Partner sa za mňa hanbí kvôli mojej sociálnej fóbii.

danianela
24. jún 2019

Ahojte nieje tu nejaka mamka so sociálnou fóbiou alebo podobnými problémami? Neviem uz ako dalej , zdalo sa mi , ze to uz celkom dobre zvladam , ale otec mojho dieťaťa , hoci o tomto mojom probléme vedel a prijal ho, teraz nezvláda takto somnou žiť a dokonca mi povedal , ze sa az za mna hanbi pred svojimi známymi, ze aka som ako sa im vyhýbam a tak. Co mi velmi ublížilo . Pred dieťatkom sme mali rozprávkovy vztah. Ja hľadám len niekoho kto riesi podobne veci alebo vyriešil citim sa v tom taka sama. Poprípade mi poradiť psychológa , psychiatra v Košiciach. Chodila som k 2 psychológom , ale nemyslím , ze mi to pomohlo. Chcem zachranit mas vztah. A aj cely moj zivot.

alazala
24. jún 2019

@danianela v Ke odporúčam Dr. Reichelovú

natassha1
24. jún 2019

osobne si myslim, ze by to asi bez odbornej pomoci neslo nikdy k lepsiemu. ono ak to zacnes hend vsetko poriadne riesit, mozno sa tvoj stav aj zlepsi

jumama
24. jún 2019

Ja mam rada arte-terapiu a citam o nej, co mi pride pod ruku - nakukni tento clanok: https://www.kosiceonline.sk/kosicke-centrum-pre... Je to mozno sposob, ako sa trosku uvolnit a jemne pri tom socializovat. Ak mas len trosku sklon k tvorivosti, ze by si si pri tom dokazala oddychnut, tak ja arteterapiu vnimam naozaj ako velku carodejku. Pomaha cloveku dostat sa k nevedomym obsahom cez obrazky, pomaha trosku rychlejsie ako len psychologia... ak je odborne vedena.

hvolkovamirka
24. jún 2019

@danianela podla mna si musis pomoct sama, ja mam za to ze psychologovia su vymyvaci mozgou..

kikulienka94
24. jún 2019

od takéhoto chlapa utej preč .. to je jedna z veci, ktoré by si okrem tej fobie mala riešiť

kiwi3
24. jún 2019

ja neviem, ale co je na tom na hanbenie s tymi znamymi? nieco si im urobila? snad s nimi nemusis chodit kazdy piatok na pivo a smiat sa na ich vtipoch...? mne to skor pride, ako keby zacal hladat nejaky zastupny problem... povedat svojmu partnerovi, ze sa za neho za nieco hanbis, to je dost silna vec

danianela
autor
24. jún 2019

@kikulienka94 preco si myslis? Myslis , ze chyba je v nom?

danianela
autor
24. jún 2019

@kiwi3 Ano je to silne ... nieco take som necakala , bol stale ku mne skvelý a pozorný . Problem s tym zacal mat ked sme spolu začali žiť a zakrátko s a nam narodilo dieta. Ja som to tazko znášala , mala som depresiu , potrebovala som oporu a on to somnou nezvládal,viac pracoval a stale sa dožadoval sexu a týchto veci, co ja som po pôrode mala ine starosti a na sex som chut ani silu nemala. Vadilo mu , ze uz sa mu tolko nevenujem a uz nebol taky pozorný , hoci pomohol aj vedel byt v pohode . Ale čím dalej tym je to horsie a toto je uz naozaj pre mna extrém.

kiwi3
24. jún 2019

@danianela vidis, tak pravdepodobne nezvladol, ze uz nie je vo vsetkom na prvom mieste. niektori chlapi nevedia potlacit svoje ego a povedat si, ze teraz su dolezitejsie ine veci ako oni sami. to uz vam asi naozaj pomoze len uprimny rozhovor, ci vobec s tebou este chce byt a co dalej. ktovie, ci uz nezalovil v inych vodach... ak to nedopadne dobre, tak si urcite najdes takeho, co taketo veci bude chapat... aj ked to bude chvilu tazke. socialna fobia je jedna vec, to je fajn riesit, ale svoju povahu teraz na blazniveho sangvinika neprerobis a preco by si aj mala... staci najst niekoho chapajuceho, s kym sa konecne nebudes citit sama

eliaska101
25. jún 2019

Ako ťažko povedať, no myslím, si, že ak to takto nezvládol, tak to jednoducho nebol ten pravý. Bohužiaľ, na jednej strane ale môžeš byť rada, že si na to prišla teraz a nie niekedy neskôr, kedy by to bolo bolelo ešte viac

mondolina
25. jún 2019

@danianela
Podľa mňa je pravda niekde v strede. Čo si ty autorka spravila preto aby vám tebe bolo lepšie? Či ja sa vyhovorim na fóbiou, na depresiu...a partner ty ma ofukuj, a cháp a hlavne nebuď sebec a nechci sex.
Vzťah je tvrdá práca dvoch nielen jedného.

1natasa1
25. jún 2019

@danianela bohužiaľ ti neviem nikoho poradiť ale držím ti veľmi palce, aby sa ti podarilo zachrániť vzťah a aby si našla nejakého dobrého odborníka, ktorý ti pomôže.

zuzkapap
29. jún 2019

Ahoj,je mi to ľúto keď to tak čítam lebo presne rovnakú fóbiu mam aj ja... A neprišla som na nič za tie roky ze co by pomáhalo, môj partner to akceptuje ale tiež vidím že mu to vadí a bol by radšej keby som bola ina... Jedine sa prekonávať asi... Aj keď viem aké ťažké to je. Ja tiež keď vidím niekoho známeho s kým by som sa musela rozpravat o "počasí" radšej utekám iným smerom 😅

viera27
29. jún 2019

No tak ja mam kamaráta, čo ma takú manželku. A veru nie je to med lízať, dámy. Ani sa to nedá ignorovať. Tu ide napríklad aj o deti a spoločne travený čas. Tým ze ma takéto pocity, tak s deťmi radšej doma sedí, akoby ich niekde vonku vzala medzi ludi hrať sa. A aj co sa manžela týka. Ten nemôže ísť ani na svatbu, či ples,aj s takou dovolenkou býva problém. Však bez manželky, všakže. Neprezivaju spolu take tie normálne zábavky života. Nevraviac o tom, že tým ze ona teda radšej sedí celý deň doma, tak na ňom neskutočne visí.

kikulienka94
1. júl 2019

@danianela pretože on predsa vedel do čoho ide, ty si mu povedala o svojich problémoch a on ti v tom má pomáhať, podporovať ťa, nie sa za teba hanbiť! Svojim známym by mal nejako citlivo vysvetliť, čo je vo veci. A okrem toho, keď je pre neho dôležitješí názor nejakých známych ako tvoje problemy, tak asi niekde chyba bude a nebude to len v tebe. Držím ti palce, aby si si svoje problemy vyriešila, ale zároveň by si mala riešiť to, prečo ti tvoj partner nieje opora vo chvíľach, keď tú oporu najviac potrebuješ

iveska
1. júl 2019

@danianela tak na toto potrebujes psychiatra, a ver ze sa z toho dostaneš. Psychológ je nanic.

0silvia0
1. júl 2019

@zuzkapap a nepomôže sa stretávať len s tými, ktorých poznáš? Aspoň s rodinou tráviť čas, aby partner nebol kvôli tebe izolovaný od ľudí...

zuzkapap
1. júl 2019

@0silvia0 Ja trávim čas aj s rodinou aj s mojimi kamoskami(dlhoročnými) aj chodím tancovať medzi ľudí na kurzy (to mi vôbec nevadí lebo tam sa s nikým nemusím nutene rozprávať) 😃 takže partner je dosť sam aj on chodí za svojimi kamosmi.. Problém je len v tom ze neviem nadväzovať nové kontakty a s len znamymi co ich dobre nepoznám sa neviem rozprávať 😅 a keď ideme vonku spolu s veľa ludmi tak som tak tichsie a citim sa zle.

0silvia0
1. júl 2019

@zuzkapap myslím, že toto nie je až také zlé, keď bližšie popisuješ svoju situáciu. Ja mám asi tiež sociálnu fóbiu, tiež ma nebavia formálne rozhovory o počasí s cudzími ľuďmi a necítim sa pri tom až tak komfortne, ale u mňa sa to vekom veľmi zlepšilo. Teraz som schopná osloviť aj cudzieho človeka, čo pred pár rokmi by som teda nedala, ale aj ja som často oslovovaná cudzími ľudmi. Ale ja si už z takýchto vecí nič nerobím, nemusím sa s nikým zoznamovať, nemusím sa s nikým nútene rozprávať, ak ma rozhovor nebaví, viem sa z toho nejako vyvliecť. A keď som tichšie vo väčšej spoločnosti, tak som tichšie a pozorujem, no a čo?

alkaa44
13. júl 2019

Dnes si už každý určí diagnózu sociálna fobia, ženy čo tu komentujú sú len hanblivejší, skutočná sociálna fobia je peklo a nie je o tom, že sa nevieš baviť o počasí alebo si medzi ľudmi tichšie, si naštudujte čo je SKUTOČNÁ sociálna fobia...

danianela
autor
5. aug 2019

@alkaa44 asi tak

monca0021
5. aug 2019

@danianela ahoj. Napis mi správu

merared
14. máj 2021

@danianela ahoj, ako si na tom? Ja som tiez tym poznacena 😩

majenkajulka
2. okt 2023

@danianela Ahoj napíš mi správu možno ti budem vedieť poradiť.