Presťahovali sme sa a nikoho tu nepoznám, muž je na nervy keď mu volám do práce

zena777
3. dec 2018

Kočky, zienky potrebujem radu pomoc, alebo názor, nemám kamošky, takže nemám s kým iným to prebrať.
Manžel má so mnou problém a to taký, že som na materskej, a už ho to nebaví, že mu volám do práce, že sa cítim sama, on je z toho nervózny a podľa neho už ďalej nevládze takto žiť. Sme spolu 5 rokov a z toho 3 roky manželia, sťahovala som sa koli nemu z rodného mesta k nemu, stratila som koli tomu kontakt s kamoskami, tam som si nejaké síce našla, ale pred 3/4 rokom sme sa znova stahovali a bum znova sama, dcérka ma 2 roky a tam kde žijeme teraz Nie je ani detske ihrisko a matky nevyzeraju žeby sa chceli kamosit s cudzími ženami 😞 mňa to tiež takto dookola takto nebaví stále len sama

asia83
3. dec 2018

@lus83 Veľmi ste "múdra" a autorka rozmaznaná. Toť vše.

zena777
autor
3. dec 2018

@asia83 neprišla som sem pre lutovanie ale po reálnu radu a možno spoznať nejakú kamarátku, ktorá mi z toho pomôže von

asia83
3. dec 2018

@lus83 SKROMNOSŤ a POKORA, ženy drahé. Nestačí vám dieťa a domácnosť? Tak ste si nemali zakladať rodiny, mali ste byť slobodné s príležitostnými priateľmi, cestovať, pracovať a každý deň zažívať niečo nové. Áno, mne rodina a domácnosť stačí, lebo ma to NAPĹŇA.

eva8
3. dec 2018

@zena777 skúste to teda. Myslím ísť v tú sobotu spolu s manželom na ten výcvik. A napeč nejaké koláče, tie vždy idú na odbyt. Uvidíš podľa situácie, ako sa bude situácia odvíjať. Buď usmievavá, milá 🙂 A možno spoznáš nových ľudí, poprípade partnerky, ženy majú malé deti rady

st44
3. dec 2018

@asia83 teba to naplna. Ale ona nepisala ze ju to nenaplna. Len sa niekedy citi osamelo to je vsetko. Je to tazke ked sa nema s kym porozpravat.

zena777
autor
3. dec 2018

@st44 ďakujem konečne ma tu niekto chápe!

asia83
3. dec 2018

@st44 Ale veď vyvoláva manželovi niekoľkokrát denne, tak z nej nerobte ženu na Lazoch. Kamarátiek aj tu našla hneď kopec. Tak nech si volá s nimi.

st44
3. dec 2018

@asia83 pokial som dobre citala tak on volava jej

asia83
3. dec 2018

@zena777 Tak ste ich našla. Píšte si, veľa šťastia. Druhýkrát lepšie formulujte názov a obsah príspevku. 😉

zena777
autor
3. dec 2018

@asia83 voláme si navzájom, jeho tiež zaujíma čo doma robíme a ako sa máme a pomedzi rozhovor mu poviem ,že ma nebaví byť stále sama, nebudem mu predsa klamať je to môj muž

lus83
3. dec 2018

@asia83 si trapna. Poucuj si svoje dieta a nie nas.

lus83
3. dec 2018

@asia83 ty si druhýkrát poriadne precitaj co sa píše v statuse. A ked nemas co k téme, tak sa radšej neozyvaj.

beky1813
3. dec 2018

@zena777 tak sa necudujem, ze uteka cez víkend, ked mu furt omielas, ze si sama. Predpokladam, ze aj doma mu to furt hovoris, co?

janinah
3. dec 2018

Keby som napísala čo som ja robila s dvoma malými deťmi a pomocníkom autom,tak spadneš na zadok...a určite som sa nenudila,nevyvolávala manželovi do práce a nefrflala,že som sama,toto som si vybrala,MD a deti a s odstupom času ľutujem,že táto doba preletela tak rýchlo..potom už bola náročná práca,stále malé deti škôlkari ,domácnosť bez slúžky,manžel stále v práci aj nočné a víkendy a to už bolo "iné kafe"všetko stíhať a porobiť...pomôž si človeče sám,aj Boh ti pomôže...je to na tebe zmeniť sa a svoj prístup....že cudzie mamičky nevyzerajú,že by sa chceli kamarátiť..oslovila si niektorú?pozvala na kávu?

zena777
autor
3. dec 2018

@beky1813 Tak mám iba jeho , keby som sa mala komu inému vyrozprávať nemusím "obťažovať " jeho a je to môj muž mal by vedieť ako sa cítim, ja tiež vedľa neho stojím keď sa mi sťažuje aky mal zlý deň v práci, ako ho niekto naštval, alebo ho naštve niečo iné tak si ho vypočujem

martinocka31
3. dec 2018

@lus83 Ono vseobecne su v niektorych diskusiach taketo drze reakcie,kde si pridu niektore pokecat spolu a spolocne sa zasmiat na dotycnej,minimalne z toho je taky dojem...Nemyslim teraz nikoho konkretneho,no tiez sa mi to nepozdava,ked na to natrafim.

moonlight1210
3. dec 2018

@zena777 no ja som sa na MD nenudila, aktivit som si nasla na kazdy den dost. jednak som si sila nove veci, alebo presivala. jednak som stale cosi vymyslala, aby som prerobila byt/dom. vsetko preorganizovala a zjednodusila.
co sa tyka uplnych uletov, tak som sa rozhodla znova si prejst jednu pocitacovu hru, ktoru som kedysi nedokoncila (to bol riadny ulet, ale planovanie celeho dna, aby mi ostala ta pol hodinky denne na prekonanie levelu, tiez osviezilo zivot. a tie nervy, ci to vyjde, alebo sa mi dieta zobudi prv 🙂 ).
jednak som mala obdobie, ked davali v tv moj oblubeny serial, a tak som zas planovala den tak, aby mi ta polhodinka nan denne ostala (este nebola vtedy moznost si pozriet program neskor. takze bud-alebo. ak som to chcela vidiet, musela som byt uspesna.).
alebo som sa zabavala tym, ze som pre nas vo chvilach volna prekladala titulky k stiahnutym filmom, co sme po veceroch pozerali (nebyvali sme na svk). (inak to je celkom fuska, aby to znelo normalne a clovek nesklzol do otrocky poslovencenej anglictiny alebo nemciny.)
a este som si popritom vsetkom napisala svoj sukromny roman pre seba. taky suflikovy, co nikdy neuzrie svetlo sveta. 🙂 skoda stromov. ale mam ho rada. obcas si v nom precitam pol strany, zistim, ze je to zufale, najradsej by som to cele rovno prepisala od piky, ale niet casu, tak ho zas bachnem do stola a dufam, ze ho pred smrtou stihnem spalit, inak sa budem v hrobe obracat od hanby az ho deti najdu. 🙂

jednoducho som si vzdy nasla cosi, na co som sa tesila, az dieta pojde spat, alebo si ho vezme nachvilu manzel. taky higlight dna. potom som sa nestihala cudovat, ako mi bezali dni pomedzi inu beznu pracu.

nezufaj. hladaj si zabavky, zaujmy, trebars naozaj zacni cosi pisat a postni to pod nejakym pseudnymom na nejakom fanfiction fore. mozno zistis, ze mas talent a bude to mat uspech.
ani nebudes vediet ako a zrazu budes mat casu strasne malo a nudu ziadnu (a volat manzelovi ta uz ani nenapadne, skor bude volat on tebe popleteny, co sa stalo, ze ho zrazu tolko neotravujes.).
a v takom svojom romane sa aj "vyrozpravas".

zena777
autor
3. dec 2018

@janinah ja nefrflem ani sa nesťažujem, ja svoju dcéru milujem, len mam momentálne v živote čiernu dieru po sťahovaní sa a neviem sa zaradiť, tak som prišla po radu

zena777
autor
3. dec 2018

@janinah oslovila samozrejme, na kávu nepoznala nie som ten typ čo z prvej pozýva hneď na kávu, nemáme ani detské ihrisko kde by som mohla nadviazať kontakt a dať sa tak do reči viac

zena777
autor
3. dec 2018

@moonlight1210 super ďakujem za tipy 🤗

sashabb
4. dec 2018

@zena777 v prvom rade by som uplne zrušila tie denné telefonáty. Podla mňa su zbytočné. O čom sa bavíte potom keď príde muž z práce? veď to už všetko vie hm? 🙄
To sťahovanie bolo nutné? Nedá sa bývať niekde bližšie rodného mesta, žeby muž dochádzal pár km? Neviem si predstaviť byť takto na "samotke".
Mne napr. deň ide velmi rýchlo, ani nemám čas urobiť všetko čo chcem. Samozrejme s malým dieťaťom sa ani všetko nedá.

zena777
autor
4. dec 2018

@sashabb ja mám tiež program samozrejme s malým dieťaťom, ja skôr riešim to, že som neustále sama a to je jedno či je to doma, alebo na prechádzke, či inde.....
Sťahovanie bolo nutné, dochadzal by hodinu tam a hodinu spať z práce
No a čo sa týka sťahovania sa k mestu, tak čím bližšie tak tým drahšie a to hra velku rolu

asia83
5. dec 2018

@st44 DOKONCA V NADPISE MÁ, ŽE ONA VOLÁ JEMU. Tak si, prosím, neprispôsobujte fakty.

st44
5. dec 2018

@asia83 volavaju si navzajom, je to tu vysvetlene. Treba citat vsetko, nie len nadpis

eva8
5. dec 2018

@zena777 stručne napíšem svoj príbeh. Do 4 rokov dieťaťa som s ním a na neho bola úplne sama. Keď som bola kupovať koberec do detskej izby, jedna mamička sa rozčuľovala cez telefón pri volaní manželovi, že ani koberec do detskej izby jej nepomôže vybrať a musí ho kupovať sama. Riešenie? Mohla si s ním pozrieť cez internet. Druhé riešenie? Mohla si to s ním prekonzultovať doma a nie vrieskať na celú halu.
Bola som celý čas na dieťa úplne sama - nemá ani starých rodičov. S otcom dcéry sme sa rozprávali skoro každý večer telefonicky. Kým bola bábätko, tak len ja, keď zaspala v noci (ona bola pritom naozaj nespavé dieťa, až do puberty) keď bola väčšia, tak aj ona.... A program bol vždy, všetci sa divili, ako to všetko zvládam. A nenudili sme sa, prijala som situáciu takú aká je. Keď je mama na materskej, je odlúčená od spoločnosti, kamarátov, pretože oni majú iné záujmy. V jednom som mala obrovské šťastie na rozdiel od teba - nemusela som sa neustále sťahovať, čo uznám, že zvykať si na nové prostredie a byť odrezaná od toho, na čo si konečne zvyknem, nie je bohvie čo. Ale ber to ako výzvu Stále sa na danú skutočnosť dá pozrieť aj inými očami a vyťažiť z nej to kladné, čo sa dá. Ako to, že si v novom prostredí manžel našiel nového koníčka? Alebo je to starý koníček, za ktorým cestuje aj niekoľko kilometrov? Mne sa zdá, že skôr uteká od rodiny preč, že ho to doma nebaví. A je to tu. Ty čakáš riešenie od manžela, pritom on má vyčerpávajúcu prácu ako píšeš, a ty zas čakáš, že sa vo voľných chvíľach postará manžel o teba, lebo máš kopec toho doma a chýba ti spoločnosť. Tá chýbala aj mne. Hoci len telefonát rodičom, mne ostali len spomienky. Aspoň cez víkend som zvykla pozvať súrodencov na obed.
Riešenie pre teba? Keď nejde Mohamed k hore, nech ide hora k Mohamedovi. Ponúkni sa manželovi, že nech ťa vezme na ten výcvik zvierat a nalaď sa dobre, teš sa, že iidete spolu, nebuď v žiadnom prípade nafúkaná, že sa bude venovať zvieratám a nie tebe.
Ak sa cítiš sama, ponúkli sa ti kamarátky na fóre, s ktorými si môžeš dopisovať, teraz existujú rôzne paušály, možno si časom aj budete volať.
Alebo môžeš zavolať rodičom, si matkou, takže vieš, že rodiča vždy poteší, keď sa dieťa o nich zaujíma. Hlavne sa im nezačni sťažovať (kvitujem, že si sa manželovi zdôverila o svojich pocitoch) opýtaj sa ako sa majú a potom im až povedz, že sa cítiš veľmí sama. Oni to pochopia a určite ti dajú nejakú radu.
Viem, čo je to cítiť sa byť samou, ani mi sme nemali v mieste bydliska ihrisko. Ale cestovať sa dá. Neviem či bývaš na dedine alebo v meste. Teraz si v depke, cítiš sa samučičká, sama, ale sťažovaním zničíš manželstvo. Máš obrovský dar - dieťa. To nech ti prináša radosť, ty sa pokús priniesť radosť manželovi, on si neuvedomí, koľko obety ti to prinesie. Ale nech ťa spraví šťastnou spokojná a nie umrnčaná domácnosť. Žena na materskej vytvára rodinný krb, preto je doma. Muž sa o ten rodinný krb zatiaľ stará finančne. A uvidíš, spokojný muž uspokojí aj teba a znova ti splní, čo ti uvidí na očiach. Nepoznám tvojho muža, neviem akej je povahy. Ale keď ti aj on voláva a zaujíma sa, ako sa máte a čo robíte, večer sa s dcérkou pohrá - vlastne spoločne sa niekedy ten večer s dcérkou pohrajte, nie vždy len on sám..... záleží mu na rodine a tiež sa premáha, aj keď ho to nebaví. A dlho to nik nevydrží.
Naozaj prajem, aby sa všetko vyriešilo. Toto obdobie skús preklenúť, keď dieťa začne chodiť do škôlky, skamarátiš sa s mamičkami a začne ti spoločenský život. Ak nastúpiš do práce, znova spoznáš nových ľudí. Hlavne teraz vydrž a nezosyp sa, lebo sa zosype aj tvoj manžel.

anitu
5. dec 2018

@zena777 ja by som sa odsťahovala od rodiny max 20 kilometrov. Ja som doma rok, lebo sme sa 6 rokov snažili s mojim o babo aj som tehotna teraz, ale keď mu poviem ze fu, dnes sa nudím.. Tak vymyslime program. Sadneme do auta a ideme. Aj ja som sama doma od rána do večera, ale aspoň to auto mam. Maminych, svokru, sesternica, mam všetkych odo mňa max 15 kilometrov. Takže keď tak, mam ku komu ísť. Zaujímavé, že s vami aspoň cez vikend ne vymysli program. Môj by bol veľmi rad ze je konečne s nami.

terikg
5. dec 2018

Skús si vyhľadať kamošku maminku z blízkeho okolia,aj keby ste mali troška niekde mimo vycestovať alebo sa stretávať raz u jednej,raz u druhej..mne to pomohlo..postupne sa to určite ukľudní a zlepší.

kiwi3
5. dec 2018

no, vlastne si nakoniec sama priznala, ze nie je problem, ze nevies/nemas co robit... problem je v tvojom vztahu s muzom. ta deprimovanost je z toho, ze on "uz nevladze takto zit", podozrievas ho, ze ma milenku, nemate skoro ziadny spolocny cas... to ostatne su len zastupne problemy.

majal
5. dec 2018

a nemas tam na ulici nejaku mamičku čo je tiez na materskej? skusala si ju pozvat k vam na kavu, nech si pokecate?

simca06022011
5. dec 2018

Neviem koľko máš rokov, ale uvedom si že si dospelá. Ako mne by bolo aj trápne vyvolávať manželovi že sa cítim sama. Viem si predstaviť že je z toho na nervy. Toto si musíte vydiskutovať doma.
" Áno moj, nebudem ti volavat ale pochopiteľne že mne nie je doma dobre, som sama atď. Rozhodla som sa, že mala pôjde do jaslí , nemusí tam byť každý deň ( toto vám ale musí aj finančne vychádzať). Ja pôjdem do práce alebo budem hľadať prácu alebo budem robiť niečo iné. Ak nie tak pondelok streda piatok mi po práci odovzdas auto, postaras sa o dveru a 2-3-4 hodiny budem von, idem cvičiť, na kávu, nakupim atď... Ak ani toto nie je priechodné, budem chodiť pravidelne k rodičom/kamartkam, lebo sama doma nebudem. Ani ja takto žiť neviem... "

A ku ženám a mamičkám okolo, no skús sa normálne vtriet :D na dedinách to tak niekedy býva že je ťažké sa medzi nich už dostať ale ony sa len tak tvária 😂 viem to tiež som sa takto pred 3 rokmi dostahovala ... A najlepšie kamošky hneď nemusíte byť, stačí pokecať a tak... U nás sa mi páčilo že všetko nové čo sa dostahovala bolo skôr či neskôr pozvané k susedom alebo sa prišli celej ulici predstaviť. A tiež sa mi zdalo divni a neviem aki... A aj my im určite.