Potrebujem nestranný názor

renkafn
25. máj 2014

Na začiatok sa chcem ospravedlniť,že vystupujem pod novo založeným nickom,ale nemôžem takéto veci nateraz riešiť,pred toľkými priateľkami,ktoré mám pod svojím stálym nickom.Len na vysvetlenie,že nie je to žiadny vymyslený príbeh.
Každá z nás máme nejaký ten problém so svojím partnerom-väčší,či menší.Ja už dlhšie bojujem,trpím,riešim a stále som v takom začarovanom kruhu a dospela som do bodu,keď sa potrebujem poradiť aj s inými nielen tými čo sú v mojej blízkosti.
Na úvod asi toľko,že sme 4-členná rodina,deti sú školopovinné,ja vzhľadom na to,že manžel pracuje 3,5 roka v Rakúsku,som zamestnaná na skrátený uväzok,nakoľko teda deti sú v takom veku,žeby som ich ešte nemohla nechať doma poobede ani v noci samé.
Niekoho ďiaľka zbližuje,no ja ako spätne pozerám nás asi rozdeľuje.Problémy sa začali takmer hneď ako manžel začal pracovať v zahraničí.Išiel tam pracovať aby sme si zlepšili rodinnú situáciu,vedel,že keď odcestuje ,všetko ostane na mne-deti,domácnosť,či ochorejú,alebo hocičo iné,že si budem musieť nájsť prácu len takú ,aby sa to dalo zvládnuť.Od začiatku nás vydeľuje z peniazmi-s rodinnými prídavkami a to čo zarobím mám tak cca 400 €,no a on nám zo svojho platu (do 2,000€) prispeva tak 300-400€-nepravidelne samozrejme,niekedy pošle a niekedy nie,to som vypočítala taký ročný priemer..Ja viem je to krásna suma,samozrejme pokým nás niečo nečakané neprekvapí tak sa dá aj ušetriť.No ja z tejto sumy hradím úplne všetko komplet oblečenie pre derti počas celého roka,ešte ani raz deťom nekúpil v Rakúsku ani ponožky,maximálne tak nejaké drobné sladkosti.....platím samozrejme aj jeho všetky šeky,naposledy aj pokutu za prekročenie rýchlosti.No a ide o to,že zrovna minulý týždeň nám nám rachla pec na vykurovanie a bude treba kupovať novú,povedal mi,že on nemá na to,že som si mala ušetriť,strašne ma to neviem či nahnevalo,ale teda z jeho príjmu nám prispeva "omrvinkou",on si veľkú časť necháva pre seba a ešte čaká že z toho ušetrím?!Prístup k jeho účtu nemám.Viem ,že mnohé napadlo hneď slovo rozvod,ale ja to ešte takto razantne nechcem riešiť.No ale riešili by ste v mojom prípade výživné počas trvania manželstva?Vzhľadom k tomu že teda neprispieva pravidelne,napr.teraz mi poslal zo svojho účtu v marci 600 €,apríl nič,máj zatiaľ ešte nič-nikdy neviem čo mám očakávať.A myslíte ,že by mi to vôbec dopadlo dobre?Nevysmiali by ma na súde-keď vlastne ý priemer je ako tak v pohode?Toto z tou pecou nebola jediná vec,bolo ich viac,takže nejdem na to zbrklo-to bola už vec čo ma dorazila.S ním sa na túto tému nedá absolútne-hneď vyskakuje ako čert.Mala by som to teda skúsiť podať?

macamac
25. máj 2014

@renkafn on takú veľkú investíciu ,akou je kúpa auta, s tebou aspoň prediskutoval?
či vy zrejme v manželstve delíte peniaze na MOJE a TVOJE, pričom tie tvoje sú vaše a tie jeho sú len jeho 😝
kks, toto nikdy ale nikdy nepochopím
ako písala
@titkovamiriam jej muž sa stará dokonca aj o deti, ktoré nie sú jeho, čo je veľmi pekné
tak preto nepochopím, že ten tvoj sa poriadne nepostará ani o tie svoje 😝
sám si dopraje a vy si máte odtŕhať?
daj si teda platiť pranie, žehlenie, varenie a starostlivosť "aj o JEHO" deti a basta 🙄
ako som písala - on si šiel polepšiť, ale len pre seba 😝

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Vies, neveri, ze to podas - v podstate ta ma v hrsti a manipuluje s tebou ako sa mu chce.

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Rozumiem, nuz v tom pripade mozno treba patrat po pricine. Predpokladam, ze rozumne rozpravat sa s nim neda, potom ozaj len ten sud

froschka
25. máj 2014

@renkafn esta raz sa pytam preco nejdes za nim? aspom mu to ovedz ze si sa tak rozhodla a budes vediet ci sa tesi ci to chce alebo nechce..ak nechce tak ako Baby pisali robi si zadne dvierka al nerata s vami do buducna a nasiel si tam milenku...

lublana1
25. máj 2014

...spravaniu tvojho manzela nerozumiem... moj manzel je tiez prec, vo Svajciarsku a tiez mame spolu dve deti. peniaze mi posiela pravidelne, kazdy mesiac, rovnaku sumu, zvysok, co sa usetri ide na sporiaci ucet, ale tu na Slovensku a mam k nemu pristup i ja, ked sa nieco vyskytne, aby som mala peniaze po ruke a vobec neriesi, co robim s tymi peniazmi, ktore mi posiela na bezny ucet, posiela mi sumu 800 eur, ja som na materskej, dostavam 250 eur... pride mi divne, ze ti posiela tak malo penazi a este k tomu ani nie kazdy mesiac... urcite by som to nenechala tak, preco je potom mimo domu, ked poriadne neprispieva do rodinneho rozpoctu? to moze pracovat aj na SK a pomahat ti s detmi, lebo viem, ake to je tazke, ked si na vsetko sama...

renkafn
autor
25. máj 2014

@macamac
@mircalla
presne toto,a to som dnes minula posledné peniaze čo som mala bokom,malý bude mať koncert(gitara) v piatok,treba slušné oblečenie,ale nomrálne sa naštval,že napr.toto som absolútne nemusela riešiť-pri tom som nekupovala žiadne znač.len klasiku.
Už verím tomu,že peniaze menia človeka,strašný šok,že aj takého,o ktorom asom si myslela,že ho mám prečítaného

marionmarion
25. máj 2014

Diskusiu citat nebudem...chcela si nestranny nazor, tak ti napisem co si myslim. Tvoj muz je sebecky az to boli. On chce pracovat v Rakusku, on chce postupit vyssie, on vam chce prispievat 4 stovky mesacne, on on on...a co ty a deti?Pytal sa vas co chcete yv??? Pises ze sa nechces rozvadzat...nuz napisem ti to narovinu, ak mas trochu sebaucty, tak sa skor ci neskor rozvedies tak ci tak...taketo spravanie by voci mne so synom nedovolil ani moj byvaly! partner, hoci nema povinnost riesit ci ja mam dost penazi, stacilo by ze mi da mesacne dohodnute vyzivne, ale jeho zaujima co potrebujeme, ci mame dost a ked zarobi nieco navyse, tak to dava nam, lebo mu zalezi na tom aby jeho syn mal dostatok a to spolu ani nezijeme, ani o nom nemozem povedat ze je otec roka, no napriek tomu nemysli iba na seba...kym tvoj muz pravdepodobne ano. Vazit si ta urcite nevazi, ani nemiluje... na co ta vlastne ma? Aby si robila opatrovatelku jeho detom a on ti za to plati nejaky smiesny plat??? Ak to vidim zle, kludne ma vyved z omylu, ale mat doma to, co mas ty, tak uz ho davne poslem kade lahsie, nech si ide teda robit karieru, ked mu je to prednejsie 🙄

sissy27
25. máj 2014

@mircalla hej, diagnóza - lakomstvo... nemyslím si, že žena má byť doma pri hrncoch a deťoch a chlap sa zodrať aby uživil rodinu, ale takéto rozdiely medzi "moje a tvoje" by som nebola ochotná tolerovať... a hlavne nie, aby som ja platila všetky výdavky na dieťa, ktoré je aj jeho...

maritana
25. máj 2014

@renkafn No mas to tazke :( Drzim ti moc paste,nech sa to vyriesi aby si konecne bola aj ty v pohode.Vela energie,drzkaj sa!

renkafn
autor
25. máj 2014

@froschka neviem,nikdy nebola reč,žeby sme tam išli bývať,a vlastne aj on na túto tému hovoril,že tam bude ešte maximálne 2 roky,že či je to rozumné ,aby sme išli na pár rokov tam a potom sa azse všetci ťahali naspäť na Slovensko

sirinka
25. máj 2014

@renkafn tak toto je nonsens. Jedna vec, vsetky peniaze, ktore zarobite v manzelstve, su vase spolocne!!! On nema ziadne pravo vydelovat a sam rozhodovat o tom, kto bude mat kolko na minanie. Cele zle od zaciatku a pokial je situacia ako pises, ruky prec od neho. Je dobry a mily, pokial sa mu nestaras do penazi, to sa oduva? To je otec a milujuci manzel, co ta v pohode necha cely mesiac bez koruny a neserie ho, ci mate co do ust???

jana121212
25. máj 2014

@renkafn podla mna je to celkom zvlasne. neviem ako to bolo, ked robil na slovensku, ci ti vtedy daval peniaze alebo nie. ako tu uz bolo spomenute, je mozne, ze tam niekoho ma. ale kedze problemy s peniazmi nastali hned ako odisiel, tak mozno je "len" lakomy a radsej si seba dopraje ako by mal dat peniaze vam... neviem ako byva, ale podla mna samemu muzovi netreba cely byt, stacila by mu len jedna izba, takze aj tym by sa dali znizit naklady. a ak robi v rakusku, tak jedlo v potravinach stoji priblizne tolko co u nas. to ze ti nechce ukazat vypis z uctu znamena, ze ti nieco taji. hlavne plat moze mat aj viac ako 2000e, ak je pravda, ze ho 2x povysili. na tvojom mieste by som sa zamyslela ako sa k vam spraval este ked ste spolu byvali a vychadzala z toho. znami do vasho vztahu nevidia, nevedia sa objektivne vyjadrit, lebo ak maju cloveka radi, tak si casto nepripustia, ze by mohol spravit nieco zle. objektivne to normalne nie je. isiel tam zarobit peniaze pre vas, zaroven sa mate horsie ako ked bol tu, ty si na vsetko sama a vo financnom strese. ja by som s nim hodila vaznu rec, najlepsie osobne. a mozno by som rozmyslala o prestahovani sa za nim. jednak tym usetrite jedno najomne, byt na slovensku sa da prenajat a hlavne ak sa jedna o rakusko, tak by sa deti lahko naucili jazyk. aj ked by to bola pre nich urcite velka zmena. lebo jedina moznost ako zachranit vas vztah je, ze budete byvat vsetci spolu. ci uz na slovensku alebo v zahranici. minimalne by som mu navrhla myslienku prestahovania sa k nemu. aj podla jeho reakcie uvidis, ci je v tom nieco viac. ak nevychadzata s peniazmi, tak prestahovanie by pomohlo, ak vas bude odhovara za tym jeho spravanim moze nieco byt

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Uz len toto je zvlatne - nechybate mu? vidim to ozaj na tu milenku a tato situacia mu nesmierne vyhovuje. kym nic neurobis, tak sa nic nezmeni, ale nesla by som na to placom, prosbami a pod - ale proste byt tvrda a rozhodna

25daniela
25. máj 2014

@renkafn a asi este nikdy nesatil a osobne nezivil dve male deti... lebo potom by vedel, ze je to uboho malo a zvlast, ked on ma tolko vela... urcite by bolo na mieste, aby aspon tretinu vyplaty ti posielal, ved jeho tretina beha na slovensku, ved na koho by sme uz mali vydavat peniaze ak nie na svoje deti? Kto ma mat uzitok z toho, kolko zarobime?
Zakazdym, ked by som decku musela povedat, ze toto ti nekupim, lebo mam malo penazi by som mu zavolala alebo poslala sms, drahy, nase deti chcu to a to a ja to nemozem kupit lebo si neposlal alebo lebo si poslal iba tolko a tolko...

renkafn
autor
25. máj 2014

☹ 😔 😢 ,och presne si vyjadrila moje dnešné pocity keĎ som si zakladala tento nick a túto diskusiu

froschka
25. máj 2014

@renkafn a preco nie? co vam brani? my sme zili 3 roky v rakusku a dosli sme spat na sK, a som pripravena ked<kolvek odist ak by mal manzel ponuku v rakusku. deti sa otrasu aspon budu zvyknute sa prisposobit a flexibilnejsie a mozno tam aj ostanente navzdy... ako sa choval ked ste boli u neho tie 3 tyzdne? povedz mu ze prides za nim teda na cele prazdniny, na pracu sa vykasli pokial bude on ochotny s vami zit tak bude stat za to odist...ale pokial nebude chciet a trvat si na svojom ze sak sa za 2 roky vrati moze byt zu neskoro

renkafn
autor
25. máj 2014

@mircalla veď byť tvrdou ,vidím len na ten súd,potom už nebude možne urobiť krok späť,ale keĎ na normálnu debatu to nevidím

