Posielal vás partner na potrat a neskôr chcel dieťa vidieť a spoznať?

15. jún 2023

Ahojte mamičky, stalo sa vám už nejakej, že vás v jednom kuse posielal otec dieťaťa na potrat resp nebol s vami ked ste si babo nechali a potom keď vám bolo vidno už brucho, alebo ste porodili sa o bábo zaujímal, chcel ho spoznať, vydávať atď? Ďakujem za všetky odpovede 🙏🏻

dzulli1980
15. jún 2023

Nie, nestalo ... no takého partnera by som už viac nechcela ... od začiatku to má byť zodpovednosť oboch, Ty ako žena si bola postavená pred hotovú vec, že budeš mama a on chudáčik si to musel čo? ... premyslieť? ... a keby si ho bola poslúchla a išla na potrat, čo by bolo? ... vieš si predstaviť s takým človekom fungovať v dlhodobom partnerskom vzťahu?

ildiko36
15. jún 2023

Napis mi ip

sheila121
15. jún 2023

Dneska už tri takéto témy. Nechápem. Každá jedna otehotnela neplánovane samozrejme a každú posielajú chlapi na potrat. A každá jedna si to chce nechať. S chlapom ktorého nepozná.

tosomja
15. jún 2023

Nemohlo by sa mi to stáť, vyslovením vety, že mám ísť na potrat by bol on minulostou. Pre mňa. Mohol by tak jedine platiť výživné, keby si chcel nárokovať na "nechcené dieťa" a moje dieťa by to aj neskôr vedelo, že ho otec nechcel.

cyberk
15. jún 2023

Nie.. och… zena, ktora by sa chcela vydavat za cloveka, kt. ju nutil ist na potrat, by nan mala radsej ist, to dieta by pri nej a vybere aj dalsich partnerov len trpelo 🙈

sono2
15. jún 2023

Nestalo. Ale až mi tlak zdvihol opäť takýto príspevok. To už je na tebe čo očakávaš, čo chceš.
Neni normálny to je cele.
Už na tebe či chceš s takým žiť

viestta
15. jún 2023

@sheila121 nebude to tym, ze dnes v parlamente zas preberali potratovu politiku? Mne to pride ako keby nejaka uderka plnila zadanie od verchusky

mala_zabka
15. jún 2023

@tosomja nič v zlom, ale neskutočne naivná predstava, takže je úplný nezmysel radiť to autorke 🙂 Pokiaľ by sa "prebudil" aj po x rokoch, tak na to dieťa bohužiaľ?/našťastie? právo podľa zákona jednoducho má. Tiež by som ale neskákala tri metre od radosti. Súd odklepne styk a ty sa môžeš aj na hlavu postaviť a odrážať ušami...

viestta
15. jún 2023

@tosomja uvedenie otca do rodneho listu a jeho uznanie otcovstva mu dava nielen povinnost platit vyzivne, ale dava mu aj rodicovske prava, teda aj pravo na stretavanie sa s dietatom. V taky cas si treba dobre zozmysliet, co vlastne chcem. Ci vyzivne aj s tym rizikom, ze otec sa bude chciet s dietaom stykat, alebo vymazat toho otca zo zivota dietata, ale potom bez vyzivneho. A uz vrchol neschopnosti zvladnut ulohu osamelej matky je potrestat dieta vyhlasenim, ze jeho otec ho nechcel. To je fakt pre to ubohe stvorenie, danajsky dar. A vobec nezalezi ci sa to dozvie ako patrocne alebo patnastrocne

sheila121
15. jún 2023

@viestta odpad nekukam 🙂 ale je to možné bo dneska čo príspevok to perla

viestta
15. jún 2023

@sheila121 ja som v spravach zachytila, ze zas sa to pretriasalo. Akoby sme nemali ine problemy 🙄

sheila121
15. jún 2023

@viestta tie predvolebné drísty sú už únavné. A po voľbách bude zase ani obraz ani zvuk

petamich
15. jún 2023

nie nestalo, ja som si totiz zivotneho partnera a otca svojho dietata celkom svedomito vybrala a pred tym ako sme sa pustili do rozmnozovania som si dokladne zvazila, ci toto je clovek, s ktorym chcem zit a chcem, aby bol otec nasho dietata 🤷‍♀️

tarra6
16. jún 2023

@viestta to včera bolo, že v Poľsku bola demonštrácia proti tomu ich zákonu proti potratom. Už preto niekoľko žien zomrelo.

tosomja
16. jún 2023

@mala_zabka ale veď ja som nikde nepísala, že nemá nárok sa s ním stretávať, ani nič o zákaze práv. Len to, že má povinnosť platiť výživné aj bez toho, aby sa mu dokázal pozrieť do očí. Ale áno, otec má také isté práva ako matka. Lenže neverím, že ten, kto dieťa nechce a ani neplánuje s matkou dieťaťa byť, si bude nárokovať na striedavku, alebo do vlastnej starostlivosti.
Zase by nebolo naškodu, keby sa stal zodpovedným rodičom a pomáhal tak s financiami ako aj výchovou. Veď možno ani nemusí byť takým zlým rodičom. Aj tak by som môjmu dieťaťu povedala, že s otcom nežijeme, lebo ho nechcel.

cookie29
16. jún 2023

vydavat babatko? To som dost dobre nepochopila...

v kazdom pripade treba zvazit, ze tu sa nejedna o Teba ale o dieta. Ako partnera by som ho asi nechcela, pretoze sklamal vo velmi dolezitej veci a mala by som problem doverovat. Ale nikto nie je neomylny a skratove jednanie moze nastat a mozno z neho nakoniec bude dobry otec.

stanulienkat
16. jún 2023

Nie nestalo rozmnožuje sa v manželstve a s partnerom ktorého dobre poznám a viem, že bude dobrý partner a otec. Keď súložím s nejakým náhodným debilom, tak by som sa chránila.
Samozrejme, že má právo jedného dňa ti zaklopať a chcieť vidieť svoje dieťa.

eliska13
16. jún 2023

@viestta zabudla si na 3 možnosť.Ze nebude v RL a jedného dňa podstúpi testy otcovstva a bude sa chcieť stretávať s dietatom

emuska30
16. jún 2023

@sheila121 možno boli spolu na party 😅

clarae
16. jún 2023

Ano poznam. Otec chlapa bol proti a mama chodila potajomky navstevovat svojho vnuka. Cca ked malo dieta rok, tak sa zacal zaujimat aj otec dietata, najskor potajme a teraz uz maju druhe.

rossalinda
16. jún 2023

Ano aj mm sa to stalo pretiahol asistentku, ta sa bezhlavo zamilovala a hned otehotnela, posielal ju na potrat, nesla., geneticke testy pocas tehu podstupila, jeho 4 dieta..... ano miluje svoje dieta nadovsetko ale ju nie....

danica2711
16. jún 2023

nestalo. Neurobila som si dieťa s debilom

simca06022011
17. jún 2023

Poznam prípad, nakoniec sa chlapec narodil a otcov miláčik najväčší. Žijú spolu so ženou spokojne 25rokov. Myslím, ze niektorým.chlapom proste prepne, ale.vychladnu, premyslia a zmenia názor. Popravde keby som mala.dieta iba odovzdávať otcovi na návštevu, radšej by som bola keby o ňom ani nevedel..