Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otcove zdravotné problémy

tamtamka26
15. jan 2016

Prosim vas o radu. Mozno mate skusenost s niekym v rodine. Moj otec (63) zacal opuchat. Na jar mal mensi uraz, narazil si brusnu dutinu a mal bolesti, dr.mu pirobili vysetrenia, sono. Ziadny nalez len silno narazene dostal silne lieky od ktorych zacal opuchat. Opucha tak, ze nevladze dychat, chodit, tvar opuchnuta. Doteraz vitalny clovek je KO. V lete mu "prefukovali" cievy do srdca ale asi nepomohlo. Uziva kvantum liekov.dr ho vzdy odbije, ze uz mu nema co dat a v nemocnici necakaju len na neho! Co si budeme klamat-rad si vypije. Cely zivot dost pil a teraz sa mu to vracia. Snazi sa nepit odkedy ma tieto problemy ale... Obcas ho to riadne zmohne. Je proste zavisly. Chcem radu, kam s nim ist,akeho dr.navstivit? Co robit? Nemozem sa na to pozerat, nech je aky je...

mihula
15. jan 2016

@tamtamka26 a čo sono obliciek?Tiez v poriadku?Ja by som to tipovala na zadrziavanie vody v organizme

lesanka845
15. jan 2016

zeby zacinajuca cirhoza pecene

tamtamka26
autor
15. jan 2016

@mihula neviem ci mu robili sono oblic.bol 2-3x lezat v nemocnici, on ani sam nevedel co mu pichaju, davaju atd.to je ako 5roc.dieta...
@lesanka845 na pohotovosti nieco take naznacila dr.,ze bud pecen alebo zlyhava srdce. Nemame extra dobre vztahy ale je mi to luto....

mata1001
15. jan 2016

Urcite navstivit lekara a nenechat sa odbit!!! Ked treba chod s otcom,nenechaj ho sameho vybavovat...ked treba nech ide aj tvoj manzel.ked mu jeho lekar nepomohol,treba si najst ineho popripade aj v inom meste.potrebuje kompletne vysetrenia...to nie je normalne aby bol opuchnuty,mozno mu nepasuju nejake lieky...stoj pri nom...potrebuje vas 🙂 prajem mu skore uzdravenie

alicka850
15. jan 2016

Kedze pije,moze to byt cirhoza pecene alebo alkoholicka kardiomyopatia. Obe v dosledku alkoholu,neliecitelne. Liekmi sa da udrzat nejaky cas stabilizovany. Co ti poviem,robila som na internej a takychto pacientov tam bolo habadej. Ked neprestane pit,necakaj ze doktori sa budu trhat mu pomahat. Na tvojom mieste by som zavolala zachranku ze sa zhorsil stav, odvezie do nemocky a pravdepodobne ho hospitalizuju a vysetria kompletne.

tamtamka26
autor
15. jan 2016

@mata1001 ano, v pondelok ideme s nim.
@alicka850 je mi to jasne. Teraz pije o dost menej, od marca ako mal ten uraz, vydrzal do jesene nepit. Ale... Potom sa spusti tak, ze tyzden je v deliriu. Viem, ze s tym lekari vela nenarobia, ale keby ho aspon stabilizuju. Zachranka nepride. Nie je to zivot ohrozujuci stav mu povedali...

janinah
15. jan 2016

začnite u internistu,treba mať lístok od obvodného...ten vás potom nasmeruje či do nemocnice či inam

timea7
15. jan 2016

@tamtamka26 neverím tomu, že záchranka nepríde, keby bolo naozaj zle. Aj keď pije, je to stále človek a pozerala som v TV, ako v Trnave bola záchranka u jedného pána desiatky krát. Vždy mu pomôžu a on sa ďalšie vyšetrenia a liečenie vykašle a zavolá záchranku o tri dni zase. Netvrdím, že to schvaľujem, môže vtedy záchranka chýbať niekde inde, iba konštatujem, že by prísť mala. Možno by som na vašom mieste zmenila lekára a na otca vybehla s tým, že aký veniec si želá na hrob a akú truhlu, kde chce byť pochovaný...samozrejme v čase, keď je triezvy. Povedzte mu, že ho máte radi, ale keď si on vybral, že chce odísť....Je to tvrdé, ale mohlo by to zabrať, poznám prípad anorektičky, ktorú takýmto tvrdým spôsobom zatriasli a začala brať liečenie inak. Všetci okolo nej chodili po špičkách, len jedna členka rodiny išla na to takto - otvorila skriňu, spýtala sa jej, aké šaty chce do truhly, aké kvety na hrob....Neviem, do akej miery je tvoj otec mobilný, ale doma by som zlikvidovala všetky zásoby alkoholu, no ak si ho dokáže ísť kúpiť, alebo zájsť do krčmy, tak je to ťažké. Držte sa!

