Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priateľ je sebec a je lenivý

tjaden
31. okt 2014

Ahoj baby ja viem že som sa na priateľa sťažovala už hádam všade ale ja sa musim vyrozprávať, priateľ je jedno lenivé hovädo dobre to by som ešte strávila, ja som šikovna aj za troch nepotrebujem jeho pomoc, ale dnes ma už dorazil. Bývame spolu v byte on platí za byt a elektrinu dáva mi na jedlo lenže málo keďže stále niekomu podľa neho musíme niečo kupovať stále ma nejaký člen jeho rodiny nejaku oslavu dokonca aj susedia takže väčšinou to skončí tak že na to dávam ja z príspevku na prvé dieťa, ked nemá peniaze kupujem aj jedlo, lenže už je z príspevku len polovica a on má nové auto a chce aby som dala jeho otcovi od ktorého si požičal 400ečka na pneumatiky čiže pre bejby neostane nič, vysvetlila som mu koľko dostávam na bejby a koľko ma stoja plienky a umele mliečko, koľko stoja lieky a oblečenie a čo všetko ešte bude treba a že takto to ďalej nejde a chcem aby mi na bejby prispieval, ja viem že platí za byt ale do frasa tak to nie je len moje dieťa! no a on mi povedal že mi nič dávať nebude, pozerám naňho že to vážne nedáš nič na vlastní dieťa? a on že nie, dlho sme sa hádali a dospeli sme akurát k tomu že začal kričať že som jedna sprosta žena a "to je tak žiť s takou sprostou ženou", neskôr mi ukazuje že vajičko je už male že bude treba autosedačku pýtam sa ho dáš mi na nu? a on že nie....a potom zastavi pred bankomatom a hovorí chod si vybrať prachy ideme dať otcovi už mi došli nervy povedala som NIE a on sa zmenil na buldoga dychčal ako pes kričal že on dobre vie že na to mám a znova to je tak žiť s takou sprostou ženou....ja nechápem ako môže byť niekto taká sebecká sviňa voči vlastnému dieťaťu, alebo som ja fakt "taka sprosta žena"? čo vaši manželia prispievajú vám na dieťa ?

simca06022011
31. okt 2014

No je to priateľ? Prečo by si mala prispievať na jeho otca. Na tvojom mieste, mu poviem, že nemusí dať dobrovoľne... môže mu výživné určit súd a môže šúchať nohami. A máš pravdu, v tejto dobe stále niekomu niečo kupovať je ak nie trápne (hlavne keď rodina ledva má), ale aj sprosté... Ja by som o tom tiež nediskutovala s ním a peniaze by som mu nedala. Keď dačo bude treba tebe, kto ti ich dá?

natalym
31. okt 2014

@tjaden Pošli ho do r..i a basta.
Ak sa s ním nedá normálne dohodnúť tak rozmýšľaj o odchode, bude to tak stále.

janinah
31. okt 2014

pozitívum toho vzťahu je čo?...tvoja " sprostosť" spočíva jedine v tom,že s ním ešte stále za takých okolností žiješ 😒 lenivec a lakomec sa nezmení 😒

cobhan
31. okt 2014

@tjaden prepac, ale to nie je priatel ale hovado..z cudzieho sa dobre darceky a pozornosti kupuju...a nechapem preco by si ty jeho dlh mala vracat jeho otcovi

adri266
31. okt 2014

@tjaden dostala si ma uz tym lenivym hovadom 😉 Takeho partnera Ti treba?

A aby som Ti odpovedala na otazku, my sme to uz vselijako mali poriesene, podla situacie, teraz napr ja platim byt z mojho uctu a on potraviny z jeho penazi. A zvysok je to pol na pol, ja poistku, on poistku, atd. Veci okolo auta on, ja malej veci do skoly a pod.
No ja si myslim, ze mlady panko ma vacsi problem ako to, ze je lenivy. On vas dvoch, Teba a babo, vobec berie ako rodinu? Ako nieco prvorade?

nez
31. okt 2014

treba si zratat fixne mesacne naklady ( byvanie, jedlo, drogeria, veci pre dieta...) a potom alikvotne k vyske prijmu oboch vyratat sumu, ktoru by mal kazdy mesacne prispiet na tieto naklady....co zostane, treba odkladat a nasledne z toho hradit tie veci, co sa platia "sezonne" ... do fixnych nakladov treba zapocitat aj naklady,ktore platite povedzme raz rocne ( tieto treba rozratat na 12 mesiacov) .... a potom aj uvidite, ci vam nieco ostava a kolko a ak nie, treba porozmyslat, kde by sa dalo setrit...

Jeho chovanie nekomentujem...

gabi_g
31. okt 2014

ty kokso kde na takych dementov zeny chodite a este aj deti s nimi mate :-/ neverim ze takyto nebol predtym ako ste mali dieta.Myslim si ze dieta patri do manzelstva kde nie je moje a tvoje ale nase.

stellamaris
31. okt 2014

@tjaden kopni ho do vajec a sud nech mu urci vyzivne..............prepac,ale snad nechces s nim dalej zit a hadat sa.

0silvia0
31. okt 2014

@tjaden nie, môj manžel neprispieva na deti, my máme všetko spoločné. Nič nie je moje a tvoje, všetko je naše, máme jeden účet, spoločné platby a hlavne dôveru medzi sebou.
To, čo žiješ ty, nie je vzťah, to je skôr fraška alebo paródia na vzťah, mala by si sa zobudiť 😒

emily76
31. okt 2014

@tjaden my mame s muzom podelene kto co plati, detom ak treba tak kupime..neriesime ze teraz ja a zajtra ty...na tvojom mieste by som si dala sudne upravit vyzivne a z penazi na dieta by som nikomu ziadne dary nekupovala..ked mlady pan chce, nech cvaka zo svojho...

irusa
31. okt 2014

my máme spoločnú kasu a kto má ten dá.... nikdy sme otázku financií u nás neriešili

sam2
31. okt 2014

Takze takto....moj manzel bol tiez lakomi....teda nikdy mi nepovedal ze mi neda ked som pytala na maleho, ale frflal. A potom mi tu raz baby otvorili oci. A som si s nim sadla a hovorim mu: pozri, je to aj tvoj syn. Chapem ze platis vsetko okolo, ale niekedy to nevladzem tahat sama. Takze ta poprosim, aby si bez frflania zaplatil o co ta poprosim." Nuz a zabralo to. Ja som sice financne nezavisla, ale preniesla som viac zodpovednosti na neho....Momentalne fungujeme tak, ze velmi financie neriesime...proste sme si to vyjasnili a uz nie je tvoje a moje, ale NASE
chcela som ti len poradit, ze ked nepomoze vazny rozhovor, tak ho kopni do vajec....alebo sup ho na sud....prepac ale on pri vyrobe baby nebol? Skus to takto...bud sebavedoma...bojujes nie len za seba, ale hlavne za malinke 😀

natalym
31. okt 2014

My sme to tak tiež mali, že kto má ten dá. Lenže keď som dávala len ja a furt len ja, tak to začne človeka pekne hnevať. Na začiatku si treba urobiť dohodu, ako to bude vyzerať. Potom je už ťažko.

jolinka
31. okt 2014

@tjaden riesis nepodstatne detaily...hlavny prud ti unika 😉 😒 😒 ... a to je ten, ze medzi vami nie je vztah priatelstva, ze tvoj "priatel" nema k tebe uctu a ide tu len o to, kto z toho druheho viac vytazi 😝 😝

ak by ste mali naozaj naozaj dobry vztah s laskou a uctou k sebe...potom by sa dali riesit nazorove nezhody na financovanie ci podiel na pracach... zacinas od vrchu nie od zakladu...naco ti riesit otazky o prispievani partnerov na deti alebo ci si "sprosta" alebo nie si???

Asi je aj tebe jasne, ze tvoj "priatel" si ventiluje na tebe zlost, vozi sa po tebe, vzdy,ked mu nechces dat to co on chce .... a on chce prachy a nerobit 😠 😠 😠 😠 Daj si len jedinu otazku ...chcem s takym clovekom zit.???

Je x normalnych spokojnych manzelstiev ci partnerstiev, mensie ci vacsi problemy, ktore maju rozne modely financovania rodiny, to ani nie je podstatne aky je model, podstatne je spokojnost vsetkych, a vzajomna ucta...detaily, kto, co na kolko, kolko uctov, ci sa peniaze rozdeluju ci povazuju za spolocne...to su nepodstatne detaily. 😉 😉 😉

mimi8814
31. okt 2014

Bohuzial si sprosta, ale len v tom akeho debila sisi nasla a mas s nim dieta😢 sak to neni chlap, ked sa o vlastne dieta nechce postarat☹ ja som na materskej a mame spolocnu kasu, moj partner peniaze nikdy neriesil, pre nase dieta a aj pre mna chce to najlepsie a vzdy nam dopraje to co potrebujeme a niekedy aj co nepotrebujeme🙂 Je mi luto, ze taki idioti vobec existuju...

jolinka
31. okt 2014

@tjaden a inak nechapem este jednu vec. ked si s nim uz cakala dieta, to ste si nesadli porozpravat ako to bude ked budes mat matersku ci len rodicak...ako budete financovat spolocnu domacnost, vydavky na dieta, auto byt atd. ??? nie ze dieta ma skoro rok a hele, daj mi na dieta...

mihula
31. okt 2014

@tjaden Noo,ja ti teda neviem.Ak žena nazve svojho partnera,lenivým hovadom,buldogom a sebeckou svinou,a to v začiatku vztahu a pokracuje v nom,ukazuje krasny priklad dietatu ako to ma medzi rodicmi fungovat

sissy27
31. okt 2014

@tjaden a to ste sa dlho hľadali než ste sa našli, alebo ste obidvaja brali, čo prvé prišlo? sa mi zdá, že si nemáte čo vyčítať... nejako mi unikla pointa toho, prečo ste spolu, keďže očividne si vzájomne nevyhovujete...snáď aspoň v posteli to klape...

digysa
31. okt 2014

@tjaden No ja len v skratke....

On skutocne JE BEZCITNA SVINA a ty si zaroven SPROSTA ZENSKA.

Co moj manzel prispieva na deti? Prispieva mi tak mama, ked maju deti narodeniny.

Moj manzel deti zivi, sati, plati skoly, kruzky, vylety.....zabezpecuje strechu nad hlavou.

mala_hobitka
31. okt 2014

@tjaden Zlatino, hlúpa trochu si. Žiješ s chlapom, pre ktorého je dôležité všetko ostatné okrem vlastného dieťaťa a teba. Chcieť z príspevku na dieťa hradiť jeho akože dlžoby voči jeho otcovi je choré. To môže napadnúť len debila. A ani debil nie je taký blbý že by takú hlúposť chcel ešte aj presadiť v rodine.

On je úplny ***** ***** ******. Radšej len hviezdičkami. Choď od neho. Ver, že na súde dostaneš viac než ti dáva teraz. A hlavne, budeš mať pokoj. Lebo toto nie je ani milujúci muž a ani starostlivý otec. Ten chlap je sobecké hovädo. Ako už som sa stretla s kadečím ale keď je auto chlapovi prednejšie než dieťa tak to už čo je??!!

trish31
31. okt 2014

@tjaden ja by som od takeho chlapa odisla.To nechces pre seba tie peniaze.To je pre VASE dieta.Takze bud b mi pomahal alebo dovidenia,vidime sa na sude

tajka1986
31. okt 2014

@tjaden nehnevaj sa ale tohto hlupaka si nechala na seba vyliezt aby ti spravil dieta? Ja nechapem,fakt nechapem 😕 A to vyzeras podla toho co pises celkom inteligentne tak co s nim preboha este robis??

katarinamarkova
31. okt 2014

@tjaden sprosta zena?
dopredu sa ti ospravedlnujem za to co teraz poviem.
ale ano si, lebo sa takto nechas vyuzivat a ponizovat!
zobud sa prosim, TERAZ,lebo skoncis ako x dalsich zien co tu potom vypisuju a vyplakavaju ze strasne vela rokov strasne vela trpia, muz im nic nedava, len ich ponizuje a oni s tym nic nespravia, lebo - neasleduje nejaka vyhovorka, co vobec nedava logiku......hladaju ospravedlnenie same pre seba preco to nechali zajst az tak daleko a ze si cely zivot pres....s jednym debilom.ale ospravedlnenie pre to ze tak zili ani jedna z nich nenajde, lebo to boli oni co sa rozhodli takto zit...
tak sa stale viac dookola utapaju v tom ake su neschopne so svojim zivotom nieco spravit...aj ked vedia ze by mozno mali uz nevladzu, nie su schopne nieco zmenit lebo seba cele tie roky presvedcovali o tom, ze to mozno takto ma byt, ze oni su tie zle.....same seba tahali stale viac na dno.
nebud taka blba a mysli na to, ze pre muza by malo byt blaho vasho dietata na prvom mieste.potom tvoje blaho, potom jeho a az potom niekde vsetko ostatne........

ano muz co sa takto k zene sprava je chrapun.....ale sprava sa tak len k zene, co mu to dovoli.

moj manzel je otcom mojich deti - spravi vsetko pre to, aby mali vsetko co potrebuju.ja som teraz na materskej, takze u nas to momentalne funguje tak, ze on je ten co prostriedky zabezpeci a v zasadnych veciach miname spolocne, na deti kupujem ja, kolko potrebujem tolko dostanem(samozrejme v ramci fin. moznosti ), ked chcem nieco pre seba, tak si to kupim, ked viem ze na to prave mame...
autosedacku? ked som kupovala novu, len som mu oznamila ze beriem z uctu tolko a tolko na sedacku

deti nie su moje, nie su jeho, su nase spolocne a spolocne sa starame o ich pohodlie, zabezpecenie......az niekde uuuuuplne na konci, po detoch, uctoch, potravinach, liekoch, zmrzline, autosedacke, potrebnosti do domacnosti, zubarovi, kadernikovi, futbale......su samozrejme narodeniny ostatnych susedov 🙂

sliznik
31. okt 2014

a načo Vám je taký chuj??? nestojí za stres, ktorý isto prežívate. preč!!!

bearuska
31. okt 2014

Prispievaju vam na dieta? Neviem, ale bezpodielove vlastnictvo znamena, ze peniaze ktore nadobudnete v manzelstve su spolocne. Takze to, co ma na ucte on je rovnako aj tvoje bezohladu na to, kto ich zarobi. S manzelom mame spolocne financie a neviem si to inak predstavit. A to ze ti nadava nic neriesi :( nemam rada takychto muzov.

sliznik
31. okt 2014

je úplne normálne dať svojej žene úplne všetko! vrátane všetkých peňazí.

haslerka27
31. okt 2014

moj manzel mi zniesol nasej malej aj modre z neba a to doslova a dopismena....bez debat...zboznuje ju....setrit na dietati,k tomu na zakl.veciach je chrapunstvo...my sme riesili novu autosedacku,manzel vybral jednu z tych naj romer lebo ako vravi,je to vec do ktorej treba investovat ci kvoli bezpecnosti ale aj malej pohodliu....

lady511
31. okt 2014

@tjaden ahoj,,neviem či ti treba takého chlapa,,skus si svoj článok prečítat ešte raz,,chceš aby vnámalo babo ako ti slušne hovorí?..,a teda ked ma k dietato už teraz takýto vztah to teda neviem ako sa bude rozprávat s ním 😒 ..akože moj by nikdy neuprel malej kupit hocičo,,ked bolo treba na plienky,,mliečk,,flašky,,radšej by dal jej aj keby nemal čo do ust,,dal by za našu dceru aj život a ja tiež,,aj keby osm emal čo jest,,ona je pre nás prvorada,,bud nebol zrelí na dieta alebo je on sám decko,,teda takého "tatinaô si ani neviem pre svoje dieta predstaviť ☹ tie peniažky su určene pre bábo a teba,,a nie na niake pneumatiky a tak dalej,,neviem ale mala by si prehodnotit váš VZTAH!!!

lenz
31. okt 2014

Fuuu zena ako ja nemam este dieta ale s priatelom (snubencom) mame spolocnu kasu (jeden ucet spolocny) ako mame byt najprv sa poplatia ucty a potom sa gazduje to je riadny pako ze na vlasne dieta neprispeje :( skoda sa trapit pobalit caky paky a ist prec a pekne na sud ako baby povedali ;)

sense
31. okt 2014

nehnevaj sa ale si sprosta zena, ze si s niekym ako je on.....takze prestan byt sprosta a odid, a mileho leniveho a lakomeho otca dietat daj na sud o vyzivne....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli