Priateľ je sebec a je lenivý

tjaden
31. okt 2014

Ahoj baby ja viem že som sa na priateľa sťažovala už hádam všade ale ja sa musim vyrozprávať, priateľ je jedno lenivé hovädo dobre to by som ešte strávila, ja som šikovna aj za troch nepotrebujem jeho pomoc, ale dnes ma už dorazil. Bývame spolu v byte on platí za byt a elektrinu dáva mi na jedlo lenže málo keďže stále niekomu podľa neho musíme niečo kupovať stále ma nejaký člen jeho rodiny nejaku oslavu dokonca aj susedia takže väčšinou to skončí tak že na to dávam ja z príspevku na prvé dieťa, ked nemá peniaze kupujem aj jedlo, lenže už je z príspevku len polovica a on má nové auto a chce aby som dala jeho otcovi od ktorého si požičal 400ečka na pneumatiky čiže pre bejby neostane nič, vysvetlila som mu koľko dostávam na bejby a koľko ma stoja plienky a umele mliečko, koľko stoja lieky a oblečenie a čo všetko ešte bude treba a že takto to ďalej nejde a chcem aby mi na bejby prispieval, ja viem že platí za byt ale do frasa tak to nie je len moje dieťa! no a on mi povedal že mi nič dávať nebude, pozerám naňho že to vážne nedáš nič na vlastní dieťa? a on že nie, dlho sme sa hádali a dospeli sme akurát k tomu že začal kričať že som jedna sprosta žena a "to je tak žiť s takou sprostou ženou", neskôr mi ukazuje že vajičko je už male že bude treba autosedačku pýtam sa ho dáš mi na nu? a on že nie....a potom zastavi pred bankomatom a hovorí chod si vybrať prachy ideme dať otcovi už mi došli nervy povedala som NIE a on sa zmenil na buldoga dychčal ako pes kričal že on dobre vie že na to mám a znova to je tak žiť s takou sprostou ženou....ja nechápem ako môže byť niekto taká sebecká sviňa voči vlastnému dieťaťu, alebo som ja fakt "taka sprosta žena"? čo vaši manželia prispievajú vám na dieťa ?

mata95
31. okt 2014

@tjaden
dygisa to vystiihla uuuuuuuuuuuplne presne....

pat_mat_minnie
31. okt 2014

@sliznik Klobuk dole, ste spravny chlap.Peniaze pre mna neznamenaju vsetko, ale zdravie, stastie a spokojnost deti a rodiny, to pre mna znamena vsetko.A chlap by sa mal o to postarat, ked svoju rodinu naozaj lubi.Ak mate rodinu, blahozelam Vasej zene, ze Vas nasla.Ja mam tiez jedneho z tych lenivych hlupakov, ktori svojej zene peniaze vydeluju a kazde euro strazia ako jastrabi.

xfenix
31. okt 2014

Hlupa zena si, ak ostavas s takym muzom. Naco sa stazujes? Nieco s tym urob, inak trpia deti. Ak neodides, nestazuj sa, ale vyries si to. Ine moznosti nie su.

sliznik
1. nov 2014

Najsmutnejšie na tom je, že hlúpsť a lenivosť arogantných bastardov si odjebú vždy
Len tí nevinní. Sú celé kopy dobrych chlapov. Utekajte!

exupery
1. nov 2014

@tjaden a to je ako co toto?On neprispieva na svoje dieta,on neprispieva a neurobi nic do domacnosti,nadava ti,ignoruje,je arogantny...vysvetli mi jedno?Ako si si od takeho debila mohla nechat spravit dieta a este s nim lihat do jednej postele?No,ja by som uz davno sedela za vrazdu...

radina
1. nov 2014

ci je chlap stedry alebo nie predsa vidno uz na zaciatku chodenia ! 🙂 .. samozrejme, ze teraz ideme priblizne na polovicu, alebo on kupi sedacku, ja postel atd. Napr som sa ho pytala uz dopredu, kolko mi bude davat vreckove 😝 , ked mi nebude chodit plat a budem na materskej. slubil mi 350e, samozrejme , ze ked nebude materska, cakam este viac - a to len na bezne vydavky okolo mna a dietata. nie ze ja z toho budem platit potom celu domacnost. No ale zo zgrlosa uz tazko spravis stedreho zodpovedneho chlapa. 😖

sliznik
1. nov 2014

@radina akože koľko mi bude dávať?????? Predsa všetko! Jedna kasa je najlepšie riešenie.

koniarova
1. nov 2014

@radina Dievča moje, ty sa ale rýchlo spamätaj a maj nejakú hrdosť. To čo už je, aby mi chlap vyďeloval "vreckové". Takého by som kopla s prepáčením do riti. 😠 😠 😠

radina
1. nov 2014

@koniarova to bolo myslene zo zartu, ked som sa ho spytala, na to vreckove, co mi da do ruky ,ked pride vyplata, aby som nemusela potom pytat kazdy den 5 e na rozky 😝 .. moc to chytas za slovicka , ale jasne, chapem, chyba pisomnej komunikacie. ver mi, u nas nie su financie ziaden problem, ani nevieme, kolko mesacne minieme a este aj dost usetrime. 😉 takze pohoda klidek tabacek 😀

0silvia0
1. nov 2014

@radina to nie je o štedrosti, to je o normálnom fungovaní vo vzťahu. My sme toto nikdy neriešili, či som bola na materskej (6 rokov) alebo som na materskej nebola. Aké vreckové? Aké napoly kupovanie? Doma má byť jedna kasa a obrovská dôvera. Žena by mala míňať spoločné peniaze s rozumom a manžel by mal vložiť dôveru do rúk manželky, že SPOLOČNÉ peniaze míňa podľa jej najlepšieho vedomia a svedomia. Ak si navzájom dôverujete, nebudete riešiť kraviny že dnes zaplatím ty, zajtra ja a sledovať čo kto kúpil.
Ale keď to berieš tak, že očakávaš vreckové a spomínaš výdavky okolo teba a dieťaťa (a nie výdavky okolo NÁS), tak mám pocit, že si jeden druhého zaslúžite... máte veľa spoločného 😒 a pýtať každý deň 5 euro na rožky, aké pýtanie peňazí? čo je toto za systém? zoberiem si koľko potrebujem a nebudem predsa pýtať, ja tento svet už nechápem...

radina
1. nov 2014

@sliznik vies co , my sme to zvazovali, ci spolocna , ci kazdy svoj ucet, nejako nam to po zhodnoteni nasej zivotnej situacie vyplyvajucej od vyplaty atd vyslo tak, ze kazdy svoj 🙂 kazdemu to vyhovuje inak.

radina
1. nov 2014

@0silvia0 co je normalne? to co si mysli vacsina zien na nejakom diskusnom fore? 😀 - teraz zartujem.
Vies, ty mas svoju situaciu, ja svoju, kazda je niecim ovplyvnena. Moji rodicia maju jeden ucet, mne vyhovuje mat svoj vlastny. Ja som vydata 4r moji rodicia cez 30. Vy mozno vlastnite jeden byt, u nas je to zasa inak, byvame v mojom, muz ma este svoj vlastny nadobudnuty este za slobodna. Takze vsetky tieto veci, co sa okolo kazdej rodiny deju ti potom vplyvaju na to, ako clovek hospodari a co mu v danom stave viac vyhovuje 🙂 mozno casom spojime nas ucet v jeden, ale zatial netreba. mozno raz predame oba byty a kupime dom. zivot sa meni.
ale poznam aj taky par, kde chlap zarobi 3x viac ako zena a idu fifty fifty v uuuplne vo vsetkom, este aj blocky z potravin si preratavaju. 😝

svetluska82
1. nov 2014

@0silvia0 dnešny svet je hore nohami 😖 Ja osm tiež isla od manzelstva ze je to NASE. U manzelovych rodicov fungoval dlho system MOJE a TVOJE a to aj preniesol do nasho vztahu. NAjprv sme mali spolocny ucet a v kuse kontroloval, krical, že len minam na hluposti. Ano obcas som si chcela nieco kupit pre seba, ale do mesiaca to vychadzalo max do 50 eur. Ak som chcela kupit zaclony, tak frflal, že jedny mame na okne a milion drobnosti. Jednoducho zly model fungovania, ktorý mal v detstve sa odzrkadlil aj u nas a akokolvek som sa snazila, neslo to zmenit. Tak som si oddelila peniaze a doteraz to povazujem za velmi divne. Ale aspon mam klud. Aj ked podla mna by takto manzelia nemali fungovat, ale asi to inak u nas neslo.

sense
1. nov 2014

no my mame kazdy svoj ucet, najprv som chcela ja spolocny on nie, potom opacne ale mne to tak vyhovuje....a veci platime napolovicu a to sme uz manzelia resp. on najomne za byt a koncesionarske poplatky, a ja jasle stravu, internet, a auta si financujeme kady svoje i ked obcas potiahnem aj jeho kedze zarabam viac....

tinach
1. nov 2014

Strihas mu aj nechty na nohách? Alebo mu utieraš nebodaj aj rit? Načo ti je taky chudák ?! Patris do skupiny "samonicitelky" 😝 Onedlho si dozvedieť domov milenky a ty im este vypnes telku,, aby si ich 😅 nerusila

cobhan
1. nov 2014

je na rozhodnuti oboch ci si zvolia jeden spolocny ucet alebo kazdy svoj. My mame kazdy svoj ucet, pretoze obaja platime este veci mimo manzelstva - manzel alimenty a ja mam na SK zdedeny byt, takze financujem ten, kym sa to nejako nevyriesi. On plati najom, elektriku a plyn, ja zase skolku pre malu (co je rovnaka suma ako najom), internet a smeti...k tomu si kazdy plati naklady na svoje auto, poistka, cestna dan, benzin a opravy a za zvysok fungujeme. Spolocny ucet sme nechceli prave kvoli alimentom, aby nevznikal dojem, ze mame nejake extra vysoke prijmy....

0silvia0
1. nov 2014

@radina
@svetluska82
tak asi som mala šťastie na modely fungovania v rodinách, moji rodičia mali vždy spoločné peniaze, aj keď mama zarábala viac 🙂 A tak isto starí rodičia aj rodičia môjho manžela fungovali ešte v dobe, keď ženy nepracovali a manželia sa automaticky starali o svoje manželky a deti a nevyhadzovali svojim manželkám nič na oči. A manželky boli zvyknuté fungovať z jedného platu a ich hlavná činnosť bola domácnosť, výchova detí, záhrada, starostlivosť o zvieratá a pod. Myslím, že sa narobili viac ako chlapi v normálnom zamestnaní 😖 Dokonca z rozprávania mojich starých rodičov viem, že môj dedko si neželal, aby moja babka išla do práce (mala len 3 deti na tú dobu), pretože pre neho by to bolo zlyhanie, že on ako živiteľ nedokáže uživiť svoju rodinu a musí manželka ísť do práce. A moja babka bola patrične hrdá na to, že má manžela, ktorý si neželá aby ona išla do práce 🙂 Zlatí boli... tá vzájomná úcta, hrdosť jeden na druhého... rok im chýbal, aby sa dožili zlatej svadby 😒
@svetluska82 tvoje pomery poznám z inej témy, viem, že by si si želala iné rodinné spolužitie, držím palce, aby si svojho manžela posunula do iného levelu, aj keď nedávam tomu veľa šancí ☹
Doba, kedy boli muži skutočnými hlavami rodiny už asi dávno pominula, v tomto svete sa role žien a mužov akosi pomiešali a potom z toho vznikajú všelijaké modely, ktoré nie sme zvyknutí žiť. Priznám, mala som šťastie žiť v normálnej, kompletnej rodine (aj manžel), a určite som si preniesla model rodinného fungovania zo svojho rodinného prostredia. Čím ďalej, tým viac sa hranice rodinného spolužitia a fungovania posúvajú, preonačujú, pretvárajú a ja už mám dosť rokov na to, aby som to nejako dokázala akceptovať...

radina
1. nov 2014

@0silvia0 presne a o to ide, aby bol v rodine klud a harmonia, ci uz mame dva ucty ci jeden. Ale ako sama vidis aj z tejto temy, velmi vela hadok vznika prave kvoli financiam a hned po nich je nevera, nasledne rozvody a delenie financii a stale dookola, tie iste problemy. ..ale to je uz do inej diskusie. 😉

