Prečo sme ženy tak naprogramované?

briketa
10. máj 2012

Preco ked oddychuje chory muz tak spi, lezi, nanajvys pozera TV ci IPad. Takto to pokracuje do druheho dna ked rano bude vzdychat este viac ako den predtym, aky je marod.
Ked oddychuje chora zena, sklada pradlo, pise zoznam na nakup, pripadne planuje jedalnicek. Ide s malym na WC, s velkym si porobi ulohy a este popritom strikuje.
Ku koncu dna ma hrozne vycitky, ze nic dnes neurobila. Ja v tom pripade este vstanem v noci a rychlo popracem co sa da v tichosti.
Preco sme my tak sproste naprogramovane?
Preco ked moj muz ma masaz, cely den je potom ako polospiaci a len polihava a svet je gombicka.
Ked ja mam masaz, rychlostou kozmickej rakety palim domov, lebo treba varit, prat, urobit zavierku dna muzovi, ist do banky, s detmi na ihrisko aby vecer neboli ako z divych vajec.
Preco sme tak naprogramovane??

lleniak
10. máj 2012

@briketa neviem, ci sme tak naprogramovane, ale kazdopadne sme sproste, ze im to tolerujeme a nie sme sebeckejsie. a ja sama sa za tu sprostu hlasim uplne prva 😝

adulik23
10. máj 2012

@briketa neviem. ja som v tomto chlap. 😅
ked som chora tak lezim a pekne nahlas stenem, aby vedel, ze ma treba obskakovat. 😎

briketa
autor
10. máj 2012

@adulik23 to mas super, ze ho mas vobec doma 😎 You ROCK girl!

adulik23
10. máj 2012

@briketa ked nie je doma, tak mu minimalne raz za hodinu zavolam a oznamim, ako strasne trpim. 😀
teraz sa zabavam, ale uvedomujem si, ze ked som chora, tak som strasne neprijemna. aj si poviem, ze vydrzim, ale houby. vsetko ma boli, vsetko mi je luto, mrncim ako male decko .... cele zleeee. 😝
nastastie nebyvam casto chora. inak by som uz asi bola rozvedena. 😔 🙂 🙂

eaka
10. máj 2012

@briketa Ja tak naprogramovaná nie som... 😉

teddynko
10. máj 2012

To bude asi o tom, že za nás ženy tú robotu nikto neurobí... žena na materskej alebo v domácnosti má tisíc - ešte raz - tisíc drobných prácičiek, ktoré NIKTO nevidí . Ráno postlať, odložiť pohodené šatstvo. Vyvetrať. Zatvoriť okná. Obliecť malého. Upratať kuchyňu. Vymyslieť, čo na obed, večeru. Nakúpiť. Nakrmiť sliepky, zajace, mačku, zatvoriť psa.Povysávať. Umyť dlážku. Utrieť sople každých 10 minút. Pretriediť prádlo podľa farieb, vyprať, vyvesiť, zvesiť, poskladať. Poliať kvety na terase. Prečítať s malým všetky knižky, čo doma má. Uspať ho. Takto približne vyzerá moje doobedie. Mám pokračovať až do večera?? 😵

sisaha
10. máj 2012

@briketa ja som dalsia taka sprosta 😀. ked to neurobim ja, tak nikto..mala by som sice den volna, ale dalsi den by ma vsetko pockalo...

katrinka8
10. máj 2012

Ja vlastne ani neviem, ci som naprogramovana, pretoze chora nebyvam. Ale minuly tyzden v utorok som musela na pohotovost s okom, tam mi ho zalepili a nedalo sa mi fungovat s jednym okom (myslela som, ze sa to da, ale normalne som po 10 minutach nedokazala mat jedno oko zavrete a druhe otvorene 😕 ), tak som len take "pomocne" prace vykonavala 😀 A musela som davat pokyny, co treba robit 😀 Na druhy den som si to uz, nastastie, mohla odlepit a fungovat normalne.

ianitka
10. máj 2012

@briketa dalsia "sprosta" sa hlasi do klubu...

Prave dnes som nad tym rozmyslala, ze ja jednoducho chora byt nemozem. Mna ked zacne nieco boliet, som v chripkoidnom stave alebo nieco podobne, moj muz do 24 hodin ochorie este viac 😀.
To nesimuluje, ale fakt ochorie tak, ze teploty a antibiotika a tak. A tak to je uz skoro 9 rokov.

Normalne sa cudujem, ze pri mojom rizikovom tehu, neotehotnel aj on. 😀 😀 😀

ianitka
10. máj 2012

Aj ked je tato tema o inom, pripomenula mi jeden vtip - Antibiotika vynasli preto, aby sa zena so zapalom pluc vedela postarat o svojho tazko prechladnuteho manzela. 😉

omnia23
11. máj 2012

Ja som chlapom asi tiez 😉

briketa
autor
11. máj 2012

@sisaha to iste, tiez ma vsetko pocka.
@ianitka ten vtip je absolutne skvely :D

ichbinich
11. máj 2012

Aj ja sa hlasim do klubu sprostych... 😉
Ale zase to zalezi aj od toho, AKO som naozaj chora.
Ked mam "iba" nadchu, bolave hrdlo a hlavu, tak tiez robim bezne domace prace (ale ziadne velke upratovania a pod.). Kuchynu a pradlo robim vzdy, to je neverending story...
Ale zas emanzel ked je chory, tak pracuje na pocitaci, az tak strasne nevzdycha, nastastie... To bol moj otec expert. Pridem domov zo skoly, on chory v posteli, ze uvar mi caj. Ja jasne, hned. Este som nebola ani vyzlecena z bundy, pyta sa ma, ze ci uz mu robim ten caj? 🙄

Pred par tyzdnami som nepocuvala moje telo, ktore signalizovalo dost, a potom som v pondelok ani len nevstala... Tak syna nachystal a odviezol do jasli manzel. Na veceru sme mali chleba 😝 Lenze, potom hned v utork manzel musel ist na dlho planovanu sluzobku, a o odchadzal o 6 rano. Takze, ja som sa musela nejak vykopat z poslele, postarat o syna, doplazit sa do jasli, potom k lekarovi (to sa v pondelok nedalo) a potom domov. Potom zase pre syna do jasli a starat sa onho az do vecera... Ale potom v stredu som zase poctivo lezala, lebo som vedela, ze som to presvihla...

Ale je pravda, ze my zeny robime roboty, ktore nik nevidi, resp. ignoruje. Riady, pradlo, upratat kuchynu, mat prehlad v chladnicke, umyvat kupelku, zachod, zasivat diery na obleceni, moj favorit je umyvanie dveri. To si NIKTO nevsimne, ale treba to spravit. Nevdacna robota...

@ianitka: ten vtip je fakt super 😀

titkovamiriam
11. máj 2012

@briketa
tak podla toho som do 35 bola zena a od 35 som chlap 😀 😀 😀 😀

lujza123
11. máj 2012

Pravdou je ze z veelkej casti je to aj geneticky dane...zeny su od prirody odolnejsie (napriklad novorodenecka umrtnost - umiera viac chlapcov), menej chorlave, huzevnatejsie, ziju dlhsie, maju nizsi prah bolesti, su schopne robit viac cinnosti naraz
Druha vec je naucena..myslim ze vela zien ma omalicka potrebu sa o nieco /niekoho starat...babiky, domace zvieratka (skrecky a taak) v dospelosti teda ten chlap ktoreho si aspon zo zaciatku rozmazna..obediky, cisty a utulny bytik ...a ked si tak zvyknu tak to tak je..nebodaj ked pridu deti a zena je par rokov doma tak sa to tak zauziva ze o domacnost sa stara ona tak potom sa zabehnuty system meni len velmi tazko aj ked babenka chodi do prace alebo je chora
Hlavne co sa tyka deti si myslim ze to mame nejako v sebe..materinsky pud co zobudi zenu po hodinke spanku ked jej novorodenec trochu zamrnci aj ked je total unavena a posledny mesiac spala tak mozno 4 hod denne..chlap sa nezobudi len tak to by muselo to babo vrieskat
Aj zeny mozu lezat a stonat ale im to neda..proste ked vidia ze deti nieco potrebuju tak sa prinutia rozhybat..ina vec su domace prace ktore netreba tak nutne porobit alebo to moze zvladnut aj ten partner ..to uz je asi na kazdej babe ako si to zmanazuje a ci sa dokaze povzniest nad to ze to nebude tak dobre urobene ako keby to robi sama

miskakyska
11. máj 2012

No žienky,ako sme si polovičky naučili,tak ich máme :o)

lujza123
11. máj 2012

ja som bola chora len raz este daavno ked mala bola asi 5 mesacna, to som este zila s blbom (ex) , som mala horucky, zimnicu, slaba jak mucha ani som malu neudrzala na rukach a dement sa radsej odpratal do prace a trcal tam do polnoci len aby sa nebodaj nemusel starat o malu....chvalabohu mi prisla pomoct kamoska, segra, svokra (zlata zena fakt) a po dvoch dnoch som sa nejak pozviechala...no ale neviem si predstavit ze lezim a mala mi tam place ze by som spala dalej...fakt zeny vstanu aj z mrtvych ked treba

lujza123
11. máj 2012

@miskakyska noo presneee

slimstar
11. máj 2012

u nas to tak nie je.
ak som chora tak sa pekne o mna stara mm. domace prace a varenie mame rozdelene. to preto aby mi nemohol nic vycitat a aby vedel kolko to stoji usilia. 😉

briketa
autor
11. máj 2012

@slimstar MM varil parkrat - skoncili sme vzdy v restike 😉

@lujza123 .zeny su od prirody odolnejsie (napriklad novorodenecka umrtnost - umiera viac chlapcov), menej chorlave, huzevnatejsie, ziju dlhsie, maju nizsi prah bolesti, su schopne robit viac cinnosti naraz

sme skratka dobre, zabijeme sa? 🙂

briketa
autor
11. máj 2012

@miskakyska hovorim o vrodenych instinktoch, nie o tom co ma kto naucene.
moj muz urobi cokolvek poviem, o to nejde, ide o to, ze pri kazdej nadche je s radostou "marod" kde my ako zeny, nam (mne) to neda, lebo treba vzdy tolko toho porobit a zabezpecit (sme podnikatelia) ze keby som to nechala, na dalsie dni sa zblaznim sa, lebo ku vsetkemu musim priratat este tri deti. Nehovoriac o tom, ze MM robi 6 dni v tyzdni 10-12 hod, podla klientov a naozaj si ma vsetko pocka, lebo nikto doma nie je.

Ale su baby ako vidim ktore zalahnu a nestaraju sa. Mne to neda. Myslim, ze to zavisi aj od veku detim ked su este mrnusi, ktori sami ani nevylezu s postielky, tam si nepomozem.

miskakyska
11. máj 2012

@briketa ahaaaa!..takto si to myslela..tak som nič nepovedala...

briketa
autor
11. máj 2012

toto mi neda nepridat 😀

Ale dali ste mi podnet a beriem si priklad zo vsetkych co to beru easy. Mate uplnu pravdu. Ked je cas vylozit si nohy, treba ich vylozit!

lensam
19. máj 2012

skôr by ma zaujímalo ako muža zmeniť. môj sa síce s malým hrá, aj ho prebalí a okúpe, ale čo sa týka varenia, alebo aspoň rozmýšľania o tom čo bude malý jesť na raňajky a večeru (keď je doma), či pobaliť tašku s potrebami pre malého ak ideme z domu, myslieť na to, že keď ideme odviesť malého svokre na kočíkovanie, tak treba do auta naložiť aj kočík, správne ho obliecť (radšej mu oblečie veci zo včera ako by mal zisťovať čo kde je) dať oprať, vyvešať prádlo, ožehliť (co ani ja nestíham, keďže som stále s malým a keď zaspí, tak si poviem, ze nie som úplný otrok a robím to priebežne podľa potreby) a v poslednej dobe si odvykol aj povysávať a poumývať. Najviac ma trápi ten stereotyp pri každodennom varení. Nie som žiadna kuchárka, skôr začiatočník, nemám zabehané postupy, recepty. Ja sa s tým varením babrem hodinu a niekedy aj výrazne dlhšie a zjedené je to v okamžiku a na oplátku nedostanem nič, iba ak zašpinený taniere na stole a pod detskou stoličkou neskutočné množstvo odrobiniek a o stolíku ani nehovorím. Tak už mám v poslednej dobe nervy pri každom sobotnom varení, keď on si sedí na gauči. To je potom pekný začiatok víkendu. Chcem aby sa spolupodielal na všetkých týchto aktivitách. Myslím, že by som vedela mať aj radosť z varenia, keby som mala rovnocenného partnera, ktorý by tiež vymýšlal čo navariť a aj občas navaril. Takže ako to zmeniť? Mám toto všetko prestať robiť? Ono je to ťažké, veď nemôžem nechať malého bez jedla než to manželovi zapne. Objednávať drahé jedlo z reštiky na dovoz? Rozprávanie zatiaľ veľmi nepomohlo.

lienkasophie
23. máj 2012

@lensam ja mám presne do písmena ten istý problém.... v poslednej dobe som tak unavená a vyčerpaná zo všetkého, že mi asi šibne!!! som len nervozna.. potom na neho kričím, nech si zdvihne zadok a aspon uprace rozhadzane hračky čo su v obyvačke... a on sa asi po pol hodke zdvihne, ale uprace fakt len hračky!! oblečenie čo mala malá na sebe nechá na gauči... samozrejme aj taniere nechá na stole.. lebo "to som nepovedala" 😠
tak chcem upratovat vacsinoiu ho poslem s malou aspon von- ved jasné ja blbá si to upracem sama lepšie a dokladnejšie... ale tak aspon niečo... s varením to isté.... u nás varím len ja... 😝 mm ked tak kašu urobí malej, puding, večeru... ale to samozrejme musím sto krát zopakovať... 😝
ale inak je skvelý manžel... rozumieme si... ale aby ho niečo samého napadlo urobit ked nemusííííí!!! to nie ... 😝 ja mu vysvetlujem že niesom jeho matka, nemusím mu to kázať ..sme rovnocenný partneri, je to naša spoločná domactnost...
ale myslím že my dve niesme jediné čo to takto majú doma.. 😝 budem sa s mm o tom v blizkej dobe rozpravat....co som uz aj skusala.... par dni to bolo podla mojich predstav, ale potom zase zlenivel 😒
tak vela stastia, snád to pochopia! 😀

lensam
23. máj 2012

@lienkasophie chcelo by to aby boli sami doma s detmi aspon mesiac bez pomoci babiek. inak nepochopia, ze ked neodnesu to oblecenie kazdy vecer z obyvacky, tak o tyzden si v obyvacke nebude mat kam sadnut a malemu nebude mat co obliect, pretoze to pradlo do skrine neodleti samo so zastavkami v pracke, na susiaku a pod zehlickou. a ani mu nebude vadit ten neporiadok rano v kuchyni, kedze rano odide do prace a nemusi chystat rano ranajky a vzapati obed v kuchyni, ktoru treba najprv umyt a tym padom doobeda nezostava ziadny cas na aktivity venovane cisto dietatu, ktore sa ich dozaduje. a to sa moze clovek aj rozpolit. nejdeme vsetky mamicky z konika spolu na mesiac na dovolenku? 🙂

ivka144
23. máj 2012

@ichbinich Sa mi paci, ze nachystala si syna a manzel ho odviezol,.
To je inak take chlapske, ked su hrdinovia, ze ok, ja vsetko urobim, ked ty si chora (alebo privela prace alebo cokolvek), len mi maleho nachystaj, navar mu, priprav veci na prezlecenie, zbal mi tasku, ked ho poveziem k mame, napis mi rozpis, kedy aky liek dat. A ked to vsetko urobite, aj tak sa pride opytat, ze A topanky mu ktore mam obut??

lienkasophie
24. máj 2012

@lensam ahoj 🙂 dnes sme mali pekne vymenu nazorov s mm ☹ vyhodilo v byte poistky cez obed a mm nic ... sedel dalej na gauči... tak mu hovorim že či si to nevsimol.. a on ze tak sa to nehovori, nech ho poprosim.... 😕 😕 😕 tak som zacala kricat ze ci ma on prosi aby som mu navarila, oprala ... atd ....
som si pekne aj poplakala... povrieskali sme po sebe...
ale pred chvilou sme sa uz zmierili, rozpravali sa kludne.. hovorila som ze tu kde byvame v celom state nemame rodinu.. nemam dat komu malu aby som si oddychla... ked on mi nepomaha.... a dnes slubil - teda ja som navrhla, aby sa naucil nieco varit.. aspon nejake polievky pre malu... zaklad 🙂 a suhlasil... zajtra ked sa vyspi z nocnej, sa budeme rozpravat... povedal sam, ze si rozdelime prace v domactnosti... 😵 😵 tak som moooooc zvedava a uz sa tešííím na to ... 😀 😀