janinah
15. jan 2016

a kvôli pitiu treba ísť za psychiatrom,ak mu naraz vyhodíte alkohol,tak príde delírium a to nie je sranda....

terezka1947
15. jan 2016

@timea7 ver,ze aj ked je velmi zle...lekari a zachranky sa vedia !ludsky! spravat 😢
moja mamka mala velke bolesti,chodili sme pravidelne po lekaroch,nemocniciach...dostavala krv,morfium,atd...atd...plienkovana bola...a ked som zavolala domov sanitku,sice ju navela zobrali,ale v nemocnici ju lekarka nechcela prijat.....a citujem slova,kt.pouzila:....naco ju vlacite po lekaroch,nechajte ju doma zomriet,uz mohla mat davno pokoj a neminali by sa na nu peniaze.....
mamka to pocula....a plakala....hmmmm...a tak som si klakla pred lekarkou,nech jej aspon morfium pichnu ...a kedze mamka stratila vedomie...lekarka nam ju kazala zobrat domov,nech zomrie tam...bala som sa,ze cestu v aute uz nezvladne,ved sediet uz nevedela....tak som si opat klakla a poprosila o izbu,aby ak prichadza naozaj koniec,mohla aspon dostojne zomreit a mohla som byt s nou

chapem situaciu v zdravtnictve....aj to,ze za malo penazi sa vela muzilz neda urobit a ze zdravotnici uz maju vsetkeho dost......ale ....kde sme stratili ludskost?

timea7
15. jan 2016

@terezka1947 bohužiaľ počas posledných troch, štyroch rokov som mala možnosť poletovať s členmi mojej rodiny po piatich nemocniciach, plus lekári, takže mi to, čo píšeš, je dôverne známe. Je to vždy o ľuďoch, píšem o štátnych nemocniciach, nie o súkromných klinikách. Ja som tiež raz nahúkala do telefónu na lekárku, či by sa tak správala aj k svojej mame.....

janinah
15. jan 2016

@terezka1947 neobhajujem onú lekárku,ale ľudskosť a veľmi chýba aj príbuzným...videla si v tv ako príbuzní nechali umretú mamu ležať 5 hodín pri výťahu a neboli schopní ju zdvihnúť ani a položiť v byte na posteľ ...mne sa rozum zastavoval...takže je to o ľuďoch všeobecne....niekto ľudský je a niekto nie a to bez ohľadu na jeho povolanie....
a autorka,nehnevaj sa,ale po tom čo som ja v zdravotníctve zažila by som liečbu chorôb,ktoré pacient si sám navodil alkoholom ,dávala pacientovi preplatiť do posledneho centa...

tamtamka26
autor
15. jan 2016

@timea7
@janinah ja som mu to dnes vsetko povedala. Ze musime to riesit, on z casu na cas k dr.isiel,ked to neprechadzalo, ale dr.len pridala-zmenila lieky a bolo. Chodil po vysetreniach ako som pisala, ja viem, ze za vsetko si moze sam, jeho lahostajny pristup k zivotu, neriesenie situacie. Neda sa ani spocitat, kolkokrat on mal hlavu rozbitu, kolkokrat spal v snehu na cestach ☹ to sa liecit uz neda. Isty cas si vstupil do svedomia a vydrzal 3.5 roka nepit!! Sam od seba, lebo chcel prestat. Potom prisiel jeden sprosty den a vsetko sa to vratilo... ☹ to je proste o voli. Lenze on asi ked si uvedomuje ze sa blizi koniec, tak to chce len urychlit...
@terezka1947 velmi smutny pribeh. Viem si predstavit, co si musela prezivat :'(:'(

