Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otec býva ďaleko

sue
16. jan 2013

Ahojte - s expriateľom, otcom nášho syna máme dobrý vzťah - asi najlepší odkedy sa poznáme 😀 sme dohodnutí, že syn k nemu (a jeho súčasnej priateľke a deťom) chodí cca 1x za mesiac na víkend - niekedy je to viac, je to podľa dohody a chute. Cez prázdniny to bolo aj na dlhšie.
Žije 180km od nás, cestovné náklady znášame 50:50 (mimo výživného je toto)...čiže už je to celkom dosť... no a chystajú sa presťahovať ešte o 100km ďalej - ako by ste tento stav riešili Vy?
Je nejaký nápad ako to inteligentne vyriešiť tak, aby sme neprecestovali polovicu voľného času a všetky peniaze a aj chlapi by boli aspoň občas spolu? Poznáte niekoho kto tak funguje?

sympa1
17. jan 2013

@sue mojej švagrinej byvaly manžel byva vyse 200 km dalej...ona nieje povinna mu malu nosit ked je tak daleko, takze vsetko to zavisi od neho ako chce byt sdcerou....obcas jej vola...a dopredu sa dohodnu kedy si pride po malu ..aspon na tyzden ,dva...mala chodi zatial do školky...alebo cez letne prazdniny je tam aj mesiac....otec si po nu pride a aj ju dovezie naspat

jabadaba
17. jan 2013

ja si osobne myslim, ze je to na nom ako si to zariadi. Pokial ma pocit, ze by ich vzajomny vztah utrpel vzdialenostou, tak nech sa nestahuje. Alebo potom nech znasa on nevyhody vacsej vzdialenosti. Ved ide o jeho rozhodnutie stahovat sa, nie tvoje. Preco by si to mala nejako riesit Ty ci snad znasat aj naklady spojene s kontaktovanim sa otca a dietatka? Je dospely clovek, hadam svojpravny, nech nesie za svoje rozhodnutia aj zodpovednost. Ako sa zariadi tak bude mat.

sue
autor
18. jan 2013

@sympa1 @jabadaa trochu nesúhlasím s Vami - nejde o to, že by bol nesvojprávny, ide o to, že sme sa rozišli v dobrom a v dobrej viere vychovávame spoločne nášho syna a máme tento problém, ktorý ani jeden y nás nevie vyriešiť, preto som sa obrátila na MK... či niekto neriešil čosi podobné alebo nemá nejaký nápad...
Teraz na ten rok, kým ešte nebude v škole by sa to prípadne dalo riešiť tým, že by tam chodil menej často ale na dlhšie...ale v škole sa dajú už len víkendy :/

dripik
18. jan 2013

@sue Já jsem rozvedená a žiju se svojí dcerkou a ted už i snovým partnerem na jihu Moravy, vztah s exmanželem se nám rozpadl když bylo dcerce 1,5roku. Manžel bydlí v Praze, na rozvodu jsme se v dobrém domluvili a i ve všem ostatním, on dcerce občas volá a většinous i pro ni jezdí jednou za 3 týdny na prodloužený víkend, funguje to tak od naše odchodu na JM, já nejsem povinna mu ji vozit nebo se sním nějak dělit o náklady na dopravu, pokud ji chce vidět přijede si pro ni. Myslím si to, že je sice hezké že jste se rozešli v dobrém, ale asi bych expříteli řekla, at se nezlobí, ale že není v tvé moci aby jsi se dál podílela na cestování dítka pokud se on stěhuje ještě o něco dále...Beru to ted z pohledu, že už i já a dcerka máme svoji novou rodinu a exmnažel si ted založil taky svoji a nedokážu si představit s ním každý měsíc licitovat o tom kolik že mu musím přispět na dopravu dítka, až budeš chtít založit novou rodinu bude se to horko těžko dělat když ted si ho(expartnera) naučíš na podílení se na dopravě...Tot můj názor...A ano máš pravdu, že ted to ještě jde, ale až bude předškolák od září tak už to taky nepůjde aby jezdil na dýl, u nás to bude stejné, musím exmanžela pomalu připravovat na to, že od září tam bude moct jezdit už jen na víkend ne na prodloužený...držím pěsti at najdete společný kompromis který bude vyhovovat všem stranám...

jabadaba
19. jan 2013

@sue jasne, ja som pochopila, ze fungujete v dobrom. Myslela som to tak, ze ak je to muz, ktory ma potrebu sa stahovat, potom to musi byt on co sa to pokusi poriesit. Je to podla mna plne na nom, nie ze aj Vas zatazi riesenim co s tym. Chapem, ze sa to tyka vas vsetkych, ale rozhodnutie stahovat sa je jeho, preto by mal tuto dilemu riesit primarne muz. Neviem si predstavit ako mu vy mozete pomoct. Jedine ak ovplyvnovanim jeho napadu stahovat sa dalej. Tak som to myslela, nie nejako v negativnom zmysle. Len, ze ta tiaha riesenia je na jednej strane. Ale drzim palce, nech to teda obaja rozlusknete vo vas prospech. Ozaj, preco vlastne ma potrebu sa stahovat este dalej? Kvoli praci? Crta sa mu lepsia perspektiva?

sue
autor
19. jan 2013

@jabadaba áno - práca - lepšia, finančne i náplňou... dám potom vedieť :/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli