Ostať s manželom, ktorého nemilujem len kvôli jeho psychickým problémom alebo sa riadiť srdcom?

africkafialka
3. okt 2019

Som v ojednelej situácii. Prosím každého, kto to bude čítať, aby mi veril, že je to naozaj tak, nič nebudem prifarbovať ani prehaňať ani podceňovať.
Som 9 rokov vydatá, máme s manželom jedno dieťa, ktoré sme veľmi chceli. Do muža som bola zaľúbená, ale zaľúbenie vyprchalo spolu s ťažkou popôrodnou depresiou. Manžel je do mňa zaľúbený, miluje ma tak ako sa to píše v románoch. Povedala by som, že ma úplne nekriticky miluje, zboňuje. Varil, pral, upratoval, robil všetko čo si myslel, že ma poteší. Popri tom bol neskutočne žiarlivý, chránil ma pred celým svetom úplne prehnane, aby mu ma niekto nevzal. Pochopila som čo je to tá povestná "zlatá klietka". Ja som už zaľúbenosť necítila, ale po nástupe do práce sme žili ako usporiadaná rodina, stavali si dom, proste úplne na povrch idylka. Ja som však vnútorne vysychala, chradla, cítila citové prázdno. Niesla som si v sebe čoraz väčšie bremeno citov, ktoré som jemu nevedela dať. 7 rokov som mu bola verná. Čo som sa naprosila vyšších mocností, aby som ho vedela ľúbiť a túžiť po ňom, žiaľ nešlo to. Nebol mi úplne protivný, ale živorila som. Prestala som si spievať, tancovať, nič ma nebavilo, v ničom som nenachádzala uspokojenie. Veci som robila mechanicky. 10x za deň sa ma pýtal prečo som taka smutná a čo by ma potešilo. Nie som beštia, trapilo ma to, že mu neviem city opätovať, keby sa to dalo, sme najšťastnejší pár na svete. Pred rokom som sa zoznamila so starším mužom z nášho okolia. Pozval ma na kávu, za dva týždne na ďalšiu, mne sa vôbec nepáčil, avšak išla z neho taka dominancia a istota, že som sa s ním na tých kávičkách stretávala čoraz častejšie. Na sex nenaliehal, vôbec, chodili sme športovať, na obedy (zistili sme, že bývame pár km od seba) krátke tajné výlety, bolo s ním zrazu čoraz lepšie. Nech by sme išli aj na smetisko brigádovať tešila by som sa ako malé decko. Potom som zistila, že je veľmi bohatý, rozvedený a má povesť sukničkára, a že so žiadnou ženou sa verejne neukazuje. So mnou áno. Skrátka sa to zintenzívnilo, ja som mu hovorila, aká som nešťastná v manželstve a že sa asi rozvediem. Po pol roku nás môj manžel pristihol ako sa bozkávame v aute. V ten deň som od muža odišla a začala bývať u mamy, čo je len o dalších pár km ďalej. Za pár týždňov po mojom odchode sme s tým dotyčným starším začali mať sex, s veľkým S. Chodila som aj k nemu, čo bolo od neho nad rámec. On je komplikovaná povaha, ale myslím, že ma začal ľúbiť a počítať so mnou do budúcna, hoci nikdy sme to takto "natvrdo" nepreberali. Lenže! Manžel ostal bývať v našom dome s dieťaťom 8 ročným a začal hladovať, nemohol jesť (ja v stresoch priberám). Za pár mesiacov, čo som bola odídená schudol z 88 kg na 70 a chudol dalej. Ked som prišla za malou alebo pre ňu či ju doviezla, videla som, že je kosť a koža, že ide už pod 70 kg, že ho už motká. Nie som necitlivá, jasné že ma to veľmi zasiahlo. Hovoril, že nemôže bezo mňa žiť a ja som videla, že doslova. Bol skoro mimo duševne aj fyzicky. Povedala som mu, neboj sa, ja sa ti vrátim, daj mi ešte 2-3 mesiace a ja to skončím a vrátim sa. Každý deň som si povedala, že to s tým priateľom musím skončiť, ale vždy to bolo tak naplňajúce, že som to odložila na další den, ešte chvíľu ešte...... Manžel chudol dalej, prichádzali mi správy, že je na tom už fyzicky naozaj zle. Trápilo ma to a trápi.....tá gýčová veta, že "rozum chce iné a srdce iné, a že srdcu nerozkážeš". Ked manžela opustím uplne, resp. sa rozvediem- umrie, vyhladuje sa, a ja nemám na to, dívať sa ako odchadza.Priateľ je už nervózny, ako je to s tým mojím rozvodom, a ja neviem, NEVIEM...vrátiť s ak manželovi a zachrániť ho, ale ja sama budem zas živoriť alebo sa rozviesť, risknúť to s priateľom a vedieť a vidieť ako sa otec môjho dieťata utrápil a vyhladoval na smrť. Keby som sa vrátila už by som nikdy nemohla byť ani raz s tým priateľom ani s nikým iným, žiadny ventil, nič, len s manželom, navždy, mechanicky žiť zo dňa na deň a tešiť sa len dieťatu. Situácia je núnosná, na prasknutie, tlak zo všetkých strán, trápime sa všetci ale na mne je rozhodnutie. Uvedomujem si, že manžel, ktorý je už dosť pod 70 kg by mal ísť ku psychológovi, lebo čo robí, nie je normálne....ale neviem či by som ho tam dostala. Povedzte, ako nezainteresovaní...čo mám sakra robiť, ved ni ja už nespávam a pichá ma pri srdci čoraz častejšie. Muža mám istým spôsobom rada, je mi ho ľúto.

