Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priateľ mi vyčíta, že nepracujem u jeho rodičov na záhrade

elisa999
9. máj 2019

Potrebujem sa vyrozpravat . Zijem s priatelom v spolocnej domacnosti, mam dieta z predchadzajuceho vztahu a mame Aj spolocne. Moj priatel mi vycita, Ze nechcem pracovat u jeho rodicov na zahrade. Staram sa o dve deti plus domacnost a mam dost . Maju velku zahradu z ktorej 70% si zasobuje brat bufet a 10% ide nam a 20% jeho rodicom. Jeho brata zena tam vobec nepomaha . On sa zacina podobat na svojho otca. Jeho mama prisla z nemocnice po operacii a ked nic nerobila otec bol na mu ofucany. Ja nechcem aby to bolo Aj u nas take. Ako mu to mam vysvetlit, Ze ja nevladzem

liv1
11. máj 2019

@vendulka80 to uz nevies nic lepsie ako hladat na mojom blogu spinu? Ake trapne. Ta pani o ktorej pises nie je na MK. Tej pani o ktorej pises som zaplatila 70 eur za tortu, ktora sa mi rozpadavala pod rukami! Tej pani meno som napriek tomu nezverejnila. Akurat som sa tu postazovala. Povedala som si ok, tento rok urobim malemu velku oslavu, tuzil mat dvojposchodovu krasnu hasicsku tortu. Tak skoro taku velku oslavu robit nebudeme. Namiesto toho mal roztecenu tortu, hasicovi chybala polka zadnice. Tak toto ti fakt nevyslo. Ked uz nevies ako dalej ides listovat blogy uzivateliek? Odpovedat nemusis. S takouto osobou si nemam co povedat.

eliska13
11. máj 2019

@0silvia0 ani nehovor a na večeru svokra spravila pečené maso, ktoré mi dole krkom nešlo neznášam to.Pripravy ako na svadbu, mäsiar polo Boh...bol to pre mňa kultúrny šok😋

vendulka80
11. máj 2019

@liv1 Chytila si sa “slušnosti” tak predpokladam, ze aj ty sa riadis teda podla toho. Bez ohľadu na to, ci je niekto na MK alebo nie. Tak vies ono upiecť tortu byva zvyčajne náročnejšie ako odfotit zemlu s paradajkou z troch strán a tvarit sa, ze je to vrchol kuchárskeho umenia. Robi ti problem a to nielen tu pochopiť čítanému textu ale Google odborníčka si urcite skvela. Maj sa krasne😊

0silvia0
11. máj 2019

@eliska13 pre mňa bol kultúrny sok, keď ma kamoska zobrala raz na dedinsku zabavu😁

dskjhfdlkdjhl
11. máj 2019

@0silvia0 Bola som a citila som sa velmi zvlastne😀

liv1
11. máj 2019

@vendulka80 teraz si ma ozaj rozosmiala. Ta zemla bola mnou upecena, ako dalsie stovky receptov a tiez recepty do kucharskej knihy, kde kazdy jeden recept, ano aj torty, som vymyslela, alebo upravila na bezlepkovo bezlaktozovy, naaranzovala, odfotila, spracovala a nakoniec vydala v mojej kucharskej knihe, alebo na svojej webovej stranke...

vendulka80
11. máj 2019

@liv1 ved hovorim, odborníčka na vsetko👍👍vela stastia👍😉

0silvia0
11. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl ja dovtedy len po diskotékach som chodila, raz sme sa po polnoci zastavili v jednej obci, zábava v plnom prúde, všetko ozrate, chlapi ešte v tých sakach z 90tych rokov s vyhrnutymi rukávmi, baby rozcuchane s roztecenymi makeupmi.... no sok a to ja nie som žiadna fajnova panicka, ja celkom znesiem vselico😁

nini1010
11. máj 2019

Hajzlik,tak on pride z roboty zrobeny a uz nic doma nevladze ale ty by si mala robit na zahrade jeho rodicov este.Povedala by razne nie a hotovo.ako sa da starat o 2 deti,domacnost a este aj v chvilke volna na oddych by si mala utekat kopat na zahradu?no neviem ci je pri zmysloch.Ved nech vykase rukavy a ide.

nini1010
11. máj 2019

Myslim si ze tvoj muz je strasne neohladuplny.

mogaa
11. máj 2019

@zuzanka.zuzu zrejme si nečítala všetko, minimálne všetky moje komentáre pretože v jednom z nich som spomenula že som nezachytila že chce priateľ od autorky chce aby na záhradu chodila stále, že nechce robiť kompromis....v každom svojom príspevku som písala pomôcť hodinu-dve každú druhú sobotu a nie aby sa tam chodila zrobiť.....a k tomu že to prirovnávaš k znásilneniu...tak to mi už došli slová......

dskjhfdlkdjhl
11. máj 2019

@0silvia0 viem si to zivo predstavit, dokonca aj po tolkych rokoch😀

evkano1402
11. máj 2019

uz len to ze tvoj priatel v case volna chodi makat ku rodicom a tebe nepomoze doma s detmi a domacnostou s prepacenim ani "diva svina" nie je v poriadku.
Postoj tvojich svokrovcov nie je v poriadku a raz to prekypi.
Keby si aj zo slusnosti raz za cas sla porobit na zahradu, ver, ze by to nikdy nebolo dost, dost dobre...
Vaz si samu seba a hlavne rob to co je dobre pre teba a tvoje deti.
K chlapovi ti radsej nic nehovorim, ale mozno aj sama vies, ze to nie je OK

soleil001
11. máj 2019

Ked ty si lietala s partiou po sidlisku, on makal doma ma zahrade. Lebo tak to je ked byvas v dome.Sviatok,piatok,vikend,pekne pocasie tak sa nejde na vylet ale maka sa v zahrade a okolo domu. S partnerom si "beries" aj najblizsiu rodinu.
Ze nemas k tomu vztah, ze svagrina nerobi to nikoho nezaujima a ani nebude.
Mala by si sa na to pozriet z inej strany. Chodi pomahat lebo mamina uz tolko nevladze, svagrina na to serie a brat potrebuje zeleninu. Mamina proste robi co moze a on sa zrejme nemoze pozerat ako sa tam trapi. To je skor bratova vina nez tvojho partnera.
Ty chces mat ten pohodovy panelakovy zivot ale to si si vybrala nespravneho partnera.
Musite popracovat na kompromise

sashabb
11. máj 2019

@soleil001 ale prosim ťa, ty kde si sa zabudla? 🙈
Bývam v dome a teda na žiadnej záhrade nemakám. Každý to má tak ako si zariadi. Ony chcú mať záhradu? tak nech si makajú. Prečo by mala ona?
Partner chce pomôcť? tak nech pomáha. Jej kto pomôže s deťmi a domácnosťou? Či zase máme iba klapky na očiach? 🙏

0silvia0
11. máj 2019

@soleil001 chudák brat potrebuje zeleninu, tak nech celá rodina maká... Keď brat potrebuje zeleninu, tak nech nevyužíva svojich rodičov a ostatnú rodinu ako lacnú pracovnú silu.
Takéto záhradné makacky tu boli kedysi, možno na nejakých odľahlých dedinách to takto ešte funguje, ale pochybujem, že dnešný mladý človek, ktorý má rodinu, chodí do práce, po vikendoch chodí makať na role, lebo jeho rodicia nemajú mieru v zahradniceni a nepoužívajú zdravý rozum na posúdenie pomeru koľko posadím a koľko spotrebujem...

0silvia0
11. máj 2019

@elisa999 no ako sa máš tento víkend? Chlap na roli a ty sama s deťmi doma? Hodili ste reč?

soleil001
11. máj 2019

@sashabb to mas okolo domu pust alebo strk? Ci len manzel robi vonku? Ci radovka alebo pozemcok 2x2 metre ?
Keby islo o mamu a nie svokru tak tiez srat na nu nech si robi sama??? Sa zamyslite nad sebou trochu

soleil001
11. máj 2019

@0silvia0 ako som napisala. Bratova vina,tam treba urobit poriadok. Ale ked to inak nejde tak ma matku nechat zodrat?

