nieco deje ale nepyta sa ma nic..
9, Neviem co mam robit. Strasne sa trapim. Casto placem. Samozrejme mam vycitky. Chcela by som ist do podnajmu na nejaku dobu aby som sa dalej nedusila v nasom byte (ktory mam ale velmi rada, spolu sme ho prerabali..spomienky..)
10, Novy vztah by bol velmi komplikovany - otazka byvania - je z inej krajiny, robota - muselo by sa nieco zmenit, jeho deti, a hlavne moj milujuci manzel... Napriek tomu ma to k nemu velmi taha a obavam sa ze aj keby som rozhodla uplne ukoncit tento vztah..k mojmu manzelovi sa uz nikdy nebudem vediet citovo priblizit. Bojim sa ze by som iba trpela..
11, kazdopadne musim nieco urobit lebo mam pocit ze momentalne sa nicim sama

mon_soon
2. apr 2016

No nič v zlom ale si trúba. Nevazis si čo máš a prídeš na to keď bude neskoro. 1x do mesiaca? To znamená že ste spolu boli cca 12x a už opustil rodinu?

simonezet
2. apr 2016

@mlss z akej je krajiny a preco sa s nim vidas 1x do mesiaca???

mia265
2. apr 2016

Ja som bola v rovnakej situácii,ale môj nemal rodinu. Už žijeme spolu a máme dieťa

mima4
2. apr 2016

@mlss

cisto moj nazor:

1. dobrovolne a slobodne a vedome si slubila manzelovi ze s nim budes do konca zivota. Klamala si? vies co je to manzelsky slub vernosti a lasky do konca zivota? vies, mozes chodit s clovekom predtym aj 5 rokov, ked nemyslis s nim zivot vazne...

2. laska je ROZHODNUTIE, nie emocia, nie vasen, nie hromada tuzob... laska je rozhodnutie milovat toho druheho, aj ked mi ide hrozne na nervy... aj ked mam kolegu, pri ktorom sa mi podlamuju kolena a ktory ma lepsie kvality ako moj manzel

3. vstupom do manzelstva si vyjadrila, ze nech pride ktokolvek lepsi a kvalitnejsi, budes stat pri svojom muzovi

4. tvoj "milenec" je iba pobluznenim, nicim inym

5. tvoj "milenec" OPUSTIL VLASTNU RODINU, to znamena:
- porušil manzelsky slub, vypoveda to o jeho charaktere, ze kde vasen a emocie, tam ide... urcite to nie je laska..laska nestavia na nestasti ineho
- opustil svoje deti... a darmo, ze sa "stara", dieta potrebuje vidiet otca a matku spolu.. ziadne sharovanie...ci nosenie penazi... tvoj milenec vazne narusil emocnu oblast svojich deti....

6. ak tvoj milenec dokazal porusit slub, ublizit vlastnej rodine, dokaze to ZNOVA!!!

7. NEDAJ SA MANIPULOVAT retardackymi telenovelami, filmami, knizkami... !!!!!!!!!!

8. Povedz svojmu milencovi, ze je koniec a ze nie si ochotna nechat sa nim manipulovat a ovladat...aj napriek osialu co citis...

9. zacni hladat to co ta spaja s manzelom...

10. je jedno, ze s manzelom nemate deti, brali ste sa s tym, ze bud pridu alebo nie...ale vytvorili ste zvazok na cely zivot...

janinah
2. apr 2016

Čo tu chceš počuť? Ideš si budovať svoje "šťastie" na nešťastí iných ľudí,dokonca aj detí,moje sympatie nemáš. Sme ľudia preto,lebo aj rozmýšľame,neriadime sa len pudmi ako zvieratá.Aj manžela si milovala ako nikoho,preto si si ho vzala,aj terajšieho muža miluješ ako nikoho,preto s ním chceš byť,aj tretieho,štvrtého budeš milovať ako nikoho?

