Otec má milenku a nás to ničí

monkeke
10. júl 2015

Dobrý deň,
Môj otec bol vždy velmi dobrým otcom, vždy som ho považovala za svoj vzor, a vzor praveho muža.. v poslednom čase som si všimla že sa správa divne, aj k mame, nijak nasilne ani agresivne to vobec, to nikdy, len tak bez zaujmu, no tože ma milenku som si ani trochu nechcela pripustit. proste som mu verila že on taký neni. Včera som bola navečer sama doma, mama bola s kamaratkou ale tato ešte ani neprišiel domov z roboty a to bolo už 10 hodin večer. Bala som sa o nho tak som mu zavolala, on mi to zdvihol a hovoril tak divne aj potichu, pytala som sa kde je a čo robí a on odvetil že vonku a nič... a že nevie kedy sa vrati.. tak som presvedčená o tom že je v poriadku zložila. asi po hodine som zavolala mame, povedala som jej že tato ešte neprišiel.. mama prišla. vošla ku mne do izby a povedala mi prečo tam tatinko s nami neni. lebo bol s nou. a ako niekto može pokojne spavat s tym že niči štastnu rodinu? Plakala ona aj ja skoro celu noc, snažila sa ma utišiť ale aj pre nu je to velmi tažke. povedala ževraj niekde urobili chybu... otec nemal na to sil aby mi to povedal, mama aj moja staršia sestra sa to dozvedeli asi o mesiac skor z esemesiek čo jej vypisoval. Mne nič nepovedali. aspon som sa už vtedy netrapila tak ako teraz... dneska v noci prišiel za nami tato.. mal mi to vysvetlit.. neevedel ako začat tak som začala ja.. prečo tu snami včera nebol ako teraz, a kde bol.. nevedel čo mi ma odpovedat.. po dlhšej chvili z neho vyšla veta " MOhlo byť aj horšie" a že to neni to najhoršie čo sa mohlo stať.. nemohla som uveriť vlastným ušiam. hovoril že na jeho vzahu k nam to nič nemeni že vždy tu bude pre nás , pre mamu, sestru aj pre mna... lenže on to nechape.. on nechape že ja ho potrebujem, my ho potrebujeme. ja to nedokažem. s mamou sa nehadaju, komunikuju normalne, všetko by bolo v poriadku keby ostal s nami, mame povedal že chce začat život inde.. že aj ked odide bude tu pre nas ale prečo musí odisť? prečo tu nemože byt s nami ako rodina , ako doteraz? predali sme nas dom a teraz všetci byvame u babky lebo stavame menší... a neviem či moj tatinko tam s nami vôbec chce isť.. otec ma 50 rokov a ma 40... pracuju spolu pretože maju vlastnu firmu. možno by si mohli od seba len chvilu oddýchnut a všetko by zas bolo v poriadku.. nenecham ho odist. ja viem že to možem zmenit ked sa len nebudem prizerat, čo mam robit?pomoc

kika691
10. júl 2015

Toto iste som zazila pred 4 rokmi. Upne to iste akoby si pisala o mne. No otec byva uz inde, namiesto neho vo firme pracujem ja. Znasala som to hroooooozne. Az psycholog mi pomohol.

adel222
10. júl 2015

trosku som zaskocena, vylev akoby si mala pat rokov.

natalym
10. júl 2015

@adel222 Možno má 15 násť.

malcica
10. júl 2015

od nas otec odisiel, ked som mala 12.. nasledne mama, ked sme mali ja 15 a brat 13...takze taktiez nechapem ten vylev. Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt horsie. Co nezabije posilni a ja som tu 🙂

sue
10. júl 2015

@monkeke a koľko máš rokov?

Ono vieš...vzťahy sú ako kvetiny...treba ich zalievať, hnojiť, hýčkať...no niektoré aj tak uschnú či zhnijú a ak sa ľudia tak rozhodnú, je lepšie ísť od seba...a otec má pravdu v tom, že rozvodom rodičovstvo nekončí...no každý má právo na lásku a život je príliš krátky na to, aby sme ho prežili po boku človeka, ktorého neľúbime. Nemáš 5 rokov...a asi ani 10...držím palce...

ivca88
10. júl 2015

To mi je luto ... ale musis pochopit ze aj keby sa na hlavu postavís ....ich manzelstvo to nezmeni ...
Oni su nie len dospelí .. ale uz aj dost starý na to aby vedeli co robia ....
A ty nemozes chciet ze otec ostan s nami ...a co teraz tvoja mamina ? ... ja by som s takým muzom co ma nelubi a podvadza urcite nebola ...
Jednoducho sa s tým musis zmierit ... dnes sa rozvadzaju ludia aj v 25-ke a s malými detmi ....

A naoza pokial je tvoj otec naozaj OTEC ... ktorý sa vždy o vás staral ...tak nemozes dovolit aby sa váš vztah zmenil ...
Lebo je rozdiel vztah mama a otec a dcera a otec....
To ze sa skoncil ich vztah... neznamená ze ocino sa na teba vykasle / alebo ty na nho ...

Ale naozaj kedze tvoja mamina s ním komunikuje a vie o tom ..tak v tom,manzelstve asi problem bol ... a rozchod je asi lepší ...

@adel222 ja som zase empatickejšiu odpoved nikdy nevidela ....

elian
10. júl 2015

Hlavu hore, aj keď je to ťažká situácia je to HLAVNE problém medzi tvojimi rodičmi ........ tvojím otcom ostane navždy, nastanú zmeny, ale tie určite s mamou, sestrou prekonáte a budete žiť ďalej 🙂 snaž sa byť mame oporou, časom to prebolí .......

me_to_you
10. júl 2015

Nechať to na rodičoch a ani na jedného nezanevrieť, prídeš tak zbytočne o otca úplne...

pribinak
10. júl 2015

Pises......nenecham ho odist. Ja viem, ze to mozem zmenit, ked sa len nebudem prizerat, co mam robit?.......

No mozes to cele aj zhorsit a pokazit aj to co funguje a je este dobre.

ataz
10. júl 2015

@ivca88 100% úplne súhlasím!!!! prežívam s našimi niečo dosť podobné, ale aj keď ma to mrzí, je to na nich a absolútne do toho zasahovať, dohovárať, ani nič podobné nebudem. Naši majú po 55

janinah
10. júl 2015

neurobíš nič a ani to neskúšaj...otca pochytila druhá mladosť a je mu jedno,že ničí rodinu 😒 buď pri mame,nerozoberaj,nekombinuj,neplánuj,nestraj sa do ich vzťahu,len pri nej buď....

miriam11
10. júl 2015

@monkeke co mas robit? Skus sa s tym postupne zmierit. Vela veci niekedy nie je tak ako to vyzera. Pochopis, ked budes starsia a budes riesit vlastne vztahy. Medzi otcom a mamou to nefunguje, ty to nezmenis. Otca nestratis, pokial vas ma rad, tak budete sa stretavat aj nadalej. Len to bude ine, ale nemusi to byt zle. Snaz sa byt OK uz len kvoli mame, pre nu je to nieco najtazsie vo svojom zivote. Neboj sa, cas vsetko vylieci. A to, ze otec ma inu zenu, neznamena, ze vas ako deti nelubi. NIc nie je take zle, ako to vyzera. Zvyknete si a mozno sa to casom vrati este do starych kolaji. Len sa prosim nehnevaj ani na jedneho z nich.Zacnete novu etapu zivota, nemusi byt vsak horsia, bude ina.

jeennyv
10. júl 2015

@monkeke neviem kolko mas rokov, no vek rodicov, ktory uvadzas je vacsinou obdobie kedy ludia zacnu prehodnocovat svoje zivoty, to co prinieslo manzelstvo atd...je smutne, ale vacsinou to tak byva, ze jeden ci obaja partneri si nakoniec vzajomne nerozumeju, lebo roky zili v kolobehu prace ci rodiny alebo boli hlavne spolu kvoli detom a ked deti podrastu pridu na to, ze nie je nic co by ich spajalo.....mozno tebe sa zda, ze v rodine bolo vsetko v poriadku, no sama pises, ze si sa o situacii dozvedela az neskor a casto sa snazia rodicia tieto problemy pred detmi utajit....jedno je vsak iste, ked vyprcha laska a vsetko okolo toho mezi ludmi alebo ked sa clovek vo vztahu neciti spokojny, tazko ho nejako nasilu drzat.....

mariahpd
11. júl 2015

Aspoň vidíš svojho otca v reálnom svetle, vyjadrenie, ze vzdy tu bude pre vas - mamu aj deti - je na smiech, ved ak som dobre pochopila, rodičia nie sú rozvedení a on si našiel milenku a odsťahoval sa k nej, tak sa sprava iba bezcharakterný sebec. Ak by si s mamou nerozumeli alebo mali iné neriešiteľné vzťahové problémy, tak sa rozvedú. Najprv snaha vyriešiť problem, ak sa nedá, tak rozvod a az potom nové priateľky a milenky. To je jediný fér postup. Tvoj otec je proste jeden z mnoha chrapúnov a bezohladnych chlapov. Keby to spravil môj otec, tak mu to presne takto do oči poviem.