Prekliaty dom

333emily333
2. júl 2014

ahojte chcem sa opýtať na váš názor ... moja teta stavia dom najskôr ak kúpili pozemok boli nejaké problémy so susedom riešil niečo že je to zle vymerané atď zdržovalo to pri stavbe ... potom si dali urobiť okná jednej firme ktorá zobrala zálohu 8tisíc okná do dnes nemajú ani peniaze ... takže pokiaľ našetrili opäť 8tisíc na nové zasa sa to oddialilo ... teraz išli robiť krb zohnali chlapa a ten zobral zasa zálohu a týždeň tam robil a potom prestal chodiť mysleli že ich opäť niekto oklamal / okradol ... po pár dňoch sa chlap ozval a povedal že do ich domu nikdy nevkročí že bol u veštici a tá mu povedala že nemôže robiť v ich dome lebo zomrie alebo sa mu stane niečo hrozne zlé a že v ich dome je veľa negatívnej energie že niekto kto im závidí ich asi uriekol / preklial teta má 2 malé deti (2 a 3roky) tak teraz povedala že sa tam nenasťahuje že sa bojí že sa im niečo stane že všetky tie veci čo sa im stali sa stali preto lebo to sú varovania aby tam nešli žiť že ona ten dom radšej predá a takéto veci ... myslíte si že na tom niečo môže byť? podľa mňa sú to hlúposti neviem čo jej poradiť je z toho na nervy stále plače a trápi ju to nevie čo robiť ...

mysicka36
2. júl 2014

No potom sú skoro všetky domy prekliate 😀 u nás v rodine v rôznych časoch rôzni ľudia stavali domy a vždy sa nejaké komplikácie pritrafili. Robila som aj v stavebnej firme a pri všetkých stavbách boli prúseri na dennom poriadku 😎

klincek
2. júl 2014

@333emily333 verim, ze je to velmi neprijemne, ale su to vcelku bezne veci, ked sa stavia..bohuzial na dobrej nalade nepridaju, ale fakt su vcelku caste.
predpokladam, ze pozemok sa davno vyriesil, okna uz tiez (ale urcite by som od tej prvej firmy penaize vymahala), no a ten krb..snad si teta nenecha znicit sen o dome len preto, ze nejaky chlapik je pokakany z vestice 😕 ? bohvie co mu naratala a preco. a ci vobec u nejakej bol, ci sa nechce len vyhovorit...
ak ma teta celkovo blby pocit, nech to skusi riesit s fararom (napr. vysviackou) ak je veriaca, alebo nech len na cas prestane vo svojom okoli hovorit o sebe, svojej rodine a dome-mozno niekoho fakt stve, ze sa ma dobre, a ona tu jeho neprajnost citi. ale urcite to nie je dovod na zufalstvo, to by sa museli horsie veci stat 😉
mimochodom, ak chces vediet, co vsetko sa pocas stavby moze dobabarat, dam ti kontakt na svokrovcov... u nich sa pokaslalo vsetko, co sa mohlo. ale dom uspesne postavili, vychovali v nom vela deti, dozili sa pokojnej staroby a su v pohode. len sa netreba vzdavat a trapit pre hluposti 😉

dankariska
2. júl 2014

Prekliatie skutocne existuje ale ak rodina zije v krestanskej viere a pristupuje k sviatostiam tak sa nie je coho bat. Staci ak to tam knaz pozehna. V pripade vacsich komplikacii exorcista. Urcite by som sa neriadila tym co povie vestica,lebo to nema s Panom Bohom nic spolocne. A druha dolezita vec - pred objednanim tovaru je treba dobre si firmu dobre overit a nie dat robit veci niekomu, o kom nie su referencie.

henikav
2. júl 2014

@333emily333 ani podla mna to nie je nic mimoriadne, naopak mimoriadne by bolo keby vsetko fungovalo tak ako ma a ziadne prekvapenia. Povedz tete nech dom normalne dokoncia a ked chce nech ho da vysvatit fararom a bude kludna 😉 Osobne neverim ze ten clovek bol u vestici sa pytat ci tam ma robit, vymyslel si to, lebo sa mu nechcelo, alebo mal vyhliadnute nieco prenho zaujimavejsie. Neverila by si co vsetko si vedia ludia povymyslat ako dovody na vselico 🙂 Ja pocuvam rozpravky kazde rano ked mi volaju podriadeni, ze preco nemozu prist do prace 😀 😀 😀 😀

mufik7
2. júl 2014

skôr natrafila len na blbých dodávateľov, to sa proste stáva bežne. A pán krbár je podľa mňa tiež riadny podvodník - aspoň vrátil zálohu, keď už tam nemôže ísť robiť? Proste neverila by som mu ani pol slova. Inak tieto problémy vznikli skôr v dôsledku toho, že tvoja teta si vybrala neoverené firmy, ľudí asi aj z dôvodu lepšej ponúkanej ceny a takto to dopadlo, to nie je žiadne prekliatie, to je len naivita a smola. A problém so susedom? To má skoro každý druhý. Inak ja verím na rôzne "veci" ale rozhodne dom nemôže byť prekliaty na základe závisti iných, to by sme mali asi všetci prekliate domy. No ale tvoja teta to musí dostať z hlavy, lebo keď niečomu moc veríš, tak si to pritiahneš...

ematko29
2. júl 2014

@klincek máš úplnú pravdu,nech to rieši s knazom ak sa bojí takých vecí,ale ani ho predať nemôže ak sa bojí ,že ten dom je prekliaty,ved by tým uškodila iným ludom.

333emily333
autor
2. júl 2014

@dankariska referencií bolo kopa dobrých ... potom sa zistilo že používali meno inej firmy a až potom keď bolo neskoro sa nato prišlo takže tak dnes je sprostá doba ... a nikto by nepochyboval o dôveryhodnosti kedže ten chlap čo má tú firmu bol kňaz ...

333emily333
autor
2. júl 2014

@mufik7 vrátil zálohu celú a dokonca nepýtal späť ani za robotu ani za to čo tam kúpil dáky matroš proste všetko im dal len nech tam už nemusí vojsť a k neovereným firmám som sa vyjadrila vyššie ...

yanni
2. júl 2014

@333emily333 sorry ale dobra hlupost. My tiez staviame, a ci na SK alebo u nas v DE, alebo aj na konci sveta, nijaka ale fakt nijaka stavba neprebehne bez nejakych problemov. Aj u nas, hned od zaciatku. Sice nas nik neoklamal, neobral o peniaze ale stale je co reisit. Stale nieco neocakavane. Keby vsetko v zivote prebiehalo hladko a bez prekazok, tak by bol tento zovot a tento svet totalne nudny.

bianca2
2. júl 2014

Zavisti je vsade dost, netreba to vobec riesit. Aj my staviame, platime az po dodani prac, nie skor. Zaujimave s tou zamenou mena firmy.ale ved firmy maju web stranky, klienti ich kontaktuju tak neviem ako by k tomu mohlo dojst, my tiez obvolavame dodavatelov a vyberame si, tiez aj referencie su dolezite.podla mna nech sa spyta kachliara za akou vesticou bol, nech ide za nou aj ona co jej povie a ved sa to da odrusit ako pisu vyssie.nemoze predsa stavat rozhodnutie na jednom kachliarovi ked to nema ani overene.ostatne komplikacie sa stavaju, teda az na podvodnikov.

ivett1
2. júl 2014

@333emily333 problem je skôr v tom, že tvoja teta uverila a je presvedčená - vnútorne, že dom je prekliaty ... s tým sa dá "bojovať" ťažko ... aj keď netvrdím, že je to blbosť...lebo predsa len "niečo medzi nebom a zemou určite je"... (minimálne nejaké tie energetické polia apod. čo skúmajú ako vedci, tak laici😉...) ... takže, nech skúsi, tak ako jej radili kočky v príspevkoch vyššie ...toho farára (robia to ...viem, lebo aj naši - sú veriaci- si dali po xy rokoch opäť "vysvätiť" dom...) alebo ...ak nie je "veriaca", tak nech skúsi tú vešticu ... možno jej povie, čo má urobiť a ak tetu takéto riešenie vnútorne uspokojí, tak určite sa to prejaví aj navonok ... 😉

pribinak
2. júl 2014

Tak si prachy vymahám od neserioznych dodavatelov, idem na policiu a nebudem tarat hovadiny o prekliatom dome
Boze dobry, a to este ano tropicke tepla nie su, co tu budu ludia potiti potom

Ako prepac, ale nemozem inak

maria1989
2. júl 2014

@333emily333 to je slovenská realita. sama som to zažila.

333emily333
autor
2. júl 2014

@pribinak a ako si prišla na to že neboli na policií ? absolútne nemáš šajnu ako to bolo ako to pokračuje atd ale hlavne že napíšeš takúto vec och bože ......

pribinak
2. júl 2014

@333emily333 nikde v prispevku nie je zmienka o policii, tak co sa hned vzrusujes

333emily333
autor
2. júl 2014

na koňovi je o tejto firme celé diskusné forum dokonca lenže všetko sa ukázalo až potom pretože chlap mal firmu na seba už bolo veľa negatív tak to dal na svoju družku a na jej meno nebolo nič čiže žiadna šanca sa dopátrať k tej firme toho chlapa atď ... súdia sa ako x y ľudí čo písali na nete alebo aj tu na koni a nikdy nič nevysúdili a vyzerá že ani oni nevysúdia ... pretože sú to riadny hajzli ... ak máte toľko pripomienok k firme napíšte si dom ináč a pani kandráčová a potom pochopíte že by im naletel každí pokiaľ nepozná prepojenie s jej druhom ... takéto komentáre na tie som sa ozaj nepýtala pýtala som sa na názor k danej veci a nie aby sa tu riešilo či ich niekto oklamal alebo nie .......

333emily333
autor
2. júl 2014

@pribinak veď práveže nie tak nechápem tvoj názor kde si to zobrala nepokladala som za potrebné riešiť podvod z oknami ale niečo úplne iné tak nevidím význam rozvádzať okná keď sa pýtam na niečo čo s nimi nesúvisí ..... logické 😉

lauricka
2. júl 2014

@333emily333 hm, zaujimave, ze robos, co robi krb v cudzom dome riesi u vestici, ze tam je nieco zle...skor dobry dovod zhrabnut prachy a uz sa tam neukazat....hm? Co sa tyka ostatnych veci, je to bezna prax. Popytajte sa ludi, co vsetko zazili pri stavbach domu s tzv. majstrami a tzv. firmami....s majstrami sa donatahujete hadam pokazde, ide fakt o nervy, plus za vsetko pytaju majetok. Akonahle zistia, ze sa clovek v tom nevyzna, oklamu a okradnu ho okamzite. Uz poznaju ludi a co si mozu dovolit. Plus nemaju cas, veci dlho nedokoncia, nieco im do toho furt pride, potom urobia zle, potom Vam nieco zle dodaju z firmy, musite vymenit, nieco nefunguje, zasa vymenit, reklamacie, firma medzitym uz neexistuje....kym postavite, ste sedivi. Toto vsetko je bezna prax.
Co sa tyka zlych sil v dome, nuz, niekto veri, niekto neveri. Ak pani chce, nech si zozenie vlastneho cloveka, ktory sa v tom vyzna a necha si urobit od neho posudok. Niekoho na geopatogenne zony a take podobne. Nech sa spamata a obuje sa do toho poriadne. Nariekanie, ze co keby a co ak jej moc nepomoze. A napokon, aj predat sa dom da a poriesit nieco ine, co uz. Vselijako ludia riesia veci. To neznamena, ze sa z toho budem rucat, hlavne, ked mam male deti.

timuska26
2. júl 2014

@333emily333 ahoj, baby ti uz napisali vlastne, ze co mas robit. ja tvoju tetu viem pochopit, v mojej rodine sa nachadzaju zeny, ktore sa zaoberaju akoze povedzme zlymi silami, nic moc, vsak. no kedze teta ma male deticky, ako prve by si mala zaobstarat lapac snov, zavesit si ho do okna kde deti spia, tak ich zle sily nevedia napadnut, kedze zlo sa dostava do tela, ked clovek je najviac zranitelnejsi, u deti ked spia u dospelych je viacej situacii, to teraz nebudem riesit. vysvatit dom a ked vie, ktora osoba jej tak velmi zavidi, nech sa jej ci jemu pozrie do oci, usmeje sa nanu|ho a vyplazi jazyk. prekliatie tak odstrani, iba tolko staci urobit. je dobre zaobstarat si aj ametyst alebo horsky krystal, nemat v izbe susene kvety.

staronova
2. júl 2014

pri čítaní diskusneho príspevku ma napadlo: prosím nejazdite po cestách,pretože maju zlu energiu, viete kolko ľudí na nich zomrelo!!!! Nekupte sa v jazerách, utopili sa tam kupajúci!!!! Nechodte do hôr, zomrelo tam tiež dosť turistov, síce niektorí si zlomili iba ruky,nohy....hory sú zaiste prekliate.... 😎 😲 😲 😎 Ja neviem, je vôbec 21. storočie???

ivett1
2. júl 2014

@pribinak tak, ale nie je tam ani zmienka o tom, že chce poradiť práve v tejto veci😉 ...@333emily333 zaujíma ako poradiť resp. ako pomôcť svojej tete...ktorá je o tom, že je dom prekliaty presvedčená...

henikav
2. júl 2014

@timuska26 susene kvety su zle?

timuska26
2. júl 2014

vidim, ze niektore zenicky neveria na zlo a ci na presny opak na dobro. potom rovno mozem povedat, ze si nemyslia ani to, ze clovek ma siesty zmysel, ktory nam pomaha citit prave to zlo ci dobro, no niektory su citlivejsi na to, tak isto ako niekto je alergicky na arasidy. jednoducho su ludia, ktory to maju v sebe a vedia tym ublizit a ci urobit dobro inym. napr. liecitelia, co si myslite ako pomahaju ludom? a zvierata, ktore to citia.

adeala
2. júl 2014

@333emily333 vždy, keď pozerám nejaký horor, tak si hovorím, prečo sa tí blbci do toho domu sťahovali, keď vedeli, že sa tam niečo stalo, deje, niekto ich od toho odhováral a pod. 😀 Jasné, že to určite nebude taký "masaker", ale ja by som sa nesťahovala, už len preto, že by som nemala z toho domu viac dobrý pocit.

timuska26
2. júl 2014

@henikav ano, susene kvety napomahaju zlym energiam, dusiam prezivat v tej izbe.

timuska26
2. júl 2014

@henikav su nie len lapace prachu ale aj zla

henikav
2. júl 2014

@timuska26 lapace prachu, to som uz vedela 😀 😀 😀 ja zvyknem na jesen obrat hortenzie a vysusit ich, na vianoce ich zvyknem zastriekat zlatou ci striebornou farbou no a potom ich uz vyhodim, lebo fakt lapaju prach 😉 🙂 Okrem toho uz pomalicky nastupuju jarne kvietky, takze cerstve su krajsie

timuska26
2. júl 2014

@henikav aj ja zvyknem podobne robit, len nie kvety, ale plody zvyknem susit a striekat, aj huby, co aj v zime sa daju najst v lese.

meusicka
2. júl 2014

ahoj tak ako radia baby vyssie, ked teta veri ze to moze byt pravda, treba zavolat farara nech to vysviati. moze aj teraz kym to nie je dokoncene.
ja mam znamu co odisli byvat do zahranicia a rozhodli sa tam ostat, na malej dedine sa isli stavat a zatial byvali v jednom starom dome. ich dcerka tam mala aj detsku izbu ale nechcela v nej spavat lebo tam citila inych ludi. spala s rodicmi a ked sa prestahovali do vlastneho dcerka naraz nemala ziadne problemy. treba to rieist a nie vzdavat sa sna o vlastnom dome.
inac aj my sa staviame a tiez nejde furt vsetko ako pomasle. 😝

25daniela
2. júl 2014

Kazda vec so sebou nesie zadrhele... vecsinou sa stale nieco potentuje... klasicke veci pri stavbe... este som nepocula, aby vzdy vsetko islo ako po masle, presne tak ako sa naplanuje...