eeffka
2. apr 2016

@mlss takze ten novy zazrak sa po 3-4stretnutiach s tebou odstahoval od zeny a vlastnych deti??? Hmm fakt idealny partner do buducnosti.
Co mas robit? Zablokovat telefony.fb.mejly a prestat klamat muza.

mlss
autor
2. apr 2016

Nie, boli sme spolu viackrat. Poznali sme sa uz predtym, ale rok dozadu sme sa prvykrat pobozkali a vsetko sa to zacalo zamotavat... Vidime sa raz do mesiaca - priblizne, niekedy viackrat. Ale ked sa vidime je to na viac dni - tyzden.. U nich to neklapalo uz skor, u nas to klapalo - to je ten rozdiel. Na druhej strane, ano suhlasim s tebou, som truba.. Len lahsie je to povedat ako zit.. A potom kym este nemam deti mozno je ten spravny cas ist za laskou.. mozno..

cerez
2. apr 2016

Prepáč za úprimnosť, ale chudák manžel.

simonezet
2. apr 2016

So vsetkymi reakciami suhlasim. Neodisla by som od manzela, kvoli takemuto niecomu. Vrat sa k manzelovi a znova buduj manzelstvo a pevne!!!

mima4
2. apr 2016

@mlss
za akou laskou chces ist? drzal ti niekto pistol pri hlave ked si si brala svojho manzela?

prepac, ale si najivna a hlupa... nemas sajn co je laska... nechavas sa len vyuzivat a manipulovat!

si vezmi ze sa rozvedies..milenec ti spravi tri deti a potom ti oznami..ze nasiel "lasku svojho zivota" neviem kde a zamava ti...
je to OK?

lebo toto iste robis ty...

tvoj manzel je hodnotny clovek a miluje ta a ty si sa dobrovolne vydala....

potom sa necuduj, ked skoncis uplakana a zbita a budes nadavat na muzske pokolenie... ty sama si zacinas kopat svoj vlastny "hrob"....

bajana
2. apr 2016

Na môj vkus sa priveľmi ľutujes a akosi zabudas na zainteresovaných-manzela a inú rodinu v troskách....

arabellka
2. apr 2016

stale len ty ty ty...ako ty trpis, ako strasne sa trapis, ako sa bojis zeby si trpela...ako mas pocit ze sa nicis sama......nic v zlom,ale posobis ze si poriadne egoisticka. Keby si aspon brala ohlady na niekoho ineho z tych vsetkych ludi zaineterovanych do tohoto vztahu,tak by sto slo lahsie

mon_soon
2. apr 2016

No keby som nezažila tak nepoviem...ale ak mu to neklapalo mal odísť sám,skôr než si niečo začal s druhou (tebou) lebo ty budeš dokonca života trpieť výčitkami že to spravil kvôli tebe...A báť sa či ti to nespraví tiež...lebo áno,kým nemáš deti,vidíš svet úplne inak...omnoho omnoho jednoduchšie

sue
2. apr 2016

@mlss vieš ako to dopadne? Zostaneš sama...a ...nie len to, budeš do smrti žiť s tým, že si rozbila rodinu svojho milenca, ževsi ublížila nevinným deťom, manželke svojho milenca, svojmu mužovi 😐 stojí ti to za to???

Ublížiť toľkým ľuďom len preto, že už nevieš čo od rozkoše so sebou? Choď sa prejsť na detskú onkológiu, tam uvidíš čo sú reálne starosti a aké sú ozajstné životné hodnoty 😔

Úprimne. Mala by si sa hanbiť. Rok zavádzať milujúceho muža 😔

bajana
2. apr 2016

@mon_soon nemám pocit, že by madam mala nejaké výčitky 😕

margarita
2. apr 2016

kdesi tu na koniku som sa kedysi docitala jednu velku pravdu, ze nas aktualny partner nam vyhovuje tak max. na 80 percent. nikto nema partnera, manzela atd, co je 100 percentne to, co v zivote potrebuje.
ale ak stretnes niekoho, kto ma presne tych 20 percent, co Ti chyba na Tvojom partnerovi, vdaka hormonom a pobluzneniu lahko zabudnes na to, ze mu chyba zvysnych 80,na ktore si zvyknuta 😉

takze ak Ti stoji za to vymenit tychto mozno 20 za inych 80 percent,
aby si sa casom neprepocitala 😔

stardust
2. apr 2016

@mlss chod teda do odluky od manzela a uvidis, ako dalej 😉

arabellka
2. apr 2016

@bajana presne to som si hned pomyslela

trdelnik234
2. apr 2016

@mlss A co ti doma chybalo, ze si si zacala s kolegom? Rovno ti poviem, ze sa mi to cele protivi, jednak ze tvoj milenec ma rodinu a jednak ze si si s nim zacala v robote. To sa dneska do roboty chodit nadvazovat momimanzelske znamosti ( a to sa este celkom slusne vyjadrujem)?!
Co ti doma chybalo?
Z akej krajiny je tvoj milenec? Vies si predstavit tam fungovat ( jazykova a pracovna vybavenost)? Takto si si predstavovala svoje zivot?
Ak s nim chces byt, tak skoc do vody a plavaj, co uz ti my tu teraz na MK mame poradit. Keby si prisla s tymto pred rokom, poradila by som ti thajsku masaz a studenu srpchu zakazdym, ked ma kolega cestu k vam na pobocku. Ale uz je neskoro. Kocky su hodene.

sardinka335
2. apr 2016

Ked je koze dobre, ide sa šmýkať na lad....
Manzela ktorý ju miluje, je na neho spolah, rozumeju si, pomaha jej ...vymení za milenca, ktorý opusti rodinu s detmi a aj tak by to bolo komplikovane.....Na tomto nešťastí inej zeny a detí si ideš stavať šťastie. A tie kecy o tom ako ,,nie je typ ze by sa vykašlal na deti,, a čo urobil? Ked odišiel tak sa na rodinu vykašlal len ty si si to nazvala tak aby to šteklilo tvoje uši a neznelo to tak zle. a vidite sa ,,až,, 1x mesačne...to predpokaldam skončite pri sexe a je vam fajn, ale to nie je skutočny zivot a bezna realita aka ťa čaka s tým mužom - je to len chuť zakazaneho čo vas oboch vzrušuje. Podla mna maš o nom skreslene predstavy a realne ho nepoznáš, len tu fasadu. ..No moja ty si musíš velmi nabiť sosák aby si pochopila čo je v zivote dolezite...
Tam si pred oltarom slubovala hory doly, v dobrom v zlom ....no jo...kdeže loňské sněhy jsou. Spáliš sa čo ti ine povedať.

bonaqa2013
2. apr 2016

nešla by som do toho, už len z toho dôvodu, že tvoj objav má deti. to by ma trápilo najviac - že som deťom zobrala otca. vieš ako ja som milovala ako dieťa svojho otca? ako plakal keď som sa vydávala? už len z tohoto dôvodu by som ho nechala a žila so svojim mm.

mima4
2. apr 2016

@sardinka335

... a potom sa zeny pytaju, kde su skutocni muzi 😉 No ja mam pocit, ze zeny ani nestoja o skutocnych muzov, ale hladaju vselijake individua...

simonezet
2. apr 2016

@mlss
Nemozes byt taka naivna ze to dobre dopadne. Doma mas lasku len ochladla. Ziadna z nas si nemoze mysliet. Ze nam manzelstvo bude klapat cely zivot, pri kazdom zahrmeni predsa nezdupkame od dobreho muza a nepojdeme k druhemu....... Mozno to si mnohe neuvedomuju a myslia si, ze v manzelstve je dolezita len zamilovanost.
Este nam povedz aka narodnost je tvoj milenec.

lintu
2. apr 2016

Zdá sa, že si už rozhodnutá. Je asi jedno, ako tvoj nový potenciálny vzťah dopadne. Buď to bude naozaj také úžasné alebo poprípade dostaneš od života facku, ale... Príde mi trochu sebecké tvojho súčasného manžela naťahovať a nechávať ho žiť v niečom, čo už v podstate neplatí. Daj mu možnosť tiež si nájsť svoje skutočné šťastie...

mlss
autor
2. apr 2016

Dievcata, ja som sem napisala lebo potrebujem pomoc/radu. Ak by mi to bolo jedno, myslela by som iba egoisticky tak by som na neunuvala vobec zacinat tuto diskusiu... Mozno mate pravu, ale vase urazky/predcasne odsudzovanie mi naozaj nepomozu..

calais
2. apr 2016

Zažila som niečo podobné.... S tým rozdielom že nikto z nas deti nemal ani nebol z cudziny. Môj manžel bol a je dobrý človek, prajem mu všetko dobré, ale akosi nikdy som prinom nezazila to pravé zamilovanie a pod. A predtým všetkých som s nim asi rok nespala. Ale to ma neospravedlňuje, brala som si dobrovoľne po rokoch chodenia. Ale keď som spoznala svojho súčasného... to bolo presne to čo som pri prvom nikdy nezazila bola som ako šialená... A keď to prasklo, môj ex miwdokonca dal druhú šancu, skusali sme to chvíľu, ale uz to nešlo.... Su to už roky, máme spolu dieťa a hoci by sa medzi nami neviem čo stalo, nikdy to nebudem ľutovať. Ale tým samozrejme nechcem povedať že máš hneď dávať na rozvod, rozmysli si to poriadne. Tu ťažko radiť, ono samozrejme ze väčšina ti tu bude písať akási sprosta a hlupa a necitliva a blabla, ale bohužiaľ také veci sa stávajú. Prajem vela stastia a rozumu pri rozhodovani.

bonaqa2013
2. apr 2016

@mima4 to máš pravdu, sama som tomu príkladom. Môj známy mi po rokoch povedal, ako som ho veľmi ranila keď som sa vydala za chlapa čo mi dal po papuli 2 týždne po svadbe.... Keď si spomeniem akého človeka som si nevšímala a nemala za nič.... Dúfam, že moje dcéry budú rozumnejšie.....

jeennyv
2. apr 2016

@mlss za mna...co je to ze niekoho vidis a poznas tak 1krat za mesiac oproti niekolkorocnenu zivotu s niekym..podla mna si to predstavujes potom, co sa ti zapalili lytka velmi idealne...tak v prvom rade to co spravil novy s tebou, kludne moze spravit aj s inou, kto sa raz pocas manzelstva zahladi inam je velka pravdepodobnost, ze sa to moze stat znova, vo vasom p ripade u oboch...co sa ti znepaci a zase ho vymenis za ineho? plus kazdy clovek ma nejaku nazvem to vadu...ci muzi alebo zeny, myslis si snad, ze ten novy je idealny...okrem par stretnuti s nim nemas vyskusane nic..nenadarmo sa vravi neschadzaj z cesty pre neisty chodnik...ale rozhodnut sa musis sama co ti je prednejsie...

cerez
2. apr 2016

Keď to všetko čítam a na mňa tiež pôsobíš egoisticky, tak ti rovno poviem, choď do toho! Presne musíš ako tu už bolo napísané riadne nabiť sosák, aby si pochopila, čo všetko si stratila a ako si sa mala dobre. Tvojmu manželovi želám lepšiu ženu, ktorá si ho bude vážiť už len pre svoju vernosť.

mima4
2. apr 2016

@mlss
pisem ti to v dobrom, nebud hlupa a najivna, lebo ublizis rodine toho cudzinca, ublizis svojmu manzelovi a nakoniec ostanes opustena a nestastna.
tvoj milenec nema dobry charakter... inak by bol verny svojej zene.... co cakas od neho teda ty?