Pre zlú finančnú situáciu ideme bývať od seba

zuzanavolakova
28. jún 2023

Ahoj chcem sa opýtať na názor alebo podobnú skúsenosť, s priateľom sme spolu 1,5 roka z toho rok v podnájme, no pre zlú finančnú situáciu musíme ísť bývať zas od seba, (ja aj on musíme splácať svoju pôžičku, hlavne on aj výživné) preto nám nevychádza aj na podnájom, každý ku rodičom, ja s mamou veľmi nevychádzam, je to veľmi komplikované s ňou, mám 13 ročnú dcéru, takže musím pozerať hlavne na ňu, veľmi sa stále ľúbime,no som z toho veľmi smutná, už som si zvykla, že spolu fungujeme bez hádok v pohode, no bojím sa , že sa náš vzťah pokazí 🙈😓
Máte niektorá podobnú skúsenosť ?

mamutka
28. jún 2023

@zuzanavolakova mame by som našla garsónku, ak som si ten byt kúpila ja.

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@mamutka nekúpila, len som majiteľom

veroniq85
28. jún 2023

Podavas tu velmi divne informacie. Na jednej strane vraj "mas" vlastny byt, v ktorom nebyvas. Byva v nom mama s ktorou nevychadzas. Byt je tvoj? mas na neho uver? patril tvoj mame? darovala ti ho? Vies pre vacsinu ludi je nepochopitelne preco nebyvas vo vlastnom byte s dcerou a partnerom, Takze asi tak. A tvoja mam moze ist do podnajmu (garsonka). Vsak ani doteraz ste nebyvali spolu.

tosomja
28. jún 2023

@zuzanavolakova máš vlastný byt, ale nemáš kde bývať. On platí výživné, ale ty tiež dostávaš. Dostávaš aj daňový bonus aj rodinné prídavky, už len to by ti malo stačiť na polovicu nájomného. A z výplaty pôžička a strava. Veď všetko ide na polovicu. Veľmi zvláštne, že vám nestačia dva príjmy.

denkabemommy
28. jún 2023

@kornelies treba sa pozrieť na okolnosti a nie, mňa by vysťahovať nemusela. Sama by som odišla, lebo by som svojmu dieťaťu a vnúčaťu chcela dopriať čo najviac dôstojný život. Taktiež nie je matka ako matka a nepošle ju na ulicu s igelitkou v ruke ale úplne bez problémov môže prejsť rozhovor, nájdenie bytu, ktoré budú spĺňať štandardy, netreba hneď chytať za slovíčka a radšej čítať s porozumením.

anjelicek26
28. jún 2023

@veroniq85 presne tie informacie su divne... byt mohla zdedit po otcovi a mama jej druhu polku darovala, boh vie...alebo vlastni len cast... preto jej aj mama jasne povie, ze toho "neschopaka" mi sem neprivedies, ty samozrejme domov ist byvat mozes s vnuckou... jedine takto to dava cele zmysel... kym bude pisat taketo polo informacie, tak sa tazko radi... pointou ostava, nech zamaka, zluci pozicky, da sa financne do poriadku, lebo fakt dvaja zarabajuci ludia plus ona dostava vyzivne, kolko maju dlhy?? Ze to nevychadza... tam to chce si sadnut s financnym poradcom co najskor...

veroniq85
28. jún 2023

Nekupila cize si ho zdelila? podiel po otcovi asi? cize aj tvoja mama je spolumajitelka

veroniq85
28. jún 2023

@anjelicek26 presne tak to vyzera.

