Partner chodí často k rodine

kristi2390
20. aug 2022

Ahojte. Už som tu videla takúto tému, ale nie môj extrem. Teda mne to príde ako extrem. Môj priateľ chodí za svojim otcom 4 krát do týždňa (často aj po práci po 17
00) a vždy na 6 hodín minimálne. Príde mi to moc. Upratuje tam, opravuje, ukladá doklady, mení posteľné prádlo ocinkovi, chodí s nim nakupovať potraviny. Pritom otec nieje nejak chory alebo neschopný. Len lenivý. Ja už normálne neviem, ci to je prehnane alebo ja som tak zla.
Dakujem

kristi2390
autor
23. aug 2022

Veľmi vám ďakujem za vaše komenty. Môj cieľ bol zistiť, ci prehanam alebo nie a čím ďalej tým viac vidím, že nie. Veľmi mi vaše názory a pohľady pomohli. 🙏

podmostom
23. aug 2022

@kristi2390 tak to vyzerá na riadneho sebca naozaj. A jeho mama, tá babka, je ako na tom? Ešte ma napadlo, ze možno má strach starať sa o ňu a byť s ňou sam.. No asi musíš nejak zatlačiť na svojho priateľa, že takto to ďalej nepôjde. Ze nech chodí, ale menej, normálne sa dohodnite koľko si ochotná tolerovať, keď už inak to nejde.. Priateľovi to myslím tiež pomôže. Čo inak on na to hovorí, aký majú s otcom vzťah? Je s ním rád toľko času, ale skôr sa cíti byť do toho dotlaceny?

kristi2390
autor
24. aug 2022

@podmostom no on tvrdí že tam nechodí rad ale ze musí im ist pomáhať. Ale potom ho tam vidím a mam pocit ze pravda je taká, že aj to ma rad takto. Raz mi povedal ze to budem musieť akceptovať. No. Musieť nemusím. Ja sa môžem rozhodnúť za seba a vzťah predsa ukončiť takzeeee nemusím. Ja sa sním vždy raz pohľadám, on povie ze to zmení a o 3 mesiace to mam zase všetko naspäť. Nemá to zmysel. Ja som si len chcela byt istá, že niesom ja ta zla, ak sa sním rozijdem a toto bude jeden z dôvodou. To riešim už snat 9 rokov s nim. Už mám dosť.
A hej. Je to sebec aj v iných našich životných témach.

podmostom
24. aug 2022

@kristi2390 toho sebca som myslela jeho otca. Či aj ten tvoj sa ti zdá? No nechápem, prečo tak lipne na tom otcovi. Aj otec, veď by ho mal skôr podporovať aby bol s tebou. Takto sa ani vnúčat nedočká.. Snáď pomôže naozaj už asi len pohrozit rozchodom, pripadne si dať prestávku. Možno to toho tvojho nakopne. A možno nie. Žiaľ, on si musí v živote stanoviť priority. Veruže nevyzerá, že by si tou prioritou momentálne bola ty. 🙁

kristi2390
autor
26. aug 2022

@podmostom ja už na to ani nemám síl, len pohrozit. To nič neprináša. Ako človek 2-3 krát pohrozí a potom už stačí. A to som ešte nespomenula, že sex je o ničom🤦‍♀️. Už mám 2 dôvody na rozchod.
A obaja sú sebci 😀. Takže to pasuje na oboch.