Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Partner patril do sekty

13. sep 2020

Ako by ste reagovali kebyze sa dozviete ze vas partner bol pred par rokmi aktivny v jednej nemenovanej sekte ktorá chodi po domoch, asi viete koho myslim.
Pred par rokmi od nich odisiel ale do svojej dospelosti bol clenom kvoli tomu lebo nechcel sklamat otca ktory tam patri do teraz.

nikusiak9
14. sep 2020

Kym na nich neprepise majetky zatial dobre

jenny333
14. sep 2020

To čo bolo je pre mna minulý čas. Takže je na ňom či chce o tom hovoriť. Riešila by som to snim len v Tom prípade keby nastali vo vzťahu problémy.

sidicek
14. sep 2020

Mne by to vadilo, ta vychova ho musela poznačit, ale samozrejme to by si si už všimla aj bez tohto priznania a asi ti vyhovuje. Samozrejme on za to nemôže, ak bol tak vychovavany, no poznačit ho to muselo.

oktobermimi
14. sep 2020

Nic robila by som si zneho srandu ci mali nejake treningove centrum ako spravne klopat na dvere...

oktobermimi
14. sep 2020

Podla mna je horsie byt krestan ako jehovista...ten aspon slusne zaklope nandvere ale babky ti rovno do dvora vlezu

petulda333
14. sep 2020

@oktobermimi v zivote som nepocula a nezazila, zeby krestania takto chodili po ludoch

oktobermimi
14. sep 2020

@petulda333 vidis to u nas na dedine od kat ja su je to uplne normlane ze ti hneda do oken, ked ho mas otevrite, ze ti vlezu do dvora a dobry pani suseda...
Ked sem bila decko u nas sa nezatikalo ked sme bili nekdo doma a neraz my do izby vlezla suseda lebo hledala moju mamu...alebo drzost najvissi ked sem mnela 16my do kupelky vlezla babka od vedla lebo dosla od pobdrana a prva mistnost po ruke bila kupelka od chodby do podbrana a ona cula tect novu tak tam nekso urcite je...

petulda333
14. sep 2020

@oktobermimi prepac, ale tazko sa to cita. Ja som mala babky na dedine, aj svokrovci ziju na dedine a nikdy sa toto nedialo

oktobermimi
14. sep 2020

@petulda333 promin spustila som po zahoracky😂🙈
Kazdopadne u nas to bol velky problem...mlada rodina pristahovana z mesta okna do chodnika bez predzahradky a babky si dovolovali.

petulda333
14. sep 2020

@oktobermimi v pohode. Tiez mi obcas ujde vychodnarcina 😁 no mne by toto len raz urobili a poslednykrat zaroven

ouwecka
14. sep 2020

@miskooo1987 neviem ci je to poctom clenov,znaky sekty su rozne,napr manipulacia aby si zostal a potom ked chces odist napr tak taky jon na bosorku.. napr si predstvim situ ze by som odisla zo sekty,kt ma nabozenske zastúpenie najviac perc napr v sr,no tak uz vidim ten hon rodiny,duchovneho na ich nedelnych stretnutiach a este ze zmazanie tvojho mena akoze uz nie si clen ako nemozne,to je sekta jak cip.. liehovisti su podla mna ovela mensi problém,sme plní predsudkov podla mna.. moj kamos tak chodil chvilu zo zvedavosti a nic mu to nedalo tak prestal a dali mu pokoj.. takisto poznam kopec.ludi kt chodia do milosti,slova zivota,apostolskej (to media a ludia nazývajú sektami) a tam nie je ani clenstvo ziadne a ked prestanes chodit nikto ta neriesi tak ja už neviem.. praveze si myslim,ze su sekty rozne lr,farmasi a podobne kecy,a tiez fin.poradcovia to ked tych urazis a nic od nich nechceš tak pomoc mariajozef ta idu pod zem zakopat..

acrobaleno
14. sep 2020

@petulda333 Noo, kresťania takto chodili "po ľudoch", ale pár stovák rokov dozadu a keď sa ti nepáčilo, tak si mal smolu. 😂

oktobermimi
14. sep 2020

@petulda333 moj tato ich jedneho dna poslal do pici 😂🙈

ouwecka
14. sep 2020

@acrobaleno akoze ked si vezmem este tak par r/storoci dozadu ako sa.rekatolizovalo,kacirstvo.aaleno masilnaa rekatolizacia naor v cr tak najhorsia sekta je podla mna katolícka,teraaz su uz menej násilný..ale napr viem o babe,co odisla a je na nastenke modlitebnej aaby sa "vraatila naspat" tak potom neviem ci je toto normálne..

acrobaleno
14. sep 2020

@ouwecka každé náboženstvo má svoje plusy a mínusy...najhoršie je, že sa to niekedy ženie do extrémov.

katty2012
14. sep 2020

no take drizdy co ste sem niektore popisali, ani neviem docitat... presne takto vznikaju medzinabozenske boje. kecate jedna cez druhu o tom, o com nemate ani ponatia, len ste niekde poculi, alebo si precitali na internete scifi pribehy, ktore pisal niekto, kto chcel uputat. ti, co zabijaju, kradnu, klamu, podvadzaju su vo vysokej vacsine katolici a nie jehovisti. to su hrozostrasne pribehy a nie jehovisticke, ktore okrem toho, ze zvonia pri dverach nerobia nic protizakonne. a nie, nie som jehovistka

petulda333
14. sep 2020

@acrobaleno tak mozno par sto rokov dozadu, ale teraz? V tejto modernej dobe?

acrobaleno
14. sep 2020

@petulda333 ako nechcem nič hovoriť, ale stačí si tu na MK otvoriť nejaké témy a hneď vidíš RKC roztlieskavačky. Takže jehovisti by si mali upgradnuť marketing a presunúť sa na net. 😂

lussyl5
14. sep 2020

Je to nebezpečná sekta,ale pokiaľ odišiel je to OK.Členom bol asi pre to,lebo ho tak od narodenia vychovávali ak sú jeho rodičia členovia,čiže v detstve asi moc nemal na výber a keď dospel zistil že čosi nie je v poriadku a odišiel.Ak ti povedal všetko podstatné nemáš mu čo vyčítať ani sa báť,je to jeho minulosť, každý nejakú má,alebo to akceptuješ alebo nie.

kvietocek203
14. sep 2020

@miskooo1987 povrchne povedané podstata je úplne iná...každý, kto vie co je náboženstvo a co je sekta to na jednu rovinu ani postaviť nemôže....

miskooo1987
14. sep 2020

@kvietocek203 samozrejme, môže... skús dat jeden presný rozdiel...

kvietocek203
14. sep 2020

@miskooo1987 z knihy Ahoj Ježiš, môžeme sa porozprávať? Autor Elias Vella známy exorcista veľmi krásna kniha vrelo odporúčam 🙂

sofi1230
14. sep 2020

Deti väčšinou bývajú tej istej viery ako rodičia takže by som sa tým nejako nezaoberala hlavne je ako sa rozhodol v dospelosti.

lubkavargova1
14. sep 2020

Nuz ak je vyluceny, tak potom vacsina sa s nim nebude bavit, lebo nemaju sa s nim bavit, len starsi a cestujuci dozorca a tak raz do roka by ho mali navstivit na priatelsky rozhovor. V pripade, ze uplne odmieta, tak z toho upustaju. Ono, je to horsie ked su tam rodicia svedkovia.. Take rodinne prepojenie nemas sancu pretat...ja mam svagrinu svedkynu a poviem ti je to niekedy fakt tazke. Niekedy je to smutne, ze brat hoci nie je svedok proste ma svoju rodinu a my sme museli prijat fakt, ze aj ona je "nasa" a je taka "ina"..ale ziadne rodinne oslavy necakaj lebo to proste nebude. Inak, nemyslite si, ze je to ako kedysi davno. Uz ani svedkovia nie su to co kedysi bolo co sme poculi ako si uzasne pomahaju a stoja pri sebe...houby...pokial ste "elita" tak mate ustlane na ruziach a fakt mate to v pase, ale pokial ste len jednoduchsi ludia, tak nic moc...

elementissa
14. sep 2020

@kvietocek203 no toto úplne presne vystihuje slovenských katolíkov, ktorí sa "modlia" za obrátenie ostatných cirkvii a prenasledujú všetkých, ktorí k nim nepatria. Bohužiaľ, katolicizmus je najhoršia sekta a s vierou v Boha ci s láskou k Ježišovi a blížnemu nemá nič spoločné. Cest výnimkám, ktoré sa nájdu všade

miskooo1987
14. sep 2020

@kvietocek203
A prosím ta, ktorú z tých viet nespĺňa niečo čo označujeme za náboženstvo? Napríklad RKC? Každý jeden spĺňa...

katarinka289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindsey
14. sep 2020

@katarinka289 😂😂😂 veľa filmov pozeráš 😂

miskooo1987
14. sep 2020

@katarinka289 a? ak nemôžeš splodiť dieťa v RKC, tak máš smolu... aspoň nejakú šancu im dávajú... a tak nemôžu prijať transfuziu... a vo väčšinovom náboženstve u nás, nemôžu brat antikoncepciu, nemôžu používať kondomy... a vyhrážajú sa pri odchode aj z náboženstva... nedávno sa tu riešilo ako starý rodičia úplne prerušili kontakt s vnucatom, lebo ho rodičia nechceli pokrstiť, pripadne ako sa jedna stará mama vyhrážala vydedením, ak decko nepokrstia...

Áno, náboženstvo má veľa členov, ktorý v reale ani neveria, ani nedodržujú nariadenia, a len si to vyplnia pri sčítaní obyvateľov vo formulári, lebo však pokrstení sú...

Takze nie nie je rozdiel... žiaden... iba sú len mocenské nástroje slúžiace na ovládanie ľudí spôsobom cukor a bič...

kvietocek203
14. sep 2020

@miskooo1987 sekta nie je náboženstvo, ak nerozumieš tomu co som poslala je mi to ľúto už naozaj jednoduchšie sa to nedá vysvetlit🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli