Prečo neter hucká moju dcérku proti mne?

6. máj 2021

Ahojte maminky, ono je to možno blbost ale celkom ma to zabolelo... včera sa k nám prišla hrať naša 5-ročná neter. Sedela som vedla v obývačke, keď zrazu pocujem z herničky ako neter hovorí mojej dcérke “Ty ľúbiš moju maminku, Peťu (pozn. mňa), nie, že? Dcérka bola ticho, má len tri rocky a asi nechápala. O päť minút ta istá otázka, to už som prišla za neterou a spýtala som sa jej, prečo hovorí dcerke take veci. Veď ja milujem ju a ona mňa, pekne sa o ňu starám. Navyše Dcérka je na mna aj fest naviazaná od narodenia. Odpoved bola, “ja som zabudla, že ty si jej maminka”. Ono je to asi blbost, ale hnevá ma to o to viac, lebo švagriná je chronický klamár, kradne a dlhodobo berie drogy. Keby len jej mala dcéra vedela. Keď som bola tehotná a vzal manžel dcérku a švagrinu s malou na výlet na dva dni tak švagriná ju tam naučila nech ju vola “maminka”. Samozrejme som jej potom povedala čo to ma znamenať a že si to neprajem a ako ju to mohlo vôbec napadnúť.

lujza123
8. máj 2021

Ako si to napísala hneď na začiatku "ono je to asi blbosť"

Samozrejme ze je to blbosť, skolkarske reči malých detí, ktoré naozaj nemajú mozgovú kapacitu aby v 5 tích rokoch cielene huckali niekoho proti rodičom.

Jediný "rodinný problém" ktorý je v tejto tvojej téme je fakt ze ty proste nemáš rada svoju švagrinu a tým pádom ani jej dieťa. Takže stačí naozaj maličkosť, ktoru by si si pri iných deťoch ani nevšimla ale keď sa to týka neoblubenej netere hneď problém.

sendricka
8. máj 2021

Mozno sa len jej mala citi sama a chcela by surodenca alebo (poznam aj taky pripad) by sa chcela s vasou malou vymenit a byt vasa

pralinka86
10. mar 2024

Nespravodlivosť bude asi vzdy. Takze mizes porozmýšľať aj dopredu ako to asi by mohlo vyzerať..
Ja mam zase taky postoj... Dedkovcom a teda hlavne babke, kedze ta vybera, sa snažíme vysvetlit, ze 1 darcek plus kniha. Idealne aj poradit sa ohladom toho 1 daru, ale nevyjde to vzdy samozrejme a aj tazko sa bojuje, ze len 1 dar. Nechceme, aby mali toho vela, lebo si to potom aj tak nevazia a este su mali a je to tu len rozhádzané vsade. Aj tak si nepamataju/neriesia od koho to bolo. A navyse nech neplatia vela za nieco, co mozno nebude take super
Kolko dávajú dalsim vnucatam neriesim, nie sú to moje deti