0silvia0
11. máj 2019

@soleil001 matka nie je nesvojpravna, môže bratovi povedať, môj milý synu, nevládzem ti dopestovať úrodu pre tvoj biznis, pestuj si sám alebo si zaplať brigádnika. Všetko je o komunikácii, hádam majú byť všetci ticho a tváriť sa ze o nič nejde? Keď bratovi nedochádza, že zneužíva rodinu, tak mu to treba povedať. Rodina je aj o tom, že si treba vyčistiť vzťahy a nie ze sa navzájom využívame a tvárim sa ze je všetko ok😉

sashabb
11. máj 2019

@soleil001 nevidím dôvod opisovať tu moje bývanie. Ako som napísala, každý si to zariadi tak ako chce. Pre nás nieje priorita mať polia a záhrady. 😉 Svoj volný čas vieme využiť aj lepšie ako okopávaním 👏

katulienkax
11. máj 2019

Moja mama bola tiez vychovávaná v meste nenaucena na záhrade robit. Moj oco z dediny samozrejme makali na poli v záhrade, samozrejme svojej mame chodil pomáhať ked sa dalo ale nikdy nikdy nenútil aby chodila aj mama a nikdy jej to nevyčítal. Samozrejme ked babka pominula tak sa všetky deti na sedlacenie vykaslali, tento spôsob makania v záhrade vymizne ako sa pominu stare generácie. Mladi už nebudú makať jak mulice ani mna by tam nikto nedostal na pole. Polia po babke ostali ale su zarastené burinou.

soleil001
11. máj 2019

@0silvia0 vies, niektore maminy by sa aj rozkrajali keby mohli, kvoli nam detom.tiez mam taku 🙂

janickacrazy
11. máj 2019

@soleil001 podľa mna je úplne jedno, či ide o mamu alebo svokru, moja mama je posadnutá záhradou, má 2, každú inde a nič iné nerobí, len tam chodí makať a potom sa sťažuje, aká je unavená, ja jej pomáhať nechodím, lebo nemám na to čas, mám 3 deti, svoj dom, okolo domu len trávnik a nejaké kríčky, stromčeky, záhradu nemám ani nechcem, muž celé dni v práci, ked potrebujem postrážiť dieťa, tak mama nemá čas, lebo záhrada, ani ju nenapadne prísť sa s malým len tak pohrať, neriešim, každý si žije ako mu to vyhovuje

0silvia0
11. máj 2019

@soleil001 ja viem, ale to nie je problém nevesty, ktorý tu riešime. Mam kamošku, ktorá sa vydala na dedinu. Mužovi oznámila, že ok, s dedinou súhlasí, ale odmieta robiť na záhrade, lebo k tomu nemá vzťah. Jej muž to akceptoval. Tu ide o to, že starí si niečo vymyslia a vyžadujú, aby sa celá rodina zúčastňovala na ich nelogickom vymysle. Bez rešpektu k mladým, ktorí majú ine predstavy o trávení voľného času. Rešpekt ma byt vzájomný, nie jednostranny

evkano1402
11. máj 2019

neviem, ci ste si to mali moznost vydiskutovat.
Pravdepodobne ti priatel ani nebude rozumiet, pretoze sam nechape, ze aj on je vyuzivany.
Tych par mrkiev, ktore by ste si v pohode mohli kupit a venovat sa radsej jeden druhemu, a detom, ti za to isto nestoja.
Ale pozor zo strany svokrovcov a svagrovcov je to velmi presibana zamienka.
Vsimaj si tieto veci:
mas pocit ze je svagor a jeho rodina uprednostnovani, prip. viac chvaleni
(moja mama v pripade mojho milovaneho brata sa zmeni na podstrelenu holubicu, doslova, dovtedy nevladala a akonahle sa zjavi on, vystreli a ide mu ohrievat jedlo, doslova sa rozziari)
moznoze ta ohovaraju poza chrbat, zvlast ak mas starsie dieta z ineho vztahu, ako sa spravaju k tvojmu starsiemu dietatu
poznas to aj na darcekoch napr. Vianoce, ze co dostanes ty (priatel) a svagrovci
casto v tychto pripadoch uz existuje aj zavet, jasne ze vo vas neprospech, tak aby ste o tom nevedeli

Ak ti z toho je nieco povedome, tak v prvom rade je mi to uprimne luto, ale toto nezmenis, bud sa s tym zmieris (a ver ze casom to bude horsie) alebo sa osamostatnite a fakt sa vam ako rodine ulavi, ovsem ak tvoj priatel to tiez vidi a pochopi.

katulienkax
11. máj 2019

@janickacrazy presne toto aj moja svokra si pomaly začína spravovať novú záhradu, posadila si tam stromčeky a krivky, pestuje kvietky a pod a potom povie aka je unavená, som si istá ze keby sme žili s nou tak musíme začať pomáhať. Pričom ja to nepotrebujem a ani nechcem. A raz mi povedala ze ako ja chcem dom ked sa mi nechce robit, tak ja mužovi veru ja dom radsej nechcem 🙂

miadi
12. máj 2019

Kompromis by bol Keby vam partnerovi rodicia cvakli velku svadbu tvojich snov a svagrovci zabezpeči jedlo z ich restauracie.. a potom by si mohla zo slusnosti chodit v sobotu rano na hodku robit na zahrade nech svagrov business ma profit zadarmo.. kym by tvoj uz potom manzel varoval deti a upratal dom urobil obed a poobede vas zobral na 4hodinovy vylet. A v nedelu rodinny relax Nie len ze on bude zombie relaxovat. Potom by boli vsetci spokojni. Inak by som z ich urody nechcela nic . Moja mala bola dlhodobo kojena a celu noc bez budenia prespala az 3.5r v 9m spavala 8 hodin za den 6h v noci a pol hodinove spanky cez den. Tvoj partner nech netrepe že v jeho rodine sa musi pomahat ked švagrina to nerobi. Tak si vymysli nejake ulohy prenho na nedelu co by mal on pomoct tvojim rodicom. A hlavne by mal on pomahat tebe doma cez vikendy a venovat sa detom.mm robi od Aprila non stop nema jeden volny den do augusta ked mà 4 volne nedele a aj ked by asi chcel byt zombie v posteli tak nas vzdy vezme na vylety k jazeru do zabavneho parku nech mà nase dieta radost. A potom v zime ked je business na sezonu zatvoreni nas berie na dve dovolenky Lebo ked mà konecne šancu užit si rodinu tak tu šancu využije. U vas by mi ten jeho nezaujem o rodinne aktivity a vylety vadilo viac ako ta pre teba cudzia zahrada na ktorej màš podla neho travit kazdu sobotu.

cacianka
12. máj 2019

@0silvia0 ja som bola zvyknuta na zabijacku.aj 2x ročne.aj velka zahrada.aj druha.aj vinohrad.
ale chapem ze nie každému to vyhovuje, nie každému sa to paci a nie každý to chape.tiez mi to liezlo na nervy ta nerovnovaha praca/volno. inklinujem trochu inde a chapem rozdielnost ludi a preto nikoho nezaznavam ze sa mu hnusi zabijacka.len nech niekto nezaznava mňa ze napr.neinklinujem k opere a baletu..
Rovnovaha je v tomto velmi dolezita.robim to co ma bavi, co sa mi paci.a to co sa mi nepáči robim iba vtedy keď je to nevyhnute z nejakych dovodov.
Autorku chlap nuti a vycita.....pritom je to otrocina z ktorej urodu vyuziva niekto iny

0silvia0
12. máj 2019

@cacianka ja s tebou suhlasim😍 písala som v podstate to isté. A tiež neinklinujem k opere a baletu, ale taky rockový/punkovy koncert si nenechám ujsť. Každý máme to svoje, čo nás baví a tiež neznášam, keď mi niekto druhý vnucuje jeho pohľad na život a na to, čo by som mala/nemala robiť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli