Prečo muži bijú svoje manželky, keď ich milujú?

15. okt 2022

ahojte,
zaujímal by ma vas nazor, samozrejme, neberme do uvahy a vynechame nejake zjavne choroby napr. nejake psychicke choroby, manipulatorstvom, alkohol, drogyb a ine zavislosti, preco muzi biju svoje milovane manzelky, ktore miluju, zo ziarlivosti, ide o pocit uzurpovat si moc ? ci o co ide ? ako to vnimate vy, presli ste si niecim takym? snazim sa nachadzat odpovede na svoje otazky, kedze sama som si tym presla v nie tak davnej minulosti, preco muzi, ktori miluju svoje krasne a dobre manzelky, tak ich nemaju problem pocas hadky bit, ide o kontrolu, ci o co, o dominanciu, aj ked zena vyrazne provokuje a hada sa ako sialena a je hysterickejsia a je vo svungu, preco muzi ich umlcuju fackami a napadnutim alebo tahanim za vlasy, a este obvinuju zeny, ze oni ich provokovali?? ja to stale nedokazem pochopit, hoci na tom pracujeme s psychologickou, a ona mi to vysvetluje, ja nechapem. Problem nebol laska, laska bola aj je, ale kvoli comu bitka, kvoli comu napadnutie, utoky, fyzicke nasilie.....toto uz je to posledne, co muz moze urobit. si tym liecia svoje komplexy z detstva ? Ja som stale svojho ospravedlnovLA, ze je to proste detstvom a ze je cholerik. detstvo preto lebo bol viac bity ako syty, doma..a videl to u rodicov, a povazoval to za normalne, a tiez ho vsetko vytocilo a nas...hned okamzite uplne vypenil, ze clovek mu nemohol nic povedat, nenormalny cholerik. takze preto sa pytam, co si myslite ?

tykat
15. okt 2022

Preco si zeny myslia, ze ich miluju muzi ktori ich biju?

codal
15. okt 2022

To totiž není láska, ale potřeba někoho ovládat.... Kdo miluje, neubližuje...

vroni
15. okt 2022

Muž, ktorý bije ženu miluje tak nanajvýš sam seba a svoj pretlak testosterónu. Žeba s colen trochou sebaúcty kopne takýto biologicky odpad tam, odkiaľ nohy rastu.

klarissa25
15. okt 2022

@petamich ale prosím ta toto sú také kecy že kým nezazijes.....

bloger
15. okt 2022

Je smútné, že sa také niečo vôbec deje. Ako sa hovorí, že ženu ani kvetinou neudrieš. A tak by to malo byť. Násilie nikdy nebude zlučiteľné s láskou. Jednoducho ženy treba ľúbiť. Vážiť si, že sa starajú a sú také úžasné.

petamich
15. okt 2022

@klarissa25 nesuhlasim ale nevadi 🙂 mas taky nazor a ja ho akceptujem, tiez som kedysi mala podobny a vlastne do istej miery aj stale mam, lebo ja osobne by som sa po prvej facke zbalila ale ja mam okrem ineho napr. prostriedky na to, aby som to spravila, nie kazda ma take "stastie" a nie ani tych azylovych domov v pesej dostupnosti napr. skoly, skolky nie je az tak vela, schvalne pisem v pesej, lebo tie zeny castokra nemaju absolutne ziadny prijem, kedze ten chlap im zakazoval chodit do prace, aby boli financne zavisle ale je jednoduche povedat, ze su hlupe a maju ist napr. do azyloveho domu 🤷‍♀️ mimochodom najst volne miesto v azylovom dome je tiez celkom zaujimave

klarissa25
15. okt 2022

@petamich viez koľko poznám žien ktoré nemali nič ale išli preč od muža. ? Sú rôzne inštitúcie, ktoré pomáhajú

komplikovana
15. okt 2022

mila autorka, nechapes to preto, lebo mas pravdepodobne mylnu predstavu o tom, co je laska. Tvoj chlap ta nemiloval, iba ti ukazal to, co si myslel, aby si mu uverila. A tebe to stacilo. Clovek, ktory naozaj miluje ta bude respektovat, a aj ked sa nezhodnete v niektorych nazoroch, nebude mat nikdy potrebu ta ponizit. V normalnom vztahu ste rovnocenni parneri.
V clanku sa nikde nepise, ze agresori miluju. V tvojom pripade sa jednalo skor o manipulaciu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. okt 2022

:( áno skôr porucha . Si myslím..

V článku sa píše o Tom..aj nadpis článku je že
Prečo muži ktorí milujú ženy ich biju

mikadooo
15. okt 2022

Áno, jednoducho preto, že to považujú za normálne. Niekto považuje za normálne dať si piercing, iná vyspať sa s chlapom hneď na prvom rande. A niekedy si chlap myslí, že keď žena prekročí určitú hranicu, tak "si to zaslúži". Dôležité je, že sa v tomto nezhodnete a že si to vedela stopnúť a odísť. (Áno, sú aj ženy, ktoré sú s tým okej, že veď som provokovala, tak som si zaslúžila. Sú aj ženy, ktoré sa s partnerom aj pobijú. A sú dokonca aj ženy, ktoré bežne v afekte strelia svojmu partnerovi, aj keď on im to nevráti, čiže dá sa povedať, že sú aj ženy, ktoré bijú svojho partnera...). Každopádne, podľa mňa násilie do vzťahu nepatrí, ani fyzické, ani psychické. Pokiaľ to teda nevyhovuje obom, na štýl sado maso dvojíc🤷.

miadi
15. okt 2022

Mne je na 🤮 ked to citam. To vobec nebola laska. Ty si si to len tak naivne zelala. Vecer ta prefackal a rano si bola princezna laska urobil ti ranajky lebo Nebol uplny idiot vedel ze ta potrebuje mat namotanu aby si ostala. Ked si drzala zobak a krok ked bolo po jeho Tak mal dobru naladu a choval sa normalne Ved nikto nevladze byt chuj 24/7 . No ked si sa ozvala kriticky ked sa ti nieco nepacilo . . Tak bol na teba agresivny a este to odovodnil tebou ze provokujes a vlastne si si tie facky zasluzila. Choval sa k tebe horsie ako vacsina ludi k neposlusnemu psovi. To nebola laska. Nikdy mà ziadny muz fyzicky nenapadol nech som zurila ako furia. A Keby mà napadol tak by hnet vypadol z mojho zivota. Lebo sa mam zdravo rada. A ty sa nevies mat rada . Tak si sa nechala manipulovat. Neries preco je idiot co bije zenu idiot .Skor ries seba preco si sa nechala fackovat. Aby si sa do takeho vztahu nedostala zas. Aby ta na druhy den neoblbli sladke reci a usmevy.

miadi
15. okt 2022

Muzi ktori miluju zeny nebiju. Len primitiv dvihne ruku na zenu. Ked konecne pochopis ze to nie je laska ale toxicky vztah .. budes mat lepsi zivot. Prestan si nahovarat ze ta miloval .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeanne14
15. okt 2022

Jediný krát som dostala facku od frajera. Mala som čerstvo 17r., a ver mi nemiloval ma. Nespravil by to a boli by sme dodnes spolu.
Bolo to posledné čo urobil. A to som bola sopľavá tínedžerka.
To, že vraví že ta miluje, že ti lichotí neznamená že ta skutočne miluje. Keby áno, nedokázal by na teba ruku zodvihnúť.

lilitela
15. okt 2022

Autorka, mna by zaujimalo, ako ti to vysvetluje ta psychologicka, ze sa ti to neda pochopit. Napis to sem.

mandzula
15. okt 2022

@angela85 predpokladam, ze hovoris o synovi - dietati, ktoreho spravanie nemozno porovnavat so spravanim dospeleho cloveka. Dospely clovek by mal natolko ovladat svoje konanie, aby vedome neublizoval. Neklamme si, asi kazdy z nas mal niekedy potrebu niekomu strelit, fakt je totiz ten, ze ako zivocisny druh je clovek agresor. Agresivita je potlacana vychovou, ktora je dana kulturou a konvenciami tej ktorej krajiny. Nie u kazdeho je v kmenovej rodine potlacena spravne, nie kazdy vidi spravne vztahove vzorce, no na to sa neda donekonecna vyhovarat, disponujeme volovou zlozkou, mame moznost poucit sa na vlastnych chybach a ak to nejde, mame moznost vyhladat odbornu pomoc.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
15. okt 2022

Co Ti hovori psychologicka?raz sa prekrocia hranice a padne facka a je zle.To robia manipulatori ved si ma vyprovokovala, bola si hystericka, vzdy sa najde dovod a svoje alibi preco to soravil. urcite aj tie zle vzorce v rodine.
Tzv.medove tyzdne, ked je dobre zena je uzasna, navari, kvety, udobrovanie a potom faza zla hadky, bitky a tak dokolecka.
Nikdy to nebude uz dobre.Viac treba riesit seba preco si to zena necha a nie preco to muz robi.Jemu do hlavy nevidis ty vies so sebou pracovat.Moze byt prchky aj ja som, ale nikoho nefackam.

autor
15. okt 2022

@mandzula úplne s tebou súhlasím. Ale úplne do bodky. Niekto si proste myslí, či je to už dane kultúrou či rodinou alebo výchovou, že žena sa ma bit alebo fackovať pokiaľ je hádka a ona sa hada.
Napr. V niektorých arabských krajinách je facka úplne bežná, alebo iné veci napr. Facka dve pri hádke ak sa hada. Je to žiaľbohu tak.
Každopádne ten kto zdvihne ruky na ženu je prinitiv ktorý sa nevie ovládať

autor
15. okt 2022

@luccija to čo píšem...to mi povedala psychologická nič konkrétne...že detstvo .zlá výchova..porucha nejaká a pod nič konkrétne keďže ho nevidela

autor
15. okt 2022

@elizabet173 však to tam je napísané...v článku prečo muži ktoré bijú milované zeny

autor
15. okt 2022

@miadi to si kruto napísala.
Ja si myslím, že má ľúbil napríklad. aj keď nejakou chorou láskou

bessie12
15. okt 2022

chlap, ktory miluje svoju zenu by ju nikdy neudrel. Toto nie je ziadna laska. Len nasilie a ziadne ospravedlnenie na to nie je.

kiki68
15. okt 2022

Nasilie je casto generacna vec a opakuje sa vzorec. Tiez moze byt to, ze je to v okoli akceptovane. Urcite to nie je normalne a akceptovatelne spravanie. Kolegov tiez bijeme jak zito, lebo nieco spravili inak a dali nam zamienku? Nie, tam ide casto prave o ventil spravania pri niekom, kde si to mozeme z hladiska bezpecia dovolit. Ako keby sa zobudil s tym, ze je kdesi priviazany ten chlap a ta zena ho zreze jak hada nejakym nepeknym sposobom, tak by ten ventil u nej kompletne stratil. Uz by to nebolo bezpecne miesto a osoba, kde si to moze dovolit. A vacsina zien nespravi nic skrz to, ze maju strach a pre klud v rodine su ticho. Casto aj ona doma zazila ako dieta nasilie a podvedome skonci s partnerom, ktory ma tieto prvky v spravani.

xsuzannex
15. okt 2022

Jednoducho..taky chlap si vzdy vezme zenu co je submisivna, co sa prisposobi,na ktorej si moze dokazovat ze je nieco viac.. skratka drzi hubu a krok, stara sa o domacnost, deti a tam je jej miesto.. do tejto chvile je spokojny, avsak ked si dovolis oponovat, povedat so svoje, tak ta ma potrebu akoby "vratit" na svoje miesto.. vie ze si slaba aby si s tym nieco robila, lebo vie ze si ta sladkymi recickami opat ziska.. takyto chlapi su majetnicki (casto pomylene s tou laskou), manipulatori a egoisti..

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
15. okt 2022

Ty si tak naivná. Áno, chápem, že sama seba chceš pred sebou ospravedlniť, prečo si to tolky čas trpela. Ale nie, neľúbi ta. Nijakou inou zvláštnou láskou. Keď nejakú lásku kedy mal a poznal tak to bola len láska k nemu samému. To co cítil k tebe nebola láska. On ta "miloval" ako majetok. Tak ako mal rád svoje auto, tak mal rád aj teba.ebo ta považoval za svoje vlastníctvo, neobmedzene vlastníctvo, o živote ktorého rozhodoval iba a len on. On určil ako sa ma jeho majetok správať, čo ma robiť, hovoriť, obliekat si, kde pôjde, kde nepôjde. Síce vykladal "krásne veci" ale jeho city boli presne take ako k autu. Možno to auto miloval viac, pretože to vždy posluchalo, nemalo žiadne požiadavky. Na rozdiel od teba. Však si spomeň. Stalo sa niekedy, že by kopol do auta? Určite nie. Ale tebe jednu ubalit, s tým žiaden problém nemal.
Tak sa konečne spamataj. Nemal ta za nič, nie to za princeznu🙄

aurora33
15. okt 2022

Neľúbi ta, len si to nahováraš. Kebyže ta lubi tak ta neťahá za vlasy preboha. Psychopat jeden. Keď má nervy nech si kúpi boxovacie vrece a nech trieska do toho a nie do ženy. Och až mi je zle z toho

komplikovana
15. okt 2022

autorka, nadpis clanku je iba nadpis, na to aby uputal. Potom nizsie je polozena otazka: Preco muzi biju zeny, ktore udajne miluju. To znamena, ze to hovoria, ale nie je to pravda. Ani bohuzial v tvojom pripade neslo o lasku.
@miadi ti nic krute nepovedala, napisala iba pravdivo ako sa veci maju.
Hladat odpovede, preco to robil, nema velky vyznam. V com ti to pomoze?
Skor si klad otazky, preco som si myslela, ze ma miluje. Podla coho viem zhodnotit, ze sa jedna o lasku. Snaz sa skor poznat samu seba. Dufam, ze ti psychologicka pomoze.