0silvia0
28. jún 2023

@zuzanavolakova pozri, ty len potrebuješ počuť, že áno, zvládli odlúčenie iní, zvládnete aj vy. Ale to, čo zvládli iní, nemusíte zvládnuť vy.
Ostatné rady ohľadom brigád ignoruješ a odpovedáš len na to, na čo chceš. To si túto diskusiu ani nemusela zakladať. Nepodávaš relevantné info, a my nemáme veštecké gule.

h2
28. jún 2023

@zuzanavolakova Aký veľký je ten byt? Ja chápem, že hoci je tvoj, je de facto zrejme mamin, predpokladám, že ti ho darovala, ale s tým, že v ňom dožije. Keď je situácia taká, že musíš aj s dcérou ísť bývať k nej, možno by bola ochotná, v prípade, že byt je veľký, dať súhlas, aby ste ho predali, kúpili pre ňu jednoizbák a nejaký ďalší byt pre teba, ak je to reálne (kvôli cene a prípadnej hypotéke, neviem, či vám to vyjde).
Ináč, na rozdiel od ostatných si myslím, že ísť bývať od seba nemusí znamenať koniec vášho vzťahu. On má deti, ty tiež, predpokladám, že spoločnú rodinu si zakladať neplánujete. Môžete spolu randiť a užívať si spoločne strávený čas, budete si vzácnejší. Aj tu, na koníku, je jedna kočka, ktorá takto žije a to dokonca s manželom. Dokonca, ak sa nemýlim, má tiež 13 ročnú dcéru. Síce nebýva s mamou, ale s mužom tiež nie, len sa navštevujú.
@panelacikova , nechceš sa zapojiť a trochu autorku povzbudiť, že aj takto sa dá žiť a udržiavať vzťah?

bluka2
28. jún 2023

Tej dcere by som sa snazila trochu viac stability zabezpecit, cize nemenit. Radsej zober trochu prace navyse a aj chlap

simca06022011
28. jún 2023

@kornelies ako sa cíti.dcera ked matka sa k nej správa ako nesvojpravnej a neznesie partnera. Názor si povedať môže ale nie dcéru vyhodiť Bytu do podnájmu, lebo partner. Teda aj takto naopak sa na to dá pozrieť...

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@h2 ďakujem za odpoveď 💕

simca06022011
28. jún 2023

Autorka,.treba si sadnúť a poratat všetko, či náhodou problém nebude nízky príjem a nie výdavky. Či s úvermi niečo nejde spraviť. Dospelí ľudia, partneri nechodia takto od seba a k sebe, nájdu spôsob. Presne sumy a informácie treba aj tebe. On ide tiež k.rodicom? Ako dospelý muž nezvládne výživné, pôžičku, nájom? A to mu aké likvidačné výživné určili, keď jemu neostane na život?

nelca84
28. jún 2023

@zuzanavolakova co vlastne ocakavas od tejto diskusie? Baby sa ti aj snazia poradit, lenze ty zjavne podavas len informacie, ktore ti vyhovuju. Nechces napisat, na co mas vlastne uver, kedze byt si nekupovala... chapem to tak, ze byt ti mama darovala a ma tam dozivotne pravo byvania. A asi dobre vie, preco nechce tvojho priatela ani vidiet. Kym nenapises celu pravdu, tak ani necakaj relevantne rady 🤷‍♀️

petronelag
28. jún 2023

@nelca84 To je dôležité prečo nechce vidieť mama tvojho partnera, tipovala by som, že platí výživné na 2 deti + pôžičku a tak je jej jasné, že s jeho príjmom je to vlastne muž, ktorý nemá už ani na podnájom. Starší ľudia si takéto veci hneď uvedomia.

nikpa
28. jún 2023

@zuzanavolakova keď tvoja mama nechce tvojho priateľa ani vidieť tak nech si zbalí veci a odsťahuje sa z tvojho bytu. Akože fakt si ideš sebe, dcéra aj jemu rozhádzať rodinu a sťahovať sa k matke, s ktorou nemáš dobre vzťahy preto, že ona nemusí tvojho priateľa?? Riešenie ktoré ste zvolili je totálne mimo, krok späť a povedie len k ešte väčšej flustracii. Mama nech ide do domova dôchodcov alebo do podnájmu, v jej veku už mala mať o bývanie dávno postarané, nie obmedzovat takto mladých.

