Priateľ má iné predstavy o budúcnosti

23. nov 2019

Ahojte dievčatá, mám 25 rokov, o rok končím vysokú školu, priateľa mám 5ty rok. Prednedávnom ma požiadal o ruku a ja som povedala áno, ale slovo snúbenec mi stále nejde moc na jazyk. Bývame spolu, v mnohom si rozumieme a donedávna som si myslela, že sme si súdení, klasika, zamilovaná mladá baba. Pred ním som mala len jeden taký puberťácky vzťah, takže nemám s kým porovnávať a rady od kamošiek sú niekedy také no nie sú nestranné. Problém je v tom, že sme sa chceli po mojom dokončení štúdia vziať, on má 28, ale naše predstavy o budúcnosti sú úplne iné. A keď začnem rozprávať čo by som chcela ja, vždy ma umlčí a nenechá mi priestor. Lenže on si predstavuje, že ja doštudujem, hneď otehotniem a budem žienka v domácnosti, či ma vcelku zarazilo, pretože neštudujem 6 rokov na to aby som umývala riad a okakané zadočky. Samozrejme chápem, že nejakú ženu to naplňa a ja nič proti tomu nemám, ale pre mňa to nie je. Momentálne neviem či deti vôbec niekedy budem chcieť, nezavrhujem to, ale iste nie v najbližsích 5 a možno ani 10 rokoch, ale keď mu to poviem začne mať narážky, že veď sa postrá, že prestaneme používať kondómy a tak. Trochu ma to desí, pretože ho veľmi ľúbim, ale neviem ako s ním debatovať, je to jediná téma kde sa rozchászame, ale je tak vážna, že to úplne stačí...

autor
27. nov 2019

@ptmt1011 však to som aj urobila, akurát no...

Akože volal mi späť asi 200x, to by bolo ešte ako tak v pohode. V podstate podnajom bol písaný na neho, dva dni bol v aute pod našim domom, otec ho musel vyhnať. Vyplakával, že som ho oklamala s podnájmom, že on to sám nezvládne zaplatiť a nebude mať z čoho žiť. Mama s otcom sa hrozne hnevali. Dokonca za neho bola orodovať aj jeho mama, ma bola prosiť aby som sa vrátila a rozmyslela si to. Že však on by aj s bábom počkal. Je toho na mňa veĺa, ale je mi z toho fakt zle, zrazu nás chcel sťahovať do domu a neviem čo ešte. Z podnájmu som mu nič nevzala, len svoje veci a potom ma hneď začal obviňovať, že som ho okradla a tak. Dokonca si vypýtal nejaký sveter čo mi dal pred rokom alebo čo, ani som nevedela už aký to bol, tak som jeho mame nejaký zabalila. A nielen sveter, prosím pekne chcrl späť aj spodné prádlo čo mi dal, bižutériu a asi dve knihy. Tak som to všetko jeho amme zabalila a ona, že si to nevezme a neviem čo... no urobila tu aj ona dobrú scénu, tak som mu to zabalila a poslala poštou, aj doklad o poslaní si vypýtal... otrc mu tam pribalil 20eur, že nech má aj za tie dve večere na ktoré ma pozval, tak sme sa zabavili.
Bola som sprostá, že som to nevidela predtým, fakt moja tuposť. Ale odľahlo mi

veronika3184
27. nov 2019

Ak ti len raz spomenul medzi recou ze sa postara, ze kondomy uz nie, ze aj tak ti moze dieta spravit ze nebudes chciet, takto som to pochopila z toho co si napisala, mne by uz vsetky kontrolky blikali a poslala ho do prdele. Kludne to moze urobit a potom co? Pri takej polohe zozadu ked si nenapadne kondom zvlecie alebo poskodi, ani nezistis.

codal
27. nov 2019

Hezky se vybarvil, myslím, že jsi ho hodně překvapila, že jsi neustoupila a fakt odešla, to vůbec nečekal. Asi se mu to stalo poprvé, co nebylo po jeho, tak kolem sebe kope, jak malé dítě.. to vrácení dárků je fakt extrém, já celkem dokážu pochopit, že je z toho třeba nešťastný, přeci jen jste spolu byli fakt dlouho a on s tebou plánoval budoucnost, ale tohle chování je fakt nedůstojný a nedospělý.. aspoň můžeš mít dobrý pocit z toho, že jsi s ním jednala fér a že mu nic nedluzis.. hodně štěstí ❤️..

veronika3184
27. nov 2019

Nevsimla som si tento tvoj posledny koment, lebo som vsetko necitala. To je manipulator ako vysity a je dobre ze si sa ho zbavila.

sara07
27. nov 2019

ty vole tak toto iná čerešeniška
tak on má prachy stavia dom ale nezvládne sám nájom ???? no vyfarbil sa parádne, ako chápem prsten sa vracia ale sveter? spodné prádlo ? mám dost
no aspon si si istá že si urobila fakt dobre,

autor
27. nov 2019

@sara07 no ja som ani nevedela aké veci to už presne boli, lebo proste. Som mu možno aj svoje poslala, ale to je akože jedno, len mi to prišlo vtipné ako pýtal bižu čo mi dal pred 3r, proste haló tie veci som aj postracala aj všeličo. A nebolo to tak, z by som dostala čosi naozaj hodnotné. Prsteň som mu nechala doma, hneď ako som odchádzala.

gwendolyn
27. nov 2019

Myslela som na teba, že ako si to asi zvládla 🙂 Verím, že to nie je príjemná situácia, predsa len ste boli spolu 5 rokov, ale lepšie, že ti zablikali kontrolky teraz, ako keď už by si bola tehotná.

acrobaleno
27. nov 2019

Viem, ze sa trapis a mas teraz problemy, ale strasne smiesne mi to prislo 😂😂

acrobaleno
27. nov 2019

Inak velkeeee plus za rodicov👍🏻

majka99999
27. nov 2019

To je ubohe ziadat darceky ako oblecenie spat, ako moj chlap by ma mohol nastvat do nepricetna a rozviedli by sme sa, ale snad teraz nebudem ziadat tricka, co som mu kupila, rifle, trenky a ponozky (by si nemal ani co obliect 😂 ). Keby to bolo auto alebo sperky, pripadne notebook alebo drahy telefon, to chapem. OMG, neznasam takych lakomcov. Dobre, ze si nemusela zapisovat, kolko utrzkov papiera si minula, aby ste sa podelili presne. Sustred sa na skolu a nedaj sa vmanipulavat spat, potom by to vytahoval pri kazdej prilezitosti, ako si si dovolila odist.

miadi
27. nov 2019

To je trapko a si predstav keby si snim mala dieta. Rozišli sa a cely život snim natahovačky. Nech si ten tvoj sveter aj gatky obleče a da tvoju bižu čo ti dal a nech si tie 4deti vyrobi Sam so sebou 😂

zania
28. nov 2019

@miadi ale ved to bude mat super darceky pre dalsiu naivku 😂 aspon usetri

acrobaleno
28. nov 2019

@zania Aj to spodné prádlo? 😂

zania
28. nov 2019

@acrobaleno jasne. Ak je tam dierka,sikovna zienka opravi,aspon si ju rovno vyskusa z domacich prac 😂👍

janage
28. nov 2019

Presne jak som predpokladala😁 super postoj rodicov. Ono este rataj s jednym kolom tak za nejaku dobu. Bude ti len chciet vysvetlit svoje pohnutky a dat ti este sancu aby si si uvedomila. Ked nebudes suhlasit tak si vypocujes ty taka onaka najhorsia na svete. Moj ex mal este vselijake silacke reci tak kazdy vecer ma kamosky a rodicia kontrolovali ci som v poriadku. A tiez aj vecere mi vyhodil na oci. Po dvoch mesiacoch este aj do prace prisiel, ale dve kolegyne boli v obraze a kryli mi chrbat. Jedine co pomoze nijako nekomunikuj, ignoruj vsetko obrati proti tebe. Nevysvetluj, odpovedaj len strucne nie ak treba. Vyhybaj sa nejaku dobu situaciam, ze si niekde sama, vzdy na verejnosti a s niekym.

janage
28. nov 2019

A tiez mi nebolo vsetko jedno, ale neskutocna ulava prisla a je to jedno zo zasadnych zivotnych rozhodnuti co nelutujem ani po rokoch. A to uz sme mali dojednany termin sobasa, vyplatenu zalohu za miestnost.
Ex mame povedz ze mu len chces dopriat po com tuzil zenu co sa bude dobre citit ako domaca so 4 detmi.

laska201
28. nov 2019

Toto nikdy nevies ci si tam dole zdrava.genetika setra ma problem takze tu uz by mi krical vykricnik az az.isto beries antiku dalsia vec co brani pocatiu aj po ukonceni.30rokov ano je uz dost dieta bude problem.a v dobre rozbehnutej kariere sa ti uz rodit isto nebude chciet a takto to prerusit na 3 roky vsetko mozes zacat budovat na novo.radsej teraz deti ci dieta a az potom dalsich 30rokov mozes budovat karieru no v dnesnej dobe sa da naozaj dieta povazovat naozaj za zazrak.

laska201
28. nov 2019

No ale ako citam na 5tej strane takto to vzdy dopadne.proste ked sa vztah nikam neposuva po tolkych rokov alebo odlisne nazory tak to dopada.ale pride dalsi vztah a ten pojde rychlim prirodzenym tempom k sobasu,zalozenim rodiny.

