Priateľ nechce svadbu

7. jan 2023

Ahojte pomôžu aj rady ale skôr sa chcem vysťažovať....som tehotna s priateľom sme nedavno začali spolu byvať...vlastne to spoločne byvanie malo byť ako taky dalši posun vo vzťahu lenže kratko pred sťahovanim som zistila že som tehotna.....keď sme to oznámili rodinam samozrejme hneď otazky typu Kedy svadba alebo jeho mama navrhla že aspon zasnuby a tu nastal zlom....mne to tiež pride logicke ale priateĺ doslovne ucukaval pred touto otazkou že najprv sa musi poriešiť vlastne byvanie aby sme vypadli s podnajmu a podobne až potom toto...alebo keď niekto v okoli ma svadbu hneď ma reči o tom ako si ničia život....neviem či je to hormonmi že so mnou trieskaju ale po poslednej takej reakcii mi to prišlo luto, porevala som si a prišli mi zrazu myšlienky že OK zrejme bude lepšie keď ostanem s malým sama bez neho a nech si má svoju slobodu...niekedy fakt neviem a rozmyšlam prečo je vlastne so mnou :(

nikaeli
8. jan 2023

@tykat mne je to v podstate jedno..
ide len o to, aby sa nezavádzala autorka 😉

miadi
8. jan 2023

A ty by si ho chcela mat za muza? Predstav si ze nie si Tehotna.. bola by si snim ? Z jeho reakcie mam pocit ze to ups dieta prenho neznamena ze teraz chce stebou planovat svadbu manzelstvo. To s byvanim je vyhovorka. Nemal by sa citit donuteny tym ze ste zbuchli dieta do manzelstva. Ani ty. Mali by ste to obaja chciet. Zda sa to take neiste on chce este otestovat vase spoluzitie ., ty by si Hlavne mala rozmyslat ci mas kam ist , ked sa dieta narodi a on nebude mat dost zaujem byt mu otcom
A tebe dobrym partnerom. Ono sa to same za par mesiacov vykristalizuje. Bud vam to bude spolu klapat alebo sa to rozpadne .

tosomja
8. jan 2023

Len taká malá rada, nekupuj ani nezariaduj si byt s ním pred svadbou. Jediné všetko napoly. Aj v katastri.

maranta_leuconeura
8. jan 2023

Poviem ti to na rovinu, nechce svadbu a nechce ani dieta. Nemali ste dost pevny vztah na to, aby sa posunul takto daleko. Pri vyrobe dietata ste ale boli obaja (nezodpovedni), takze sa aspon zachoval fer, ze sa zjavne chce o teba postarat. Viac by som na to netlacila, na svadbu teraz zabudni, mozes byt rada, ze ta neposlal do kelu uplne. Ale porozmyslaj, kam by si isla, keby tak nahodou urobil.

ukulela
8. jan 2023

Trvaj na tvojom priezxisku. Lebo toto je zatial take neiate.... povedz, ze spolocne meno po svadbe, lwbo ty budes s malym lezat v nemocnici, poberat matersku, vybavovat veci...

asia83
8. jan 2023

Toto bolo treba riešiť skôr, ešte pred prvým sexom, najlepšie. Ale to by ste nevydržali. Mysleli ste si, že zmení názor? Muži nemenia názory. Aspoň nie tie radikálne. Má u vás sex, navarené, upratané, vyžehlené, ešte aj dieťa mu porodíte, prečo by sa ženil? Bežne by to muži mali dostať po svadbe, ale súčasné ženy (česť výnimkám, ktorých je žalostne málo) nemajú žiadne morálne zásady, žiadnu hrdosť. Takže dobre vám tak.

mk1111111111
8. jan 2023

@asia83 ze sa nehanbis za tu poslednu vetu, dufam, ze nie asi krestanka, ak ano treba Ti doucovanie.

elam1234
8. jan 2023

Možno chce naozaj mať všetko postupne , doriešiť jedno a až potom riešiť druhé 🙂 a nie všetko naraz, niektorí ľudia sú "spomalení" alebo to jednoducho nechcú všetko surit . Napíšem príklad od sesternice, ostala tehotná , všetci ich tlačili do svadby, hlavne jej chlapa, potom jej celý čas vyčítal , že on sa ženiť ešte nechcel, že bol donútený, roky to od neho počúvala , teraz sú rozvedení.

ada_alica
8. jan 2023

Prepáč za to čo napíšem ale je to z mojej vlastnej skúsenosti, chodili sme spolu od 16 v podstate som.vzdy vedela,že svadbu nechce, stále len výhovorky....az neskôr som pochopila, že som nebola pre neho tak dôležitá, nemiloval ma, proste sa iba viezol a pod vplyvom okolia a okolností si ma nakoniec zobral keď malá mala 1,5 roka a do 3 rokov sme boli rozveddeni.Ver mi, že muž ktorý miluje dokáže robiť neuveriteľné veci a bolo by mu cťou si ťa zobrať za manželku.... ešte raz sa ospravedlňujem, prepáč,toto si teraz nepotrebovala počuť 🥺

ada_alica
8. jan 2023

@asia83 toto snáď nebolo potrebné

marca12
8. jan 2023

Hlavne nerob hystericke unahlene zavery. Aspon ty sa spravaj vyzreto,ked uz on je nevyzrety. V klude sa s nim porozpravaj,preco sa brani svadbe,ci mi vadi ten humbuk okoli toho alebo si nie je tebou isty. Vysvetli mu,ze dieta je ovela vacsi zavazok ako svadba. Ak sa boji toho humbuku tak sa dohodnite na mensej kludnejsej svadbe. A hlavne pokial je to dobry muz,starostlivy,schopny do zivota,tak urcite by som ho neopustala len kvoli tomu,ze teraz nechce svadbu.

maranta_leuconeura
8. jan 2023

@marca12 nevyzrete je zenit sa ,,lebo dieta"

ahhola
8. jan 2023

A pristál by na takú úradnu svadbu, vy + svedkovia, alebo žiadnu?
Chlapi maju fóbiu zo svadieb, niektori🥰

ibrunova
8. jan 2023

No hlavne mu nedávaj jeho priezvisko.

nykkushka
8. jan 2023

@asia83 🤣 toto myslíš vážne? Fakt ešte v dnešnej dobe existujú takýto kresťanský "fanatici" 🤣? Čo je teba do toho, kto ma kedy sex? To, že ty si ho mala až po svadbe ešte z teba nerobí lepšieho človeka 🤦🏼‍♀️

katkine_terapie
8. jan 2023

@tykat z "vyhod" pre osamele matky sa za poslednych minimalne 15 rokov nezmenilo nic, iba o tri tyzdne dlhsia materska, nic viac. Btw osamelá matka v zmysle tohoto zakona nie je nevydata matka zijuca s partnerom, ale naozaj ta co zije bez partnera (aj ked sa to tazko dokazuje, takze to nikto nezistuje).

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
8. jan 2023

@maranta_leuconeura a???? Pisem,ze je to vyzrete?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. jan 2023

Doteraz som sa fakt ukľudňovala tym že biju so mnou hormony však pomaha mi v domacnosti so všetkym to nemôžem povedat,keď som mala krče v bruchu vykašlal sa na schôdzku pracocnu a išiel so mnou na pohotovosť,vozi ma k doktorovi cez 100 km len preto že je fakt precizny ten gynekolog, len proste toto človeka zamrzi taketo vyjadrenia

nykkushka
8. jan 2023

@elizabet173 presne tak, či sa to niekomu páči alebo nie, sex je vo vzťahu-manželstve veľmi dôležitý. Nie je to len "nástroj" na plodenie detí.. Ale tak to niektorým ľuďom asi nevystvetlis 🤷‍♀️ je XY vzťahov - manželstiev kde sú ľudia šťastní a mali ten sex pred svadbou. Takže slepo sa držať nejakého prikázania, lebo VYŠŠIA moc povedala...

janetinka27
8. jan 2023

@nykkushka a nebolo by naozaj lepsie, keby ten potencialne plodny sex mala s nim az potom ako si ujasnia niektore rozhodujuce veci? mozno by nemusela byt v tejto situacii. ak by vedela, ze on nechce svadbu a ona chce.mozno by sa zariadila inak. a mozno by porodila dieta muzovi, ktory o nu stoji a dopriala dietatu lepsi zivot.
niekomu to moze byt na smiech a pritom sa tym da predist mnohemu trapeniu, hlavne tomu detskemu.

nykkushka
8. jan 2023

@janetinka27 ale to neznamená, že ho "musí" mať až po svadbe. Tieto veci sa dajú pekne vykomunikovať aj bez svadby/pred svadbou. Čo ak by jej po svadbe po sexuálnej stránke navyhovoval... Mala by sa kvôli tomu rozviesť alebo "trpieť", lebo je už vydatá a viera rozvod neuznáva?

lenkadenisa
8. jan 2023

Ja mám takto prvú dcéru s idiotom. Ja som veľmi chcela svadbu, aby sme boli komplet rodina... A on že just nie, lebo ja len chcem, aby som mala jeho priezvisko a podobné nezmysly. Našťastie sme sa nevzali, teraz som vydatá za pre mňa ideálneho muža, čakáme spoločné druhé dieťa. A bývalý je stále sám, každá od neho ujde.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
8. jan 2023

@nykkushka a kto hovori ze "musi" az po svadbe?
nikto nic nemusi, ale bolo by lepsie, keby zeny nedali muzovi vsetko pred svadbou, pretoze na to zial casto doplatia. chlap ma navarene, upratane, sex. mnohi dnesni muzi su pohodlni. najprv ho doma obskakuje maminka a potom si najdu priatelku,ktora ho obskakuje a este sa mu dava v posteli. takto chlap nemusi urobit vobec nic. a zena nema ako zistit, ci je to len pohodlny cecek alebo o nu aj stoji.
mozno zeny, co si vyskusaju chlapa pred svadbou, su uistene ze chlap ma dobru vybavu a budu si v posteli vyhovovat. zial, casto nezisti dolezitejsiu vec a to je ta, ci ten chlap za nieco stoji ako muz. ale vsak hlavne ze ma poklad v nohaviciach.