Partner mladší o 13 rokov

mamandyka
16. júl 2018

Ahoj dievčatá, ste tu niektoré také čo máte partnerov mladších o 10 a viac rokov? Mám priateľa o 13 rokov mladšieho, ja 41 on 28 ale neviem či v tom pokračovať alebo nie. Nezaujímajú ma názory a teórie niekoho, kto takýto vzťah nemal, ale skúsenosti dievčat, ktoré to zažili a zažívajú.

extempore
16. júl 2018

@katkati bez urážky, ale jasné, že rozdiel vidieť.. a čím budete starší, tým ho bude vidieť viac.

pininka
16. júl 2018

Treba si pozriet cesku reality show Stiky, tam mlada baba si zobrala dedka 60rocneho, byvaleho bohaca Koktu a minulu cast ked isli do restauracie musela mu nahodena ako babika obuvat ponozky lebo on sa uz nezohne. Nehovoriac o tom ze nema uz zuby a priserne susle. Toto by si mal kazdy uvedomit,ze ten partner bude len starsi a to ze je teraz vitalny, neznamena ze bude aj za 5 rokov. Nehovoriac o tom,ze mozu prist aj velke zdravotne problemy, a potom uz je to ozaj len o opatrovani. Lebo inak sa z choroby dostane niekto kto ma 30 a inak niekto kto ma 60.

ksisi
16. júl 2018

Ja som mala mladšich pred mojim manzelom- suce nie o 13 rokov ale mladsich a aj tak po rokoch vysvitlo najavo ze kazdy ma ine priority...podla mna to dlhodobo nemoze fungovat...

jana_eyre
16. júl 2018

nemam osobnu skusenost, ale poznam par patov kde su zeny vyrazne starsie od partnera.. jeden par co poznam je medzi nimi 11r, zena ma dcéru z prveho manzelstva.. su spolu uz dlho (uz aj viac ako 10r) spolocne deti uz mat asi nebudu a vyzeraju ako stastny par, su sportovo zalozeni a tak sa venuju tomu a praci.. dcera je uz dospela a oni si uzivaju zivot.. nemyslim, ze by tomu muzovi vadilo ze nema dieta, muzi to casto beru inak a vyrovnaju sa s tym vela krat lahsie ako zeny.. ak ti je s nim fajn, tak neries co bude o par rokov.. nieco zle by mohlo trknut aj rovesnikovi, nikdy nevies co ta caka.. samozrejme by som mu uprimne povedala, ze dieta uz neplanujes nech si to uvedomi, ale ked by suhlasil tak co.. kazdy clovek je uplne iny, nech si tu precitas akukolvek skusenost, tak to na vas dvoch nemusi sediet..

janinah
16. júl 2018

@jana_eyre možno ten muž deti mať nemôže a preto si aj hľadal ženu s dieťaťom,máme taký prípad v rodine,muž si vyslovene hľadal slobodnú matku,lebo vlastné dieťa bolo nemožné a chcel mať rodinu

trdelnik234
16. júl 2018

@luxikate
Presne tak.A ten chlapik,co s nim mal vztah vyzera na 28 a bol by super partia.Inak je to skoro jeho rovesnik,ma 40,nie 60 ako "prva dama"

jana_eyre
16. júl 2018

@janinah aj to je mozne..

trdelnik234
16. júl 2018

No ja poznam 3 pripady a velmi dobre.
Prvy pripad ockova segra: v 32 rokoch otehotnela s o 12 rokov mladsim synom.Vzali sa az ,ked sa mlafy vratil z vojny a hned zamiesili na druhe.
Babku skoro trafilo,dedo uz nezil.Manzelstvo sa rozpadlo po 14 rokoch kvoli tomu,ze o vsetko sa musela starat teta a jej manzel mal pocit,ze ho komanduje jak maleho chlapca.
Bola tam aj nejaka nevera nakoniec.

Druhy pripad je nas spolocny kamarat je vo veku mojho manzela (36)a jeho terajsia priatelka ma 44.Neviem,ako dlho im to vydrzi,lebo ona deti mat nemohla a vzhladom k veku uz ani nebude,kamos ma deti rad,ale nechal sa pocut,ze ak nemoze mat deti s nou,tak proste nebudu.

Treti pripad je moj bratranec.Ten sa v CR zoznamil s o 10 rokov starsou partnerkou (on mal 26,ona 36)a ani nie po roku mali spolu dievcatko,o 2 roky svadba.Momentalne su rozvedeni.On zije vo Svedsku s novou partnerkou.
Ona ta jeho bola tazka povaha.A ked svoju ulohu otca splnil,zacal jej doma akosi prekazat "bo furt daco vymyslal".

trdelnik234
16. júl 2018

@trdelnik234
Sorry preklep.Malo byt s o 12 rokov mladsim partnerom otehotnela,nie so synom.

trdelnik234
16. júl 2018

@extempore
Navyse odkedy je prezident,tak sa cese na "prehadzovacku" A nech mi nikto nehovori,ze to nebol napad jeho starej,kedze bola mlada v rokoch 70 tych

zuzanka.zuzu
16. júl 2018

veeeeľmi záleží na povahách jednotlivcov a ich fyzických/duševných predipozíciách 🙂 čo samozrejme nikdy nejde vedieť vopred až tak dôkladne (viď. napr. témy "môj manžel sa po svadbe zmenil")...

napríklad môj muž je typický domased a kutil čo mi pri zakladaní rodiny veeeeľmi imponovalo (ale pozor, nemýľte si to s pupkatým dedkom, teraz v lete má dokonca 2fázový tréning vo fitku 😉 ) a ja som taký vetroplach, rojko, snílek (aj od problémov radšej utekám než ich riešim a nechám vec vyriešiť samu alebo vyšumieť do stratena). ale keď som chcela ísť spontánne na výlet do new yorku, to vám bol taký boj ako keby som mu oznámila, že sa chystám chovať doma tigre 🙄 a to si zoberte, že ho poznám skvele, vo všetkom si sedíme a nemusím riešiť žiadne katastrofy (typu: nedáva mi peniaze, pomôžte) ani "banality" (môj muž mi nepomáha s domácimi prácami, už viac nevládzem). čiže ANO, vek je veľmi dôležitý. ps. rozdiel 13r. len v opačnom garde.

mamandyka
autor
17. júl 2018

@janinah to si može aj starší muž, v tom ak si chlap nájde inú vek rolu nezohráva

mamandyka
autor
17. júl 2018

@extempore takýto názor som mala aj ja, takéto páry som dokonca odsudzovala, až kým sa to nestalo mne

mamandyka
autor
17. júl 2018

@katkati prečo? zmenilo sa niečo?

libawet
17. júl 2018

@mamandyka pozri sa na francúzs.prezidenta, a čo ? Sú v pohode, nie ? Vek je len číslo. Muži po deťoch až tak neprahnú ako ženy, to sú skôr predstavy žien, že "aby on mal svoje dieťa ", pri tom to chce hlavne tá žena, a ak už jedno máte, teda Ty, tak čo riešiš? Skôr mu možno po čase prestaneš vyhovovať v sexe, že už sa Ti až tak nebude chcieť ako jemu....ale to je tiež individuálne. Uži si to, pokiaľ môžeš a nič nerieš.

fantaghiro21
17. júl 2018

Ja nemam osobnu skusenost. Moj manžel je starší len o 4 roky.
Ale moji starkí maju rozdiel 11 rokov 🙂 Starký ma teraz 93 rokov. Starka 82.Aj ked v tomto prípade je starký starší, čo je niekedy asi pochopitelnejsie, niekedy sa to takto neda celkovo určiť. Zavisi , aky ten daný muž je , ci je vyspelejší na svoj vek a podobne...

layla333
17. júl 2018

Ja žijem s partnerom 5 rokov, ktorý je mladší o takmer 7 rokov (29 a 35) a čakáme spolu dieťatko, plánujeme spolu stavať, takže budúcnosť, vôbec nik, ale nik nevidí ten vekový rozdiel medzi nami, našťastie pre mňa :D, myslím obdobie je dôležité kedy sa dajú dokopy, 18 a 25 by bolo dosť blbé, čím vyšší vek tým sa to stratí, pri 60 a 67 by som to vôbec neriešila ak si dvaja dobre rozumejú. Pre mňa to je troška choré ak už medzi partnermi je generačný rozdiel, tam už niečo "smrdí". Neviem si predstaviť, že by som si niečo začala s 55 ročným... Viď Gott, keby nebol tým čím je aj on má starú rachetľu :D. A to že si nájde mladšiu, čas uvidí, absolútne nič to neznamená, ak by som aj žila s rovesníkom, taktiež môže poškulovať po mladšej, len či by ho vôbec chcela, neverím na také "lásky" s oveľa, ale oveľa mladšími :D

mamandyka
autor
18. júl 2018

@layla333 keby som mala taký rozdiel ako ty ani by som to neriešila a vôbec by som sa neobávala ničoho. 7 rokov je úplne v pohode a si vo veku keď môžeš mať ešte kopu detičiek. A to či by si našiel mladšiu alebo nie ani neriešim, tak ako vravíš, to si môže nájsť aj môj rovesník a aj keby som mala staršieho.

lucinkaboz
30. dec 2018

@janinah to je pekná blbosť a nejde vôbec o vek, mladší partner muž moze byť vyspelejsi ako ten čo je starší od ženy o 10 rokov, skôr sa čakalo kedy pošle Dara toho hlupáka do prdele..le, je to absolútny pa kto, hráč a večne dieta

chiccco
30. dec 2018

@mamandyka a ako pokračujes vo vzťahu klape vam to teda?

johanna_b
30. dec 2018

mam o 2 roky mladsieho muza, ale o to nejde.. ked stretnem par s 10 rocnym rozdielom, nie je to moj nazor, citala som to, ze si zena hlada otecka. V opacnom pripade muz mamicku. Zatial vzdy sa mi to potvrdilo, aj pri svokre. A toto by ma stvalo, to rozlozi asi nakoniec vztah, uprimne by som mala u r*ti nejaku spolocnost a kto si co mysli...

svetluska131
15. mar 2019

No ja toto tiež riešim teraz...nikdy som toto nechcela, vždy som bola práveže na starších...teraz som staršia ja, mám 44, syna ktorý.ma 15 a priateľa o 12 r mladšieho 🤔Nie som z toho nadšená, lebo som v týchto otázkach skeptická, nechcela som kvôli veku...Ale nakoniec ma teda presvedčil😊Je veľmi rozumný, zodpovedný, rodinný typ a aj vyzerá trochu staršie.Ja zas vyzerám trochu mladšie aj keď bez make-upu si už neverím🤤 a povahovo si rozumieme tak veľmi že som si takto nerozumela s nikým pred nim- všetci boli starší...s mojím synom si tiež rozumejú vybirne.Bože ta irónia života... A teraz on chce dieťa a ja- tiež.Lenze...bojim sa.Zdravotne, čo ak bude choré, budúcnosti co ak má o 10 r nechá???Na bábätko mám už naozaj poslednú príležitosť...ach neviem čo robiť...Aspoň som sa vyrozprávala.

mamandyka
autor
18. mar 2019

@svetluska131 ja tiež riešim či mať alebo nemať bábätko. Aj by som chcela ale bojím sa presne ako ty. Ale môj bývalý manžel bol odo mňa starší o 8 rokov, aj tak ma stále podvádzal. Tak hlavne pre svoje dobro som sa rozhodla neriešiť ako dlho a či budeme spolu. Len som sa tým umárala. Sme spolu 3 roky, o pol roka budem mať 42 a veru bábo najvyšší čas riešiť. Hlavne jeho rodičia by strašne chceli.

mamandyka
autor
18. mar 2019

@chiccco áno, zatiaľ pokračuje :D

ktochytavzite
17. jún 2019

@mamandyka a este ste spolu?

mamandyka
autor
17. jún 2019

@ktochytavzite áno sme, tretí rok

zuzkalujza
25. sep 2019

Ahoj ako sa Vám darí? Vidím, že sa tu už dlhšie nediskutuje. No toto je presne moja téma. Mám 40 a priateľ čerstvých 30. Poznáme sa spolu už roky, no vždy sme mali iných partnerov, tak sme po sebe vždy iba očko hádzali. Popravde v tej dobe mi to prišlo úplne nereálne že by niekedy k niečomu mohlo prísť. Áno práve kvôli tomu jeho veku. No od januára tohto roku sa situácia zmenila. On sa rozišiel a mne stroskotával vzťah po 15 rokoch. Začali sme sa viac stretávať, cvičiť spolu, tráviť spolu čas. Až sme si jedného dňa obaja uvedomili, že je to viac ako len priateľstvo. Keďže sme v tom čase už boli obaja voľný začali sme spolu oficiálne" chodiť začiatkom mája a po mesiaci sme začali spolu aj žiť. Teraz sa snažíme o bábätko a ja som nikdy nebola šťastnejšia. Viem, že je to možno skoro a sme spolu ešte málo, no vzhľadom na môj vek nechceme nejak vyčkávať. A hlavne to takto cítime a chceme 🙂 🙂

mamandyka
autor
26. sep 2019

@svetluska131 ako sa ti darí?

mamandyka
autor
26. sep 2019

@zuzkalujza Ahoj Zuzka, to je super, je to krásne. Medzi nami je až 13ročný rozdiel a ja stále bojujem s tým čo ďalej. Sme spolu 3,5 roka a je nám spolu dobre. Niekedy keď vidím tie krásne mladé dievčatá tak je moje sebavedomie na nule, ale potom si poviem, že asi vie, prečo je so mnou :D A o bábätko sa budeme snažiť aj my. Absolvovala som teraz lekárske prehliadky a som úplne v poriadku ale obavy mám obrovské, či je to zodpovedné mať v takom veku dieťa a či to zvládnem, tak uvidíme.

zuzkalujza
26. sep 2019

@mamandyka s tým sebavedomím presne viem o čom hovoríš. Cítim to úplne rovnako, naviac Matúš je veľmi príťažlivý muž a vždy sa okolo neho motali a aj motajú krásne mladé kočky. No on ma každý deň uisťuje, že ja som tá žena s ktorou chce stráviť zvyšok života. Ja mám veľkú obavu z toho, že keď sa nám nepodarí mať bábätko, že to časom bude preňho problém. On veľmi túži mať vlastné dieťatko. On má veľmi rád deti, keď varujeme jeho neter ročnú, tak žiari šťastím. On ma však stále presviedča o tom, že aj keby sme deti spoločné nemali nie je to preňho dôvod na to aby sme sa rozišli. Ale ja si myslím, že časom to bude vidieť inak. Ale nerobím zatiaľ paniku. Snažíme sa ešte krátko, tak snáď sa to podari. Ja mám tiež za sebou nejaké vyšetrenia a Dr. povedal, že nevidí žiaden problém, pre ktorý by som nemohla mať dieťatko. Ty máš už detičky? Nečítala som celú diskusiu tak neviem. Ja mám 2 dcéry. 20 a 9 ročnú. Staršia už žije sama s priateľom. Mladšia Lulu je do Matúša zbláznená a myslím, že je to vzájomné. On ju berie ako svoju aj napriek tomu, že sme spolu tak krátko (myslím ako rodina). Hráva sa s ňou, učí, chodia spolu na ihrisko a stále o nej rozpráva ako o našom miláčikovi. Nie ako o "tvojej" dcére. A tým si ma ešte viac získava a každým dňom som viac a viac presvedčené, že to, že sme spolu je správne. Bez ohľadu na vek. 🙂