sara07
28. nov 2019

pri medicíne v pohode, takto nevypadne z toho čo sa naučila, bude mat prax + odrobené roky na matersku, ja mám mudr ktorá robí na polovičny uväzok a malá zatial spi vedla s mamou alebo s opatrovatelkou sa vonku prechadzaju, donesu jej ho nakojit a v pohode od 3 mesiacov od pôrodu funguje
robí 3 dni do týždna zatial doobeda dá sa to
ked je problém je jedno či ma 20 alebo 30 on tam je, a teraz nebude skušat či ostatne tehotna nie 😂

miadi
28. nov 2019

@laska201 dieta je zazrak v akejkolvek dobe ci veku same o sebe. No nie je to zazrak ich mat koli plodnosti. Vacsina mojich rovestnikov malo dieta po 30ke . Poznam iba 1neplodny par uz tahaju na 50 brali sa okolo 40 a ona mala cely zivot gyn problemy. Zapali . Karieru lekara a podobne povolanie treba riešit hnet nie až po materskej. Da sa to aj tak ibaze je to o dost tazsie. Ked chce clovek nieco robit naplno musi sa sustredit na tu jednu vec. A uz sa rozisli takze uplne zvytocne polemizovat kedy mà mat deti ked teraz je single . Snad by ich nemala mat s hocikym rychlo rychlo nech spina niekoho predstavy o živote.

abbey1
28. nov 2019

Mne je vtipné, ako sa tie anonymne príbehy vždy rýchlo a šťastne vyriešia. ;)

maminuska
28. nov 2019

zas robiť sa dá aj s deťmi ,aj náročné povolania, len je potrebné to mať dobre zorganizované a byť ochotná prijať pomoc.
Mne sa narodila dcéra v druhom ročníku na výške, bolo to o hubu , to priznávam a nikomu to nedoporučujem , ale po mojej škole išla do škôlky a ja som hneď nastúpila do zamestnania , odrobila som dva roky a išla na ďalšiu materskú , na tej som bola 20 mesiacov a zamestnala som sa znova, nemala som žiadny problém sa zamestnať ani s dvoma deťmi . Odrobila som 10 rokov v zamestnaní, urobila som si licenčné skúšky a venujem sa tomu čo ma baví . Medzitým sa mi narodili ďalšie tri deti .
Takže áno , ja som zástancom toho že sa dá mať viac detí a pracovať tak aby vás to napĺňalo a tešilo , nemusíte byť mama so štyrmi deťmi a zásterou okolo pása keď nechcete.

majka99999
28. nov 2019

@maminuska presne, to strasenie, ze ako su problemy otehotniet po 30ke som pocuvala od svojej mamy 10 rokov a na vlastnej svadbe som bola v druhom mesiaci, lebo ved vyskusajme, na prvy pokus sa nezadari. 🙄 Su zeny, ktore maju problemy ako 20-rocne a su take, co v 40ke porodia bez problemov druhe. Kazdy ako je spokojny, ja by som teda ako MUDr. za sporakom kvoli ziadnemu muzovi do konca zivota nestala.

maminuska
28. nov 2019

@majka99999 no ja som porodila v 43 troch 5 dieťa.
Nestojím za sporákom ani s 5 deťmi , osobne by som to psychicky nedala, byť len matka. Zničilo by ma to . Dnes má m 45 som plne realizovaná , robím to čo ma baví .

majka99999
28. nov 2019

@maminuska tak niektore to bavi, byt mamou a zenou v domacnosti cely zivot. Osobne ma bavi praca aj deti, na materskej dlhsej ako 6 rokov by ma osobne uz porazilo. 🙂

janage
28. nov 2019

@maminuska ak máte pomoc. Ak nemáte tak bohužiaľ ostáva to na tej žene matke.

miadi
28. nov 2019

@janage presne ma to pobavilo že byt ochotna prijat pomoc. To je uz luxus ak tam Ta moznost pomoci je. Jasne ze niekto nema problem mat aj 5deti ked ich moze hodit na krk babke alebo si cvakne sukromne jasle atd. Mna by to zas nebavilo mat kopec deti a nech ich niekto iny vypiple vychova. ( nemyslim tu nikoho konkretne) to uz je kazdeho vec kolko mà deti kedy ich mà ci chce najprv karieru alebo popri nich atd neexistuje len jedna spravna cesta. Kazdy sa musi zariadit ako to vyhovuje im a druhi tiez podla seba.

autor
28. nov 2019

Tak to je jedno, ja ani neviem či deti chcem. Ak som neplodná tak som neplodná a keď nejaké budem chcieť tak adoptujem. Rozhodne mi nepripadá ako dobrý nápad urobiť si deti teraz len pre argument, že v 30tke sa mi možno nebude dariť alebo sa mi nebude chcieť odísť z práce...
Inak update prosím pekne, včera kým som tu nebola vraj zasa bol tu a totálne reval mojej mame, že on to bezo mňa nezvládne. Neviem ako dlho toto akože potrvá, ale už ho nechcem ani vidieť a on si stále nedá povedať, musela som si ho všade zablokovať, lebo mi vypisuje bludy. Že počkáme s detičkami, jasné, že aj dve by mu stačili a podobné nezmysly, som z toho už fakt unavená...

acrobaleno
28. nov 2019

Ze aj dve by mu stacili 😂😂😂😂 Asi to nepochopil 🤷🏻‍♀️

hanata
28. nov 2019

Ja sa takychto chlapov desim, vzdy si predstavim tie psychopaticke individua, co nezvladnu rozchod a potom sa o nich alebo ich exkach pise v Novom case. Tak si davaj na seba pozor.