Presťahovali ste sa niekto z Prahy do Bratislavy? Porovnanie,odporúčania, skúsenosti.

viki2001
30. sep 2019

Ahojte baby. Ťaháme s priateľom už dlhé roky vztah na diaľku Bratislava-Praha, buhužiaľ ani jeden z nás nemá veľmi veľké možnosti na prácu, keby sa chcel za druhým presťahovať. Ja ešte niekoľko mesiacov musím zostať v Prahe, ale potom by sa nejaké možnosti snáď konečne našli. Mám z toho však trochu obavy. Žijem v ČR skoro 10 rokov, pracujem tu v zdravotníctve a moje márne pokusy získať doma normálnu prácu ma dosť odradili( rodinkárstvo, korupcia), plus Praha má nekonečno možností, skvelú dopravu, cyklostezky atd. Chcela by som sa Vás spýtať, či sú tu niektoré, ktoré ste žili v Prahe aj v Bratislave a viete nejak objektívne porovnať kvalitu života? Poprípade, ktorú časť BA odporúčate na bývanie, keby ste si mali vybrať? možno niekde blízko lesa/parku, dobre dostupné MHD do mesta.
Budem vďačná za každý postreh 🙂) Jasné, že je tam priateľ a mnoho dobrých mojich kamarátok, na čo sa všetko teším, ale predsa len po tých rokoch tu to bude zmena..Ďakujem

sweetdreams
30. sep 2019

Ja žijem v BA uz 13 rokov, som tu spokojná, ale niekedy vravím mužovi, nech sa odstahujeme do Prahy kvôli metru :D :D inak také že cyklotrasy a všelijaké športové možnosti sú aj v BA, tiež divadla , kina , kopa možnosti na výlety po okolí, na Moravu.... Asi to bude porovnateľné s Prahou. Len tá doprava tu nie je nič moc, ak pracuješ na opačnej strane mesta ako bývaš

deti95060810
30. sep 2019

ani by ma nenapadlo z Prahy odísť...a to by mohol mať priateľ svojho "kámoša" aj zo zlata...😉

karolinakr
30. sep 2019

@deti95060810 😀😀

horalka1986
30. sep 2019

Zila som tam len 5 rokov ale potom sme sa prestahovali do BA (som Bratislavcanka) do Dubravky a zacali sme odznova. Nasla som si tu lepsiu pracu ako v prahe,takze,nelutujem.

kitycat
3. okt 2019

v roku 2012 som odisla z BA za pracou v zahranici a uz 2 a pol roka som v Prahe. Vzdy ked idem domov na navstevu padne tam na mna depresi a lebo V BA sa skoro nic nezmenilo...od roku 2012...rozumej pre ludi...stavia sa iba nanovo ale vidam stale tie iste rozmlatene chodniky osarpane lampy a zabradlia proste je mi z toho na grc... takze sa zubam nechtami drzim v Prahe mam tu dobru robotu a z vyplaty sa mi dari platiti aj podnajom aj hypoteku v BA...ano mam tam byt ale aj tak chcem byt V Prahe...

stanulienkat
3. okt 2019

Praha je Praha.....

mamcotka
3. okt 2019

Zila som tam i tam a keby ma vážne okolnosti nedonútili, z Prahy nikdy neodidem. Po case som odisla aj z Bratislavy mimo SK ale Praha mi chýba..

airaw
3. okt 2019

Žila som v prahe, Brne aj v ba a v ba už nikdy viac.. nepôjdeš predsa z lepšieho do horšieho

viki2001
autor
4. okt 2019

Ďakujem za odpovede, no moc ste ma nepotešili. Nás už ten vztah na dialku veľmi trápi, takže asi na výber moc nemám, kedže on sem prísť nemože 😢