Prestal ma ľúbiť a môžem si za to sama

prestalmalubit
22. sep 2015

Nikdy nehovor nikdy vstupilo do platnosti ... predvcerom. Jedina ozajstna istota, ktoru som v zivote mala sa zrutila ako domcek z kariet. A mozem si za to sama, svojim pristupom k nemu, pychou, neschopnostou "odtat sa" a urobit prvy krok po hadke, ignoraciou z trucu.
Boli ma srdce, pretoze clovek, ktoreho neskutocne milujem, ktory mi vzdy dal prve-posledne, mi povedal, ze ma uz nelubi, ze ho to velmi mrzi, ale uz mi nie je schopny dat sancu, lebo neveri, ze sa to moze zmenit. Ze aj keby sme to este skusili, mysli si, ze mozno o mesiac, mozno o rok prideme zas tam kde teraz a to uz nechce nikdy zazit. Mame dve male deti, novy velky byt, pre mna stav, kedy sme konecne dosiahli co sme chceli, investovali cas, energiu, peniaze a uz by sme si mali len zacat uzivat zivot spolu s uzasnymi deckami. Zrazu je to koniec a nie zaciatok. Tolko veci mi uniklo, tak velmi som mu ublizila. A neviem preco. Nebolo to umyselne. To co ja som brala za samozrejmost on niesol velmi zle. Nikdy sme sa velmi nebavili o nas o nasom vztahu, boli sme taki obaja. Brali sme to ako to islo, riesili dennodenne situacie a na seba zabudli, ved to bolo samozrejme ☹. Bola to velka chyba a uz sa neda napravit, aj ked by som velmi chcela, nemoze to uz pre mna urobit.
Necha nas s detmi v nasom uz teraz az privelkom byte a bude ho platit aj s hypotekou. Nechapala som to, sak sa teda rozdelme. Vraj nie, to sme chceli a budovali pre deti a pre seba, tak to tak zostane a on odide, napise to cele na mna alebo svoju polku na deti. Nema nikoho, len uz nechce mna a nie je schopny fungovat so mnou v jednej domacnosti ani kvoli detom ... je to ten najhorsi pocit na svete.
Zeny bavte sa svojimi muzmi, pritulte sa k nim len tak, pohladte ich, pridite im naproti ku dveram ked pridu z prace, nebudte odute, ale pridte prve a povedzte " podme sa o tom rozpravat, vyriesime to". Ja som to znedbala a teraz marne prosim o dalsiu sancu.
Dakujem, ze ste ma vypoculi a docitali to az do konca.

evgenika
22. sep 2015

@prestalmalubit snaha platit celu hypoteku je prejavom snahy o "vykúpenie" si zlého svedomia. Náhle rozhodnutie odísť preč bez náznakov ... poznám ... a o nejaký čas som na pravdu prišla ... a neuveríš kde ... na tomto fóre ... muž odo mňa odišiel zo dňa na deň - nikoho nemá, chce byť sám 🙂 Rok a pol po rozvode som si prečítala celý príbeh z "pera" tej kvôli ktorej nás s 5-ročným synom opustil. Nechcem ti priťažovať, nepíšem ti to preto aby som si uľavila, že je to asi aj tvoj prípad. Len vidím tú podobnosť a hneď mi to pripomenulo moju situáciu spred takmer 7 rokov.

janaochi
22. sep 2015

jednoznačne iná žena. Teda ak v tom nie je aj niečo iné, čo si nenapísala.

juditka_d
22. sep 2015

@prestalmalubit nie, mňa to ani nepobavilo.
@rawmamka - registrácia v deň príspevku a rovnaký rukopis a používané slová, všade veľa čiarok atď...

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

Zaskocili ste ma tym ako sa velka cast z vas zhodne na tom, ze ma inu. Ja mu v tomto verim, nemal velmi kedy niekoho si hladat, ma casovo narocnu pracu, ponahla sa za detmi domov. Ako mna skor prekvapilo, ze je ochotny sa ich takto vzdat a ze povedal, ze kvoli detom to urcite cenu nema, lebo kym su male rychlejsie si zvyknu.

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

On je skvely chlap, uprimny, odvazny, verim, ze snaha sa o nas postarat je uprimna a ze to proste tak chce urobit kvoli vsetkemu co sme prezili a kvoli detom.

wanda123
22. sep 2015

ja ti poviem a nechcem byt pri tom ani nahodou cynicka: toto je idealny rozchod. necha ti deti, nebude ti robit problemy, necha ti byt a pomoze s hypotékou. aj ked ta opusta, je to ferove.

hlaura
22. sep 2015

@prestalmalubit tiez si myslim ze v tom bude aj ina, mna takto nechal priatel, ze som na neho vzdy kricala a bola taka a onaka a zrazu reci ze si zasluzim lepsiu a po fin.stranke vsetko vybavi... samozrejme ze v tom bola ina zena... pekne recicky od chlapa so spinavym svedomym... my sme ani deti nemali... na druhej strane ti svita nadej - ten moj sa po 2 mesiacoch vratil... drzim palce nech to dopadne podla tvojich ocakavani...

charity
22. sep 2015

@liv1 To napisala vystizne. Je tam druha zena. Preto Ti chce nechat vsetko, lebo ma vycitky svedomia. Rychlo to "vsetko" prepiste na Teba, lebo o tri styri tyzdne uz tak velkorysy nebude.

charity
22. sep 2015

@prestalmalubit Prepac, ale idealizujes si ho. Uprimny chlap by Ti uz davno povedal, aby si ho pohladila. A nehodil by preto rodinu zo dna na den cez palubu. Toto nie je uprimny chlap. Toto je casovana bomba pre kazdy vztah, lebo nedokaze odkomunikovat problem vo vztahu.

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

@charity dohodli sme sa zatial ze zostane aspon v "hostovskej" kym nedostanem prvu vyplatu, idem v januari spat do prace po RD

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

@charity pisala som to vyssie, on sa snazil, asi tiez nie uplne idealne, ked mi to nedocvaklo, ale hej

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
charity
22. sep 2015

@prestalmalubit To urobil aj kamoskin manzel. Chcel ostat v hostovskej, lebo milenka prave odisla na pol roka do zahranicia. Ries ten prepis hned. HNED.

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

@wanda123 ano, myslim, ze tak to mysli ...

charity
22. sep 2015

@prestalmalubit A co ma proti striedavke?

13091991
22. sep 2015

Koli detom by urcite ostal....je v tom ina zena som si ista podla toho ako pises vyjadrenia z jeho strany...

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

@charity nic proti nej nema, ale priznal, ze by to bol kvoli praci problem, plus vytvorit 2x podmienky pre deti tiez nie je financne najlahsie, plus ja by som to asi tazko zvladala, byt bez nich

charity
22. sep 2015

@prestalmalubit Hm, moc otcovske city vyvinute nema. Proste konci aj s detmi. Ach jo. ☹

asocial
22. sep 2015

@prestalmalubit nemyslim si, ze je v tom niekto iny..vlastna skusenost..lens tym, ze my sme nemali deti, nemali hypoteku, nic take..ale dovody boli v podstate podobne ako u vas...
nas pribeh je vsak iny, so zatial pozitivnym koncom..len ti tym nechem davat nadej...
lebo unho to nie je rozhodnutie zo dna na den, rovnako ako to nebolo u mojho ...

tak ci tak, drzim palce, nech to dobre dopadne...

prestalmalubit
autor
22. sep 2015

@asocial ja si nerobim velke nadeje, ale samozrejme stale dufam, len ti laska tvojho zivota povie do uslzenej tvare, ze si nemysli, ze by sa to niekedy mohlo zmenit ... A on je velky planovac, ma napady, mysli a vymysli rozne veci, a povie ze nevidi ani naznak ako by to prekonal.

charity
22. sep 2015

@prestalmalubit Inak zvladnes s nim byvat ako so spoluziakom? Nezlozi Ta to psychicky? Zrazu sa mu netreba stahovat aby si deti na neho nezvykli? Staci oddelit spalne? Nechapem..

alaguema
22. sep 2015

@asocial ak ste nemali deti, tak je váš príbeh diametrálne iný. Muž neodchádza od rodiny len preto, že nebol dostatočne hladkaný. Teda nie muž, ktorý má rozum a city na správnom mieste.

sono2
22. sep 2015

@prestalmalubit smutné 😖

alaguema
22. sep 2015

@prestalmalubit pri striedavke by asi ťažko utajil vzťah k inej žene.

charity
22. sep 2015

@alaguema Skor dotycna jeho deti nechce na ociach. Tak ich pekne nastalo necha u exky.

sasa1310
22. sep 2015

@prestalmalubit ja si nemyslím, že má inú. Skôr si myslím, že mu asi fakt došla trpezlivosť alebo len proste potrebuje vypnúť. Ak bol vynikajúci otec, čo si myslím, že bol podľa toho čo píšeš, že im nechá byt a pod. ...tak je to len otázka času, kedy sa vráti. Držím palce. Máš skvelého chlapa, len proste každý má svoju hranicu....

sasa1310
22. sep 2015

@prestalmalubit bol niekedy dlhšie od vás? ako to znášal?

lyzzy
22. sep 2015

Je zaujímavé a zarážajúce ako všetky ženy reagujú.....keby tento príbeh bol o žene tak by sa písali reči typu.....áno,lebo sa nestaral,nerozprával,nebol nežný a ty máš právo sa odlubit a podobne zvasty.Ale akonáhle je to opačne tak ten debil isto musí mať milenku a okolo toho milión konspiracii......nechápem prečo by sa muž nemohol odmilovat a prečo by muž nemohol mať takéto pocity ako zakladatelkin....Normálne mi je zle že niektoré beriete mužov ako nejakých robotov

sasa1310
22. sep 2015

@lyzzy konečne normálny príspevok

charity
22. sep 2015

@lyzzy A myslis, ze by sme tej odmilovanej zene poradili nech odide od rodiny, kym su deti male, lebo si rychlejsie zvyknu byt bez nej? Alebo by sme jej radili hostovsku izbu nez odide nastalo? Takze rozhodne by som to neporovnavala. Myslim, ze by sme jej poradili poradnu, pracu na vztahu a nevzdavat to tak skoro...