Prečo skoro každá žena túži po dcére?

13. jan 2021

Pozorujem, že takmer každá mamina (česť výnimkám) túži skôr po dievčatku, ako po chlapcovi aj keď to možno nechce priznať. Dokonca zažíva sklamanie, keď sa dozvie, že čaká chlapca. No nakoniec v tom chlapcovi nájde svoje zaľúbenie🙂 To je jasné, veď dieťa je ten najväčší dar. ❤️
Len sa tak zamýšľam, prečo je tomu tak...Je to preto, že sme ženy a dievčatá sú nám tak trochu bližšie alebo nás lákajú všetky tie dievčenské veci, ktoré sú tak rozkošné a všetko okolo toho ako česanie vláskov, atď. Aj keď sú to len povrchné veci.. To len taká malá úvaha 😌

noami12
13. jan 2021

Nieje pravda ze KAŽDÝ muž chce syna 😊 môj chcel dcérku a tak si ju asi vymodlil že ju už o pár týždňov bude mať na svete 💓

autor
13. jan 2021

@noami12 s tým súhlasím 😉 v dnešnej dobe sú chlapi skôr namäkko z dievčatka, ale nie je to pravidlo. Prajem Vám šťastný pôrod a krásne zdravé dievčatko 🍀

noami12
13. jan 2021

To som si všimla aj ja ze poslednú dobu chlap skôr chce dievča, skôr futbalisti, hokejisti a taky športovci sa mi vidí že chcú synov. Ale ďalšie by prijal aj syna 😊 ďakujem krásne 💓

maty112
13. jan 2021

my mame prveho chlapceka(7)a chcela som 3 - kedysi😃 a druhe ked som.cakala, muz tuzil po dcerke- lebo chcel rozmaznavat a mam podozrenie ze chcel byt aj rozmaznavany 🤣 a ja som skor znova chlapca chcela, ale mame druhu dcerku(2) takze je spokojny lebo so synom su partaci na tie "chlapske veci" a s dcerkou su ako dve chrumky, ta sa o neho stara, hladka, prikryva, tuli..a on je pysnyp ako pav 🤣 a nevymenila by som to ani za nic..mat chlapceka je ine a mat dievcatko ine, kazde z nich da nieco, co na nich zboznujes..😍😍

gloria31
13. jan 2021

Chcela som dievča lebo mam dve mladšie sestry a mladšieho brata. Vždy som mala s nimi super vzťah aj z bratom mam super vzťah ale není to ako so sestrami aj preto ze je o 10r mladší. Tiež som veľmi túžila po dcére preto aby som s nou mohla mať super vzťah ako ja s mojou mamou, chcela som ju krásne obliekať, naučiť ju variť a robiť tie babské veci. Keď som zistila ze budem mat chlapca veru som si poplakala a vravela si co ja budem robiť s chlapcom ja sa o neho nebudem vedieť starať.... Mam chlapca a ľúbim ho ale aj tak túžim este po dievčati len neviem ci k tomu ešte príde.

maty112
13. jan 2021

chlapci su vseobecne maminkovskejsi, tesi sa aj s akciami s tatom, ale ked sme doma sami (muz nocna) tak mame to svoje, tulime sa, mame piknik v obyvacke, rozpravky, tesi sa ze bude spinkat so mnou.. a mala ta je tuliva vseobecne ale ked ma moznost tak samozrejme je nalepena na tatovi a nepusti k nemu nikoho 🤣 ono je to take 50:50 kazde dietatko je viac bud k mamine, vo vacsine chlapci alebo k tatom- dievcatka..ale zaujimave pre mna je, ze obaja su pri tatkovi ako barankovia, ked sa zjavim ja, tak nastava anarchia 😃 neviem doteraz cim to je 🤣

autor
13. jan 2021

@gloria31 vzťah mama a syn býva veľmi pekný a silný 🙂toľko lásky čo mi dá syn..chlapci to proste s maminkami vedia🙂a po dcérke som túžila tiež aj kvôli tomu lebo s maminou mám skvelý vzťah a tak verím že aj ona mi bude najlepšou kamoškou 🙂zo srdca aj tebe prajem aspoň jednu dcérku 🍀🙏🙂

ckatka
13. jan 2021

Mam dvoch synov a som za nich neskutočne vďačná. Keby som mala dcéru, bola by som vdacna za dcéru. Otázka pohlavia u dieťaťa mi príde absolútne bezpredmetná. Poznám ale niekoľko rodín, kde chceli mať silou mocou dievčatko, a nakoniec majú po troch chlapcov 😂
Naopak, ďalšie dve rodiny toľko chceli k dievčatku chlapčeka....A skončili s tromi dcérami 😂

dajda_01
14. jan 2021

Priznávam aj ja to tak mám... Svoje deti síce ešte nemám ale ano chcela by som čiernovlasé dievčatko ako som ja... Moja mamina je modrooká blondína a ja mám tmavé vlasy aj oči po dedkovi... Ale raz túžim po dievčatku co sa bude na mna podobať

tykat
14. jan 2021

Ja som to vobec takto nemala, tuzila som po detoch a predstavovala si ked bude prve dievcatko a druhy chalan ako to bude, ked budu dve dievcatka alebo dvaja chalani, keby boli dvojicky, kolko budu od seba rokov atd...vzdy v mojich predstavach boli dve deti. A tesila som sa na prekvapenie co to bude a modlila sa aby boli a aby boli zdrave.

mariejenka
14. jan 2021

Ja som chcela syna,mam dvoch. Som takto spokojna, ak by som ale mala dievčatá,budem spokojna,lebo to su moje deti. Ale po dcére som vyslovene netúžila,nebazila ze och,ach dievča chcem.

sisaka
14. jan 2021

Nikdy som nechcela dcéru, celé prvé tehotenstvo som si myslela, že to bude chlapec a bolo to dievča, takze sa tiež radim to druhej skupiny. Chalani to majú v živote vždy jednoduhšie, nie sú take komplikované povahy ako dievčatá, hlavne malé dievčatá sú vždy také umrnčané a náladové (na čom sa vždy zhodneme s kamarátkami, či kolegyňami), nikdy som netúžila mat doma “živú bábiku”, ktorú si budem parádiť a česať takže keby som mala možnosť výberu vyberám chlapca.
Teraz keď je dcéra dospelá sme si blízke, som rada, že ju mám a mame super vzťah ako kamosky, so synom keď vyrastie to už také podľa mna nebude....

tecko28
14. jan 2021

Ja som z tych čo túžili po synovi. Vobec som si nevedela predstavit dceru, nemala som som ziadne vysnivane meno a naopak moj muz tuzil mat dcerku. Vysnivany syn sa mi narodil a druhe dieta sme si adoptovali a tam ma moji chalani prehlasovali a do rodiny pribudlo dievcatko. Ona je tatova princezna a syn je moj partak.

rainee
14. jan 2021

Nám bolo jedno, hlavne nech je babo zdravé. V kutku duše som ale trosku dúfala že budem mať chalanov, lebo to majú podľa mňa v živote muži ľahšie v každom smere. No mam nakoniec baby co sú každá za 2 chalanov 😂