kornelies
28. jún 2023

@simca06022011 V prvom rade, by mala autorka pridat viacej detailov.
Ako nadobudla nehnutelnost.
Aky dovod ma matka, ze nema rada jej partnera. (Ja by som tiez nebola nadsena napr.z prizivnika, "skokana", alkoholika, gamblera, atd.

tosomja
28. jún 2023

@zuzanavolakova ale ty si nič nevysvetlila. Len že máte pôžičky. A on platí výživné. Ty máš tiež výživné, a máte stabilné práce, byt, ktorý užíva tvoja mama.
Keď máte dobré práce, ktoré nechcete meniť, sú predpokladám platené od 1000e vyššie, iná práca by ma nepresvedčila o "stabilite"
Čiže 2000e príjem
200e daňový bonus plus prídavky
Výživné od otca tvojej dcéry.
Keď aj 1000e dáte na pôžičky s výživným, ďalších 500e na nájom, 700e vám musí zostať na živobytie.
Aj keby len 400e, stačí jedna brigáda a žije sa vám lepšie, spolu.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
28. jún 2023

@jj298 asi tak. 🙂

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@jj298 ja nepotrebujem ľútosť, sa ukludnite láskavo, chcela som počuť iné názory , skúseností

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ahhola
28. jún 2023

@zuzanavolakova však už sa vyval s tým bytom, ak to nie je top secret▪️
prečo tvoj byt okupuje matka a ty sa ideš trhať od frajera?

0silvia0
28. jún 2023

@zuzanavolakova ale ako ti ma kto dat normalny nazor ked nenapises podstatu?
To ako by som sa spytala, ci ma moze od statia boliet noha a nenapisem, ze som ju mala pred pol rokom zlomenu.
Cize zatajujes podstatne info, ktore su velmi dolezite. Ale ak ti niekto napise, ze chces polutovat, to sa hned ides obhajovat. Uplne od veci.

h2
28. jún 2023

Dievčatá, je úplne jasné, že ten "autorkin" byt je vlastne mamin byt. Snáď si nemyslíte, že by kúpila byt, nasťahovala by doňho svoju mamu, s ktorou nevychádza a ona by išla s priateľom do drahého podnájmu, z ktorého by potom musela aj tak odísť "k mame". Čiže nie je potrebné čakať, čo autorka napíše, treba vychádzať z toho, že ona reálne žiadny byt nemá, hoci by aj bola napísaná na LV. Mama tam má určite ťarchu doživotného užívania.

veroniq85
28. jún 2023

@h2 ona ten byt nekupila. Pisala to vyssie. Najskor mozno zdelila napr. po otcovi cize je spolumajitelka. A tiez pochybujem ze mama ktora nevychadza s dcerou a jej zivot. rozhodnutiami (ako priatel) by len tak svoj byt prepisala pocas zivota na dceru. Mozno ak by mala nejake exekucie. Ale vsetko su to len teorie.

veroniq85
28. jún 2023

A hlavne logicky ak by to bol naozaj jej byt tak v prvom rade by o nom rozhodovala sama. Cize by tam byvala s dcerou, priatelom a naopak jej mama by bola ta co sa musi prisposobit jej kedze u nej byva a nie si este klast vlastne podmienky. Cize urcite tam nieco je o com autorka cielene nepise.

h2
28. jún 2023

@veroniq85 Veď to píšem, že ten byt určite nekúpila. Lebo to je jasné aj bez toho, aby o tom musela písať.

sasa1310
28. jún 2023

@zuzanavolakova ja neviem teda. Máš 13 ročnú dcéru, nie si nejaká mladá mamička. V takom veku už má mať človek ako také zázemie, zabezpečené bývanie atď. Na tvojom mieste by ma viac sralo, že s 13-ročnou dcérou musíš byť po podnájmoch aby si nemusela bývať u tvojej mamy. Vzťah by som riešila na poslednom mieste