timea7
15. jan 2016

@tamtamka26 ja si nemyslím, že to chce urýchliť, len nadobudol pocit, že je aj tak všetko zbytočné, tak načo sa snažiť. To, že nepil tri a pol roka je chvályhodné, ale je málo ľudí, ktorí do toho nepadnú znova. Každopádne, jeho spôsob života bol jeho rozhodnutím, keby okolie robilo čokoľvek, nezmenilo by sa to, chcieť musel sám. Viem, je to ťažké a veľmi, je to otec, ale inak poradiť nedokážem.

katarinamarkova
15. jan 2016

@tamtamka26 kam? na protialkoholicke liecenie ( myslim v dobrom ) sorry, ale ask si odpaluje pecen a oblicky - nemoze cakat ze bude fit.

terezka1947
15. jan 2016

@janinah hmmm...vies,ja som sa o moju mamu starala vyse 5r.,podriadila tomu pracu,rodinu,dieta...nelutujem....ale bolo to velmi tazke.
nakoniec som sa royhodla ostat doma pri nej uplne
Do nemocnice,ked v nej bola,som chodievala rano,vecer....na co?napr.umyt ju,kedze sama nevladala...pomoct s jedenim...a aby sa necitila sama...no a nakoniec aj prebalovala,lebo=chapem,sestricky bohuzial su na odd.malo a nestihaju ako by chceli?mali?
ale bohuzial,neskor potrebovala odbornu starostlivost stale viac a viac...nepostacovalo,abz jej chodievali domov pichat morfium...boli potrebne infuzky,trosku na zavodnenie...lebo malo jedla,pila....a viac islo von ako dnu-blizsi opis, myslim,nie je nutny...
mohla som ju nechat doma...to hej....ano,mala by rychlo po vsetkom..tiez hej....ale strasne trpela,mala silne bolesti a strasny pocit suchoty a strasnej horucavy...si zdravotnik-asi ti nemusim opisovat posl.chvile cloveka,kt.zomiera na rakovinu....

takze....keby som ju nelutovala,nebezala by som do nemocnice...myslim,ze si zasluzila trosku ludskosti
nastastie pre mamku,jej posl.strasne chvile netrvali velmi dlho,iba posl.mesiac aj nieco...no doteraz si vzcitam,ze som mohla este nieco urobit....a neurobila...neviem,co...ale este nieco

terezka1947
15. jan 2016

@tamtamka26 budes potrebovat vela sily=najma ty....aby si ju dokazala dodat jemu,najma optimizmu a pocit,ze este nic nie je stratene...ze sa to da riesit,lebo clovek nikdy nemoze dopredu vediet
a treba vzdy urobit maximum
velmi ti drzim palce a klobuk dole,lebo starat sa o uzasnu mamku,aku som mala ja,bolo "lahke"...moyno lahsie ako starat sa o otca,kt.mozno nebol vzdy podla predstav...a o to viac si zasluzis obdiv.
tak ako ti uz radili baby,no a ja pridam...stale sa zaujimaj o to,co sa snim deje,k lekarom chodte spolu a vela sa informuj...vela veci sa da...ale niekedy cloveka rychlo vypoklonkuju...

bonaqa2013
15. jan 2016

@terezka1947 tá ľudskosť akosi chýba najmä sestrám....a aj Bohom doktorom....

bonaqa2013
15. jan 2016

@terezka1947 až mesiac sa trápila? To je dosť. Moja mama išla do nemocnice po svojich a za 3 dni bolo po nej..... ani sa neunúvali nám dať vedieť.... A ešte na sestričky som napálená ako neviem čo - radšej to nebudem ani rozpisovať.....neviem načo to niekto robí keď k tomu nemá vzťah....

bordor
16. jan 2016

@tamtamka26 podobnú situáciu s alkoholikom (ale má viac ako 80) máme v rodine, on má ale jediné šťastie, že je inak zdravý ... nie je to taký typ, že by sa ožral do nemoty, ale prose popíja celý deň, niekedy na jeden šup stiahne ploskačku vodky a potom mu je zle ... no ale píšem to preto, že sa to dá riešiť .... navštív s otcom psychiatra a môže mu nasadiť ambulantnú protialkoholickú liečbu, sú to lieky, ktoré znižujú chuť na alkohol, len pacient musí chcieť a musí spolupracovať. Informácie mám priamo od psychiatra, len nakoniec ten náš príbuzný sa na to nedal.Za pokus by to podľa mňa stálo, veď Tvoj otec je ešte relatívne mladý.

terezka1947
16. jan 2016

@bonaqa2013 mamke sa vsteko zacalo po operacii "vraj" slepeho creva pri jednom medializovanom panovi doktorovi,kt.nejako zabudol upozornit,ze to IBA slepe crevo nebolo...rozpisovat to nebudem.
nasledne sme po par mesiacoh bolesti zacali chodit spolu po lekaroch a zistila sa rakovina...cely boj trval cca 5r...boli dobre,aj horsie dni....ale najviac napor na psychiku,samozrejme,ze mamkinu...co ja...
nasledovali pocetne operacie,atd...a este sa pridruzili urcite problemy,kt.tu nechcem rozpisovat a nejako strasit ludi,kt.bojuju s touto chorobou
ale dost jej stav zhorsilo podanie dvojitej davky chema ☹
ano,dvojitej....mamke dala jednu davku jedna smena sestriciek a vzapeti aj druha...aj ked protestovala,este aj lekarke vravela,ze uz jednu mala=vraj ona nevie...teda,ze je tak omamena,ze nevie....nooo a to bol zaciatok jej uplneho konca...dostala druhu davku...pocas nej jej bolo velmi zle...zvonila na sestricky....nikto nechodil...mne volalal...ten hlas neprajem pocut nikomu...letela som s taxikom do nemocnice..a k nej na izbu...mamka lezala vo vysokych teplotach....hladala som setsricky....nikde ani jedna....nakoniec mi upratovacka pomaha hladat,dokonca sme boli spolu za lekarmi...nakoniec sme nasli lekarku v bufete=co ok,mozno si odbehla nieco kupit,lebo nestihla obed....chapem aj to.
a nechcela verit,co jej hovrim,ze vraj nic dvojite nebolo mamke dane....navela,navela isla so mnou....a sestricky opat nikde.
este aj ona sa rozculovala,ze kde su ....dalsi postup opat nebudem opisovat,pre silne zaludky
mamku po tyzdni dali dokopy....ale uz to bolo zle
a lekarka sa mi bola potom ospravedlnit s tym,ze asi mamka mala pravdu,ze ona napisala 2xdavku chema v ten den...a ze nech nejdem za primarom,ze mamka je uz na tom aj tak zle,,,,a vlsatne aj tak by mozno o chvilu zomrela,ze to ani nie je chyba tej dvojnasobnej davky chema
po tomto sa trapila asi tri mesiace,ale fakt silne bolesti,horucky vysoke a nasledne pocity horucosti vnutornej trvali nieco vyse mesiaca....a nedali sa poriesit doma,aby sme "neotravovali" v nemocnici....alebo mohla byt doma,ale v bolestiach zomriet a to som nechcela,morfium zaberalo,ale nie na tie navaly horucavy,kt.mala...na tie boli potrebne infuzky,kt.to dost zmiernovali...a tie doma dostavat nemohla,pretoze nemala zily,bol strasne velky problem jej ich niekde uz napichnut,a tak uz ostavali take miesta ako chodidla,atd..aj to po dlho hladani

nepisem to preto tak obsirne,aby som teraz na lekarov,ci personal nadavala...skor,chcem ludom povedat,ze nikdy nemaju nechavat svojich blizkych iba na lekarov....a v nemocniciach samych....nie je to vzdy take "pekne" ako vo filmoch ☹

a povedala by som len jednu vec....kazdy v zivote bude raz zodpovedny za to,co robi a ako to robi...nie len v nemocniciach sa tazko pracuje
nic,nijake peniaze ani nic ine nemoze z cloveka spravit hyenu....
takze...pre niekoho karma...pre mna=Bozie mlyny melu pomaly...a nikdy nikto nevie,co sa nam z nasho spravania raz vrati

a este dopisem...cest vsetkym lekarom,sestrickam,upratovackam,kt.ludom sprijemnuju choroby,hoci len usmevom....

tamtamka26
autor
16. jan 2016

@terezka1947 naozaj strasne, neda sa to ani len citat nieto zazivat. O zdravotnictve mi nic nehovor. Mamina uz v 35ke takmer zomrela na pankreatitidu...odvtedy mala cukrovku. Ako 47 rocna dostala porazku. Taku, ze nerozprava a je ochrnuta ☹ z nemocnice ju len domov sikovali po tej porazke, vraj je stabilizovana, nemaju s nou co ine urobit. Mozno naozaj nie, ale pocuva sa to zle, ved vies... Zije stale aj po 16rokoch. Dakujem za podporu. Nikdy to nebol otec ako z filmu, nikdy nebol za nic vdacny, vzdy sme sa vela hadali, psychicky naublizoval nam aj mame,vzdy bol hrdina...tak zostal sam, ako to vzdy chcel. O to je to tazsie, lebo na to nezabudne nikto. Ale clovek si nechce pripusti a pozerat sa na to ako mu rodic pred ocami zomiera...
@bordor otec si zvykne kupovat lacne cuco. V tom je asi viac cukru ako alkoholu ale jemu uz vela netreba.neviem ani co viac pisat. Dakujem vam za rady, dufam, ze nieco poriesime.

slavicita
16. jan 2016

môj ocino bol tiež celý život človek, ktorý si rád pričuchol k poháriku ale musím povedať makal celý život ako murár, v zime, v horúčavách, v daždi a príkladne sa o nás staral, nič nám nechýbalo len keby ten alkohol neexistoval bol by ten naj otec na svete, nikdy v živote nás nezbil, zato nadávok sme si vypočuli keď bol pod vplyvom habadej...no ale k veci...toto všetko spôsobilo, že ho trápili choroby najprv dna, potom mu zistili arytmiu srdca, zavodňovali sa mu pľúca, boleli ho kĺby, zhrčoviteli mu prsty na rukách..na to všetko bral kopec liekov....išiel na dôchodok, pitia ubudlo...sem tam si dal jedno dve pivká...hlavne v lete...tvrdý alkohol už nepil a ani víno...v roku 2009 doma dostal nejaký podivný záchvat kedy stratil vedomie a zlomil si pritom členok, sestra s mamou volali sanitku, odviezli do nemocnice, dali mu do členka skrutku, odporučili diétu a poslali domov...oco schudol ale popravde bolo mu lepšie ( veď mal predtým sto kíl )...bral lieky na zriedenie krvi aby mu lepšie pumpovala cez srdce..jedného dňa išiel s mamou na rutinnú kontrolu so srdcom a cestou si strhol chrastu, čo mal na brade...krvi neskutočne veľa, hodinu mu ju zastavovali, celý toaletný papier minuli...doktorka tam už na neho húkala nech si to konečne zastaví lebo že jej tam všetko zakrváca, tak chudák oco už tiež stratil nervy a vybehol na ňu, že keď je taká múdra, tak nech mu to teda zastaví ona ako doktorka, on predsa za to nemôže, že vplyvom liekov krv stratila tú schopnosť zraziť sa a zastaviť...toto všetko mama počula cez dvere lebo ju nechali stáť vonku...takže toľko k tomu nášmu zdravotníctvu..empatia v riti...☹ no v lete 2014, v tých horúčavách bol ocino samozrejme v rámci prechádzky v krčme a namiesto dvoch pív si dal štyri...ako nič by sa nestalo, prišiel v relatívne dobrej nálade a poledné roky mal vždy tendenciu nerýpať ale si ľahnúť a spať...na druhý deň opuchol, ono sa to nestalo prvýkrát, mama ho zdrbala ( lebo to mal z toho piva ), dala mu lieky na odvodnenie a išlo sa ďalej, do týždňa neodpuchol, potom mal dni, že jeden deň odpuchol, druhý napuchol, a takto na striedačku to išlo ďalšie dva týždne, tým, že sa mu dobre nazaksličoval mozog začal mať halucinácie, omodrela mu tvár v časti nosa a líc, na dotyk mal tvár studenú, proste vedeli sme, že toto už nie je dobre...v pondelok ráno mu mama zavolala sanitku lebo to trvalo fakt dlho ( vo štvrtok mal ísť síce znova na kontrolu so srdcom ), prišli doktori, rovno mu dali kyslíkovú masku, oco po vlastných išiel do sanitky, zakýval susedovi na balkóne a odviezli ho na húkačkách...ten doktor ešte mame vravel, že v takýchto prípadoch treba zvýšiť dávku liekov na odvodnenie...poobede bola mama za ním v nemocnici zaniesť mu veci, tak ho videla, spal, mal kyslík a vraj lepšiu farbu...a v noci zomrel...doktor mame povedal len toľko, že zomrel v spánku...dali mu infúziu, kyslík, lieky a srdce ten nápor nevydržalo...doteraz neviem ako to naozaj bolo..tiež si hovorím, že ktovie čo v noci robili doktori a sestričky, či vôbec sa ho snažili oživiť, či sa mu snažili pomôcť alebo ho proste nechali tak nech sa im uvoľní posteľ a majú viac pokoja...bol to pre nás šok a obrovská bolesť nad stratou, potom nasledovali neskutočné výčitky svedomia, že sme mu mohli zavolať pomoc skôr ale keď už toľkokrát bol v takejto situácii, že sme boli presvedčení, že to zvládneme aj bez doktorov...
Týmto všetkým som ti len chcela povedať, že chápem aj tvoje pocity, že možno nie je ideálnym otcom ale je to tvoj otec a viem, že mu chceš pomôcť....určite s ním choďte k doktorovi spolu a nenechajte sa odbiť...nepodceňujte to opúchanie lebo to môže byť nebezpečné...držím palce nech sa sa ocinovi polepší a vybaví všetko tak ako to má byť...🙂

janinah
16. jan 2016

@slavicita tvoj otec sa upil,videla som takých pacientov na desiatky 😒 nehnevaj sa,ale takí sú si sami na vine a potom od lekárov chcú,aby ich udržali pri živote a v" zdraví" do 90tky....môj otec má 77r. zdravotne veľmi zle je na tom,ale v živote vypil dokopy možno liter vína a cigarety nevie ako chutia...jednoducho choroba príde a lekári zázraky nenarobia...a tvojim rečiam,že ho asi "nechali umrieť"sa ani nevyjadrujem, x-krát som videla a bola účastná ako s pacientom robili možné aj nemožné-ale doktori nie sú Pán Boh

janinah
16. jan 2016

@tamtamka26 neviem s kým otec žije,ak sám,tak je mu ľahšie si dať pivo či čučo ako navariť,treba sa v rodine porozprávať a toto riešiť,aby bol "pod dozorom",lebo ak nebude mať životosprávu,tak mu nepomôže ani najlepší liek na svete

jumama
16. jan 2016

@tamtamka26 necitala som vsetky odpovede, ale je taky odbor - algeziologia. Oni sa staraju o nastavenie liekov, hlavne v situaciach, ked maju ludia chronicke ochorenia a chronicke bolesti, no oni su naozaj makaci a vyznaju sa, ci sa nejake kombinacie liekov nebiju. neviem, ci moze dat k nej odporucenie lekar, alebo ci sa ta da ist len tak. Moj otec tak chodil, lebo ho poslal jeho obvodny. Mojej mame takto nastavili dvaja rozni lekari lieky, ktore sa nesmu kombinovat, kazdy riesil len tu svoju cast problemu... Urcite u vasho otca i ten alkohol nerobi dobrotu, ale moze byt aj kombinacia liekov...