ataz
1. nov 2014

@tjaden nečítala som všetky diskusie, ale napíšem ako je to u nás. Sme manželia, tzn. že sa delíme o všetko! U nás nie je, že toto je moje a toto je tvoje!!!Všetko je naše. Manžel zarobí peniažky, ja momentálne materskú, všetko sa poplatí a zvyšok ostáva na živobitie - naše! Nikdy som nechápala a ani nikdy nepochopím, ako môžu manželia žiť tak, že si žena musí pýtať na obyčajné plienky pre dieťa, alebo na stravu lebo jej na to nevyšla materská!!! O čom to potom je? Manželstvo je o tom, že zdieľame všetko spoločne, aj peniaze. Robíme spoločné rozhodnutia, kompromisy, všetko v dobrom aj v zlom. Nie sme spolu ani rok ani dva..Poznáme sa už 20r a z toho sme 11r. manželia. Nikdy by som nedokázala žiť a ani byť s takým chlapom. Diskusné fóra sú dobré na vyrozprávanie, uľavenie, ale všetky rady sú dá sa povedať na nič 😒 Človek sa musí rozhodnúť sám, buď takto chce alebo nechce žiť. Prepokladám, že tvoj manžel bol taký aj pred tým, takže si vedela do čoho ideš. Teraz je to všetko len a len na tebe. Bud odídeš, alebo sa budeš trápiť ďalej. Nepoznám ťa, ale myslím..že ak by ti to tak veľmi vadilo, odišla by si od neho a nepýtala sa ani na názor iných...kto svoje problémy nerieši, tomu proste vyhovujú....

0silvia0
1. nov 2014

@radina som veľmi rada, že nič z toho, čo si napísala, nemusím a dúfam, že ani nikdy nebudem musieť riešiť (hádky kvôli financiám, nevera, rozvod...) a prajem každému šťastný výber partnera, rozvahu a múdrosť pri zakladaní rodín, toleranciu v rodinných vzťahoch a hlavne používať morálne zásady v každodennom spolužití.
Asi som staromódna, ale ja som vstupovala do manželstva s tým, že je to na celý život a snažím sa žiť manželstvo tak, aby to skutočne bolo na celý život, v šťastí aj nešťastí, v zdraví aj chorobe atď., človek by mal svoje sľuby brať vážne 🙂

radina
1. nov 2014

mam kamosku, ktorej muz v case krizy dosiel o relativne dobre platenu prace. Samozrejme on zvyknuty na vyssi standard, tak aj peniaze z uradu prace minal dost nesetrnym sposobom. tak sa ona nasr...., musel jej vsetky peniaze odovzdat a ona mu potom denne vydelila 3 eura na obedy 😀

radina
1. nov 2014

@0silvia0 kazdy tak vstupuje, no ale vidis aka je doba. chlapov zacnu po par rokoch svrbet trenky, v praci pekne kolegyne, atd atd. a to iste robia aj zeny, ale si v mensom pocte. uz sa len pozri ako sa spravaju dnesne deti, ucitelov si nevazia, ludia su lahostajni aj voci sebe aj svojmu okoliu (mna napr neskutocne vytaca, ked psickari neupratuju po psikoch - a to prosim pekne nielen ze mladi ludia, ale v ovela vyssej miere vidim ludi vo veku nasich rodicov!) a ja ako taka krava este aj papier, plasty a sklo triedim, sem tam aj veci do utulkov atd). Doba sa velmi zmenila, preto sa treba zariadit tak, aby sme z toho nevysli s holou ritou 🙂)

andreasiskova3
1. nov 2014

Uff nechápem celkom otázku či mi manžel prispieva na dieťa. U nás platí všetko on od bytu po šeky, stravu
, oblečenie. .... niekedy kúpim aj ja za peniaze z materskej ale to skôr pre moju vlastnú potrebu. A ak treba neni problém že by mi nedal peniaze ak niečo navyše potrebujem. U nás sú peniaze spoločné čo si myslím že aj má tak byť, pretože sme rodina a každý prispieva podľa svojich možností a schopnosti. A ti teda nie sme boháči tak normálne, bežná rodina.
A propo od takého by som ušla už dávno, prepáč, ale každý má to čo si vybral a tým že sa tu budeš sťažovať na neho nič nevyriešiš, pretože tým ho nezmeniš. A také hovado ako si sama písala už nezmeniš nikdy, tak by som ti radila čo najskôr ísť preč od neho. Nech ti bude akokoľvek ťažko samej, urcite ti bude vždy lepšie ako s ním.

0silvia0
1. nov 2014

@radina práveže mám pocit, že tak každý nevstupuje 😒 Málokto si uvedomí, že by to malo byť skutočne na celý život... a celý život nie je 5 rokov, ani 10 rokov, ale oveľa dlhší čas. Mali by sme byť k sebe aj svojim partnerom úprimní... ak nie je človek schopný sľúbiť vernosť, alebo je do svadby dotláčaný tlakom okolia (napr. tehotenstvo), mal by sa tejto inštitúcie manželstva radšej vzdať, lebo robí nešťastným nielen seba, ale aj partnera, aj svoje deti... Nejaký čerstvo vzbĺknutý hormón by nemal panovať nad našimi zdravými rozumami a zbuchnúť svadbu bez nejakého vážneho uváženia a preverenia si osobnostných čŕt partnera nie je práve najsprávnejší krok.
Komentovať psíčkarov a dnešné deti nejdem, to by sme sa tu vykecávali celý víkend a ja už musím ísť povysávať 😀 😀 😀 😎 😎 😎

heltacek
1. nov 2014

Ja tomu trocha nerozumiem.... píšete tu, môj manžel platí, to, a ono a tamto.....Ako rovnoprávnosť nič? Ste manželia a treda by ste mali riešiť všetko spoločne, manžel napr zarába, žena je na materskej, a stará sa o dieťa, domácnosť a MANŽELA.
My máme spoločný rozpočet, teda všetky peniaze sa zrátaju spolu a z nich sa zaplatí všetko cez bývanie, stravu, oblečenie apd, apd. V podstate dám polovičke všetky peniaze a nechám si len nejaké drobné na cigi.
@tjaden a k tvojmu prípadu? Nechápem ženy, ktoré žijú s takýmto mužom..... Bože môj, spamätajte sa.....

blahowoman
1. nov 2014

@0silvia0 aj u nas to takto funguje a malo by to fungovat v kazdom zdravom vztahu! A k pisatelke.ja by ho kopla do riti a odisla!!!!! Sud urci vyzivne a mas svaty pokoj! Uzasny otec a partner fakt! A hlupa si,lebo si stale s nim!

jana_eyre
1. nov 2014

@heltacek uplny suhlas.. ja som s mojim manzelom 10 rokov a 8rokov sme boli "iba" priatelia a byvali spolu.. uplne od zaciatku sme mali spolocny rozpocet a proste sme spolocne hospodarili.. nikdy sme nerozlisovali, toto zaplatis ty, toto ja.. jednoducho sme vsetko riesili spolocne - toto rozdelovanie akosi neviem pochopit.. keby sme to rozdelovali, tak ja by som bola aj tak vzdy na mizine, kedze som mala vzdy nizsi plat a to odost.. ale nikdy som od neho nepocula, ze je nieco nespravodlive, alebo podobne.. teda mali sme raz aj jeden problem, ale to bolo zapricenene mladostou..

andreasiskova3
1. nov 2014

@heltacek to malo byť pre mňa ? Napísala som že manžel platí to a ono ...... preto že všetko platí internetbankingom z jeho účtu. Nakoľko máme každý svoj účet pretože sme si nechali svoje od slobodna, to ale ešte neznamená že to sú moje a jeho peniaze. Ja som na materskej takže preto platí všetko manžel zo , svojho účtu, , z materskej kúpim len keď už nemám hotovosť pri sebe a väčšinou keď potrebujem niečo na seba.CČiže väčšina peňazí na ,, mojom účte ,, čo sú ale spoločné sa sporí , nie pre mňa ale pre nás. Tak že tak. My síce máme každý svoj účet ale peniaze na nich sú spoločné a každé sa používajú na iný spoločný účel.

mima4
1. nov 2014

@tjaden
prepac, ale ako chces riesit dalej spoluzitie s tvojim "partnerom"?
Ved on sa k tebe sprava ako k handre a to, ze mu uz nezalezi na vlastnom dietati, to hovori za vsetko.

tjaden
autor
1. nov 2014

@nez no v tomto je problem ja som skončila vš nemám nič len rodičovský a ten ide takmer celý na plienky a umelé mlieko zaplatím si svoj mobil a prebejby som založila učet na stav. spor. pretože on nešetri ani 10centov a ak bude niečo treba tak čo potom? no a ked toot poplatim zostáva mi 1,50 eur super nie? som proste závisla od toho čo mi dá on