rommie
9. okt 2019

podľa mňa je to zo strany manžela istá forma psychického vydierania. vráť sa lebo bez teba nemôžem žiť a pozri, už pomaly umieram, tak si pohni. Je to dospelý človek, mal by sa dokázať trochu vzchopiť. Už len to aký je slabý by ma na ňom neskutočne odpudzovalo. A čo chce mať vlastne z toho, že bude so ženou, ktorá je pri ňom neštastná?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina644
9. okt 2019

@africkafialka drzim ti z celeho srdca palce. ja som ti na zaciatku napisala, zajst ku psychologovi a nejak to riesit, asi u vas sa to neda riesit. ja som s muzom kvoli nejakym manzelskym problemom zasla ku psychologovi a som prekvapena, ze aj mne to pomohlo, nielen muzovi, ale taketo rozhodnutie ist ku psychologovi treba z obidvoch stran. napisem ti len jedno, nevzdaj sa dietata, je to uzasny dar a ked to s muzom nejde, tak sa rozved a odid, ci on sa zblazni alebo nie. ty mas aj dieta, ktore ta potrebuje. drzim velmi palce, necitala som vsetky prispevky, lebo by ma slak trafil, ale rozhodni sa sama podla svojho vedomia a svedomia.🙂

interneta
9. okt 2019

Ja som tu sice raz pisala a za tym prispevkom si stojim. Zrejme tu nikomu s neochvejnou istotou nenapisem, ze si pribeh vymyslel. Staci mi co i len jednopercentna sanca, ze sa prispevok zaklada na realite a nie je to len nejaka fabulacia. Viem si predstavit, ze ak clovek potrebuje radu alebo sa len vyliat, tak vyrok - toto si si vymyslela - moze dost zaboliet. Prv ako som napisala, prebehla som niekolko prispevkov v diskusii, rozhodnie nie vsetky. Az nasledne som videla prispevok moderatorky, ktora sa podla svojich slov stretla s autorkou a napisala konkretnejsie informacie o prenasledovani a obmedzovani slobody. Rovnako ako ine zeny, aj mna by uprimne zaujimalo /bez rypania/, ako sa da mat romanik pri takom manzelovi, ako ho opisala moderatorka. Naozaj nemam sajnu, co sa da a co nie pri takomto ustrachanom, ziarlivom, majetnickom a manipulativnom muzovi. Napadlo mi len to, ze z nejakeho dovodu nemal cas na kontrolu /bol nejaky v nemocnici, odcestovany v zahranici/.

xxxkatka
9. okt 2019

@petkaaa 🙈😒😒😒 neveriiiim, ze toto este niekto napisal

kiwi3
9. okt 2019

"Ostatni su vsetecny plebs, ktori sa tmoli asi na vsetkych forach a oslintava vsetko bez rozmyslu a hlavne sa potrebuje zdruzovat a zgrupovat, aby si navzajom olizovali svoje zlcovito-bodave nicotnosti." ou jéé, to musela pisat velmi laskyplna osvietena bytost. asi tak by som zhrnula tuto temu

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
9. okt 2019

@ptmt1011 jasne že sa nedá, ak by to bolo tak, ako
tu srdcervuco píše jej hovorkyna, citujem: “mala napichnuty telefón, bola sledovaná mužom a aj ju dal sledovať, rátal jej kilometre na tachometri, kontroluje telefonátom s kým je práve vonku, dokonca ma doma na zastrašenie zbraň.
Ona to vsetko nie je schopna rozoznat..lebo tak velmi chcela udrzat rodinu .... “ tak sa neodváži ani pozrieť smerom k cudziemu mužovi, nie to sa s ním bozkávať na verejnosti
Autorka ale píše úplne niečo iné: pred rokom som sa zoznámila so starším mužom z nášho okolia , pozval ma na kávu za dva týždne na ďalšiu, stretávala sme sa na tých kavičkach čoraz častejšie, chodili sme športovať, na obedy, na krátke tajne výlety...
a toto robí, s chorobne žiarlivým manipulátorom za chrbtom, s napichnutým telefónom a sledovaná?
Ha, ha,ha to určite. To skôr pán manžel si po čase zacal všímať manželkinu neprítomnosť a začal mat tušenie, že sa niečo deje. Úplne normálna reakcia partnera, ktorý vie, že mu polovička klame, len jej to nemôže dokázať.
Ale ako všetci vieme lož ma krátke nohy a dovtedy sa chodi s džbánom po vodu, kým sa nerozbije.... takze po pól roku je autorka odhalená po tom, čo ju muž nájde bozkávať sa v aute s cudzím mužom. Nejak mu to dlho trvalo na to, že ju tak usilovne dlhé roky prenasledoval...
Ak dobre rátam - pred rokom sa zoznámili, po pól roku je odhalená, to znamená že už pól roka je naša spisovateľka mimo domu, veselo si užíva sex s milencom a čuduj sa svete jej manžel doma chradne. Hm, čo robiť? Začína sa po pól roku naša “spisovateľka” pytat, ako ona píše, vsetecneho plebsu, ktorý sa chodi združovať, aby si navzájom olizoval zlcovito bodave nicotnosti” 😂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
10. okt 2019

Du blejt velebnosti.zeny hyeny.

africkafialka
autor
4. nov 2019

Tu je autorka. Takze vec sa asi vyriesila sama. Zrejme som tehotna s priatelom. Mam 49 rokov on je este starsi, takze komplikacie budu a velke. MS meska 3 dni, A az ked budem mat pred sebou aspon tri testy so silnejucimi ciarkami budem sa zamyslat co s tym.

nistika
4. nov 2019

@africkafialka no tak to nieje zavideniahodna situacia...držím palce. a už aspoň jeden test vyšiel pozitívne?

salome123
4. nov 2019

@africkafialka citala som niektore komentare na tvoj prispevok... naozaj sa mozu niektore zeny hanbit ako dokazu v momente odsudit cloveka. Nebola si v lahkej situacii, ked si sa mala rozhodnutv Velmi by som chcela vediet ako sa na to cele budes pozerat povedzme o rok.. A hlavne by som chcela vediet aka bude reakcia toho partnera na tvoje tehotenstvo...myslim, ze tá ti celkom isto napovie, ako to cele dopadne. kazdopadne, drzim palce.

retatka
4. nov 2019

@africkafialka To môže byt i prechod v 49 rokoch.To nieje nič keď mešká 3 dni.

agicacica
5. nov 2019

Akonáhle porodí žena dieťa, stáva sa z nej MATKA, ktorá obetuje svoj život pre dobro vlastného dieťaťa a jej vlastné potreby sú niekde na konci radu.

petkaaa
6. nov 2019

@agicacica 😕🙄 nemyslím si, že by bolo potrebné to až takto vyhrotiť... tým, že je žena stala matkou ešte neznamená, že všetky svoje vlastné potreby musia ísť automaticky na koniec... tým, že sa stala matkou neprestala byť ženou, partnerkou a pod. Áno, stará sa najmä o dieťa, ale jej potreby sú rovnako dôležité

mondolina
6. nov 2019

@africkafialka
Zrejme? To si spávala s obama naraz?

acrobaleno
6. nov 2019

@agicacica Prepáč, ale to je stupidita.

agicacica
6. nov 2019

@acrobaleno stupidita je o niečom inom a tie vlastné potreby som myslale tak, že v prvom rade je dôležité sa postarať o deti! Veď oni sú každý deň svedkami hádok atď, ale sú senzitívne a vycítia aj v pokoji to, že niečo nie je v poriadku. Takže riešiť problém s prihliadnutím na deti, aby im bolo dobre a až potom na vlastný komfort, ktorý tiež je dôležitý, lebo len šťastná matka vie vychovať šťastné deti

acrobaleno
6. nov 2019

@agicacica To je pravda, ale ten prvotný príspevok vyznel dosť zle. Ako keby ženy, čo porodia by mali byť do konca života iba "pestúnkami".

agicacica
6. nov 2019

@acrobaleno nie v žiadnom prípade😊