slavicita
16. jan 2016

@janinah moja milá...predpokladám, že si zdravotná sestra a máš potrebu obraňovať svojich spolupracovníkov....ja netvrdím, že ho nechali zomrieť, ale to, že moja prvá reakcia bola táto myšlienka keď som sa dozvedela, že zomrel v noci o pol jednej, kedy polovica sestričiek drieme na fotelke a druhá polovica sa zašíva kade tade...nebola si tam ani ty ani ja, tak ako vieš, že robili čo sa dalo??...jedna známa mala mamu v nemocnici, bola nevládna, nemohla sa ani pohnúť, prišla ju pozrieť, bola s prepáčením pomočená a pokadená a keď sa išla známa sťažovať, že čo to má znamenať, tak je arogantne povedali, nech si ju prebalí sama...toť vsjo...netvrdím, že to tak majú všade ale prepáč, že som sa v mojom okolí stretla len s takýmto prístupom...ešte chceš ďalší príklad?? rodila som, predstav si, že v noci...po pôrode ma nechali spať na kože lebo načo ma budú presúvať, však??...keď som sa chcela napiť, volám na sestričky ( mala som zakázané vstať z kozy ) a čuduj sa svete, nikde nikoho, ticho ako v hrobe, po 10 minútach som odtiaľ zliezla a odplazila sa sama k umývadlu...sestričky som do rána nevidela, pričom tam mali dávať na mňa pozor...
A čo sa týka môjho oca, upitie k smrti si ja predstavujem inak...ak si dobre čítala môj otec ku koncu nepil, dal si jedno dve malé pivá...ani to nie denne...upitie si predstavujem, že ixnem fľašku vodky, upadnem do delíria a už sa z neho nepreberiem, prípadne sa udusím vlastnými zvratkami...

janinah
16. jan 2016

@slavicita ako myslíš....

tamtamka26
autor
16. jan 2016

@slavicita
@janinah baby, nehadajte sa. Urcite ma vela ludi negativne skusenosti, no urcite sa najdu aj tie dobre. Nie vsetci dr.a sestricky su flakaci ale najdu sa, lebo to maju tak zaplatene....prave som prisla od otca, uz 2x. Rano som bola zdesena-sedel na gauci, gate vyhrnute a koza na nohach olupana do krvi. Nohy mokvave... Na pohotov.nechcel ani sanitku ze vydrzi do pondelka!! Tak som mu to bola aspon nastriekat a obviazat. Nevladze prejst z izby do izby. Nohy ma bordove, mam obavy aby mu ich nerezali! ☹ nikto z nas nema moznost zobrat ho k sebe... Baby, my dnes ideme na ples. Nemam vobec naladu sa niekde bavit, tancovat a smiat sa... ☹☹☹

sardinka335
16. jan 2016

@slavicita joooj moja zlatá chceli sme demokraciu - kapitalizmus!! tak to máme nie? v štátnom je na 1 sestru pomaly cela chodba ,,leziakov,, na LDCh...tak jasne ze nestiha a frustrácia sa stupnuje...treba si zaplatiť sukromné zariadenie a tam budu inak kmitať....zial...Dnes uz nič neni zadarmo, všetko navyše sa platí alebo zial...prikryješ sa takou perinou na aku máš. Je to smutné, kruté ale taka je realita kapitalizmu.

Ty máš o alkoholizme velmi mizerné predstavy ...aj moja mama popija len sem tam...ale roky a zial keby ju piclo tak sa nečudujem, to ze vyzerá zdravo neznamená ze aj zdrava je. Tvojmu otcovi ubudlo pitia na dochodok ako pišeš...tak to uz je neskoro a mozeš byť rada, ze sa toho dochodku vobec dožil elbo ten alkohol mu zakonite zdravie podlomil aj ked navonok mozno tak neposobil.
Ani nie týžden dozadu švagrina pochovala otca čo sa upil ....cirhozu pečene mal uz pred 40tkou a lekari mu furt hovorili nech prestane - neprestal...potom mal ,,alkoholický uraz,, spadol na hlavu,krv do mozgu cely sa nafukol ako nafukovačka a teraz lekari ratujte!!!! No, nedalo sa...uz len na pristrojoch čakali kedy umrie lebo mu nebolo pomoci tam bol uz rozvrat vnutorneho prostredia, zlyhavanie organov a kto za to mohol? Lekari? nie...mohol za to on sam....zial...
Ja mam s alkholikmi bohate skusenosti ...ked oni nechcu zmenitť svoj zivot aj ked sa im pomoc nuka tak ich nelutujem.
Nezastavam sa zdravotníkov aj ja mam aj neprijmene zažitky, ale velke percento je aj vina ludi....kto chlasce prvu ligu tak nemoze čakat ze na tom bude zdravotne dobre a dozije sa 90 rokov...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli