Pomohol by som si, keby som poslal kamarátke sms k sviatku?

nepalsky
11. aug 2015

Zdravím vás mamičky, žienky. Pomohol by som si nejako ak by som svojej dávnej partnerke (boli sme spolu vo vzťahu pred takmer 20. rokmi) poslal nejakú či už SMS-ku alebo mail k jej sviatku? Rád by som ju navyše pozval na posedenie (len to je v tom, že to pozvanie by bolo formou SMS). Rád by som s ňou totižto obnovil vzťah aj keby to malo byť medzi nami len vo forme kamarátstva. Predsa len po toľkých rokoch máme každý svoj život. Je to dobrý nápad alebo by to podľa vás chcelo nejako vylepšiť? Alebo mám nechať minulosť jednoducho za sebou a nevracať sa k tomu? (beriem do úvahy len odpovede ktoré by mi boli k niečomu prospešné)

liebling98
11. aug 2015

@nepalsky najprv jej skús len zablahoželať k sviatku. SMS je dosť málo nápaditá, čo tak poslať jej kytičku kvetov? Nič veľké, len symbolicky, aby sa necítila zaviazaná. Uvidíš, ako zareaguje, čo odpovie a potom môžeš navrhnúť stretnutie.
Záleží aj od toho, ako ste sa rozišli, či v dobrom alebo zlom. Ďalej je tiež dôležité, či je ona bez záväzkov, alebo má nejaký vzťah.

macka334
12. aug 2015

Keď nie ste v nijakom kontakte, tak začni sms-kou. A či sa k minulosti vracať alebo nie je čisto na Tebe.

margarita
12. aug 2015

podla mna je smska lepsia ako mail ci kvety, najma ak si ju 20 rokov nekontaktoval 😀
dava jej to sancu bud odpisat alebo neodpisat, alebo predstierat, ze jej nic neprislo...mna osobne by urcite viac zaskocil hmotny dar, ci uz kvety alebo hocco ine.
Ale daj si zalezat na texte, aby si bol spravne pochopeny, o co Ti ide 😉

drzim palce.

147789laska
12. aug 2015

@nepalsky ahoj iste NIE
a preco?
ako pises kazdy uz ma svoj zivot, ona moze byt vydata (ved 20 rokov) a SMS moze byt spustacom vypocuvania sucasnym manzelom
takze ak chces nieco obnovovat skor jej napis mail a ver ze manzel nema pristup alebo jej zavolaj do prace...
ved mysli aj na nu trosku... a mozete byt kamosi

sissy27
12. aug 2015

@nepalsky normálne jej pošli sms, blahoželanie k sviatku nemôže nikoho uraziť... zrejme zareaguje aspoň zdvorilým "ďakujem" a môže nadviazať konverzáciu... prinajhoršom ti napíše, že nemá čas / nechce sa stretnúť - a budeš vedieť na čom si...nemáš čo stratiť, môžeš len získať 🙂

margarita
12. aug 2015

@147789laska
Ty svoju zenu vypocuvas? 😎
mne moj muz nekontroluje smsky, a do prace mi uz 7 rokov volat nemoze 😉 kedze som s detmi doma.
ja neviem, ale keby mne napisal stary kamarat a mala by som chut sa stretnut a pokecat, neviem, v com je problem. ale asi som mimo realitu.
😀

147789laska
12. aug 2015

@margarita ale nie nekontrolujem ale nepozname jej manzela 🙂
mne by bolo luto keby mojej prisla SMS a nahodou sa obnovi vztah /nepise o kamaratsve ale o vztahu, resp. podvedome by mozno viac ocakaval/
a navyse ja by som rad komunikoval pocul hlas, vnimal ton, prejav ako evidoval sucho nejake pismenka v SMS

maslenka47
12. aug 2015

@147789laska prepac, ale stastie v pripadnom manzelstve nezavisi od toho, ci a ako casto manzelke alebo manzelovi vypisuje SMSky nejaky stary priatel.

Aj ked teda je fakt, ze z prispevku od @nepalsky mam silny subjektivny dojem, ze mu nejde len o obcasne priatelske stretnutie na kave. Tak nejak mam pocit, ze pan hlada zamienku ako sa dotycnej namontovat do zivota aby na nu mohol potom vyvijat natlak. To uz je potom na rozhodnuti a svedomi kazdeho jedneho, ci ma na nieco taketo zaludok. Osobna frustracia sa da riesit aj inak a tiez by som si nebola taka ista, ze sa mu dotycna za pripadne rozbitie existujucich vztahov za par rokov podakuje.

Osobne by ma take "neocakavane" blahozelanie potesilo, ale na pripadne stetnutie by som so sebou urcite brala aj muza. Pre istotu :D

echo
12. aug 2015

A vies o nej nieco? Vydata, rozvedena, sama, 😉 ak vies ze je "volna" kludne k tej sms-ke s blahozelanim napis aj pozvanie na kavu.. v style"ak budes mat cas mohli by sme sa niekedy stretnut" . Podla reakcie uvidis co dalej,nikdy nevies.
Mne keby sa niekto ozval a mala som s nim v minulosti dobry aj ked len kamaratsky vztah urcite by ma jedna kava nezabila, pospominali by sme, potesila by som sa. Som vydata, mam deti a nikde nie je napisane ze je zakazane rozpravat sa s inymi 😉

Drzim palce.

147789laska
12. aug 2015

@maslenka47 mila maslenka ja som v odpovedi vyjadril svoju emociu podobnu tvojej ze nejde len o kamaratstvo.. a pripadne montovanie sa bude posobit kontraproduktivne...

certi
12. aug 2015

Ha....ja mam presne na toto odpoved.........mne poslal kamos po 3 rokoch sms, ci nejdem na kavu, len tak z nicoho nic, tak som isla (ja sama, on po rozchode) a z kavy bola po rokoch svadba, mame 4 rocnu dcerku a sme spolu 10 rokov🙂 ...a isla by som s nim na kavu zase🙂))

nepalsky
autor
12. aug 2015

@echo neviem kde sa nachádza a neviem ani to aký je jej stav. či je slobodná, vydatá alebo či je rozvedená. navyše mi nieje známy ani jej pobyt. jedno viem na isto. začala mi chýbať len je zvláštne, že až teraz, po toľkých rokoch. každopádne nechcem to nechať len tak. chcel by som jej dať o sebe vedieť, chcel by som s ňou ešte niekedy byť aj keby to malo byť len jeden, jediný raz.

rozmýšľal som, že jej dám poslať kyticu ale neviem či sa momentálne v tejto dobe nachádza na konkrétnej adrese a popravde si to nemám ako resp. u koho overiť. čiže problémov je v tomto viac ako dosť.

certi
12. aug 2015

@nepalsky a co? facebook neexistuje?

jonki
12. aug 2015

@nepalsky takze v podstate nevies nic a ak mas cislo ktore mala v 1995 a to vtedy mobilov nebolo vela tak je dost pravdepodobne ze ho uz nema, resp po 2O rokoch ma cislo mozno niekto uplne iny kedze tak stare cisla sa po dobe urcitej necinnosti od prepadnutia posuvaju dalej.
Ked nevies kde sa nachadza ako jej chces poslat kvety? Preco ti po tak dlhom case zacala chybat? Preco ste neboli 20 rokov v kontakte...to su veci od ktorch zavisi ci sa jej je vhodne po tak dlhom case ozyvat. Zaroven zalezi na tom ake su tvoje predstavy a ocakavania, a co sposobilo ze sa jej vlastne tuzis po tak dlhom case ozvat. Podla mna na toto nie je jednoznacna odpoved, lebo len ty vies odpovede na niektore otazky...

cup_of_tea
12. aug 2015

@nepalsky ja osobne si myslím, že kytica je dost zavezujúca- sama neviem ako by som reagovala keby mi príde kytica od bývalého, nehovoriac o tom čo by mi na to povedal priateľ. Pošli jej SMS a uvidíš- ak bude mať záujem sama rozvinie konverzáciu 🙂 Navyše čo by si jej napísal na lístok ku kytici- ahoj ja som XY, všetko najlepšie, ozvy sa, moje číslo je .... ? 😀 😀

elenita
12. aug 2015

@nepalsky Hej, mne presne to isté napadlo, že 20 rokov ste sa nevideli, a máš na ňu číslo? 😅
To si si zohnal nejaké aktuálne alebo veríš, že má po 20 rokov stále to isté?

dupinka
12. aug 2015

podľa mňa sms a potom uvidíš, čo ďalej, podľa jej reakcie
A číslo môže mať stále to isté, prečo nie? Ja som takto kontaktovala starého kamoša, síce z iných dôvodov a tiež to začalo sms na staré číslo

natalym
12. aug 2015

Zavolaj jej.

lubkavargova1
12. aug 2015

Co bolo ---bolo.....minulost sa neriesi. A nekomplikovala by som zivot nejakej druhej osobe, lebo mi chyba...a chces byt s nou co len jeden krat...no chlope, to si si mal uvedomit vtedy ked ste boli spolu, co si mal a nie teraz ked si stratil a chyba ti. Opat sa mi potvrdilo: az ked stratime to co mame vieme si vazit....tu je viac nepovedane ako povedane v prispevku. Nechaj ju na pokoji...sustred sa na svoju zenu alebo priatelku a nie zacat hrat hru na dve-tri strany...aj tak len ty spadnes na rit. Zena ked zisti ta kopne do riti, ziadnej normalnej zene netreba zadany/komplikovany chlop, takze tiez ta kopne dovi-dopo-dopi....chces ostat sam? Uvazuj....

elenita
12. aug 2015

Inak, tak som si predstavila, sranda by bola, keby to číslo bolo stále aktívne, "zdedila" by ho po nej trebárs jej 18-ročná dcéra, alebo aj niekto úplne iný, cudzí, a tomu by prišla sms v znení "Ahoj, dlho sme sa nevideli, pôjdeš so mnou von?" 😀

monika2012
12. aug 2015

Napíšem Ti svoj názor. Rozmýšľaš sebecky. Nevieš, či nie je vydatá. Zbytočné sa vracať k minulosti a pokúšať. Môžeš tým narobiť veľa zmätkov, veľa problémov a veľa zlého. Aj z nevinného posedenia sa môže stať prúser, ak sa to dozvie manžel. Ja Ti radím, nechaj to tak. Navyše môžeš byť poriadne sklamaný, lebo za 20 rokov si si priateľku zidealizoval, na zlé veci sa časom zabúda. Môže byť úplne iná ako v Tvojich snoch. A isto aj bude. Ľuda dozrievajú, zažívajú veľa sklamaní, menia sa. Nebude to tá istá osoba ako tá, s ktorou si sa poznal. Nepleť si realitu s filmom. Ak stojíš o radu, nechaj to tak. Je to iba rozmar, a skutočne by to bolo sebecké gesto, "vbehnúť" niekomu nečakane do života a narobiť mu v ňom zmätky len preto, že Tebe sa zacnelo... Ale konečné rozhodnutie je na Tebe, pýtal si si iba radu, tak Ti píšem svoj názor. Ahoj.

dionyzka
12. aug 2015

@nepalsky ja osobne by som to nechala tak. Kazdy mate svoj zivot, Ty i ona a minulost by som nechala za dverami.

mirkaandrej
12. aug 2015

Čo si pozeral nejaku telenovelu, kde sa chlap zene ozval po 20 rokoch ( ona sama,nestastna cakala na tuto chvilu) a bola z toho laska az do smrti??? Lebo len tam je to mozne.
Ked sa nato pozrieme realne, mozno dotycna uz ani nevie, kto si...a Ty nemas okrem cisla nic-snazis sa hladat ihlu v kope sena a este aj cakas, ze to vsetko bude mat stastny koniec...ale tie su bohuzial len v rozpravkach..alebo spominanych telenovelach.

bbtina
12. aug 2015

A cim si chces vlastne pomôct?

maria1989
12. aug 2015

@nepalsky pokojne sa jej ozvi.

nepalsky
autor
12. aug 2015

mám isté číslo o ktorom viem, že bola na ňom dostupná pred zhruba 10. rokmi. to či ho medzitým zmenila alebo či je za ním stále ona neviem, ale volať naňho nemienim (aspoň nie zatiaľ). rozmýšľal som popravde aj nad súkromným očkom aby mi zistil všetky pre mňa potrebné info. aký je jej stav, kde prebýva (kvôli tomu aby som vedel kde presne by som jej mal poslať kyticu) atď. ja len aby ak by som do toho šiel tak len vtedy, ak si budem istý, že to dopadne tak ako si to predstavujem lebo sklamanie je u mňa neprípustné.

každopádne vám zlatíčka ďakujem za tipy, rady, nápady. mám na to času necelý mesiac tak snáď niečo vymyslím aby to klaplo, aby bola spokojná nielen ona ale aj ja. držte palce 🙂 🙂 🙂

certi
12. aug 2015

@nepalsky ved sa ozvi jej rodicom, ti vacsinou zostavaju na povodnych miestach🙂) ze chces urobit nejake stretko a tak...

lubkavargova1
12. aug 2015

Hmmm...nezavidim tvojej partnerke aleobo manzelke. To bude ine zuzo ked sa to dozvie 😀

jonki
12. aug 2015

@nepalsky no popravde...mrkla som si ine tvoje prispevky....posobis nevyrovnane, v kazdej teme vystupujes inak...beriem to tak ze prazdniny su v plnom prude...

crystal333
12. aug 2015

podla toho co od toho ocakavas? Ale podla mna max. sms k sviatku a ziadne osobne stretnutia, k comu by to bolo po tolkych rokoch, navyse,ked kazdy z vas ma svoj zivot a rodinu....