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Este tolko ti poviem - on vie, ze si makka, ze sa postazujes, ale nic neurobis. Kym nezmenis ty postoj k nemu, tak sa nezmeni nic - on sa menit nebude. Je uz nacase, aby sa spamatal, lebo pravdepodobne uz stratil pri tej praci v zahranici predstavu o realite, rodinnom zivote a potrebach

25daniela
25. máj 2014

@renkafn urcite to ma zmysel sa stahovat, deti budu mat otca... Moj by mohol odist a zarabal by nehorazne sumy ale nechce odist od rodiny... to vravi same za seba

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Rozumiem, poznam ten typ - akakolvek diskusia nemozna, ona sa lahko radi, ze toto a tamto mu povedz, verim tomu, ze si to uz x krat skusala. Jedine ozaj musis byt nemilosrdna

mircalla
25. máj 2014

@25daniela To by ale musel chciet....

renkafn
autor
25. máj 2014

@froschka viem môže to vyzerať ako výhovorky,necítim sa na to,bojím sa,že tam budem stratená viac ako tu a hovorím manžel tiež sa vyjadril tak,že skôr nie,ale skúsim mu to teraz keĎ príde razantne ,žťe ideme žiť tam,nech skúsi hľadať pomaly deťom školu-uvidím aspoň reakciu

mircalla
25. máj 2014

@renkafn Bola si ho tam niekedy navstivit ci sama alebo s detmi?

sirinka
25. máj 2014

@renkafn a co takto mu povedat, ze si musis poziciat od znamych, lebo on neposiela, ze im budes musiet povedat pravdu aky je lakomy 😉

sirinka
25. máj 2014

@renkafn a ako ti teda chodia z at tie pridavky? Lebo pises ze ich dostavas ty, ale oni predsa nevyplacaju kazdy mesiac, to mas vtedy aky prijem?

renkafn
autor
25. máj 2014

@sirinka požuačala som si od jeho rodiny,minulý rok ,keď sme mali zúčtovanie,no nahnevaný bol,vrátil to on,ale situácia pokračuje ďalej...proste zabudol na to

wendy62
25. máj 2014

@renkafn Hypoteku mate spolu? Ak ma dostatocny prijem aj nejaku rezervu, tak by som skusila nezaplatit hypoteku, pripadne nejake dalsie dolezite poplatky, ktore budu naisto rychlo vymahat. A potom manzelovi oznamit, ze toto som nezaplatila, lebo nebolo z coho, hrozi nam exekucia, pories to nejako, ja uz nemam ani na suchy rozok. Moze nadavat kolko chce, bud to zaplati on, alebo budete mat tahanice, exekutora, uroky z omeskania... A hoc aj kazdy mesiac rovnako. Nech take veci idu z jeho uctu.
Ja to vidim na nejaku zavislost, tam sa vie stratit neskutocne mnozstvo penazi - napr. gamblerstvo, online stavky... Tam by mohlo pomoct sudom urcene vyzivne, rozhajdakal by len zvysok a vy by ste si prilepsili.
Skus s nim zacat riesit, ze sa chces natrvalo pristahovat za nim - akoze sa ucis jazyk, hladas tam pracu, skoly pre deti... A pozoruj, ako sa zatvari, to ti tiez nieco napovie.

renkafn
autor
25. máj 2014

@sirinka rozpočítala som to,taký priemrný keď Ranúšania posielajú ,vypočíétala som koľko mám z mojím platom a tými prídavkami na každý mesiac-tie prídavky sú chvalabohu zatiaľ vždy isté..ja mám tak 200-220,záleží koľko hodín odrobím

sirinka
25. máj 2014

@renkafn ja by som ho tym postrasila... Aj podla reakcie uvidis, ci celu situaciu naozaj nechape a nadalej si bude trvat na svojom, alebo ho bude srat, ze mu chces pokazit povest a bude sa snazit ti zalepit nejako usta aspon nachvilku a teda, ze si dobre uvedomuje, ako vas drzi nakratko....

heltacek
25. máj 2014

Kopol by som ho do zadku a žiadal výživné 500€ na každé dieťa.... chrapúň jeden...